Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

tuncss canım ya yine kist olmuş inşallah bu ay ki adetinle atılır... ne yapacaksın aşılama için bekleyecek misin?

biçim sende kendiliğinden adet olmuşsun ne güzel rahim filmi içinde gün almışsın inşallah güzel sonuçlarla gelirsin canım

arkadaşlarr benim kistlerim küçük küçük toz gibi dedi doktor.. hani bi tane değilmişş o yüzden tedavi zorlaşıyormuş bende üzüldüm tabii valla yapmadıgım kalmadı btün kürleri denedim ama tıkk yok çok sinirlerim bozuldu ara ver hamile kalırsın dediler 3 ay ara verdim ama kalamadım valla kafayı yememek mümkün değil..benim şu vahim durumda olup hamile kalan varmı çook merak ediyorum biri bana ışık olsun lütfennnn:KK25:

canım ben çok iyi bir il deyim.imkanlarım çok ama ben korkuyorum laparoskopi yaptırmaya.çünkü sol tüp görünmedi ya bence ben kastım ondan öyle oldu.yada o tüp tamamiyle tıkalı.tıkalı tüpler için brokoli kürü varmış bende onu yapacam.bu aya da mr çektirecem bakalım sol tüp var mı diye yoksa ben tek tüplümüyüm onu anlayacam.bu ay bende bal tarçın çörek otunu yapmayı düşünüyorum.incir süper bir kür onuda tavsiye ederim ben onu yapamıyorum çünkü prolaktinim yükseliyor.sen onuda dene.
bu arada sen soğan kürü yaptınmı canımm

Slm kızlar! Beni hatırlar mısınız bilmiyorum ama bir süredir giremiyordum... Hem yoğunluk, hem baş ağrısı hem de moral bozukluğu :KK43:(( okudukça paranoyaklaşıyorum :KK43:(
Anket harika olmuş, elinize sağlık! Sevinç ve hüzünle birlikte okudum.. Allah isteyen herkese bir evlat nasip etsin inşallah!!!:emir_bebek:
Bende bir gelişme yok.. Doktora gitmeyi bıraktım Aralıkta, ya aşılama ya tüp diyorlar tüğ daha cazip gelmişti (işten izin alma sıkıntısı ve o süreçlerde aşırı stres olmam yüzünden..) geçen ay orgametril aldım, 2 aydır hormon olarak bişi almıyorum, 3 aydır metformini 2x1 kullanıyorum.. (neredeyse 5 yıldır fln 1x1 kullanıyordum..) adet de olamadım henüz :KK43:(( hamile fln da değilim..

Aşılama kısmında da kafam karışıyor benim eşimin sonuçları gayet iyi, aşılama yapmadan yumurta büyümesi yapılamaz mı?
canım 5 yıldırmı kullanıyon metmorfini.bu ilaç yaradımı bari sana canım yani düzenli adet oluyonmu ,hormon değerlerin düzeldimi.
rahat rahat yumurtlama oluyormu yani.ayyy yoksa bu ilaç işe yaramıyormu yaaa.

Arkadaşlar merhabalar,
Ben ağır bir pko vakasıyım. Ama baya ağır.. Bİr çoğunuzda olmayan o kilolar tüylenmeler bende öyle bir haldeki şu yaşta vücudumdan tiksindircek derecede yani.. Ama bilmiyorum bu eğer mükafatsa Rabbim en güzeliyle bi yavruyla ödüllendirdi beni.. Uzun yıllar cebelleşiyorum.. Bu yolda 2 aşılama, 1 kayıp , 1 erken doğum,sarsıcı diyetler, iğneler , ilaçlar neler neler... Sormak istediğiniz her ne varsa her konuda sizinleyim.. Sürekli takip etmeye çalışıyorum ama yetişebilidğim kadarıyla..
Rabbim herkese hayırlı evlatlar nasip etsin inş. İsteyen dileyen kimsenin kucağını boş bırakmasın.. Herşeyin vakti zamanı var sanırım nasip kader diyorum ben bazen..
Duayla..

aaa hoşgeldin tatlımmm.ben sorayım o zaman rahim filmi çektirmişmiydin varmıydı bir sorun yoksa temizmi çıktı.bide kürleri denedin.neleri tavsiye edersin kür olarak.

yalnız olmadıgımı anlamak bu içimi rahatlatıyor burayagelip içimi dökmek anlatmak başka birşey.. klomen metformin serophene folik asit bunların hepsini 2 yıldır kullanıyorum aralıklı tabi ama henüz bi yere varmış değilim adetlerim çok düzensiz hatta düzeni bile yok ilaçsız asla oamıyorum..şimdi sakin kafayla düşünmek istedim herşeye akışına bırakmak.. bazen olmuyor tabi hep aklımda.. tabiki sabırr diyorum birgün o duyguyu bende yaşayacam inş. uzun sürmez ben artık annee olmak istiyorum.. kendi kendime birçok kür denedim canım şu an bal çörek otu tarçın deniyorum faydası var gibi bolca akıntım var bakalım :) hiçbirimizin kucağı boş kalmaz inş..

bal tarçın çöerk otu kürünü nasıl yaptığını yazarmısın canımm.

[

canım ben çok iyi bir il deyim.imkanlarım çok ama ben korkuyorum laparoskopi yaptırmaya.çünkü sol tüp görünmedi ya bence ben kastım ondan öyle oldu.yada o tüp tamamiyle tıkalı.tıkalı tüpler için brokoli kürü varmış bende onu yapacam.bu aya da mr çektirecem bakalım sol tüp var mı diye yoksa ben tek tüplümüyüm onu anlayacam.bu ay bende bal tarçın çörek otunu yapmayı düşünüyorum.incir süper bir kür onuda tavsiye ederim ben onu yapamıyorum çünkü prolaktinim yükseliyor.sen onuda dene.
bu arada sen soğan kürü yaptınmı canımm

bal tarçın çöerk otu kürünü nasıl yaptığını yazarmısın canımm.

[

hakkında hayırlısı canım.. soğan kürü yaptım incir kürü yaptım ama fayda etmedi galiba tüpüm kapalı oldugu içindi ama şimai açık her ikiside rahatım şu an ..
bal tarçın ve çörek otu işte göz kararı balı alıp kavanoza döktüm üzerine yine göz kararı tarçın ve çörek otu serptim karıştırdım ya macun gibi bişey oldu ben tatlı sevmediğim için hemen ağzıma alıp yutuyorum datı kötü değil ama değişik işte :)

kızlar herkese merhaba,

bu ay gerçekten de olursa olur olmazsa olmaz diye davranmıştım ama gelin görünki adet günüm gelince heyecanlanmaktan kendimi alamıyorum acaba varmı diye.
2 gündür Brokoli yemekten bayılıcam sabah koca dolu bir kase salatasını yedim şimdi yine brokoli salatası yapıcam ,ayy bayılcam sürekli canım brokoli istiyor ne bu şimdi anlamadım
hamileyim diye de düşünmek istemiyorum ama .bu kadarda sürekli ekşili brokoli salatası istemek normalmi sizce yaa?
dün adet olucam gibi ağrım vardı bugün oda yok. off adetim geleceksede inşallah bekletmez beni diyorum

tşk ederim cvp için..geçmiş olsun size de umarım sonuçlarınız iyi çıkmıştır..benim doktorum uyuşturmadan çekeceğini söyledi..normal doğum denemesi ha bu iyiymiş bak:KK34:ben zaten 30 günde bir doğum yapıyor gibiyim..inanırmısın dün gece 3 te ağrı ile uyandım 5 e kadar ağladım ağrıdan..mecburen hap almak zorunda kaldım..alıştık artık o acıya da dayanırız..dediğin gibi herşey bebişler için..netice iyi olsunda inşallah..benim geçmişte bi laperoskopi ile yumurtalık kisti aldırmışlığım var..o yüzden tüplerden korkuyorum açıkçası..ben pko gerçeğine yeni lıştım..bide tüp sıkıntısı yaşamak istemiyorum..:2:

sende sagolevet tupler acıkcıktı hersey normal tek sorunumuz RABBIM OL DEYECEK ve olacak ınsl esımınde sonuclar ıyı RABBIM ın zamanını beklıyoruzartık ınsl sendeatlatırsın ve dılegıne kavusursun ecmaın...

"insülin direnci" | Tahlil.com-tahlil yorumlayan sağlık sitesi, sağlık siteleri, uzman doktor yorumları canım bak bu siteyi oku sanırım yardımcı olacaktır şimdi bende okuycam.benimde açlık kan şekerim düşük çıkmıştı , bu arada metformin kullanıyormusun?
çok sağol tatlım evet okudum baya faydalı oldu.sanırım benimde tahlil yaptırmam lazım.
metmorfin kullanmıyorum canım pko benim yumurtlamama engel olmuyor.çünkü ateş ölçüyorum ben o şekilde anlıyorum
ayrıca progesteron testimde iyi çıkmıştı.ama tabi eğer çıkarsa tahlilde kullanırım.

Canıım bu insülin direnci için doktor ayrıca istemde bulunuyor. Bunun için benim baktırdığım hastanede Hba1c, glikolize hemoglobin şeklinde geçiyor ve benimki üst sınıra yakın çıkmıştı. Bu senin bahsettiğin glukoz bildiğimiz açlık kan şekeri o mesela benim 80 di.. normaldi yani.. Ki ben ağır bir pko vakasıyım..
peki canım bu insülin direnci yumurtlamaya engelmi oluyor.yoksa kilo açısından mı problem yaratıyor.

nisbhr canım insülin testi için aç karına bir kan tahlili ve ardından glikoz yüklemesi yapılıyor sonrasında bir tahlil daha alıyorlar... kendinde insülin direnci olup olamdığını şu belirtilerden anlayabilrisin: ara ara tatlı yeme isteği.. ayakların ve parmaklarının uçlarında üşüme hissi... hemen karın açlığı..sadece göbek çevresinde gitmek bilmeyen yağlanmalar.. kendini halsiz hissetme...vb şeklinde canım
canım ismim bahar.verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
bende ara ara değil sürekli tatlı yeme isteği var.
üşüme olayım yok.açlık yoktu ama bu ay kist yüzünden dk.hapı kullanıyorum o acaip iştahımı açtı
yoksa çok iştahsızım 1 bisküviyle akşamı ederim.
azcıkta göbeğim var doğru sanırım bende var insülin direnci
oyy birde bu çıktı başıma.

herkese merhabalar..
uzun zamandır gelemiyordum..umarım iyisinizdir ve güzel haberler vardır..geçmişi daha okuyamadım..ama buradaki herkes için dua ediyorum..Rabbim yüzümüzü güldürsün inşallah..(amin)
bana gelince 3 aylık glfor tedavim tamamlandı bu ay..ve inanmıycaksınız bu ay yumurtam oluştu...:21:evet bu ilaç sayesinde ilk defa yumurtam oluştu..ama şansa bakki tam yumurtanın oluştuğu hafta eşim görev sebebi ile 1 hafa şehir dışına çıktı:KK1:kısmet işte...ama ben çok umutluyum..artık yumurtam oluşuyo en en azından..dün kırmızılar geldi ama ben üzülmedim bu sefer..yarın 3. günü reglin ve ben tekrar hormon testi için kan vericem..regl bitimide rahim filmi çektiricem..tecrübelerinize ihtiyacım var..kimisi çok acıdığını söylüyor, kimisi de hiçbi şey hissetmediğini. bi öneriniz varmı rahat çektirmem için..siin söyledikleriniz beni çok rahatlatıyorrr:KK16:

canım ben ekim ayında çektirdim ve bende acaip korkuyordum ama çok kolay geçti
anestezi almadım ki gerekte yok 10dklık bi işlem için.
evden çıkmadan önce 1 adet apranax aldım hastaneye gidince 1 tane minoset ve ordada zaten ağrıkesici yaptılar.
spekulumu takarken canım yandı ama diğer işlemleri hiç hissetmedim.
ama acısada ondan kurtulmanın verdiği rahatlık herşeye değerdi.

Arkadaşlar bi şey sormak istiyorum,
yeni d.k haplarımı bıraktım gebelik için, doktorda bana pko'lu olduğumu söyledi ve adetimin 3..günü yapılması gereken testler yazdı, bi de reçeteye folik asit yazdı bunu içmeye başla dedi.
Siz folik asit kullanıomusunuz ?

tamam canım o zaman sadece hayıt hapına ara vereyim ,korkuyorum canım yaaa yine hamile kalırımda yine kaybederim diye,hamile kalmak ayrı ,kaybetme korkusu ayrı vallahi:44:
Canım çok yüklenme vücuduna bencede sırayla yaparsan daha iyi olur senin için
merhaba arkadaşlar bende ergenlğimden beridir pko hastasıyım.. ozaman doktorun bana verdiği yasmın ve diane 35 i kullanmadım hiç zaten ilaçlarla aramda pek iyideğildir... 2005 te evlendim hiç korunmadım ama bebiş olmadı ..sonra doktora gittim pko olduumu ondan ollmadığını ve evliliğimden 1 yıl sonra ilaç tedavisine başlamam gerektiğini söyledi ...ve başladım ilacın 4 . ayında kimyasal gebelik yaşadım 5 ayda düşük yapınca doktorbana eve git dedi bu ilacın etkisi sürer biraz dedi olmazsa 4 ay sonra gel aşılama yapalım dedi ve o ay hamile kaldım .. çok şükür şuanda 5 yaşında bir oğlum var...

geçen senede 2 . çocuk için başladım tedaviye 6 ay klomen çatlatma iğnesi ile ve ocak ayında kimyasal bir gebelik yaşadım .. sonrasında doktorum tüplere bi bakalım dedi rahimden küretajla bi parça aldı patalojiye yolladı rahimde bebeiğin tutunamaması için bi sebep olmadığını söyledi sonuca göre .. hsg çekildim aşılama öncesi mutlaka yapılmalı dedi doktorum tüplerdede sorun yok çok şükür ... ve şubatın 2 sinde gonal f le tedaviye başladım.. 14 şubat sevgililer gününde aşılamam yapıldı gecikmelide olsa sanırım en güzel hidiyeyi aldım .. adetime 3 gün kala evde test yaptım ve 2 . çizgi silik çıktı ertesi gün tekrarladım odaha belirgin ve dayanamadım kanda baktırdım ondada gayet iyi çıktı .. dün tekrar kanda baktırdım 2 ye katlamış .. inşallah pazarteside keseyi görürüm..

umarım burda tedavi gören ve bebek sahibi olmak isteyenlerinde güzel heberlerini alamk nasip olur ... öncelikle sabır çok önemli çok fazlada ümitlenmeyinki hayal kırıklığına uğramayın ben hep o şekilde düşündüm ... allah isteyen herkeze nasip etsin anneliği bu dünyada yaşanabilecek en güzel duygu annelik bence...
Negüzel Allah nasip etmiş sana anne olmayı darısıda bizlere olsun inşallah.Allah bağışlasın evlatlarını:nazar::emir_bebek: inşallh güzel gelişmeler alırsın.:KK16:
:) canım bende ağladım bağırdım ama ne olursa olsun açmasını söyledim başka çarem yoktu klomen beni bitirdi.. zaten açmasıda bi dertti benim için ama geldi geçti bidaha çektirmem ben o filmi valla anamdan emdiğim sütü burnumdan getirdiler..senin içinde üzüldüm doğrusu kaç yaşındasın nerde oturuyorsun çatlama iğnesi oldunmu hiç?
Canım çok geçmiş olsun zamanı gelince bende rahim filmi çektiririm herhalde Allah şifa versin hepimizede herkezte farklıymış bu rahim röntgeni sanırım.İnşllh iyi haberler alırsın bebeğine kavulursun canım:KK16::KK49:
Arkadaşlar merhabalar,
Ben ağır bir pko vakasıyım. Ama baya ağır.. Bİr çoğunuzda olmayan o kilolar tüylenmeler bende öyle bir haldeki şu yaşta vücudumdan tiksindircek derecede yani.. Ama bilmiyorum bu eğer mükafatsa Rabbim en güzeliyle bi yavruyla ödüllendirdi beni.. Uzun yıllar cebelleşiyorum.. Bu yolda 2 aşılama, 1 kayıp , 1 erken doğum,sarsıcı diyetler, iğneler , ilaçlar neler neler... Sormak istediğiniz her ne varsa her konuda sizinleyim.. Sürekli takip etmeye çalışıyorum ama yetişebilidğim kadarıyla..
Rabbim herkese hayırlı evlatlar nasip etsin inş. İsteyen dileyen kimsenin kucağını boş bırakmasın.. Herşeyin vakti zamanı var sanırım nasip kader diyorum ben bazen..
Duayla..
Allah bağışlasın:nazar: Rabbim bizlere ve olmayanlarada nasip etsin tabiki yer gök dua Allah nasip ederse oluyor canım:KK16:
aa ne tesadüf diyeceğim benimde sadeece göbek bölgemde yağlar var :KK3: ama gitti çoğu.. dikkat et yediklerine canım benim
Canım msjın için çok teşkkürler.:KK16:Evet pko genelde göbek bölgesinde yağlanma yapıyormuş:KK31:
kızlar mrb, geçen gün bikaç topikte yazdım burda yazdımmı bilmiyorum o yüzden tekrar yazıyorum.
bende pcoluyum 4 yıllık evliyim ve 1,5 yıl bebek istiyorduk ben ilaç falan kullanmadım doktorum tedaviye başlama istiyordu ama ben erteliyordum.en son 10 şubatda gittim adetim yine 1 ay gecikmişti en son 23 aralıkta adet olmuştum. neyse hem ultrasondan baktı hem kan testi negatif gebelik yoktu. benim yumurtalıklar pcolu ama hormonlarım normal eşimin testleride çok iyi olmasada idare eder. ben eylül - ekim ve kasımda 15 er gün soğan kürü yaptım aksatmadan eşimede içirebildiğim kadar keçiboynuzu kürü evde kendim hazırlıyordum. birde geceleri eşime armut pekmeziyle taze böğürtlen suyu içirdim. biyerden duymadım ablam yapmış bende şifa olsun diye içirdim. neyse doktor bana 10 şubatda farlutal verdi adetim gelsin diye adetim bittikten 5 gün içinde de rahim filmi çekilecekti belki tüplerim kapalıdır diye sonra işte tedviye başlıcaktı. ben içtim farlutai 16 sında bitti ilaç 9 gün geçti hala yok adetim gelmedi ama bu arada bebek falan gitti aklımdan ben artık hani tüplerim kapalı benim açılacak modundayım. 24 ü sabah kalktım işe gitmedn evde idrar testi vardı dur yoktur ama bakayım dedimm aaaaaaaa bi baktım çift çizgi gidiyom geliyom bakıyom gittim oturma odasına salya sümük hiçkıra hıçkıra bi güzel ağladım eşimi aradım işteydi hamileyim diyorum yok test yanlıştır diyo, neyse arkadaşlar şuan 1 aylık hamileyim. sizinle bu deneyimimi paylaşmak istedim. dualarınızı benden esirgemeyin. rabbim dileyen isteyen herkese hayırlı zamanda hayırlı sağlıklı bebekler nsaib etsin inşallah. sevgiler.
Nekadar güzel Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin:nazar::emir_bebek:Aminn inşallah hepimizede nasip olur :KK16:
kızlar herkese merhaba,

bu ay gerçekten de olursa olur olmazsa olmaz diye davranmıştım ama gelin görünki adet günüm gelince heyecanlanmaktan kendimi alamıyorum acaba varmı diye.
2 gündür Brokoli yemekten bayılıcam sabah koca dolu bir kase salatasını yedim şimdi yine brokoli salatası yapıcam ,ayy bayılcam sürekli canım brokoli istiyor ne bu şimdi anlamadım
hamileyim diye de düşünmek istemiyorum ama .bu kadarda sürekli ekşili brokoli salatası istemek normalmi sizce yaa?
dün adet olucam gibi ağrım vardı bugün oda yok. off adetim geleceksede inşallah bekletmez beni diyorum

Canım merhaba nasılsın?Ayy inşallah hamilesindirde bizde mutlu olur seviniriz canım.özelden msj atmışsın çok teşekkür ederim canım.Güzel haberlerle gel inşallah:KK34::KK16::KK49:

merhaba, çok teşekkürler paylaşımınız ve yardımcı olmak isteyişiniz için. Bende pko hastasıyım fakat sanırım ağır bir PKO olmayacakki bugüne kadar gittiğim doktorların hiçbirisi PKO sun demedi. adetlerim 35-40 günde bir olur.düzenli sayılır deyip gönderdiler.taki ben hormon testi yaptırıp LH oranımın FSH tan büyük olduğunu görene kadar .hatta bu tahlil sonucuna göre de doktor hormonlarımın normal olduğunu söyledi fakat benim araştırmalarımın sonucu PKO yu öğrendim en son doktoruma ısrarla bu oaranın bozuk old. söyeldim ve açıkça sordum pkomu diye.ve evet PKO dedi.ya bu doktorlar anlamıyor PKO dan yada PKO nun çeşitleri var, tam tanıyı koyamıyorlar anlamadım gitti.

2 kere klomen tedavisi gördüm ikisinede yumurtalarım cevap vermedi.Ayrıca benim PROLAKTİN imde yüksek bu hormon zaten en canımı sıkanı çünkü ben düşürüyorum, o çıkıyor dostinex kullandım şimdi hayıt hapı ile dengede tutmaya çalışıyorum+ metformin kullanıyorum bakalım hayırlısı.Allah bizede sağlıklı evlatlar nasip etsin sizin evladınızıda size bağışlasın.

Amin canım inşallah darısı burdaki herkese olsun..Prolaktini dengeye aldığın dönemde aşılama düşenebilirsin eğer klomenle cevap alamadıysan iğne kesinlikle daha etkili..

amin inşallah cümlemize...
canım en ağır durumlarını yaşamışsın ama sonu güzel olmuş çok sevindim.. aynen sana katılıyorum çoğu şey dua ile oluyor.. Şuan neler kullanıyorsun pko adına ..?

diloş canım pko herkeste aynı seyirde neden le oluşmuyor. bazısı kilo alır pko çıkar bazısı stresden bazıları da dediğin gibi genetik.. genetikle olanla uğraşmak daha zor ama zamanla pko ile yaşamaya alışıyoruz.. ama şunu sık duyuyorum bu hastalıkta bazı kişilerin pko sendromu doğumla geçebiliyormuş..

Doğumdan bu yana tam 2 yıl olacak pko adına hiç bir şey yapmadım.. Ta ki geçtiğimiz hafta kızımı sütten kesip metformine başlayana kadar. Günde 2 defa içiyorum.. Kilo vermeyide çok istiyorum ama henüz tamam artık deyip bu sürece giremedim gitti.. Kızım çok etkiliyor çünkü evde bi çocuk olmadan önce 6 ayda 30 kilo gibi bi muhteşem diyetim vardı ama yalan oldu :) anladım ki ne kadar dengesiz ve hızlı olursa o kadar hızlı alınıyor..

Keşke bende de o doğumla geçenlerdeki gibi geçseydi.. Aksine aşılama ve gebeliğim süresince kullandığım ilaçlar daha çok hormon dengemi bozdu.. En kötüsüde hem kilo hem tüy.. Birinden biri olmasaydı deyip duruyorumm...

bılmıyorum ama konusunda uzman olan kadın dogum cum soyledı ılac da kullanmadım laparoskopı yaptı hsg cektı oylegordu,gecmez dedı yumurtlama gununu saptırırsana zararı o kdr olur dedı.sonra doktorumu degıstırdım asılama oldum sonuc alamadım ama asılama sonrası kontrolumde doktorum kıstımın erıdıgnı soyledı bende sasırdım acaba o yuısden mı hamıle kalamıyorum dıyedusundum ama erımıs oyle dedı gozukmuyormus yumurtalıgımda:))

Geçmesi senin adına çok sevindiri ama gönül hiç böyle sorunlarla uğraşmadan diğer insanlar gibi doğal yolla hamile kalmak istiyor değil mi nasip işte. Bende aksine geçmeyen ağır bir pkoyum fakat her iki aşılamamda da pozitif sonuç aldım şükürler olsun darısı sizlere inşallah...

aaa hoşgeldin tatlımmm.ben sorayım o zaman rahim filmi çektirmişmiydin varmıydı bir sorun yoksa temizmi çıktı.bide kürleri denedin.neleri tavsiye edersin kür olarak.

Hoşbulduk canım :) evet 2 defa çektirdim bir sorun çıkmadı tüplerimde.. Canım ben hiç kür denemedim çünkü gittiğim doktor tedavi aşamasında klomenle yumurtam oluşmayınca direk aşılamaya geçti ve zaten ilk denemede hamile kalmıştım çok şükür.. darısı size inş ama ikinci aşılamada göbekten iğneyle değilde klomenle 2 yumurta büyütmüştüm çünkü çok kilo verdim ilk gebeliğim kayıpla sonuçlandı ikzilerim vardı erken doğum oldu yaşamadılar doktorların bana tek lafı sakın kilo vermeden gelme olmuştu ve hırsla 6 ayda 30 kilodan sonra kızıma klomen + aşılamayla hamile kaldım.. yani pkoda kilo kesinlikle yumurtlamada etken faktör diye düşünüyorum.. hele kiloluysanız..

peki canım bu insülin direnci yumurtlamaya engelmi oluyor.yoksa kilo açısından mı problem yaratıyor.

Canım insülin direnci her ikisinide etkiliyor bildiğim kadarıyla... Bende kilo problemi zaten var üstelik yumurtlayamıyorumda ilaçsız.. Ama bazılarında kilo problemi olmadan da yumurtlamayı baskılıyor..

cuma günü evime döndüm ve ertesi gün saolsun kırmızılar teşrif ettiler. Hiç bırakmıyorlar peşimi saolsunlar neyse kızlar ben eşimle beraber selenyum e vitamini almaya başladık bu vitaminin erkeğe çok iyi geldiğini okudum kızlar spermdeki oksitlenmeyi önlüyormuş bu sayede daha canlı ve aktif kalan spermlerin döllenme yeteneği artıyormuş :)

tuncss canım belkide eşinin içine doğdu bu kadar ısrar ediyor vardır bir hayır inşallah önümüzdeki ay güzel sonuçlar alırsın cnm çok isterim..

bicimm sana yetişemedim gelmiş yazmışsın kendi kendine regli olmana sevindim cnm inşallah çok daha fazla işe yarıycaktır metforminn şu filmide bir atlatırsan süper olucak :)

Doğumdan bu yana tam 2 yıl olacak pko adına hiç bir şey yapmadım.. Ta ki geçtiğimiz hafta kızımı sütten kesip metformine başlayana kadar. Günde 2 defa içiyorum.. Kilo vermeyide çok istiyorum ama henüz tamam artık deyip bu sürece giremedim gitti.. Kızım çok etkiliyor çünkü evde bi çocuk olmadan önce 6 ayda 30 kilo gibi bi muhteşem diyetim vardı ama yalan oldu :) anladım ki ne kadar dengesiz ve hızlı olursa o kadar hızlı alınıyor..

Keşke bende de o doğumla geçenlerdeki gibi geçseydi.. Aksine aşılama ve gebeliğim süresince kullandığım ilaçlar daha çok hormon dengemi bozdu.. En kötüsüde hem kilo hem tüy.. Birinden biri olmasaydı deyip duruyorumm...
.
canım metformin işine yarar merak etme hem insüilin direncini kırıyor hemde hızlı kilo verdiriyor.. ben dkh ile aldığım ki,loları (11kg) metformoninn yardımı ile 7 kilosunu verdim. şimdi 53 kilodayım.. hem kilo hem tüylenme demişsin ya her ikisi de pkodan dolayı .. kiloları vernce pko geçebilir yeni tüy çıkışı durur.. çıkan tüyler için mutlaka lazer ol uğraşılmıyor . ben ancak öle kurtuldum.. bebişin biraz daha büyüsün yaptırırsın canım
cuma günü evime döndüm ve ertesi gün saolsun kırmızılar teşrif ettiler. Hiç bırakmıyorlar peşimi saolsunlar neyse kızlar ben eşimle beraber selenyum e vitamini almaya başladık bu vitaminin erkeğe çok iyi geldiğini okudum kızlar spermdeki oksitlenmeyi önlüyormuş bu sayede daha canlı ve aktif kalan spermlerin döllenme yeteneği artıyormuş :)
hoşgeldin canım evine :KK16: artık daha sık girebilirisn topiğe.. bu ayı nasıl değerlendireceksin?

kızlar herkese merhaba,

cvr ekşi yeme isteğin çok güzel bebiş vardır belki.. ne zman adet günün şimdi bende heyecanlandım bak :KK52:
çok sağol tatlım evet okudum baya faydalı oldu.sanırım benimde tahlil yaptırmam lazım.
metmorfin kullanmıyorum canım pko benim yumurtlamama engel olmuyor.çünkü ateş ölçüyorum ben o şekilde anlıyorum
ayrıca progesteron testimde iyi çıkmıştı.ama tabi eğer çıkarsa tahlilde kullanırım.

canım ismim bahar.verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
bende ara ara değil sürekli tatlı yeme isteği var.
üşüme olayım yok.açlık yoktu ama bu ay kist yüzünden dk.hapı kullanıyorum o acaip iştahımı açtı
yoksa çok iştahsızım 1 bisküviyle akşamı ederim.
azcıkta göbeğim var doğru sanırım bende var insülin direnci
oyy birde bu çıktı başıma.
baharcım insülin direnci hem kiloya neden hemde yumurtlamaya engel oluyor. şimdi 28 günlük adet periyodun var mı ? lh fsh hormon değerlerin nasıl canım ?

Arkadaşlar bi şey sormak istiyorum,
yeni d.k haplarımı bıraktım gebelik için, doktorda bana pko'lu olduğumu söyledi ve adetimin 3..günü yapılması gereken testler yazdı, bi de reçeteye folik asit yazdı bunu içmeye başla dedi.
Siz folik asit kullanıomusunuz ?
dkh bıraktığın zaman hormon değerlerin düzelmiştir baya .. onun çin bıraktığın anı değerlendirmek istemiş canım doktorun. folik asit yumurtayı besler.. adetinin 3. günü yapılacak testler de lh fsh tsh prolaktin gibi hormonlarını ölçecektir. yumurtlama olabilmesi için lh değerinin fsh ile birbirine yakın ya da fsh dan düşük olması gerekiyor buna dikkat edersin canım..

iyiyim canım nolsun cuma günü kontrolüm var onu bekliyorum ben de. o gün bicim de rahim filmi çekilecek inşallah ikimiz için de güzel olur
hadi ikiniz de güzel haberlerle gelirsiniz inşallah... :KK16:

herkese merhabalar..
uzun zamandır gelemiyordum..umarım iyisinizdir ve güzel haberler vardır..geçmişi daha okuyamadım..ama buradaki herkes için dua ediyorum..Rabbim yüzümüzü güldürsün inşallah..(amin)
bana gelince 3 aylık glfor tedavim tamamlandı bu ay..ve inanmıycaksınız bu ay yumurtam oluştu...:21:evet bu ilaç sayesinde ilk defa yumurtam oluştu..ama şansa bakki tam yumurtanın oluştuğu hafta eşim görev sebebi ile 1 hafa şehir dışına çıktı:KK1:kısmet işte...ama ben çok umutluyum..artık yumurtam oluşuyo en en azından..dün kırmızılar geldi ama ben üzülmedim bu sefer..yarın 3. günü reglin ve ben tekrar hormon testi için kan vericem..regl bitimide rahim filmi çektiricem..tecrübelerinize ihtiyacım var..kimisi çok acıdığını söylüyor, kimisi de hiçbi şey hissetmediğini. bi öneriniz varmı rahat çektirmem için..siin söyledikleriniz beni çok rahatlatıyorrr:KK16:
ay canım ne güzel metformin etkisini göstermiş sende ... benim de bu ay metforminde 6. ayım ve kendiliğinden gelecek mi diye duphaston almadım bu ay.. bekliyorum .. dua et canım bizlere de ..hormon değerlerinde düzelmeye başlamıştır bence .. sonuçlarından beni de haberdar eder misin bende bu ay tahlil yaptıracağım

rahim filmi için heyecan yapma canım zaten doktorların sana kas gevşetici verecektir. onla rahatlarsın.

Son düzenleme:
günaydın kızlar hepinize iyi haftalar diliyorum ben bugün adet oldum kızlar bu ay soğan suyu içecem hadı bakalım hayrılısı diyorum :)

iyiyim canım nolsun cuma günü kontrolüm var onu bekliyorum ben de. o gün bicim de rahim filmi çekilecek inşallah ikimiz için de güzel olur

sana da iyi pazarlar canım burda hava çok kasvetli
tekrar kistin olmuş geçmiş olsun neden böyle olduğunu söyledi mi doktor

inşallah kontrolden geldiğinde minnoşunla hasret gidermiş olursun.. bicimi de heyecanla bekliyorum.. inşallah kolay bir film süreci atlatır..
bana gelinceeee.. dün burda bizim de hava berbattı akşama kadar mayışıp durduk.. sonra kuzenimin bebeği olmuştu bende doğum anına kadar onun yanındaydım.. minnoşu görmeye gittik.. koca kız olmuş maşallah.. eşim gözümün içine baktı durdu.. içimiz bi tuhaf oldu.. her geçen gün bebek hasreti bizi daha da yakıyor.. Allah'ım tez zamanda nasip etsin bizlere de inşallah.. kistim için doktor sadece sonradan oluşmuş da olabilir ya da çatlamamış da olabilir bunu anlamamız imkansız dedi.. aşılama yapalım deyip durdu.. eşim de zaten çok ısrar ediyor.. sanırım önümzdeki ay aşılama deneyeceğiz.. bakalım nasip artık..

herkese merhabalar..

merhabalar.. bu film konusu ile ilgili milyon tane hikaye öneri şikayet okuyabilirsin.. lütfen hiçbirini ciddiye alma.. çünki herkeste farklı etki yapıyor.. kiminin canı çok tatlı oluyor çok canı acıyor kimi dayanıklı oluyor hiç ağrı acı hissetmiyor.. rahat olmak için film sabahında kuvvetli bir kas gevşetici al, filmden de 45 dakika önce doktorunun önereceği ilacı al.. umarım rahat ve kolaylıkla atlatırsın.. en kısa zamanda bebeğine kavuşmanı diliyorum.. ama lütfen lütfen lütfen yazan kötü hikayeleri okuyup aldanma.. benim canım çok tatlı olmasına rağmen dayandım.. dayanılmayacak birşey değil.. :KK34:

tuncss canım ya yine kist olmuş inşallah bu ay ki adetinle atılır... ne yapacaksın aşılama için bekleyecek misin?

biçim sende kendiliğinden adet olmuşsun ne güzel rahim filmi içinde gün almışsın inşallah güzel sonuçlarla gelirsin canım

canım selam.. bakalım atılır inşallah.. zaten küçük bişey.. 2 cm kadar.. doğum kontrol hapı içiyorum bu ay.. adetin 2. günü çağırdı doktor.. gideceğim işte bakalım yumurtalıkların durumuna göre iğneye başlatacak ve aşılama.. eşim bir an önce aşılama yapmak istiyor.. onun gönlü olsun bakalım.. inşallah gelir bebeğimiz bizi bekletmeden.. eğer aşılama ile de olmazsa ben yaz sonuna kadar bekleme taraftarıyım.. ama bakalım zaman ne göstercek..

kızlar herkese merhaba,

hayırdır brokoli yemeler filan :KK9: test yaptın mı? günün ne zaman?

tuncss canım belkide eşinin içine doğdu bu kadar ısrar ediyor vardır bir hayır inşallah önümüzdeki ay güzel sonuçlar alırsın cnm çok isterim..

bicimm sana yetişemedim gelmiş yazmışsın kendi kendine regli olmana sevindim cnm inşallah çok daha fazla işe yarıycaktır metforminn şu filmide bir atlatırsan süper olucak :)

hiç gelmemesinden iyidir kırmızıların gelmesi bence :KK34: selenyumu okumuştum bende.. bende keçiboynuzu yedireyim eşime diyorum adam yok inatcı.. ben yemem öyle şeyler diyor.. brokoli ve kereviz çok iyiymiş erkekler için.. asla ağzına sokmuyo .. beni deli edecek.. armut piş ağzıma düş diyor.. aşılma yaparız olur işte diyor.. olmayınca kafasına balyoz gibi inecek de farkında değil işte.. muz yedir kocana bide.. muz da çok iyiymiş.. 2-3 gündür bunları araştırıyorum :KK9:
inşallah dediğin gibi olur arkadaşım da sonuç güzel olur, emeklerimize değer..

günaydın kızlar hepinize iyi haftalar diliyorum ben bugün adet oldum kızlar bu ay soğan suyu içecem hadı bakalım hayrılısı diyorum :)

ohh gelmiş kırmızılar çok bekletmeden.. soğan kilo da verdiriyormuş sanırım belki destek olur diyetine de hızlıca gidiverir kilolar..

canım naber ansılsın nasıl giidyor evet geldi benim kırmızılar buay soğana başlıyorum evet belkı zayıflamamda yardımcı olur :) hadı hayırlısı sonra incir :)

canım naber ansılsın nasıl giidyor evet geldi benim kırmızılar buay soğana başlıyorum evet belkı zayıflamamda yardımcı olur :) hadı hayırlısı sonra incir :)

ben iyiyim sen nasılsın görüşemez olduk..
inciri düzenli yemek gerekiyormuş.. benim doktor en son gittiğimde günde en az 2 kuru incir ye dedi.. yumurtlamaya yardımcı olur dedi.. kürden ziyade bu şekilde de tüketebilirsin.. benim de incirler tükendiydi en son aldıklarımda hep çürük çıktı içim kaldırmıyo şimdi incir almayı..

ben iyiyim sen nasılsın görüşemez olduk..
inciri düzenli yemek gerekiyormuş.. benim doktor en son gittiğimde günde en az 2 kuru incir ye dedi.. yumurtlamaya yardımcı olur dedi.. kürden ziyade bu şekilde de tüketebilirsin.. benim de incirler tükendiydi en son aldıklarımda hep çürük çıktı içim kaldırmıyo şimdi incir almayı..

evet görüşemez olduk valla bu ay ateşimide ölçcem bakalım nolcak hayırlısı incir yesekde olur yaa bide prseed jel diye bişey var onuda almayı düşünüyorum :) araştırmadayım suan

ya adetlerim düzenliydi (elimde beni mutlu eden bi bu vardı) ama bu ay 5 gündür beklemedeyim.doktora gidip bir hayal kırıklığı daha yaşamak istemiyorum. tecrübelerinize ihtiyacım var.

5 gündür bekle bekle adet yok ortalıkta
adet öncesi balon gibi şişen memişlerim bu defa gecikme olduktan sonra ara ara sızlamaya başladı.
belim kopmak üzere
bazen ter basıyo bazen de üşüyorum:18::18::18::KK53::KK53::KK53:
bunları yaşayıp da arkasından adet olanınız var mı. iki gün önce idrar testi yaptım ama tık yok.
içinize ne doğoyo. siz olsanız benim gibi menapoza girdiğinizi mi düşünürsünüz yoksa amaaan battı balık yan gider diyip yine doktorun yolunu tutarmıydınız... bilemiyorum ve böyle olmayı hiiiçç sevmiyorummmm. fikirlerinize ihtiyacım var:44::44::44::44:

ya adetlerim düzenliydi (elimde beni mutlu eden bi bu vardı) ama bu ay 5 gündür beklemedeyim.doktora gidip bir hayal kırıklığı daha yaşamak istemiyorum. tecrübelerinize ihtiyacım var.

5 gündür bekle bekle adet yok ortalıkta
adet öncesi balon gibi şişen memişlerim bu defa gecikme olduktan sonra ara ara sızlamaya başladı.
belim kopmak üzere
bazen ter basıyo bazen de üşüyorum:18::18::18::KK53::KK53::KK53:
bunları yaşayıp da arkasından adet olanınız var mı. iki gün önce idrar testi yaptım ama tık yok.
içinize ne doğoyo. siz olsanız benim gibi menapoza girdiğinizi mi düşünürsünüz yoksa amaaan battı balık yan gider diyip yine doktorun yolunu tutarmıydınız... bilemiyorum ve böyle olmayı hiiiçç sevmiyorummmm. fikirlerinize ihtiyacım var:44::44::44::44:
adet düzeni stres hava değişikliği vb. yüzünden etkilenebilir, bu yüzden adetin gecikmiş olabilir. ya da eğer hamileysen idrar testinde çıkmamış olabilir. yani çok ihtimal var ama gerçeği ancak doktora giderek öğrenebilirsin

X