Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

yeşilcim günaydın canım sendemi erkencisin,

canım yaa insülin direncini en iyi bilen sensin. şimdi benim açlık kan şekerim sınırın altında çıktı.bu arada göbek bölgem evet yağlı,ayrıca bana tatlı değilde hamur işi krizi geliyor.

bende varmı ben kesin var galibe diyorum . bu arada metformin den kilo veremedim yediklerimde nelere dikkat etmem lazım canım.

teşekkür ederim canım bende akşam burayı okudum bunalıma girdim vallahi yediklerim insülin direncimi arttıracağı yazıyor benim yedikelrime dikkat etme lazım sana bir şey itiraf edeyimmi hiçdikkat etmiyordum sadece göbek bölgem var diye:18:

aa ne tesadüf diyeceğim benimde sadeece göbek bölgemde yağlar var :KK3: ama gitti çoğu.. dikkat et yediklerine canım benim

merhaba canım hiç yazmak kısmet olmadı,diğer arkadaşlarla yazıştığın için araya girmek istememiştim. ama hep okudum yazdıklarını Allah yardımcın olsun öncelikle.şunu unutmaki yalnız değilsin hepimizde aynı sorun var ve mücadele veriyoruz lütfen ümitsizliğe kapılma doktora gittikçe hep o kapıdan hayal kırıklığıyla çıkıyoruz ama gidip tedavi olmadan da olmuyor işte . sen bakma doktorlar tıp diliyle konuşuyorlar PKO demek kısırlık demek değil senin gibi olup bir sürü hamile kalan var.hatta hiç adet görmeden bile kalan var canım.stres yapıp hormonları daha da bozma rahat ol ve olcak de kendi kendine.bitkisel kürler denesene ben alternatif tıpa çok inanıyorum birazda kendimiz mücadele vermemiz lazım.seninki tipik PKO görüntüsü endişelenmene gerek yok tatlım.

yalnız olmadıgımı anlamak bu içimi rahatlatıyor burayagelip içimi dökmek anlatmak başka birşey.. klomen metformin serophene folik asit bunların hepsini 2 yıldır kullanıyorum aralıklı tabi ama henüz bi yere varmış değilim adetlerim çok düzensiz hatta düzeni bile yok ilaçsız asla oamıyorum..şimdi sakin kafayla düşünmek istedim herşeye akışına bırakmak.. bazen olmuyor tabi hep aklımda.. tabiki sabırr diyorum birgün o duyguyu bende yaşayacam inş. uzun sürmez ben artık annee olmak istiyorum.. kendi kendime birçok kür denedim canım şu an bal çörek otu tarçın deniyorum faydası var gibi bolca akıntım var bakalım :) hiçbirimizin kucağı boş kalmaz inş..

kızlar mrb, geçen gün bikaç topikte yazdım burda yazdımmı bilmiyorum o yüzden tekrar yazıyorum.
bende pcoluyum 4 yıllık evliyim ve 1,5 yıl bebek istiyorduk ben ilaç falan kullanmadım doktorum tedaviye başlama istiyordu ama ben erteliyordum.en son 10 şubatda gittim adetim yine 1 ay gecikmişti en son 23 aralıkta adet olmuştum. neyse hem ultrasondan baktı hem kan testi negatif gebelik yoktu. benim yumurtalıklar pcolu ama hormonlarım normal eşimin testleride çok iyi olmasada idare eder. ben eylül - ekim ve kasımda 15 er gün soğan kürü yaptım aksatmadan eşimede içirebildiğim kadar keçiboynuzu kürü evde kendim hazırlıyordum. birde geceleri eşime armut pekmeziyle taze böğürtlen suyu içirdim. biyerden duymadım ablam yapmış bende şifa olsun diye içirdim. neyse doktor bana 10 şubatda farlutal verdi adetim gelsin diye adetim bittikten 5 gün içinde de rahim filmi çekilecekti belki tüplerim kapalıdır diye sonra işte tedviye başlıcaktı. ben içtim farlutai 16 sında bitti ilaç 9 gün geçti hala yok adetim gelmedi ama bu arada bebek falan gitti aklımdan ben artık hani tüplerim kapalı benim açılacak modundayım. 24 ü sabah kalktım işe gitmedn evde idrar testi vardı dur yoktur ama bakayım dedimm aaaaaaaa bi baktım çift çizgi gidiyom geliyom bakıyom gittim oturma odasına salya sümük hiçkıra hıçkıra bi güzel ağladım eşimi aradım işteydi hamileyim diyorum yok test yanlıştır diyo, neyse arkadaşlar şuan 1 aylık hamileyim. sizinle bu deneyimimi paylaşmak istedim. dualarınızı benden esirgemeyin. rabbim dileyen isteyen herkese hayırlı zamanda hayırlı sağlıklı bebekler nsaib etsin inşallah. sevgiler.

canım klasik pko çok sayıda küçücük kistler demek.. hormon değerlerin, kilo durumun nasıl sorulacak çok soru var .. biraz uğraşıyoruz ama pes etme canım hepimiz birbirimize desteğiz...

kilo sorunum yok 49 kiloyum :)
hormonlarımda iyi..klasik pko. benim kistleremi deniliyo ?

kızlar mrb, geçen gün bikaç topikte yazdım burda yazdımmı bilmiyorum o yüzden tekrar yazıyorum.
bende pcoluyum 4 yıllık evliyim ve 1,5 yıl bebek istiyorduk ben ilaç falan kullanmadım doktorum tedaviye başlama istiyordu ama ben erteliyordum.en son 10 şubatda gittim adetim yine 1 ay gecikmişti en son 23 aralıkta adet olmuştum. neyse hem ultrasondan baktı hem kan testi negatif gebelik yoktu. benim yumurtalıklar pcolu ama hormonlarım normal eşimin testleride çok iyi olmasada idare eder. ben eylül - ekim ve kasımda 15 er gün soğan kürü yaptım aksatmadan eşimede içirebildiğim kadar keçiboynuzu kürü evde kendim hazırlıyordum. birde geceleri eşime armut pekmeziyle taze böğürtlen suyu içirdim. biyerden duymadım ablam yapmış bende şifa olsun diye içirdim. neyse doktor bana 10 şubatda farlutal verdi adetim gelsin diye adetim bittikten 5 gün içinde de rahim filmi çekilecekti belki tüplerim kapalıdır diye sonra işte tedviye başlıcaktı. ben içtim farlutai 16 sında bitti ilaç 9 gün geçti hala yok adetim gelmedi ama bu arada bebek falan gitti aklımdan ben artık hani tüplerim kapalı benim açılacak modundayım. 24 ü sabah kalktım işe gitmedn evde idrar testi vardı dur yoktur ama bakayım dedimm aaaaaaaa bi baktım çift çizgi gidiyom geliyom bakıyom gittim oturma odasına salya sümük hiçkıra hıçkıra bi güzel ağladım eşimi aradım işteydi hamileyim diyorum yok test yanlıştır diyo, neyse arkadaşlar şuan 1 aylık hamileyim. sizinle bu deneyimimi paylaşmak istedim. dualarınızı benden esirgemeyin. rabbim dileyen isteyen herkese hayırlı zamanda hayırlı sağlıklı bebekler nsaib etsin inşallah. sevgiler.

ne kadar güzel bir duyguuuu Allahım bizide görr :) çok sevindim kendine dikkat et :KK49:

aa ne tesadüf diyeceğim benimde sadeece göbek bölgemde yağlar var :KK3: ama gitti çoğu.. dikkat et yediklerine canım benim

canım okuldan dolayı haftasonları da 7.30da uyanıyorum.. alışkanlık oldu... aynen canım benim de açlık kan şekerim alt sınıra yakın çıkmıştı.. dediğin belirtiler bende de vardı.. metforminle kiloyu nasıl verdim dersen özel bir diyet yapmadım.. yaptıklarım şunlardı doktrun tavsiyesi : pirinç, beyaz ekmek ,şeker , hamur işleri, marketlerde satılan hazır yiyecekler, muz,çikolata tamamen hayatımızdan çıkacak.. yiyecek olduğun yemekleri bir tabakta topla ve daha fazlasını yemeyeceğine dair anlaşma yap kendinle..egzersiz yapılacak ama mevsim kış şuan bende yapamıyorum.. organik beslenmeye çalış çorbaların özellikle kendin yapmaya çalış.. ara öğünlerde yoğurt ile meyveleri bir arada tüket.. sen su içiyorsun bunu ihmal etme.. böyle kilo verdim sende verebilirsin canıım.. diğer her şey serbest istediğin kadar salata bitkisel besleneblirsin sorun olmuyor...
bak çok mutlu oldum şimdi canım yaaa sadece bu şekilde diyet yaparak egzersiz yapmadan mı gitti göbeğin

ne kadar güzel bir duyguuuu Allahım bizide görr :) çok sevindim kendine dikkat et :KK49:

inşallah canım, ben bu forumlarda yazılanları okuyunca bende acaba bigün bu duyguyu yaşayacakmıyım diyordum ve hiçç ama hiçç ummadığım bir anda ben taamen o hafta tedaviye konsantre olmuştum adetim gelecek ve rahim filmi çekilecek, doktor zaten o arada bebek kafamdan gittiği için stresim olmadığı için rahat kaldığımı söylüyor, hani klasiktir ama hakikaten çok stres yapıyoruz :KK43: darısı size kızlar.... nolur dualarınızı eksik etmeyin kafamda saçma sapan fikirlerrrr :KK43:(( şuan herşey yolunda ama ne bileyim işte

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım. hep böyle olur zaten en umutsuz anında artık herşeyi bırakmışken geliverir bakalım bizimkiler nasıl gelecek

yalnız olmadıgımı anlamak bu içimi rahatlatıyor burayagelip içimi dökmek anlatmak başka birşey.. klomen metformin serophene folik asit bunların hepsini 2 yıldır kullanıyorum aralıklı tabi ama henüz bi yere varmış değilim adetlerim çok düzensiz hatta düzeni bile yok ilaçsız asla oamıyorum..şimdi sakin kafayla düşünmek istedim herşeye akışına bırakmak.. bazen olmuyor tabi hep aklımda.. tabiki sabırr diyorum birgün o duyguyu bende yaşayacam inş. uzun sürmez ben artık annee olmak istiyorum.. kendi kendime birçok kür denedim canım şu an bal çörek otu tarçın deniyorum faydası var gibi bolca akıntım var bakalım :) hiçbirimizin kucağı boş kalmaz inş..
Amin canım inşallah.evet herşeyini akışına bırak benimde 2 sene olacak nerdeyse inan artık bu konuyla ilgili yorgunluk var üzerimde ama olacağını biliyorum Rabbim bir gün verecek önceleri çok ağlayıp üzülürdüm şimdi o kadar alışmışımki çok da fazla eskisi gibi etkilenmiyorum.hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun.

kilo sorunum yok 49 kiloyum :)
hormonlarımda iyi..klasik pko. benim kistleremi deniliyo ?
klasik pko evet küçük kistlere edeniliyor.
canım bende 49 kilodaydım geçen yıl yine adetlerim düzensizdi doğum kont hapları kullanmaya başladım bir aktım 60 kilo olmuşum.. çoğu kadın hamile kalmak için benim gittiğim kadar doktor gitmemiştir. iyi bir doktor bulmak çok önemli ve sürekli irtibatta olman.. neyse ben sonunda istanbulda özel bir tüp merkezinde buldum şifamı diyeyim.. metforminle orada tanıştım.. hormon değerlerin nasıl canım var mı değerlerin elinde çünkü 3 doktor hormonlarıma iyi demişti hepsine güvenilmiyor. tsh hormonun nasıl tiroid bezlerinin kontrolu yapıldı mı? yani diyeceğim şu pko hastalığının iki belirgin nedeni var insülin direnci ve trioid bezinin işlev bozukluğu.. ilk olarak nedenini bulup ona göre nedenine göre tedaviye geçmeni öneririm. oran olarak insülin direncinden dolayı pko sendorumu gözükmesi daha yüksek.. hormon değerelrin örneğin var mı elinde canım bi bakıp yazsan daha iyi yardımcı olurdum.

bak çok mutlu oldum şimdi canım yaaa sadece bu şekilde diyet yaparak egzersiz yapmadan mı gitti göbeğin
evet canım başka bir şey yapmadım.. yanlız havalar ısınsın hemen yürüyüşe başlayacağım

ben çıkıyorum kızlar evde işlerim var ,görüşürüz

yeşilcim bana yazarmısın sadece bu yazdıklarına dikkat ederekmi gitti göbeğin yani egzersiz yapmadan bende bugünden başlıyorum. :KK1::KK16:

inşallah canım, ben bu forumlarda yazılanları okuyunca bende acaba bigün bu duyguyu yaşayacakmıyım diyordum ve hiçç ama hiçç ummadığım bir anda ben taamen o hafta tedaviye konsantre olmuştum adetim gelecek ve rahim filmi çekilecek, doktor zaten o arada bebek kafamdan gittiği için stresim olmadığı için rahat kaldığımı söylüyor, hani klasiktir ama hakikaten çok stres yapıyoruz :KK43: darısı size kızlar.... nolur dualarınızı eksik etmeyin kafamda saçma sapan fikirlerrrr :KK43:(( şuan herşey yolunda ama ne bileyim işte

canım ne kadar güzel bi haber.. bizlere de umut oldun.. böyle her hamiş haberi ümitlerimizi yeşertiyor... sen diyorsun ya stres etme şimdi aynı şeyi sana diyorumm sen de stres etme... Bebişin Rabbimin izni ile seninle olur inşallah ... dikkat et kendine hamileliğinin güzel zamanlarıını değerlendir...

Son düzenleme:
ben çıkıyorum kızlar evde işlerim var ,görüşürüz

yeşilcim bana yazarmısın sadece bu yazdıklarına dikkat ederekmi gitti göbeğin yani egzersiz yapmadan bende bugünden başlıyorum. :KK1::KK16:

evet canım yazmıştım yukarıda da başka bir şey yapmadım sadece yediklerine dikkat et bol su içi bu kadar :KK3: bende çıkıyorum çok öptüm canım:KK54:

nasılsın canım ?
iyiyim canım nolsun cuma günü kontrolüm var onu bekliyorum ben de. o gün bicim de rahim filmi çekilecek inşallah ikimiz için de güzel olur
hepinize mutlu pazarlar...
sana da iyi pazarlar canım burda hava çok kasvetli
tekrar kistin olmuş geçmiş olsun neden böyle olduğunu söyledi mi doktor

herkese merhabalar..
uzun zamandır gelemiyordum..umarım iyisinizdir ve güzel haberler vardır..geçmişi daha okuyamadım..ama buradaki herkes için dua ediyorum..Rabbim yüzümüzü güldürsün inşallah..(amin)
bana gelince 3 aylık glfor tedavim tamamlandı bu ay..ve inanmıycaksınız bu ay yumurtam oluştu...:21:evet bu ilaç sayesinde ilk defa yumurtam oluştu..ama şansa bakki tam yumurtanın oluştuğu hafta eşim görev sebebi ile 1 hafa şehir dışına çıktı:KK1:kısmet işte...ama ben çok umutluyum..artık yumurtam oluşuyo en en azından..dün kırmızılar geldi ama ben üzülmedim bu sefer..yarın 3. günü reglin ve ben tekrar hormon testi için kan vericem..regl bitimide rahim filmi çektiricem..tecrübelerinize ihtiyacım var..kimisi çok acıdığını söylüyor, kimisi de hiçbi şey hissetmediğini. bi öneriniz varmı rahat çektirmem için..siin söyledikleriniz beni çok rahatlatıyorrr:KK16:

Teşekkür ederim canım ilgin için , ama bu pko konusunda tam bi bilgin var mı bilmiyorum Pko yani polikistik over kalıtsal bi hastalık yani ne doğum ne düşük vs vs hiç geçeni duymadım ki senin bahsettiğin başka birşey olmalı.. kullandığın bi hormon ilacı felan varmıydı yumurtalık kisti yaptı belki sana ? olabilir mi ? ki bu tarz kistler çikolata kisti gibi.. vs doğum kontrol hapıyla kontrole alınıyor..ama pko vücudun yapısı ben ne kilolar verdim 2 de gebelik ama hala aynı yapıdayım.. buna şükür diyorum yine hayırlısı...

bılmıyorum ama konusunda uzman olan kadın dogum cum soyledı ılac da kullanmadım laparoskopı yaptı hsg cektı oylegordu,gecmez dedı yumurtlama gununu saptırırsana zararı o kdr olur dedı.sonra doktorumu degıstırdım asılama oldum sonuc alamadım ama asılama sonrası kontrolumde doktorum kıstımın erıdıgnı soyledı bende sasırdım acaba o yuısden mı hamıle kalamıyorum dıyedusundum ama erımıs oyle dedı gozukmuyormus yumurtalıgımda:))

herkese merhabalar..
uzun zamandır gelemiyordum..umarım iyisinizdir ve güzel haberler vardır..geçmişi daha okuyamadım..ama buradaki herkes için dua ediyorum..Rabbim yüzümüzü güldürsün inşallah..(amin)
bana gelince 3 aylık glfor tedavim tamamlandı bu ay..ve inanmıycaksınız bu ay yumurtam oluştu...:21:evet bu ilaç sayesinde ilk defa yumurtam oluştu..ama şansa bakki tam yumurtanın oluştuğu hafta eşim görev sebebi ile 1 hafa şehir dışına çıktı:KK1:kısmet işte...ama ben çok umutluyum..artık yumurtam oluşuyo en en azından..dün kırmızılar geldi ama ben üzülmedim bu sefer..yarın 3. günü reglin ve ben tekrar hormon testi için kan vericem..regl bitimide rahim filmi çektiricem..tecrübelerinize ihtiyacım var..kimisi çok acıdığını söylüyor, kimisi de hiçbi şey hissetmediğini. bi öneriniz varmı rahat çektirmem için..siin söyledikleriniz beni çok rahatlatıyorrr:KK16:

ben cekındım hsg 2 turlu cekılıyormus bırı uyusturmadan bel atını dıgerı uyusturularak mıs benı uyusturmadılar .ıcerı sıvı bır ılac verıyorlar o sısırıyor kasıkların patlayacakkmıs gıbı oluyorsun ama gecıyor sonra eger uyusturma yontemını kullanıyorlarsa oleyaptır amaolsun hersey saglıklı bır bebıs ıcın:)) uyusturmadıkları ıcınse halıyle sancılı oldu sunı sancı verdıklerı ıcın ama olsun oda geldı gectı normal dogumun nasıl bırsey oldugunu anlıyorum en azından:)))

ben cekındım hsg 2 turlu cekılıyormus bırı uyusturmadan bel atını dıgerı uyusturularak mıs benı uyusturmadılar .ıcerı sıvı bır ılac verıyorlar o sısırıyor kasıkların patlayacakkmıs gıbı oluyorsun ama gecıyor sonra eger uyusturma yontemını kullanıyorlarsa oleyaptır amaolsun hersey saglıklı bır bebıs ıcın:)) uyusturmadıkları ıcınse halıyle sancılı oldu sunı sancı verdıklerı ıcın ama olsun oda geldı gectı normal dogumun nasıl bırsey oldugunu anlıyorum en azından:)))

tşk ederim cvp için..geçmiş olsun size de umarım sonuçlarınız iyi çıkmıştır..benim doktorum uyuşturmadan çekeceğini söyledi..normal doğum denemesi ha bu iyiymiş bak:KK34:ben zaten 30 günde bir doğum yapıyor gibiyim..inanırmısın dün gece 3 te ağrı ile uyandım 5 e kadar ağladım ağrıdan..mecburen hap almak zorunda kaldım..alıştık artık o acıya da dayanırız..dediğin gibi herşey bebişler için..netice iyi olsunda inşallah..benim geçmişte bi laperoskopi ile yumurtalık kisti aldırmışlığım var..o yüzden tüplerden korkuyorum açıkçası..ben pko gerçeğine yeni lıştım..bide tüp sıkıntısı yaşamak istemiyorum..:2:

herkese merhabalar..

ne güzel canım adet olabilmek bile çok mutlu ediyor demi? ben rahim filmi çektirmedim bu konuda tecrübem yok ama korkma bence acımaz inşallah. ben arkadaşlardan duymuştum film çektirmeden bir saat önce kuvvetli bi kas gevşetici al rahat geçer o zmn....

ne güzel canım adet olabilmek bile çok mutlu ediyor demi? ben rahim filmi çektirmedim bu konuda tecrübem yok ama korkma bence acımaz inşallah. ben arkadaşlardan duymuştum film çektirmeden bir saat önce kuvvetli bi kas gevşetici al rahat geçer o zmn....

çok tşk ederim canım..dediğim gibi sizden cesaret almak çok güzel..iyiki varsınız..acımıycak inşallah.:KK16:

X