Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlar selam bende pcoluyum cok yumurtam vcar ama büyümüyor 2 kere asılama oldum basarısız oldu tüpe gecmeden romanyadan getirttigim ilacı denedim bu ay ilk defa ve 4 tane kocamn yumurtam oldu ve catladı bu kadarı bile cok güsel die düsünüyorum simdi adetim gecikti bakalım ne olacak deneyin derim ilacın adı branca ursului

bu dönem bitiyor biçim okulu erkek arkadaşımın yaza nışan yapmak var aklımızda.. eczacı olduğu için benim olduğum bir yerde dükkan açaçağız ona .. ya da ben onun olduğu yere tayinimi almaya çalışacağım.. o mesele kolay ailesini maddi gücü iyi nereye isterse ödeneğine destek olabilir bende yardım edebilirm kredi çekebilirm.. şuan her şey güzel.. sadece uzaklık mesele oluyor... :2:
oh oh çok iyi canım.... o zaman eşinin okulu bittikten sonra hemen de evlenebilirsiniz... Eylül, Ekim bence en güzel zaman evlilik için aklında bulunsun canım....
inşallah hakkınızda en güzeli en iyisi olsun :KK9:
biçim nasılsın tatlım ,yazdıklarını okudum.hep olumlu düşüneceğiz canım bana bu sene içinde hepimiz güzel mutlukluklar yaşayacak gibi geliyor, eski üyelerin avatarlarına bakıyorum hemen hemen çoğu hamile. zamanı var biliyorum bizde burada bebeklerimizi konuşacağız inşallah, acaba Biricik ne yaptı gelip yazmıyorda inşallah iyidir.
evet canım bence de hep olumlu bakacağız.... aynen benim de burada yaklaşık 1 yıldan fazladır yazıştığım arkadaşlarım hepsi hamile ya da bebeklerini dünyaya geldi bizlerde bu güzel duyguyu kısa zaman sonra tadacağız bende aynen senin gibi düşünüyorum...biriciğe yazdım özelden ama cevap gelmedi nete giremiyor sanırım...inşallah iyidir...

mrhb arkadaşlar
ben dün doktora gittim kısmen pko var dedi doktor. adetlerim düzenli olur genelde. doktorum yumurtalarımın istenilen büyüklüğe gelmediğini söyledi. 2 ay önce yumurtamın çatladığını görmüştü sorun yok demişti dün gittiğimizde de çatlamanın da istenilen düzeyde olmadığını söyledi. bu ay klomen kullanıcam inş. hayırlısı olur. sizlerle paylaşmak istedim yeni üye olmuştum da ilk msjım:)
inşallah klomen işe yarar ve ilk aydan sonuç alırsın önemli olan aklı rahat tutmak...

Teşekkür ederim canım bende iyi olmana sevindim:)Elma sirkesi kürünü bir su bardağı ılık suya 2 tatlı kaşığı elma sirkesi koyuyorum içiyorum.Balda karıştırın diyorlar ama ben hergün bal belki kilo yapar diye bal koymuyorum:KK1:Günde sabah ları kalktığımda ve gece yatmadan önce içiyorum:KK31:
tamam canım ben de alıp yapmayı düşünüyorum çok sağol, bal gribe karşı çok iyi sabahları içersen ballı, gün içinde yakarsın onu.... kilo yapmaz o zaman

grafik üzerinde işaretli ovulasyonun gerçekleştiği gün..

Eki Görüntüle 349917
canım o sağlıklı ve düzenli yumurtlayanların grafiği inşallah biz de bir gün öyle olacağız metformin sayesinde...

selam bicim canım evet klomende 2 denemem olacaktı ama galiba kist yaptı adet olmadım 33 gün oldu.evde idrarda baktım gebelikte yok bakalım pazartesi gidecem doktora aslında kist olmaz demişlerdi ama neden olmadım anlamadım sen nasılsın canım tedavin ne aşamada?

kist yapar eğer çatlatma iğnesi olmazsan ama olduysan korkma canım 2-3 gün daha bekle test yap yine negatifse çok geciktirmeden doktora git canım gideceğini yazmışsın zaten....yarın doktora gitmeden yine test yap....

Son düzenleme:
evet canım bende okumuştum özellikl kazayı önleyebilen tek şey duaymış.

canım sende hiç saraçoğlunun kitaplarından varmı ben şifa kitabı ve bitkisel kürler kitabını almayı düşünüyorumda.
brokoli kürü gerçekten iyi gelebilir canım soğan kürün bitti sanırım Allah şifa versin inşallah.gebelik olmamış olabilir ama canım mutlaka faydası olmuştur rahim yumurtalıklarına . senin rahim filmini çeken doktorun tam anlamıyla ne sebep ile görünmediğini yada tekrarmı çektirdiğinde görülebileceğini filan ayrıntılı açıklama yapmadımı,şundan soruyorum; senin aklında sorular kaldı.sol tüpün yokmu yoksa kapalımı ,kapalıysa açılması için tedavi nedir?bunları belirtmişmiydi,belirsizlik olmaması lazım canım sonuçta biz bu yolda zaten uğraşıyoruz,ssabrediyoruz. doktorumuz bizi doğru yönlendirecekki sonuca çabuk ulaşalım . kusura bakma canım belkide yazdın geçmişte ama ben atlamış olabilirim.en son bildiğim kadarıyla doktorunu değiştirmiştin ama bu soru işaretlerine bir doktor olarak cevap vermeleri lazım ,sonuçta sende ona göre tedavine bakacaksın değilmi canım.öpüyorum seni:KK16:

tok tatlım almadım hiçbir kitabını.son kitabı çıkacakmış içini inceleyecem güzel şeyler varsa bizle alakalı onu alacam
tatlım doktoru değiştirdim 2. doktorda ilki gibi sol tüpün görünmüyor dedi illaki laparoskopi dedi.bende laparoskopi olmak istemiyorum annemde karşı çıkıyor zaten.yani sol tüpüm hiç olmayabilirmiş ama ben buna inanmıyorum bence var ama kapalı ondan soğan yaptım bide brokoli yapmayı düşünüyorum işte.
bide üniversite hastanesine gidip e-mar isteyecem e-marda sol tüp varmı yokmu belli olur bence kaslar belli oluyor tüpmü belli olmayacak..sanki bana e-mar laparoskopiden daha kolay bi aşamaymış gibi geliyor o yüzden.eğer ki e-mardada sol tüp görünmezse bende tek tüplü olduğuma inanacam artıkk.

selam bicim canım evet klomende 2 denemem olacaktı ama galiba kist yaptı adet olmadım 33 gün oldu.evde idrarda baktım gebelikte yok bakalım pazartesi gidecem doktora aslında kist olmaz demişlerdi ama neden olmadım anlamadım sen nasılsın canım tedavin ne aşamada?

tatlım çatlatma iğnesi vurdurdunmu.vurdurduğun halde kist oluşurmu yaaaa.

nasılsın canım topikte gördüm seni?:KK71:
çıkmıştım görmedim şimdi gördüm canım iyiyim çok şükür
bu arada maşallah çok güzel bilgiler aktarıyorsun bicim'in yardımcısı gibi olmuşsun artık topiğimizde:KK9: sen nasılsın? kabızlıktan ben de çok çektim evlenmeden doktora gittim, bana bol su içmeyi,kepekli lifli şeyler yemeyi önermişti. en önemlisi ,ve en çok işime yarayan: "genelde insanlar kahvaltıdan sonra wc ye çıkma ihtiyacı hisseder ama biz bunu baskılıyoruz.halbuki her kahvaltıdan sonra wc ye gidip beklemeye başla yavaş yavaş bunu alışkanlık edin olay çözülecek" dedi. bir de ben wc ye gitmeyi sevmezdim hep ertelerdim. bu şekilde bağırsaklarım uzamış, "ilerde düğümlenme olabilir sakın ertelemiyorsun hemen ihtiyaç hissedince wc ye gidiyorsun" ,demişti.gerçekten büyük ölçüde düzene koydu beni. tek sorunum evimden başka yerde wc ye gidemiyorum utanıyorum; o da kahvaltıdan sonra evde wc seansını halledip çıkınca çözülüyor.

grafik üzerinde işaretli ovulasyonun gerçekleştiği gün..

Eki Görüntüle 349917
canım buna göre 13. gün yumurtlama sanırım düzenli adet görenler için. biliyorsun oda bizde yok

Öncelikle cok selamlar..benim bı sorum olacak.bana da 2 sene once PKO tanısı konuldu.adet duzensizligi var,tuylenme de başladı,kasık ağrıları derken hepsi var.dogum kontrol hapı verdi fakat sadece iki ay kullanabildim çünkü B'nde yan etki yaptı.ayrica asırı kansizlik var ve zayıfım.doktor zayif olmamdan dolayi sasirdi bni de tedirgin etti..aslinda cok da zayif degilim..1.65 boyunda 56 kiloyum,cok da yemek yiyen ve su içen biriyim kendimibildim bileli...hamile de kalmıyorum..asıl kafama takılan PKO ilerler mı doktor da cok fazla detaylardan soz etmedi..suan Şırnak'ta gorev yapmaktayım doğru dürüst doktorda yok..cok önemli bı rahatsızlık mı yoksa ılerde de tedavisi oluyor mü..bu konuda fazla araştırma da yapamadım..yeni yeni üstüne düşmeye başladım..
PKO hastalığınde genelde kilolu olurlar doktorun o yüzden şaşırmıştır ama zayıf olupta çok PKO lu insanda var.tedavisi kesin olarak yok canım bekarlara doğum kontrol hapı veriyorlar ,eğer bebk düşünüyorsan metformin veriliyor buda düzenli umurtlama sağlıyor ama bana bekaren gittiğim bir doktor bunun kalıtsal bir şey olduğunu ömür boyu bununla yaşamaya alışmak gerektiğini söylemişti.hamile kalabilirsin bu şekilde çok kalan var ama hem PKOlu olup hemde stres yaparsan olmuyor canım.

cvrcim demekki ümit kesmemek gerekiyor ama ümit edincede aklımdan çıkmıyor :)) Allah sabrımızı daim etsin inşallah
Amin canım aynen bende bu 2 duygu arasında gelip gitmekteyim ümit edince aklımdan çıkaramıyorum ümidi kesmekte olmuyor bilmiyorum vallahi sadece hamilelik değilki birde düzenli adet görmek için uğraşıyoruz Rabbim başka dert vermesin tabi.

tok tatlım almadım hiçbir kitabını.son kitabı çıkacakmış içini inceleyecem güzel şeyler varsa bizle alakalı onu alacam
tatlım doktoru değiştirdim 2. doktorda ilki gibi sol tüpün görünmüyor dedi illaki laparoskopi dedi.bende laparoskopi olmak istemiyorum annemde karşı çıkıyor zaten.yani sol tüpüm hiç olmayabilirmiş ama ben buna inanmıyorum bence var ama kapalı ondan soğan yaptım bide brokoli yapmayı düşünüyorum işte.
bide üniversite hastanesine gidip e-mar isteyecem e-marda sol tüp varmı yokmu belli olur bence kaslar belli oluyor tüpmü belli olmayacak..sanki bana e-mar laparoskopiden daha kolay bi aşamaymış gibi geliyor o yüzden.eğer ki e-mardada sol tüp görünmezse bende tek tüplü olduğuma inanacam artıkk.

tatlım çatlatma iğnesi vurdurdunmu.vurdurduğun halde kist oluşurmu yaaaa.
anladım canım sen kürlerini yap mutlaka sonra emarını çektirisin baktın olmuyo laporoskopi olursun tatlım .zararlımı ki laporoskopi. yani bunu olduktan sonra sol tüp kapalı ise açıcaklarmı ama ilk önce gerçekten kapalı olduğundan emin olmaları lazım. 20-25 dk. sürüyormuş bildiğim kadarıyla inallahh gerek kalmaz canım yaaa tek yumurtalıkla hamile kalanlar var.rahim şekli ve PKO genetik. benimde rahim şeklim bozuk biliyorum. o yüzden rahim filmi çektirip sinirlerimi bozmak istemiyorum. anneminde öyle. hatta anneme son doktoru sen nasıl hamile kalabiliyorsun diye çok şaşırmış. Ablamdada PKO var.onada dokotrları rahmin şeklinin değişik olduğunu söylemişler.hiç film çektirmedi ama ablamın 2 çocuğu var .Rabbim yeterki ol desin hiç canını sıkma bol bol dua et HZ. EYÜP ün Allahtan şifa istediği duayı oku.

Son düzenleme:
canım buna göre 13. gün yumurtlama sanırım düzenli adet görenler için. biliyorsun oda bizde yok
oh oh çok iyi canım.... o zaman eşinin okulu bittikten sonra hemen de evlenebilirsiniz... Eylül, Ekim bence en güzel zaman evlilik için aklında bulunsun canım....
inşallah hakkınızda en güzeli en iyisi olsun :KK9:

canım o sağlıklı ve düzenli yumurtlayanların grafiği inşallah biz de bir gün öyle olacağız metformin sayesinde...

evet canlarım biliyorum .. yani vermek istediğim mesaj sıcaklık düşükken ardından ani yükselmesiyle yumurtlamanın gerçekleşmesi... inşallah bir gün bizimde grafiğimiz böyle olur...

çıkmıştım görmedim şimdi gördüm canım iyiyim çok şükür
bu arada maşallah çok güzel bilgiler aktarıyorsun bicim'in yardımcısı gibi olmuşsun artık topiğimizde:KK9: sen nasılsın? kabızlıktan ben de çok çektim evlenmeden doktora gittim, bana bol su içmeyi,kepekli lifli şeyler yemeyi önermişti. en önemlisi ,ve en çok işime yarayan: "genelde insanlar kahvaltıdan sonra wc ye çıkma ihtiyacı hisseder ama biz bunu baskılıyoruz.halbuki her kahvaltıdan sonra wc ye gidip beklemeye başla yavaş yavaş bunu alışkanlık edin olay çözülecek" dedi. bir de ben wc ye gitmeyi sevmezdim hep ertelerdim. bu şekilde bağırsaklarım uzamış, "ilerde düğümlenme olabilir sakın ertelemiyorsun hemen ihtiyaç hissedince wc ye gidiyorsun" ,demişti.gerçekten büyük ölçüde düzene koydu beni. tek sorunum evimden başka yerde wc ye gidemiyorum utanıyorum; o da kahvaltıdan sonra evde wc seansını halledip çıkınca çözülüyor.

aynen busmai okuduğum araştığım her yerde bu dediklerini okudum.. bu aralar hem pko hem de kabızlık çok stres oluşturdu bende .. söktürücü aldığım halde adetim geç geldi bir de üstüne hemoroid korkusu uykularımı kaçırdı.. şuan kayısı ağırlıklı günlerim geçiyor .çok şükür iyi geldi bir de dediğin gibi yavaş yavaş bir düzene koymama inandırmam gerekiyor kendimi. beyin onu artık kendi ayarlamaya başlıyormuş..

Son düzenleme:
yukarıda mesajda yazmışsın ya eylül ekim ayları evlilik için iyi zamanlar diye .. nedenini merak ettimm... :KK12:

dün gece rüyamda ikizlerim vardı. ikisi de erkekti hayırdır inşallah... gerçek olsa bu kadar mutlu olurdum.. hepimize dua ediyorum inşallah bebişlerimz bizleri fazla bekletmeyecekler.. cvr nin kıssa sı hala aklımda çok hoşuma gittii. dua çok önemli hayatımızda...

dün gece rüyamda ikizlerim vardı. ikisi de erkekti hayırdır inşallah... gerçek olsa bu kadar mutlu olurdum.. hepimize dua ediyorum inşallah bebişlerimz bizleri fazla bekletmeyecekler.. cvr nin kıssa sı hala aklımda çok hoşuma gittii. dua çok önemli hayatımızda...
maşallah ,maşallah.canım benim hayırlara vesile olsun çok ama çok güzel bir rüya.inşallah arkadaşım Amin güzel duaların için.Mümin mümin kardeşine dua ettiği zaman melekler Allaha yalvarırmış aynısını onada ver Allahım diye.

maşallah ,maşallah.canım benim hayırlara vesile olsun çok ama çok güzel bir rüya.inşallah arkadaşım Amin güzel duaların için.Mümin mümin kardeşine dua ettiği zaman melekler Allaha yalvarırmış aynısını onada ver Allahım diye.

inşallah cvrcim. nasılsın bakayım ?

canım bizim bir tanıdık var onunda eşinin sperm sayısı az o evikap yani e vitamini kullanmış eşinin spermleri artmış incele istersen e vitamini sperm sayısını artrıyor
kecıboynuzundan medet umuyoruz sımdılık, bı kac ay kullanalım cevap alamazsak ona gecebılırız
Allah ol deyince her şey olur umutsuz olma inşallah hamile kalırsın canım. ne durumlarda hamile olanlar var hiç olmadı tüp bebek var .. teknoloji her geçen gün gelişiyor ..

haklısın canım,inş

evet inşallah ben buna çok inanıyorum o yüzden başkalarına da dua etmeye çalışıyorum sürekli,birbirimizi unutmayalım

canım doktor sana elevit vermeid mi onda vitaminler var. 4 aya kadar bizim ne yediğimiz pek önemli değilmiş bebeğe, mide bulantıları yüzünden kimse birşey yiyemiyor zaten.

evet verdi canm sabah onu içiyorum akşam aç karna ferrum fort içiyorum.

hayır olsun canm.çok güzel rüya gerçekten.Allah gönlüne göre versin inşallah.

evet canm o yüzden size bolca dua ediyorum.Allah hangimizin duasını kabul edecek bilemeyiz.birbirimize çok dua edlim inşallah.

Bende pko var eşimin de sperm sayısı az, hareketlılıgı sadece %10 ve spermlerınde de şekıl bozuklugu var. Hamıle olmak ıcın cabalıyorum.Ben de merak edıyorum hamıle olabılcem mı dıye :KK14:

sağol cavabın için... ama ben gerçekten çok merak ediyorum bu şekilde hamile kalan var mı aceba

inşallah cvrcim. nasılsın bakayım ?
iyi olmaya çalışıyorum canım sağol,takvimin güzel olmuş evlilik tarihiniz bellimi ? birde nasıl yapılıyor bu takvim karıştırdım ama bulamadım ben :KK50:

evet inşallah ben buna çok inanıyorum o yüzden başkalarına da dua etmeye çalışıyorum sürekli,birbirimizi unutmayalım
amin canım benimde hepiniz dualarımdasınız.

evet verdi canm sabah onu içiyorum akşam aç karna ferrum fort içiyorum.

evet canm o yüzden size bolca dua ediyorum.Allah hangimizin duasını kabul edecek bilemeyiz.birbirimize çok dua edlim inşallah.
Amin canım evet .Rabbim ol demeden hiç hiçirşey olmuyor ne garip değilmi kader bizi burada ortak konuda buluşturdu. birbirimize dua ediyoruz , birbirimizi görmeden seviyoruz.

anladım canım.. ne zmandır yapıyorsun soğan kürü .. başka yaptığın bir şey var mı pko adına ?

Bır ay sogan kuru yaptım arkadasım, o zaman yumurta oluşmuştu. sonra yapmadım hıc bırsey yumurtam oluşmamıştı.ilaca cevap vermedım :KK43: sonra ıncır kürü yaptım o ay klomen kullanamadım, tatıl zamanına denk geldı.artık bu ay soğan deneyecegım tekrar ılk ay oldugu gıbı. Sanırım yumurta oluşumuna yardımcı oldu :44: eşime bır de polen bal yedırıyorum, ama onda da sorun oldugunu ogrenınce bu ay doktoruma aşılama yapmasını ısteyecegım, bakalım ne der :KK31:

amin canım sağolasın cümlemize.. :KK12:

iyi olmaya çalışıyorum canım sağol,takvimin güzel olmuş evlilik tarihiniz bellimi ? birde nasıl yapılıyor bu takvim karıştırdım ama bulamadım ben :KK50:
canım burada resimli anlatım var yapamazsan tekrar sor canım benim :KK3:
http://www.kadinlarkulubu.com/sorulariniz-amp-sorunlariniz/327717-yeni-cizelgeler-nasil-eklenir.html

Bır ay sogan kuru yaptım arkadasım, o zaman yumurta oluşmuştu. sonra yapmadım hıc bırsey yumurtam oluşmamıştı.ilaca cevap vermedım :KK43: sonra ıncır kürü yaptım o ay klomen kullanamadım, tatıl zamanına denk geldı.artık bu ay soğan deneyecegım tekrar ılk ay oldugu gıbı. Sanırım yumurta oluşumuna yardımcı oldu :44: eşime bır de polen bal yedırıyorum, ama onda da sorun oldugunu ogrenınce bu ay doktoruma aşılama yapmasını ısteyecegım, bakalım ne der :KK31:
hımm anladım canım Allah yardımcın olsun.. :KK16: aşılama faydalı olur eşinde böyle bir durum varsa .

Son düzenleme:
X