Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

listenin son hali bu linkte var.. aramıza katılmak isteseniz özelden bana ya da alıntı yoluyla pko adına yaptıklarınızı paylaşabilirsiniz. listenin güncel halini her cumartesi günü yayınlıyoruz..

http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/141726-pkolu-hanimlarin-paylasim-alani-2794.html

canım çok teşekkür ederim beni kabul ettiğiniz için..evet bu aralar daha sık geliyorum..işlerim yoğun biraz benim..ama çoğu zaman gelip okuyorum yazamasamda:KK16:
bilgilerimi burdan gireyim ben:
1-rumuz.......:pentgram42
2-yaş-kilo-boy-durum-26-75-1.68-Evli
3-pko adına düşünceler:4 yıllık evliyim.ilk yıl vajinusmus.son 14 aydır koorunmuyorum.bebek istiyorum..pko olduğumu 3 ay önce öğrendim..16 yaşında bi yumurtalık kisti ameliyatı olmuştum..o zamanki doktorum yumurta tembelliğim olduğunu söylemişti..ama cahillikten midir nedir ben tedaviye yanaşmamıştım..şimdi tedavi adına glifor kullanıyorum 2 aydır..yumurtam oluşmaya başaladı..hormon değerlerim düzeldi..bu ay rahaim filmi çektircem..ha bide soğan kürünü denemek istiyorum..pko nun tedavisinin stresten uzak durmak, kilo vermek ve sağlıklı beslenmek olduğunu duymuştum..bunlara uymaya çalışıyorum..çok uzun oldu galiba..istersen kesebilirsin canım:KK1:

bu arada kilomla ilgili diyetisyene gittim..ideal kilom 68 miş..kemik yapımdan dolayı..anlıycağınız spora devam

Son düzenleme:
herkese iyi geceler,yatayım artık yoksa pc üzerinde uyuyacam birazdan:KK9:
öpüdünüz kıslar:KK3:

allah razı olsun kızlar allah'a hamd olsun şükürler olsun o herşeyin en iyisini bilir...çok ağladım çok haykırdım 2 gündür kendimde değilim buraya bile nasıl yazıcam dedim allah sabrını veriyo çok kötüyümmmmmmm:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:allah kimseyi böyle sınamasın düşmanımın başına vermesin... Daha sevinemeden gitti :KK43::KK43::KK43::KK43:

canım yaa çok üzüldüm valla :KK43: kendıne dikkat et üzme kendını bundada vardır bir hayır en azından hamıle kalabılıyorsun buna sevın canım inş.herşey yoluna gircek

allah razı olsun kızlar allah'a hamd olsun şükürler olsun o herşeyin en iyisini bilir...çok ağladım çok haykırdım 2 gündür kendimde değilim buraya bile nasıl yazıcam dedim allah sabrını veriyo çok kötüyümmmmmmm:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:allah kimseyi böyle sınamasın düşmanımın başına vermesin... Daha sevinemeden gitti :KK43::KK43::KK43::KK43:

Allah sabır versin üzülme :KK43:(

Olusan kistler kendi kendine geciyormu kizlar ben bunu merak ediyorum. Gecen ay olmayan kistler bu ay cikmis. Adetimse hep duzenliydi yine duzenli. Kilom yok neden oluyo anlamiyorum ya :KK43:(((((

busmai bu konuda doktorlar değişik görüşlerde.. bubenimisteye de bıraktırmıştı hamile old öğrendiğinde ben özellikle sormuştum doktoru eski yöntem demiş .. hamilik öğrenildiğinde bırakılması gerekiyor demiş doktoru... demek ki kişiden kişiye değişiyor.. şimdi de cvr ye doktoru bırak demiş hadi hayırlısı.. karabocuq de bırakmış zamnında bir sorun olmamış.. anladığım doktorlara ve kişilere göre durum değişiyor

coraspin den bahsediyoruz biz canım sen metforminden mi bahsediyorsun

Olusan kistler kendi kendine geciyormu kizlar ben bunu merak ediyorum. Gecen ay olmayan kistler bu ay cikmis. Adetimse hep duzenliydi yine duzenli. Kilom yok neden oluyo anlamiyorum ya :KK43:(((((

genlerimiz yapıyor bunu kaçış yok, sadece biraz düzeltebiliriz tamamen kurtulamayız

sabah gittim adet gecikmesi çok yeni daha dedi.
önce kan tahlili istedi. Sonucu öğlen saat 13,00 de çıkıcak dediler bekledim tekrar gittim .
sonuç 121,57:KK49::nazar:
doktor karından ultrasonla baktı keseyi göremedi ama her şey normal görünüyor dedi.
tabi ilk sordum soru yine bebeğimi kaybedermiyim? oldu.
2 gün sonra tekrar gelip kan vereceksin değerin 2 katına çıkması lazım dedi.
Bu sorduğun sorunun cevabı ancak bu şekilde anlaşılır dedi.
eğer değerin 2 katına çıkmışsa sağlıklı bir gebeliktir dedi.

Metformini sordum bırak artık gebesin içme dedi.

Kızlar bana dua edin ne olur bu sefer sağlıkla alayım yavrumu
:KK16:
Canım çok sevindimmmmmm Allah size bağışlar sağlıklı hayırlı bir bebek nasip eder inşallah.Kendini hiç yorma iş vs yapma dinlen bol bol canım.Hayırlı olsun Rabbim korusun:nazar::KK16::KK49::emir_bebek::KK54:
canımmmmm... çok sevindim senin adına..
maşallah size.. inşallah değerin hızla artar.. anneciğine sımsıkı tutunsun bebecik :KK9: bol bol dinlen.. iş güç yapma.. bırak kociş yapsın işleri.. sen keyfini sür bu mutluluğun..
şimdi sen de bubenimiste gibi bu ay soğan kürü mü yapmıştın? ayy son birkaç ayda neler yaptığını paylaşır mısın..
valla her hamile umut oluyor.. darısı bizlere olsun tez zamanda..

bu arada bir kuzenim var gıcık şey boş bir odamız var evimizde çocuk odası olacak inşallah.. bana diyo ki unisex hazırlamaya başlasana odayı.. hem yavaş yavaş masrafları da az olmuş olur anlamazsınız diyo.. nasılsa bebek yapcaksınız dedi.. ahh ahh bilmiyo ki ben 2 senedir kendimi paralıyorum bebek olsun diye ama hala tık yok.. şimdiye dek hiçbirşey dememiştim.. ama az önce bu cümleleri duyunca canıma tak etti ve yapamam her odaya girişimde daha çok üzüleyim diye mi söyledin şimdi bunu deyiverdim.. kalakaldı bişey de diyemedi.. bende bişey demedim..
hayır ola bakalım..
Canım üzülme çevremizde bazı böyle şeylerle karşılaşabiliriz inşallh kısa zamanda Allah sana ve bizede nasip eder:KK16::KK49:
şu anda facebookta bir ileti düştü ekranıma.. sizle de paylaşayım..

''Allah, nasip ettirmeyeceği şeyi hayal ettirmez. Hz. Osman (R.A) ''

süper süper.. Allah'ım inşallah hayallerimizi süsleyen bebeklerimize tez zamanda kavuşabiliriz..
Çok güzelmiş gerçekten amin canım inşallah dualarımız kabul olur:KK16::KK34:
canım ben çok acı çektim tüpüm kapalıydı ya.. ama herkeste bir değil çok faydalı çek bence

ayyyyyyyyyyyyyy canım dualarım kabul oldu :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
çok sevindim allah sağsalim kucana almak nasip etsin tatlımmmm ama ben hiççç iyi değilim benden kötü haber düşük yaptım kanamam oldu dr gittik kanamalı düşük dedi değer 5 e düştü artık hamile değilim bu 2. oldu allahım bizi de böyle sınıyomuş :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

kızlar beni hamile listesinden silin :KK43::KK43::KK43:
düştü bebeğim kanamam devam ediyo :KK43: değer 5 e düştü bu 2. oldu dr kan pıhtılaşması olabilir dedi rapor yazıcak ve araştırma hastanesine sevk edicek orda bakıtcaz artık moralimiz sıfır anlamıştım dr sevinmeyin değer çok düşük dediğinde hayırlısı olsun neyse cvr dan güzel haber aldık allah onun bebeğini ona bağışlasın sağ salim kucana almak nasip etsin inşh 10 gün sonra gidicem rahim iyice temizlenmişmi diye bakıcak :'(
Canım çok üzüldüm:KK43:Allah hayırlısını versin inşallah kısa sürede yine hamile olup anne olursun canım üzme kendini Allah bilir canım:KK16::KK19::KK54:
canım öncelikle hemen olumsuz düşünme.. kıllanma kandaki androjen hormonların yükselmesinden kaynaklanıyor bazılarında genetik.. hormon değerlerin normal seyirde canım yumurtlama gerçekleşebilir.. yanlız stresden sıkıntıdan uzak durmalısn.. bunu başabildiğin kadar yumurtalıkların o hızla düzene girer.. kistlerin için bir kaç ay doğum kontrol ya da progesteron içerikli ilaçlar kullanabilirsin.. büyük değilseler yani cmlik adet kanamalrıyla da gider.. geçmiş olsun ..

baharcım nasılsın bakalım ben iyiyim dün nete giremedim topik baya ilerlemiş sen neler yaptın?

kız cvr maşallah bak ne güzel kırdın bacağını pko nun .. darısı tüm bebek isteyenlere canım.. tebrik ederim canım inan çok sevindim.. metformi bırakman bir sorun olmuyormuş merak etme.. cvr canım ya o kadar uğraştın sonunda başardın biraz kutlama yapayımm:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK16::KK16::KK16::KK16::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

şimdi olumsuz bütün düşünceleri kafandan at ve uzak ayaklarını arkana yaslan dua Allah a...

Allah hepimizden razı olsun canım .. çok öpüyorum seni dikkat et kendine arabayı güzel güzel sür..

evet canım glifor çok etkili lh değerini düşürmkete.. inşallah benim de düzeliyorudr.. vajinumustu atlattıysan bunlar vız gelir olumsuz düşünme canım.. bu dönemlerde zaten çok alınganız bi de bu çevreden olumsuz düşünceler söylenmiyor mu deli oluyorum.. insanlar kalp beyin ameliyatı geçiyor çok şükür öyle bir durumumuz yok .. rahim filmi olup çıkacaksın bunu yapmazsan kafan daha çok meşgul olur .. olsun bitsin stres etme öyle denldiği kadar acımaz inşallah canım doktorlar daha iyi davranıyor artık.. kas gevşeticiler veriliyr.

canım o tahlilleri devlet hastanesi de yapıyor .. mesajını geç okudum ...:2: :2:

oluyor canım hormon içerikli ilaçlar kullanırken ya da bıraktıktan sonra olabilir.. 1 ay sonra da devam ederse başka bir nedeni vardır.. bi de canım kaç gündür bu durumu yaşıyorsun bir de sıklığı ne kadar ?
Canım iyiyim sen nasılsın?Duphastonu içiyorum adet olmadım hala olurum inşallah:KK16:
Kızlar ben çıkıyorum başım çok ağrıyo üzüntüden dişlerim azdı çok kötüyüm kendim, toplayıp gelicem hepinizi çok seviyorum destekleriniz için sağolun ...
Canım kendini üzmemeye çalış haklısın kolay değil Allah yardımcın olsun ve yeniden anne olmayı nasip etsin inşallh hepimize:KK16::KK19:
bahar canım kayısı tavsiyen için teşekkür ederim çok faydasını gördüm sağolasın... senin nasıl giidyor diyetin ?

WAW canım bayadır sen de yoksun iyisindir inşallah ...
Rica ederim canım çok sevindim faydasını gördüysen.Sende sağol canım benim iyi diyetimi yapıyorum az da olsa kilo veriyorum inşallh yaza kadar vermiş olurum.Sen nasılsın neler yapıyorsun:KK16::KK19:
günaydın kızlar dünya kadınlar günümüz kutlu olsun :KK16::KK16:
Merhaba canım teşkler seninde kadınlar günün kutlu olsun:KK16::KK54::KK3:

üf canım ya herkeste aynı dert var heralde,benim eşim de karnıbahar patlıcan sevmez ben de sevdiğim halde sık yapamıyorum işte tek başına yemek zevk vermiyor o her gün et yesin bıkmaz o derece sebze düşmanı

insanları hiç anlamıyorum karnıbahar ve patlıcan sevilmezmi benim eşimde pırasa ve kapıska düşmanı benim en sevdiğim şeyler sebze yemekleri benim eşimde eti çok sever önceliği ettir ben asla ayırmam yemediğim şey koyun eti ve koyun peyniri bunlardan nefret ederim eşim bayılır :KK9: genelde erkekler seçici oluyorlar sanırımm

ahahah benim kocaya naz cilve mi :KK9: hayatta sökmez hiç de hoşlanmaz.. bir iki kez denedim gülüp durdu bana.. komik geliyormuş ona öyle davranışlar.. oysa bilmiyo ki kadının doğasında var.. :KK9:

cilve sevmeyen erkek çok ilginç işin zor :)) ben ince noktalarını bilirim eşimin ordan yakalar vururum :KK9: bir arkadaşım var şimdi hamile o ilk evlendiğinde eşi gelmeden giyinmiş süslenmiş tüylü terliklerini giymiş neyse adam gelmiş buda inmiş evin merdivenlerinden gecelik terlik falan adam iki saat gülmüş :KK9: tüylü terlikler komiğine gitmiş efendim aptal ya kız varya utancından yerin dibine girmiş böylesine giyceksin uzun pijama tamam yeter :KK1:

kızlar beni hamile listesinden silin :KK43::KK43::KK43:
düştü bebeğim kanamam devam ediyo :KK43: değer 5 e düştü bu 2. oldu dr kan pıhtılaşması olabilir dedi rapor yazıcak ve araştırma hastanesine sevk edicek orda bakıtcaz artık moralimiz sıfır anlamıştım dr sevinmeyin değer çok düşük dediğinde hayırlısı olsun neyse cvr dan güzel haber aldık allah onun bebeğini ona bağışlasın sağ salim kucana almak nasip etsin inşh 10 gün sonra gidicem rahim iyice temizlenmişmi diye bakıcak :'(

canım çok üzüldüm inan Allah yardımcın olsun çok zor biliyorum ama en azından hamile kalabilmekte çok önemli bütün tetkiklerini yaptır tatlım neymiş sorunun çıksın ortaya ona göre tedavini olur meleğine kavuşursun inşallah.

Amin canım çok sağol Allah sizede yaşatsın hep dualarımdasınız.

Aminn inşallah cnm Allah büyüktür

selam canım geç gördüm biraz kusura bakma.ben metformini biraz yan etkisi geçmediği için biraz da fazla ilaç almayı sevmedigimden bırakmıştım.3 ay kullanmistim aşırı mide bulantısı ve saç dokulmesi yapmıştı bende...ama suan hızla kilo alıyorum.bu ay da hamile kalamazsam sanırım başlayacağım metformine yeniden..

hmm anladım cnm bende çok şükür ne mide bulantısı nede başka bişi yaptı günde iki kere 1000 mg içiyorum
inşallah bu ay kalırsın hamişte hiçbirşeye gerek kalmaz cnm..

günaydın kızlar dünya kadınlar günümüz kutlu olsun :KK16::KK16:

seninde canım kutlu olsun saolasın

canım çok üzüldüm hakkında hayırlısı veren Allah alanda Allah yine olur inşallah bu sefer saglıklı olur üzülme

selam kızcelerim bugün çatlatma iğnesini vuruncam saat dokuzda cumartesi çalışmaya başla sonra gün aşırı çalış dedi doktor ilk defa çatlam vuruncam bana tavsiyeleriniz var mı doktora sordum bugün ve yarın yokmu diye oda yok dedi birde günaşırı olacak cumartesinden itibaren dedi ne diyorsunuz kızlar önerileriniz

ya benim arkadaşıma ne demeli,?
iki ay oldu evleneli, artık bebek düşünüyoruz dedi. sonra o ay hamile olduğunu haber verdi.
hatta şu an öğrendik ki, geçen ay da korunduğunu zannederken hamile kalmış ve üstüne görmüş meğerse. bebek yeni zannederken meğer bebek 2 aylık olmuş bile:KK43::KK43:

ahhh ahhh... böyle tavşan gibi hemencecik hamiş kalıp doğuranlara şaşıyorum..
bu arada benim kedim vardı evlenmeden önce, onu defalarca kez çiftleştirmiştim bebekleri olsun diye.. onun da bebekleri olmamıştı.. bende mi bi kerametsizlik var ki :KK9: :KK9: :KK9:

ayyyyyyyyyyyyyy canım dualarım kabul oldu :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
çok sevindim allah sağsalim kucana almak nasip etsin tatlımmmm ama ben hiççç iyi değilim benden kötü haber düşük yaptım kanamam oldu dr gittik kanamalı düşük dedi değer 5 e düştü artık hamile değilim bu 2. oldu allahım bizi de böyle sınıyomuş :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

canım söylenecek söz yok :KK14: çok ama çok üzüldüm.. muhakkak bu durumu araştırın.. Allah'ım tez vakitte gülsün yüzüne..
lütfen canını sıkma.. bu daha hayırlıydı demek ki Rabbim böyle uygun gördü..

canım çok tşk ederim iyi dileklerin için...ben özelde çektircem 200 tl ye..ama kadın o sırada kullanacağı ilacı bile bana aldırdı:KK1:kendilerindeki ilaç su bazlıymış,bana yağ bazlı suda çözülabilen bi silüsyon aldırdı..antibiyotik ve kas gevşetici yazdı..pazar akşamından içip pazartesi saat:11 de çektircem Allahın izni ile..çok korkmuyorum zaten de..bi arkadaşla görüştüm onun film çekilden 2 saat sonra mide bulantısı, kusma, titreme ve kanama olmuş,öleceğimi sandım filan dedi,bira ürperdim ama sonra her bünyenin farklı olduğuna kanaat getirdim..tam filme başlarken 'hocam vazgeçsek mi?'demekten korkuyorum..bu arada sen çektirdin dimi..sonuçların nasıl çıktı canım..hemen veriyolarmı sonucunu?

oo süpermiş 200 tl.. hiç korkma.. insanın korktuğu başına gelir.. aklına kötü şeyler getirme bence.. kendini telkin et sürekli kolay geçicek diye..
ben çektirdim eylül ya da ekim ayıydı hatırlamıyorum valla.. :KK9: üstünden çoook zaman geçmiş.. bi de doktor hemen hamile kalabilirsin demişti :KK51:
sonuçlar temizdi.. tüpler açık, rahim normal yapılı.. ben hemen almıştım filmlerimi.. doktorumda zaten direk incelemişti orda.. sonra kontrole gittiğimde yanımda götürmüştüm tekrar bakmıştı..

insanları hiç anlamıyorum karnıbahar ve patlıcan sevilmezmi benim eşimde pırasa ve kapıska düşmanı benim en sevdiğim şeyler sebze yemekleri benim eşimde eti çok sever önceliği ettir ben asla ayırmam yemediğim şey koyun eti ve koyun peyniri bunlardan nefret ederim eşim bayılır :KK9: genelde erkekler seçici oluyorlar sanırımm

cilve sevmeyen erkek çok ilginç işin zor :)) ben ince noktalarını bilirim eşimin ordan yakalar vururum :KK9: bir arkadaşım var şimdi hamile o ilk evlendiğinde eşi gelmeden giyinmiş süslenmiş tüylü terliklerini giymiş neyse adam gelmiş buda inmiş evin merdivenlerinden gecelik terlik falan adam iki saat gülmüş :KK9: tüylü terlikler komiğine gitmiş efendim aptal ya kız varya utancından yerin dibine girmiş böylesine giyceksin uzun pijama tamam yeter :KK1:

ayyy et ayırt edilir miiiii hiiiiiç :KK35:
ben her türlü etin delisi divanesiyim.. ama eşim et ürünlerini de minimum tüketiyor.. gıcık kızım benimki :KK9::KK9:
benim yemediğim tek şey bakla.. hani şu yeşil olan varya.. fasulye gibi.. hiç sevmem asla yemem.. bir de 2 sene öncesine dek hiç balık yememiştim artık yiyorum..

cilve olayına gelinceeee.. benim kocamı tarif ettin sanki bu arkadaşın ve kocasını anlatırken.. ben miydim bunu yaşayan dedim bi an :KK9::KK9:
benim de ayne böyle bir anım var.. düğün günü jartiyer çoraplarımı evde hemde taaa Adapazarında annemlerin evinde unuttum.. ve doğal olarak takımın jartiyer kısmını giyemedim :KK9::KK9: neyseee, düğün oldu bitti.. aradan 2 hafta geçti biz annemlere gittik, hemen çekmeceden çorapları aldım.. kocaya süpriz yapcam ya.. evime döner dönmez giyindim hazırlandım.. giyemediğim çorapları da giyip tamamladım takımı filan.. adam bi gördü gülüyoo ama nasıl.. sinir olmuştum.. gel şimdi bu adama cilve yap.. :KK76:
adam hoşlanmıyo.. aynen dediğin gibi uzun pijamalarım ben ve eşim mutluyuz :KK9::KK9:

mesaj tekrarı olmuş :))) kusura bakmayınız..

bu arada eklemeyi unuttum..

kadınlar günümüz kutlu olsun...

Son düzenleme:
selam kızcelerim bugün çatlatma iğnesini vuruncam saat dokuzda cumartesi çalışmaya başla sonra gün aşırı çalış dedi doktor ilk defa çatlam vuruncam bana tavsiyeleriniz var mı doktora sordum bugün ve yarın yokmu diye oda yok dedi birde günaşırı olacak cumartesinden itibaren dedi ne diyorsunuz kızlar önerileriniz

canım benim doktorum iğneyi olduğum günde çalışma vermiyor.. ama diyelim bugün iğne oldum, ayın 8i..
9, 10, 11'inde üstü üste.. sonrasınra da 13, 15'inde toplamda 5 gün muhakkak çalışma sonrası size kalmış diyor..

canım benim doktorum iğneyi olduğum günde çalışma vermiyor.. ama diyelim bugün iğne oldum, ayın 8i..
9, 10, 11'inde üstü üste.. sonrasınra da 13, 15'inde toplamda 5 gün muhakkak çalışma sonrası size kalmış diyor..

yani 3 gün hergün sonra gün aşırı tamam canım çok saol

X