Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Rica ederim canım çok sevindim faydasını gördüysen.Sende sağol canım benim iyi diyetimi yapıyorum az da olsa kilo veriyorum inşallh yaza kadar vermiş olurum.Sen nasılsın neler yapıyorsun:KK16::KK19:
bende aynı okul devam canım sabah kalk okula akşam gel eve :KK70:

coraspin den bahsediyoruz biz canım sen metforminden mi bahsediyorsun

evet canm yanlış anlamışım...

kızlar bugün probe kürtaj oldum, adetlerim 2 aydır uzun sürüyordu o yüzden yapıldı.. Ağrım falan çok, berbat bişeymiş :KK43: birde tv usg sonucum bu ben tam anlayamadım, doktor çift rahimmi var dedi bişi dedi ya, anlayan varsa lütfen yorum yapsın...

Uterus orta hatta, antevert, normal boyutlardadır. Uterusda fundal düzeyde iki ayrı endometrial kavite mevcuttur. Klinik gereklilik halinde ileri tetkik önerilir.
Myometrium ekosu homojendir.
Endometrium çift duvar kalınlığı 11 mm dir.
Her iki overde normal lokalizasyon ve boyutta olup her iki overde daha çok periferik yerleşimde milimetrik boyutlarda foliküller izlenmiştir.
Douglas normaldir.
Pelvis içi vasküler yapılar ve çevre lemfoid dokuya ait patolojik görünüm izlenmedi...

Bunu yorumlayabilecek varmı arkadaşlar...?

foliküller izlenmiştir diyor bu pko anlamına gelirmi, kan sonuçlarım..
Tsh: 2.97
Fsh: 5.15
E2: 29.60
LH:14
PRL:8.79

Ama bu ay adet günüm çok şaşırdığı için tahmini bi hormon tahlili, 4 yada 5. günüde olabilir.. İlk bebeğimi erken doğum nedeniyle 7 ay önce kaybetmiştim, 3 gün yaşayabilmişti yavrum, şimdi tekrar istiyoruz ama bunlar çıktı..:2: Yorumlayabilecek arkdaşlar varmı.. Teşekkürler..

adetin gecikmesi yeni olduğu halde bu değer çok iyi canım
yalnız bence coraspin içmelisin bana doktor başlatmıştı. kanda pıhtı olması ihtimaline karşı.doktora gidince sor istersen herkese veriyorlar genelde ama bizim önceden düşük old için daha gerekli.kanda pıhtı olunca bebeğin kalbine giden damarı tıkıyormuş. tabi önce doktorun baksın rahimin durumuna. bazen rahimde kanama gibi bişey varsa vermiyorlar kanamayı arttırıyor
ne bileyim herşeyi deniyoruz işte ama aslında Allah ol dediyse oluyor:KK50:
ben bi an önce kan pıhtılaşması var mı yok mu diye araştırma hastanesine gitcem önce drm 10 gün sonra gel bakalım dedi tabi.canım yaa ben kendim alsam bi zararı olur mu dr yeniden metmorfine başla dedi onla birlikte coraspirin alsam bi zararı olurmu bide üzüntüden dişlerim azdı dra gittim antibiyotik içmen şart dedi onun bi zararı olurmu içeyim mi dr mu da aramadım...

canım yaaa çok üzüldüm .. Rabbim yardımcın olsun ...daha yeni cvr ye seni yazıyordum ne güzell haberler aldık diye.. veren de alan da Allah canım .. inşallah bundan sonra sağlıklı bir hamilelik gelir.. bende topiğe uğramamamnı dinlenmene bağlıyordum.. inan çok üzüldüm arkadaşım...:KK43::KK43::2:
sağol canım allah hayırlısını versin şimdi iyiyim çok üzülmek istemiyorum şükürsüzlük olmasın dedikleri gibi en azından kalabiliyomuşum bundan sonrasına bakcaz artık
canım ne bileyim yaa böyle duydukça inan hayırlısı olsun diyorum kötüye alıştırıyorum kendimi bir şey olursa çok yıkılmak istemiyorum inanki ne mümkün ayaklarını dikip yatmak işten gel yemek yap bütün işler bana bakıyo kocam benden sonra geliyo zaten bana bir hayrı yok yani.

amin canım Allah herkese yaşatsın gerçekten çok büyük mutluluk ama işte böyle zor kavuşunca doğru düzgün sevinemiyorsun bile.hayırlısı olsun artık dediğin gibi veren de Allah alanda o yüzden razı gelmemiz lazım .kutlama için teşekkürler.:emir_bebek::KK49:

çok sevindim canım yaa sabahtan beri bu değeri araştırıyorum internette iyimi kötümü karar veremedim,doktor rahime baktı iç kanama yok dedi.o vermese bile acaba alsam mı coraspirin sen ne kadar kullandın hala kullanıyormusun canım?
hayır canım öyle düşünme senin değerin iyi çıkmıştı balık baştan kokar dr bize sevinmeyin bile demişti biz kendimizi kaptırduk işte boşver inşh bidaha olur şu coraspirin olayını araştıralım tahlilleri yapmadan da kullanabiliyomuyuz acaba ?
cvr çok sevindim canım.Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah..ne güzel ya bizlere de umut oluyo böyle pko lular bebişlerine kavuştukça...:KK49:
bubenimiste canım sana da çok geçmiş olsun..2 defa olmuş sanırım..tetkiklerini ihmal etme bence..ama umudunu da yitirme nolur..Rabbim büyüktür..zamanı geldiğin de sağlıkla kucağına alacaksın inşallah..hem erken olması da bence iyi bişey..daha çok hissetseydin senin için daha zor olurdu..:KK19:
bu arada listeyi kim düzenliyo acaba?beni de eklermisisniz?:KK17:
inşh canım sağolun iyiki varsınız yaptırcaz inşh tekrardan sapasağlam o duyguları yaşarız hep birlikte :)

şimdi biraz geçmişi okudum da hem sevindim hem üzüldüm yaa..

bubenimiste bebeğini kaybetmiş, cvr ise hamileymiş.
Rabbim her şeyin hayırlısını versin. her işte bir hayır vardır.

cvr inşallah sağlıcakla alırsın bebeğini kucağına.

bubenimiste, sen de dinlen, dua et Allaha sabır versin sana.
inşallah bir gün hepimizin bebeği olacak, sabır sadece biraz sabır gerek o kadar.
sağol canım allah hayırlısını versin inşh
canım yaa çok üzüldüm valla :KK43: kendıne dikkat et üzme kendını bundada vardır bir hayır en azından hamıle kalabılıyorsun buna sevın canım inş.herşey yoluna gircek
sağol canıö evet en azından 2 defa kaldım diye umutlanıyorum ama içimi korku kaplıyo burda bi kadın benim gibi tam 11 tane düşürmüş bi olmadımı olmuyo dedi baya moralim bozuldu ben diye söylemedim bi arkadaşın hep düşük oluyo kanamalı dedim öyle dedi bi moralim bozuldu anlatamam allah hayırlısını versin cümlemize
Allah sabır versin üzülme :KK43:(
sağol canım alıştım artık inşh hayırlısı olur :)

Canım çok sevindimmmmmm Allah size bağışlar sağlıklı hayırlı bir bebek nasip eder inşallah.Kendini hiç yorma iş vs yapma dinlen bol bol canım.Hayırlı olsun Rabbim korusun:nazar::KK16::KK49::emir_bebek::KK54:

Canım üzülme çevremizde bazı böyle şeylerle karşılaşabiliriz inşallh kısa zamanda Allah sana ve bizede nasip eder:KK16::KK49:

Çok güzelmiş gerçekten amin canım inşallah dualarımız kabul olur:KK16::KK34:

Canım çok üzüldüm:KK43:Allah hayırlısını versin inşallah kısa sürede yine hamile olup anne olursun canım üzme kendini Allah bilir canım:KK16::KK19::KK54:

Canım iyiyim sen nasılsın?Duphastonu içiyorum adet olmadım hala olurum inşallah:KK16:

Canım kendini üzmemeye çalış haklısın kolay değil Allah yardımcın olsun ve yeniden anne olmayı nasip etsin inşallh hepimize:KK16::KK19:

Rica ederim canım çok sevindim faydasını gördüysen.Sende sağol canım benim iyi diyetimi yapıyorum az da olsa kilo veriyorum inşallh yaza kadar vermiş olurum.Sen nasılsın neler yapıyorsun:KK16::KK19:

Merhaba canım teşkler seninde kadınlar günün kutlu olsun:KK16::KK54::KK3:
inşh canım sağol...
insanları hiç anlamıyorum karnıbahar ve patlıcan sevilmezmi benim eşimde pırasa ve kapıska düşmanı benim en sevdiğim şeyler sebze yemekleri benim eşimde eti çok sever önceliği ettir ben asla ayırmam yemediğim şey koyun eti ve koyun peyniri bunlardan nefret ederim eşim bayılır :KK9: genelde erkekler seçici oluyorlar sanırımm

cilve sevmeyen erkek çok ilginç işin zor :)) ben ince noktalarını bilirim eşimin ordan yakalar vururum :KK9: bir arkadaşım var şimdi hamile o ilk evlendiğinde eşi gelmeden giyinmiş süslenmiş tüylü terliklerini giymiş neyse adam gelmiş buda inmiş evin merdivenlerinden gecelik terlik falan adam iki saat gülmüş :KK9: tüylü terlikler komiğine gitmiş efendim aptal ya kız varya utancından yerin dibine girmiş böylesine giyceksin uzun pijama tamam yeter :KK1:

canım çok üzüldüm inan Allah yardımcın olsun çok zor biliyorum ama en azından hamile kalabilmekte çok önemli bütün tetkiklerini yaptır tatlım neymiş sorunun çıksın ortaya ona göre tedavini olur meleğine kavuşursun inşallah.

Aminn inşallah cnm Allah büyüktür

hmm anladım cnm bende çok şükür ne mide bulantısı nede başka bişi yaptı günde iki kere 1000 mg içiyorum
inşallah bu ay kalırsın hamişte hiçbirşeye gerek kalmaz cnm..

seninde canım kutlu olsun saolasın
yaptırcam inşh canım bakalım önce bi kendi drm 10 gün sonra gel dedi bi gideyim bakalım sonra rapor yazıyolarmış 2 dençok düşük yapanlara araştırma yapılıp düşük nedeni ortaya çıkarılıyo iğne ilaç neyse tedavisi öyle yapılıyomuş hayırlısı olsun

canım çok üzüldüm hakkında hayırlısı veren Allah alanda Allah yine olur inşallah bu sefer saglıklı olur üzülme
sağolun canım inşh hayırlısı olsun
ahhh ahhh... böyle tavşan gibi hemencecik hamiş kalıp doğuranlara şaşıyorum..
bu arada benim kedim vardı evlenmeden önce, onu defalarca kez çiftleştirmiştim bebekleri olsun diye.. onun da bebekleri olmamıştı.. bende mi bi kerametsizlik var ki :KK9: :KK9: :KK9:

canım söylenecek söz yok :KK14: çok ama çok üzüldüm.. muhakkak bu durumu araştırın.. Allah'ım tez vakitte gülsün yüzüne..
lütfen canını sıkma.. bu daha hayırlıydı demek ki Rabbim böyle uygun gördü..

oo süpermiş 200 tl.. hiç korkma.. insanın korktuğu başına gelir.. aklına kötü şeyler getirme bence.. kendini telkin et sürekli kolay geçicek diye..
ben çektirdim eylül ya da ekim ayıydı hatırlamıyorum valla.. :KK9: üstünden çoook zaman geçmiş.. bi de doktor hemen hamile kalabilirsin demişti :KK51:
sonuçlar temizdi.. tüpler açık, rahim normal yapılı.. ben hemen almıştım filmlerimi.. doktorumda zaten direk incelemişti orda.. sonra kontrole gittiğimde yanımda götürmüştüm tekrar bakmıştı..

ayyy et ayırt edilir miiiii hiiiiiç :KK35:
ben her türlü etin delisi divanesiyim.. ama eşim et ürünlerini de minimum tüketiyor.. gıcık kızım benimki :KK9::KK9:
benim yemediğim tek şey bakla.. hani şu yeşil olan varya.. fasulye gibi.. hiç sevmem asla yemem.. bir de 2 sene öncesine dek hiç balık yememiştim artık yiyorum..

cilve olayına gelinceeee.. benim kocamı tarif ettin sanki bu arkadaşın ve kocasını anlatırken.. ben miydim bunu yaşayan dedim bi an :KK9::KK9:
benim de ayne böyle bir anım var.. düğün günü jartiyer çoraplarımı evde hemde taaa Adapazarında annemlerin evinde unuttum.. ve doğal olarak takımın jartiyer kısmını giyemedim :KK9::KK9: neyseee, düğün oldu bitti.. aradan 2 hafta geçti biz annemlere gittik, hemen çekmeceden çorapları aldım.. kocaya süpriz yapcam ya.. evime döner dönmez giyindim hazırlandım.. giyemediğim çorapları da giyip tamamladım takımı filan.. adam bi gördü gülüyoo ama nasıl.. sinir olmuştum.. gel şimdi bu adama cilve yap.. :KK76:
adam hoşlanmıyo.. aynen dediğin gibi uzun pijamalarım ben ve eşim mutluyuz :KK9::KK9:

sağol canım araştırcaz inşh bakalım neymiş budurum inşh bidaha yaşamam düşük olayını çok yıpratıyo insanı anlatamam :KK43: ama şimdi iyiyim hayırlısı ile i,nşh :)

cvr çok sevindim canım.Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah..ne güzel ya bizlere de umut oluyo böyle pko lular bebişlerine kavuştukça...:KK49:
amin canım çok sağol inşallah .

amin canım inşallah bu brokoli iyi gelecek.bende size mutlu haberi verecem yakındaaaa.nedense içimde umut varrr yakında olacak diyeeee.inşallahhhh yarabbi.duana ihtiyacım var canımmm.

bu arada senin için bende dua ediyorumm 2 gün sonra bize güzel haberlerle gelecen inşallah.değerin 2 ye katlanmış olarak inşallahh
canım benim bende inanıyorum bir gün o haberi vereceğine inşallah şu kürden güzel sonuçlar alacaksın.

ben gunde 100mg 1 tane alıyorum, hala alıyorum ,bazıları gereksiz diyor ama bilmiyorum canım :KK50:doktora sor sen yine
busmai canım ben ctesi doktora gidnce sorucam bu coraspirini .ya benimde doktorum gebelikte gereksiz ilaçlara filan çok karşı şimdilik yarım bardak suya limon suyu sıkıp içiyorum hergün oda kan pıhtılaşması varsa engelliyormuş.

şimdi biraz geçmişi okudum da hem sevindim hem üzüldüm yaa..

bubenimiste bebeğini kaybetmiş, cvr ise hamileymiş.
Rabbim her şeyin hayırlısını versin. her işte bir hayır vardır.

cvr inşallah sağlıcakla alırsın bebeğini kucağına.
çok teşekkürler canım inşallah sağlıkla kucağıma alayımda başka bir şey istemiyorum.sen neler yaptın doktora gidecekmişsin güzel haberlerle gel.

günaydın kızlar dünya kadınlar günümüz kutlu olsun :KK16::KK16:
sağol canım seninde kutlu olsun.

Canım çok sevindimmmmmm Allah size bağışlar sağlıklı hayırlı bir bebek nasip eder inşallah.Kendini hiç yorma iş vs yapma dinlen bol bol canım.Hayırlı olsun Rabbim korusun:nazar::KK16::KK49::emir_bebek::KK54:
çok sağol baharcım beni düşündüğün için inşallah her şey yolunda gider l,dikkat ediyorum elimden geldiği kadar gerisi Allaha kalmış Allaha emanetiz.

selam kızcelerim bugün çatlatma iğnesini vuruncam saat dokuzda cumartesi çalışmaya başla sonra gün aşırı çalış dedi doktor ilk defa çatlam vuruncam bana tavsiyeleriniz var mı doktora sordum bugün ve yarın yokmu diye oda yok dedi birde günaşırı olacak cumartesinden itibaren dedi ne diyorsunuz kızlar önerileriniz
canım yumurtaların büyüdü galiba bu sefer hadi hayırlı olsun inşallah allah gönlüne göre verir.

adetimin 5. günü bugün, 2 gündür de brokoli kürü yapıyorum size şunu soracam, benim sağ tarafımda öyle ağrı varki tam ilaç kullandığım klomen zamanındaki ağrı gibi bir ağrı.geçen ayda son serophenemi kullanmıştım zaten.hala o ilacın etkisimi brokoli etkisimi metformin etkisimi bu kadar erken yumurtalama olabilirmi mantıklımı sizcee.

AYYYY BU AY HİÇBİŞEYİ takmayacam dedim ateş bile ölçmüyorum artıkk,oluruna bıraktım tıpkı cvr gibi sadece brokoli kürü yapıyorum bide bal tarçın çörek otu yapayım diye düşünüyordum.
bu ay kendi kendine olsun bari.vallahi hiçbişey yapmak içimden bile gelmiyor.ama bu sağdaki ağrııı acaba yumurtluyormuyum diye takıldı gene kafama.sözde takmayacaktım yaaaaaaaaaaaaaaaa.

amin canım çok sağol inşallah .

canım benim bende inanıyorum bir gün o haberi vereceğine inşallah şu kürden güzel sonuçlar alacaksın.

busmai canım ben ctesi doktora gidnce sorucam bu coraspirini .ya benimde doktorum gebelikte gereksiz ilaçlara filan çok karşı şimdilik yarım bardak suya limon suyu sıkıp içiyorum hergün oda kan pıhtılaşması varsa engelliyormuş.

çok teşekkürler canım inşallah sağlıkla kucağıma alayımda başka bir şey istemiyorum.sen neler yaptın doktora gidecekmişsin güzel haberlerle gel.

sağol canım seninde kutlu olsun.

çok sağol baharcım beni düşündüğün için inşallah her şey yolunda gider l,dikkat ediyorum elimden geldiği kadar gerisi Allaha kalmış Allaha emanetiz.

canım yumurtaların büyüdü galiba bu sefer hadi hayırlı olsun inşallah allah gönlüne göre verir.
Rica ederim canım.İnşallah Allah korusun sizi:KK16:
iyiyim baharcım yarın akşam iş çıkışı kan vericem tekrar bana namazlarında dua et canım sen nasılsın? başladınmı ilaçlarını kullanmaya

Hadi hayırlısı inşallah normal çıkar değerin güzel gider herşey:nazar::emir_bebek:.Ederim tabi nedemek.Zaten her dua edişimde kendim için istemedim sadece hepimiz için istedim inşallah dğer arkadaşlara ve banada nasip olur canım:KK49:Bende tiroit ilacı ve duphaston içiyorum adet olmak için adet olmadım halan inşallh olurumda şu stresten kurtulurum:KK19:

iyiyim baharcım yarın akşam iş çıkışı kan vericem tekrar bana namazlarında dua et canım sen nasılsın? başladınmı ilaçlarını kullanmaya

tatlım yarın inşallah çok iyi sonuçları alacan ve bize müjdeli haberi yazacan inşalllahhhhh.

arkadaşlar bşy sorcam.ilişkiden sonra konulan yastık bel altınamı yoksa kalça altınamı konulur bunun doğrusu nedir?ben hep kalça altına koyuyorum ama geçen bi doktora gittim yanındaki ebe kadın bel altına yani bel boşluğunun oraya koy dedi.ama bel altına koyarsak bel kısmı yükselip kalça alçakta kalıyo.ama kalça altına koyduğumuzda kalça yükselip spermler daha iyi ilerlemezmi?benmi yanlış biliyorum arkadaşlar.lütfen doğrusu nedir biri açıklayabilirmi?

merhabalar.nerde pko lular demişsiniz.işte buradayım.progestan ve glukofen kullanıyorum.10 gün oldu.bu ay 2 defa adet gördüm.artık günlerimi takip edemiyorum.yan etkileri çok oldu.başım dönüyordu ve midem bulanıyordu.biraz hafifledi şimdi.birçok yerde okudum glukofenle 10 kilo verdim felan yazıyor.kaç ayda verdiler merak ediyorum.bende bir etkisi olmadı şimdilik.beşibiryerdeye geri döneyim diyorum.en azından o işe yarıyordu.ben sıkıldığım için depresyon haplarımı bile bıraktım.şimdi bu dert çıktı.şimdilik çocuk düşünmüyorum.tek derdim adetlerimin düzene girmesi ve kilo vermek.glukofeni kullanıp kilo veren varsa beni bilgilendirebilir mi?a.s.

canım bende glukophage kullandım ve aşırı kilo verdim benımde vucudumda kortizol yukselmişti adet olmadıgım için ilacı kullandıktan sonra yani 1 aydan sonra kilo vermeye başlıyosun ayda 3 ila 4 kilo arası verdim ben ama sonrası kötü oluyor çunku vucut sürekli kilo veriyor bende şuan o sıkıntı var kilomu aynı tutmak için gecelerıde yemek zorunda kalıyorum:)))) kiloyu takma kafana otomatıkman gıdıyor zaten ıstesende ıstemesende:KK52:

ben de bir an önce tedaviye başlayacağım canım..
inşallah doktor iyi çıkar da olumlu sonuçlar alırım..
sonra da doktorun yönlendirmesiyle bebek yapma çalışmalarına başlarız.
Rabbim aratmaz inşallah yaa, hayırlısı bakalım.

ahhh ahhh... böyle tavşan gibi hemencecik hamiş kalıp doğuranlara şaşıyorum..
bu arada benim kedim vardı evlenmeden önce, onu defalarca kez çiftleştirmiştim bebekleri olsun diye.. onun da bebekleri olmamıştı.. bende mi bi kerametsizlik var ki :KK9: :KK9: :KK9:

cilve olayına gelinceeee.. benim kocamı tarif ettin sanki bu arkadaşın ve kocasını anlatırken.. ben miydim bunu yaşayan dedim bi an :KK9::KK9:
benim de ayne böyle bir anım var.. düğün günü jartiyer çoraplarımı evde hemde taaa Adapazarında annemlerin evinde unuttum.. ve doğal olarak takımın jartiyer kısmını giyemedim :KK9::KK9: neyseee, düğün oldu bitti.. aradan 2 hafta geçti biz annemlere gittik, hemen çekmeceden çorapları aldım.. kocaya süpriz yapcam ya.. evime döner dönmez giyindim hazırlandım.. giyemediğim çorapları da giyip tamamladım takımı filan.. adam bi gördü gülüyoo ama nasıl.. sinir olmuştum.. gel şimdi bu adama cilve yap.. :KK76:
adam hoşlanmıyo.. aynen dediğin gibi uzun pijamalarım ben ve eşim mutluyuz :KK9::KK9:
kedi olayına ve cilve olayına çok güldümmmmmmm:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

ben bi an önce kan pıhtılaşması var mı yok mu diye araştırma hastanesine gitcem önce drm 10 gün sonra gel bakalım dedi tabi.canım yaa ben kendim alsam bi zararı olur mu dr yeniden metmorfine başla dedi onla birlikte coraspirin alsam bi zararı olurmu bide üzüntüden dişlerim azdı dra gittim antibiyotik içmen şart dedi onun bi zararı olurmu içeyim mi dr mu da aramadım...
şimdi antibiyotik içebilirsin canım zaten 1 hafta içeceksin büyük ihtimal. yumurtlama dönemine girmemiş oluyosun bi zararı olmaz. coraspin içmen konusunu bilemiyorum canım ama şimdi içme kanamanı arttırır, kan pıhtılaşması testini bir yaptır bakalım

bicim yarın rahim filmin çabucak geçsin güzel sonuclarla gel inşallah
cvr senin de kan tahlilin guzel cıksın inşallah
ben de yarın kontrole gidiyorum, herkes için guzel bir gun olsun inşallah:nazar:

kızlar bugün probe kürtaj oldum, adetlerim 2 aydır uzun sürüyordu o yüzden yapıldı.. Ağrım falan çok, berbat bişeymiş :KK43: birde tv usg sonucum bu ben tam anlayamadım, doktor çift rahimmi var dedi bişi dedi ya, anlayan varsa lütfen yorum yapsın...

Uterus orta hatta, antevert, normal boyutlardadır. Uterusda fundal düzeyde iki ayrı endometrial kavite mevcuttur. Klinik gereklilik halinde ileri tetkik önerilir.
Her iki overde normal lokalizasyon ve boyutta olup her iki overde daha çok periferik yerleşimde milimetrik boyutlarda foliküller izlenmiştir.
Douglas normaldir.
Pelvis içi vasküler yapılar ve çevre lemfoid dokuya ait patolojik görünüm izlenmedi...

Ama bu ay adet günüm çok şaşırdığı için tahmini bi hormon tahlili, 4 yada 5. günüde olabilir.. İlk bebeğimi erken doğum nedeniyle 7 ay önce kaybetmiştim, 3 gün yaşayabilmişti yavrum, şimdi tekrar istiyoruz ama bunlar çıktı..:2: Yorumlayabilecek arkdaşlar varmı.. Teşekkürler..
geçmiş olsun Allah sabır versin canım neden erken doğum yaptın:KK5:
sorunu şuraya yaz istersen doktor bey cevaplıyor ben bilmiyorum
http://www.kadinlarkulubu.com/gebelik/358308-gebelikle-ilgili-sorular.html

geçmiş olsun Allah sabır versin canım neden erken doğum yaptın:KK5:
sorunu şuraya yaz istersen doktor bey cevaplıyor ben bilmiyorum
http://www.kadinlarkulubu.com/gebelik/358308-gebelikle-ilgili-sorular.html

Bilmiyorum canım belli değildi,, ama idrar yolu enfeksiyonu denmişti.. Çokda araştırmadık acımızla, sonradan sonuçlarımı almya gidecektim eşim izin vermedi, gitmeni istemiyorum o hastaneye dedi.. Doktor beye sordum canım verdiğin linkden inşALLAH cvp verir, yaa doktora gidiyoruz ne soracağımızı unutup sadece dinleyip geliyoruz, eve gelince aklıma geliyor soracaklarım.. Şimdi tekrar bebek düşünmeye başlayınca bisürü sorun çıktı, eşim vardır bundada bi hayır diyor, belkide öncekinde yaşadıklarımızı yaşamamız için RABBİM önlemini almamızı bildiriyordur.. Herşeyin hayırlısı.. Senin ilk bebeğinmi canım, RABBİM sağlıklı sıhhatli uzun ömürlü evlat nasip etsin inşALLAH, Hayırlısıyla kucağına alman dileğiyle..:emir_bebek:

kedi olayına ve cilve olayına çok güldümmmmmmm:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

şimdi antibiyotik içebilirsin canım zaten 1 hafta içeceksin büyük ihtimal. yumurtlama dönemine girmemiş oluyosun bi zararı olmaz. coraspin içmen konusunu bilemiyorum canım ama şimdi içme kanamanı arttırır, kan pıhtılaşması testini bir yaptır bakalım

kanamam çok olmadı ki kesildi zaten 2 gün oldu toplasan ilişkiye bile başladık umutluyuz inşh yine olucak bebeğimiz tamam canım çokk sağol bilgilerin için hadi bakalım sende kontrole gitcekmişin allah kolaylık versin tatlımmm :KK16:

günaydın kızlar hepinize hayırlı cumalar bu mübarek günde dualrımız kabul olur inş.

Douglas normaldir.

canım ultrason sonuçlarında iki ayrı endometrial(rahim iç zarı) gözükmüş..çift endometrial tahminim bölmeli bir rahime sahipsin.. bu durumlar anatomik ancak ameliyatla düzeltilebilir. pko tarafına bakarsam tahlil sonuçlarında lh çok yüksek çıkmış canım .. fazla miktarda androjen hormonu salgılıyorsun.. tüylenme saç dökülmesi oluşturuyordur bu sende.. ultrason sonucunda mili metrelik kistlerin oluduğu da pko nun kanıtı.. şuan nasıl bir tedavi görüyorsun tiroid bezinde bir sorun gözükmüyor.. pkonun nedeni insülin direncidir sende de canım .. metformini hiç duydun mu bir doktoruna bahset istersen.. çoğumuz bu ilacı kullanıyoruz direkt etki eden bir ilaç değil . pkonun nedeni tiroid beiznden kaynaklanmıyorsa insiülin direnci oluyor bizde bunu kırmak için metformin kullanıyoruz.. metformin sağlıklı yumurta geliştirmene ve lh değerinin düşmesine yardımcı olur..geçmiş olsun canım düşük yapmana çok üzüldüm umudunu kaybetme.. diğer tahlil sonuçalrın normal değerlerde

adetimin 5. günü bugün, 2 gündür de brokoli kürü yapıyorum size şunu soracam, benim sağ tarafımda öyle ağrı varki tam ilaç kullandığım klomen zamanındaki ağrı gibi bir ağrı.geçen ayda son serophenemi kullanmıştım zaten.hala o ilacın etkisimi brokoli etkisimi metformin etkisimi bu kadar erken yumurtalama olabilirmi mantıklımı sizcee.

AYYYY BU AY HİÇBİŞEYİ takmayacam dedim ateş bile ölçmüyorum artıkk,oluruna bıraktım tıpkı cvr gibi sadece brokoli kürü yapıyorum bide bal tarçın çörek otu yapayım diye düşünüyordum.
bu ay kendi kendine olsun bari.vallahi hiçbişey yapmak içimden bile gelmiyor.ama bu sağdaki ağrııı acaba yumurtluyormuyum diye takıldı gene kafama.sözde takmayacaktım yaaaaaaaaaaaaaaaa.
canım 123m merak ettim şimdi brokololinin yaptığını sanmam bu durumu ama bir kaç gün bırak bakalım nasıl olacaksın ?:KK50:

Son düzenleme:
X