Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

ben yakında kafayı kırıcam herhalde :KK43:
doktorun verdiği testler adetin 3.günü yaptırıcam, ya peki adetim ne zaman gelicek ? düzensiz ki bi taRihi falan yok ki ?
şimdi ben ne zaman adet olurum?
Hadi adet oldum çıkan sonuçlar ne olcak acaba ? Ben o testler için kan nasıl vericem, iğneyi gördüm mü baylırım.
Daha korunmayı bırakalı d.k ilacını 12 gün oldu, ne zaman hamile kalırım ki ...

Bütün bunları düşünmekten strese giriyorum, stresten dolayı adet bile olamam ben, ne yapcam nasıl rahatlıcam

canım daha korunmayı bile yeni bırakmışsın ki.kafana takma bence bu kadar.çünkü stres yapınca daha kötü oluyor.sen hapsız adet olamıyor musun ki?artık bebiş için iğneye katlanıcaz canım.çünkü hormon değerlerine göre tedavi başlatacak doktorun.inşallah biz de bir gün hamile kalıcaz.Allah çok büyük :KK54: :KK54: :KK54:

günaydınn kızlarrr....hayırlı cumalarrr...nasılsınızzzz....dilerimm herkezzler iyidirr:):) benim vınn bitmek üzere o yüzden pek giremiyorum girsemde eskilere bakamadım pek..herkez iyidir inşallah...ben iyiyim şükür progestana başlıcamm yarın yinee...bıktım ilaç içmektennn:KK43::KK43:

günaydın canım.sana da hayırlı cumalar.progestanı niçin içeceksin canım?

ooooo canım benimmm sen ne cabuk öle kafayı kırıyonnn:KK1::KK1: burda bu kadar insan kırardı kıracak olsaaa...daha 12 gün olmuşş ilacı bırakalııı....ne kadardır kullanıyordunn d.k. hapını??bide dr pko teşhisimi koyduu tahlili ondanmı istedi??son sorum ilaçsız adet olabiliyormusunn?? bu kadar soru sordum amaa:KK1: hani durum ne ona göre konuşayım diyeee....sıkma canını streste yapmaa..herşey olacağına varıyor inan bana...

2 senedir kullanıyodum d.k ilacını, bilseydim kullanmazdım nede olsa hamile kalma olasılığım çok düşük,
tahlilleri doktor istedi, her ay ilaçsız adet görüyorum çok nadir bazı aylar olmuyorum, ama sabit bi gün yok kafasına ne zaman eserse...

canım daha korunmayı bile yeni bırakmışsın ki.kafana takma bence bu kadar.çünkü stres yapınca daha kötü oluyor.sen hapsız adet olamıyor musun ki?artık bebiş için iğneye katlanıcaz canım.çünkü hormon değerlerine göre tedavi başlatacak doktorun.inşallah biz de bir gün hamile kalıcaz.Allah çok büyük :KK54: :KK54: :KK54:

Zaten korunayı bıraktığım için 2 veya 3 ay hamile kalamam diyodum, bi de pko'lu olduğumu söylediğinde doktor dünya başıma yıkıldı.

2 senedir kullanıyodum d.k ilacını, bilseydim kullanmazdım nede olsa hamile kalma olasılığım çok düşük,
tahlilleri doktor istedi, her ay ilaçsız adet görüyorum çok nadir bazı aylar olmuyorum, ama sabit bi gün yok kafasına ne zaman eserse...

Zaten korunayı bıraktığım için 2 veya 3 ay hamile kalamam diyodum, bi de pko'lu olduğumu söylediğinde doktor dünya başıma yıkıldı.
canım sadece sende yok ki pko.bir sürü kadında var.bende de var.ben dr a pko var diye gittiğimde bana bu sorun değil dedi.dışarıya çık 10 kadından beşinde var dedi.başka hiç bir sorun yoksa tedaviyle gebelik şansı yüksekmiş.hakkımızda hayırlısı artık.

günaydın canım.sana da hayırlı cumalar.ben yeni katıldım foruma.sende bebiş var mı?

aramıza hoşgeldin canım bende bebiş yok 2sene eşimi çocuk yapalım diye ikna etmeye çalıştım eşimde varıkosel vardı amelıyat oldu geçen ay eşim hadı tedavıye başlıyalım ddı doktora gittik aşılama dedı klomen kullandım yumurtlama olmadı sonra doktorr senın yumurtalıklar güzel yaşında genç stres yapma kafya takma biraz zayıflarsan yumurtlama olur dedı gönderdi

şşşşşş üzülmee...ağlamadaaaa......her güzel şey zor elde edilmiyormukii hayattaaa....bizde bu güzellikler içinn uğraşıcazzz....ünide oldugunu düşün önünde birçok sınalar vizeler olduğunu düşünnn....herbirine çalışıp uğraşıppp..geçiçez gecemediklerimizden yine çalışıcazz başarıcazzz...ve alıcazz diplomamızıı.....önce şöle bi silkelen kendine gell...şükür önümüzdee tedavi şekilleri varrr....yaaa tedavisi olmayann bi derdimizz olsaydıııı...şükür dermanımızz varrr...yarın git bakalım dr a inşallah oda güsel şeyler söyleyecekk....yara için ilaç tedavisi verir inşallah ilaçca temizlenirrr..tek tüpün kapalıymışşşş...ona takılmaa..diğerinin açık olduğuna takıll ve şükret bence yaa ikiside kapalı olsaydıııı....daha kötüyü düşünüp bu halimize şükretmemizz lazımm.....hadi bakalımmm önümüzdee çoookkk sınavlarr varr bizz böle ağlar sızlarsak çalışmaya mecalimizz kalmazzzzz...bunada şükür deyip devam edelimm...bizz böle uğraşa uğraşa dertlerle güçlenip kuvvetleneceğizz bebeklerimiz geldiğinde güçlü annelerii olacakkk....şimdi öpüyorumm seniii:KK54::KK54:lütfenn üzülmee....bu kadar yazdımmm çünkü içinde ki acıyıı hissettimm...aynı hüznü bende yaşadım ve yaşıyorumdaaaa....ama yazdıklarım gerçekk...ağladım sızladım bi çare değill...üzülme kendine gell ve bunada şükür deyipp aydınlat önünü...rabbim yüreğini ferahlatsınnn...:KK54:

benimde ablam var aynı böyle söylüyo üzülme diyor olacak diyor.. ama öyle bişeyki şu tedavi bıktırdı beni .. Alah bana sabır versinde başka ne isteyebilirimki tabiki şükrediyorum ve olacak bunuda biliyorum.. fakat ben mardin gibi bir yerde yaşıyorum ve burası inanılmaz bir yer her annenin 7.8 cocugu var yeni geldim buraya.. düşünüyorum bazen bu kadınlar nasıl doğuruyor bu kadar cocugu bide ben 2 yıldır uğraşıyorum neyse . canımı sıkan bunlar.. ama dayanabilme gücüm var elbette.. çok tşk ederim yazdıklarınla rahatlattın beni hepinize dua ediyorum Allah hiçbirimizin kucağını boş bırakmasın

hem yara hem de pko olduğu için çok üzgünsün canım.. anlıyorum seni.. yaraların tedavisi var hem de korkulacak gibi değil. sağ tüpün kapalıymış olsun bize sol tüp de yeter... bu topiğe ilk geldiğimizde emin ol hepimiz birşokla bir ağlamayla geldik.. burada paylaşa dertleşe yükümüz hafifliyor hem de topiğimizin teker teker bebişleri de oluyor.. ilk amacın yaralarından kurtul ilaçla geçen çok az bir kısmı var.. kesin tedavi için yaktırma ya da dordurma canım.. inan korkulacak bir şey çoğu kadında bu sorun var zaten .. sonra ki tedavimiz pko için olsun bak daha yeni evliisn niye üzülüyorsun ki her şeyin bir zamanı var Rabbim ne zaman ol derse o zman olur.. peki pko için doktorun sana bir şey önerdi mi? metformin türünde bir ilaç... pko hastalığına şuan en iyi gelen ilaç bu canım.. bir şeker hastalığı ilacı ama şeker hastası değiliz korkma.. pko kontrol altına alamazsak şeker hastalığına yakalanma riskimiz oluyor.. metformin kullanırken de adetlerini getirmek içn de progesteron içerikli ilaçları kullanacaksın ve stres yok tamam mı.. kilo problemi var mı ?

canım sağ tüpüm açıldı kapalıydı şükür..metformin ilaçları kullanıyorum 1 yıldır glofur kullanıyorum etkisini göremedim.. ilaç almadan adet olamıyorum...yaraya gelince önce çok korktum ağladım ama şimdi iyiyim.. yaktıracağımı sanmıyorum ben cocuk istiyorum o yüzden yaktırırsam zaman kaybı olur .. hem rahim filmi çektim bundan sonra şansım çok yüksekmiş bunu yara detavisiyle oyalayamam.. ilaçlarla detavi olurum.. kilo problemim yok 48 kiloyum :)

6
haklısın kafan böyle dağılıyor biliyorum ama seni çok özledik.bide ben çok merak ediyorum rahim filmi çektirdinmi sonuçlar nasıl çok meraklanıyorum yaa.
ha bu arada biçim yarım rahimli bölümünde bikaç kişi ile yazıştım onların doktoru hemen yarım rahimlisin demişler.laparoskopi bile dememişler yanii.mr da çektirmişler ordada görünmemiş.bende devlet hastanesine gidip mr isteyecem bakalım yarım rahimlimiyim.

merhaba canım özel mesajını aldım cvp yazacaktım ama mesaj sayım 100 olması gerekiyormuş.. olur olmaz yazışırız.. bu arada sağ tüpüm kapalıydı açtılar.. eşimin sprem hızı 62 milyon çıktı hareketlilik yüzde 75..inşallah bebişlerimizi kucağımıza alırız..

arkadaşlar ben glifora baslayalı 10 gün oluyor..
bu ilaçla birlikte adet düzenleyici kullanılıyormu?
ben iki gündür progestana da basladım gliforla birlikte..
ama çok kötüyüm.. basımı kaldıracak halim yok. her tarafım uyusuk sanki.. basımda bir agırlık var. sürekli uyku hali..
acaba bununla mı ilgisi var, iki ilaç ağır mı geldi? bir de sahi folic asit içiyorum..
bunlar bir arada kullanılıyormu? yoksa ben mi yanlıs yaptım?

aramıza hoşgeldin canım bende bebiş yok 2sene eşimi çocuk yapalım diye ikna etmeye çalıştım eşimde varıkosel vardı amelıyat oldu geçen ay eşim hadı tedavıye başlıyalım ddı doktora gittik aşılama dedı klomen kullandım yumurtlama olmadı sonra doktorr senın yumurtalıklar güzel yaşında genç stres yapma kafya takma biraz zayıflarsan yumurtlama olur dedı gönderdi

Rabbim hepimize hayırlısını versin canım.kafamızdan atsak belki hamile kalıcaz ama olmuyor malesef :KK43:

selam kızlar..
doktora gittim.. veee yine güzeller güzeli kistim olmuş.. kafayı yemek üzereyim.. geçen ay çatlatma iğnesi olduğum halde o yumurta çatlamamış ve kist olmuş.. yine doğum kontrol hapı içiyorum şimdi.. bakalım ne olcak.. önümüzdeki ay adetin 2. günü gel kan değerlerine bakalım sonra da ilaca başlayıp aşılama yapalım dedi..
bu arada soğan kullanan çok hastam oldu ve hamile kalanlarda oldu dedi doktor.. bitkisel şeyler de deneyebilirsin dedi.. vee bol bol incir ye dedi.. incir zaten yapısı itibari ile yumurtaları andırıyor dedi.. ben ara vermek istiyorum.. en azından yaz ortasına kadar hiçbişey yapmak istemiyorum ama eşim aşılama tüp bebek deyip duruyo.. beni hiç düşünmüyo gibi geliyor.. kafam çok karışık allak bullak oldum.. kendimi aşılama için hazır hissetmiyorum..
bu arada bir arkadaşım vardı 6 senelik evliler ve ilk günden beri bebek için çaba sarfediyorlar.. artık son zamanlarda konuşamaz olmuştuk.. ben ona hiçbişey soramıyordum aramıyordum.. geçen gün o aradı.. arayamadım seni filan dedim üzmek istemedim dedim.. tüp bebeğe başlıcaktınız tekrar ne oldu dedim.. kız 3.5 aylık hamileymiş, maşallah.. 5 kez tüp bebek ve sayısız aşılama yaptırmışlar geçen 6 yılda.. son bir kez tüp bebek deneyelim sonra da bırakalım artık bu işi diyorlardı.. son kontrolü öncesi konuşmuştuk gidicem yaptırcaz demişti.. sonra hiç aramadım kızı.. tüp için doktora gitmişler, doktor hemen başlayalım demiş.. bu ise 1 ay süre verin bana kendimi hazırlayayım psikolojim iyi değil demiş.. doktorda tamam bi dahaki adetine gel o halde demiş.. bekliyo bekliyo adet yok.. tam 2 ay geçiyo en son gidip bari ilaç alayım durumu anlatayım diye doktora bi gidiyo kız hamile.. 2.5 aylık filanmış öğrendiğinde.. Rabbim ol dedi oldu diyor.. ama nasılsa bi dahaki ay yapcaz tüp bebek diye çok rahattım diyo, gezdim tozdum, ilişki sonrası yatmadım, ayak kaldırmadım hiçbişey yapmadım.. canım isterse ilişki oldu istemezse olmadı ama bak bebek oldu dedi.. kafandan atmalısın arkadaşım deyip durdu.. Rabbim bizlere de kafadan atma gücü kuvveti versin ne diyeyim.. sizle de paylaşayım dedim..

öpüyorum hepinizi kendinize iyi bakın..

bicim hala gelmemiş.. tamam gelme sık sık da bari arada gel iyiyim de arkadaşım.. böyle aklım kalıyor vallahi..

selam kızlar..
doktora gittim.. veee yine güzeller güzeli kistim olmuş.. kafayı yemek üzereyim.. geçen ay çatlatma iğnesi olduğum halde o yumurta çatlamamış ve kist olmuş.. yine doğum kontrol hapı içiyorum şimdi.. bakalım ne olcak.. önümüzdeki ay adetin 2. günü gel kan değerlerine bakalım sonra da ilaca başlayıp aşılama yapalım dedi..
bu arada soğan kullanan çok hastam oldu ve hamile kalanlarda oldu dedi doktor.. bitkisel şeyler de deneyebilirsin dedi.. vee bol bol incir ye dedi.. incir zaten yapısı itibari ile yumurtaları andırıyor dedi.. ben ara vermek istiyorum.. en azından yaz ortasına kadar hiçbişey yapmak istemiyorum ama eşim aşılama tüp bebek deyip duruyo.. beni hiç düşünmüyo gibi geliyor.. kafam çok karışık allak bullak oldum.. kendimi aşılama için hazır hissetmiyorum..
bu arada bir arkadaşım vardı 6 senelik evliler ve ilk günden beri bebek için çaba sarfediyorlar.. artık son zamanlarda konuşamaz olmuştuk.. ben ona hiçbişey soramıyordum aramıyordum.. geçen gün o aradı.. arayamadım seni filan dedim üzmek istemedim dedim.. tüp bebeğe başlıcaktınız tekrar ne oldu dedim.. kız 3.5 aylık hamileymiş, maşallah.. 5 kez tüp bebek ve sayısız aşılama yaptırmışlar geçen 6 yılda.. son bir kez tüp bebek deneyelim sonra da bırakalım artık bu işi diyorlardı.. son kontrolü öncesi konuşmuştuk gidicem yaptırcaz demişti.. sonra hiç aramadım kızı.. tüp için doktora gitmişler, doktor hemen başlayalım demiş.. bu ise 1 ay süre verin bana kendimi hazırlayayım psikolojim iyi değil demiş.. doktorda tamam bi dahaki adetine gel o halde demiş.. bekliyo bekliyo adet yok.. tam 2 ay geçiyo en son gidip bari ilaç alayım durumu anlatayım diye doktora bi gidiyo kız hamile.. 2.5 aylık filanmış öğrendiğinde.. Rabbim ol dedi oldu diyor.. ama nasılsa bi dahaki ay yapcaz tüp bebek diye çok rahattım diyo, gezdim tozdum, ilişki sonrası yatmadım, ayak kaldırmadım hiçbişey yapmadım.. canım isterse ilişki oldu istemezse olmadı ama bak bebek oldu dedi.. kafandan atmalısın arkadaşım deyip durdu.. Rabbim bizlere de kafadan atma gücü kuvveti versin ne diyeyim.. sizle de paylaşayım dedim..

bicim hala gelmemiş.. tamam gelme sık sık da bari arada gel iyiyim de arkadaşım.. böyle aklım kalıyor vallahi..

canım benim geçmiş olsun ya.Allah sevdiği kulunu sınarmış.benim de bir arkadaşıma dr tüp bebek dedi.o da tam yaptıracağı ay hamile olduğunu öğrendi.o da hiç düşünmedim kafamdan attım diyordu.Rabbim bizim de yüzümüze gülecek inşallah.bana da dr iki kere daha klomen+ovitrelle yapalım olmazsa aşılama dedi.pazartesi iğnemi oldum,beklemedeyim şu an.inşallah hepimiz için hayırlısı olur.sen ne kadarlık evlisin?

canım benim geçmiş olsun ya.Allah sevdiği kulunu sınarmış.benim de bir arkadaşıma dr tüp bebek dedi.o da tam yaptıracağı ay hamile olduğunu öğrendi.o da hiç düşünmedim kafamdan attım diyordu.Rabbim bizim de yüzümüze gülecek inşallah.bana da dr iki kere daha klomen+ovitrelle yapalım olmazsa aşılama dedi.pazartesi iğnemi oldum,beklemedeyim şu an.inşallah hepimiz için hayırlısı olur.sen ne kadarlık evlisin?

teşekkür ederim..
ben toplamda hazirandan bu yana 5 kez klomen kullandım 5 kez de çatlatma iğnesi oldum.. artık o defteri kapattık biz.. inşallah sen hamile kalırsın bu yöntemle..
ben 2 yıl 7 ay 2 haftalık evliymişim :)) takvimim öyle yazıyor :KK9::KK9: tam iki yıl önce ocak ayında korunmayı bıraktık hala deniyoruz bakalım..
sen ne kadarlık evlisin?

canım naber naıslsın nasıl gidiyor dinlenmeyemı çektin kendini belki bu sürede gelır bebeğin canım benım ne var ne yok niye gelmiyon eskisi gibi

ben bu ay progestan içtim buğün bitti ilk iki gün sadece akşam içti sonra sabah akşam içtim toplamda 10 tane içmiş oldum herzamanki gibi adetim ne zaman gelir acaba normalde ilça bitikden sonra 4günü oluyordum bua ya soğan suyumu yoksa incirmi yapsam ne yapsammm kızlar akıl verin bana direk incir kürümü yapsam adetımın 1günü yoksa önce soğan sonramı incir yapsammm

bubenimiste hayırlı olsun canım.darısı biz isteyenlerin başına inşallah.aminnn.sende pko var mıydı?
teşekkürler canım yaaa oldu allahtan pko olmaz mı var gülüm ben soğan içtim ve 5 aydır glifor kullandım soğan içtim bu ay hamile oldumu öğrendim dur bakalım daha bebek mebek görmedik ama :)
selam kızlar..

canım geçmiş olsun bence soğan suyunu dene ama önce kisti eritmen gerekir ben artık bu bitkisel kürlere inanıyorum tatlım dene bence

ben bu ay progestan içtim buğün bitti ilk iki gün sadece akşam içti sonra sabah akşam içtim toplamda 10 tane içmiş oldum herzamanki gibi adetim ne zaman gelir acaba normalde ilça bitikden sonra 4günü oluyordum bua ya soğan suyumu yoksa incirmi yapsam ne yapsammm kızlar akıl verin bana direk incir kürümü yapsam adetımın 1günü yoksa önce soğan sonramı incir yapsammm

bence de soğan :KK1::KK1::KK1::KK1:

soğan yapayım dimi nasıl yapıldığını unuttum ama adetlemi başlıyayım ne yapayım kız akıl verın yaa bana kafayı yiycem hee değerin nasıl oldu canım yükseldimi

canım naber naıslsın nasıl gidiyor dinlenmeyemı çektin kendini belki bu sürede gelır bebeğin canım benım ne var ne yok niye gelmiyon eskisi gibi

çok özledim seni arkadaşım yaa.. valla çok sık gelmek istemiyorum.. ama bi yanımda sizleri merak ediyor..
iyisin inşallah..?

canım geçmiş olsun bence soğan suyunu dene ama önce kisti eritmen gerekir ben artık bu bitkisel kürlere inanıyorum tatlım dene bence

canım bende artık deneyeceğim kesin kararımı verdim.. bana soğan kürünü nasıl uyguladığını yazabilir misin? özelden de atabilirsin.. burda bazen gözden kaçabiliyor..
bu ay doğum kontrol hapı bitsin soğan deneyeceğim kesin karar verdim.. midem alt üst olucak düzenim şaşacak biliyorum ama aklımda kalmasın denemek istiyorum..

soğan yapayım dimi nasıl yapıldığını unuttum ama adetlemi başlıyayım ne yapayım kız akıl verın yaa bana kafayı yiycem hee değerin nasıl oldu canım yükseldimi

canım bak saraçoğlunun sitesindede var 1 tane orta boy soğanı 4 e böl 1.5 su bardağı su kaynat ve içine at 5 dk kaynasın sarı suyu çıkıcak sonra ılık iç tamam mı adetinin 7. günü başla 15 gün iç ben öle yaptım canım saraçoğlunun sitesine bak orda pko için soğan kürü diyo içersin ok . canım ben hamile kaldım ve bu küre inanıyorum bide metmorfin içtim başka bişi yapmadım canım bence dene ... canım daha dr a gitmedim değerim inşh yükselmiştir.tek dileğim bu allahım herkeze versin inşh :KK16::KK16::KK16::KK16:

çok özledim seni arkadaşım yaa.. valla çok sık gelmek istemiyorum.. ama bi yanımda sizleri merak ediyor..
iyisin inşallah..?

canım bende artık deneyeceğim kesin kararımı verdim.. bana soğan kürünü nasıl uyguladığını yazabilir misin? özelden de atabilirsin.. burda bazen gözden kaçabiliyor..
bu ay doğum kontrol hapı bitsin soğan deneyeceğim kesin karar verdim.. midem alt üst olucak düzenim şaşacak biliyorum ama aklımda kalmasın denemek istiyorum..

canım ecrine yazdım yukarda oku yap bence canım bak bişi kaybetmezsin ilk zamanlar içmesi zor oluyo ama sonra alışıyosun burnunu tut iç haaaa kızlar aç karna olucak bide 10-20 dk sonra yemenizi yiyin soğan bi etki etsin

X