Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Gunaydiiiiiiinnnnn canlarim...
Hepinize mutlu bir hafta diliyorum...

Yesil canim eylul ekim dugun icin iyi zaman bencede.. ben temmuzda evlendim.. kan ter icinde sicakta oldum bittim.. bi de benim esimle sehirler farkli oldugu icin iki dugunum iki de kina oldu.. kinanin biri erkek tarafinin yaptigiydi ben ona gidemedim cunki dort gun ustuste mafolurdum herhalde... hos boylede 3 koca gunum kuafor hazirlik kosturma gobek atmalarla gecti :)))) beni tek rahatsiz eden sicak hava ve esimin anasi ile kardesinin gpturdugu igrenc kuafordu... hala o kuaforu dusundukce gozlerim doluyor... umarim sende tez zamanda sevdiceginle simsicak yuvanda mutlu olursun...

kızlar selam bende pcoluyum cok yumurtam vcar ama büyümüyor 2 kere asılama oldum basarısız oldu tüpe gecmeden romanyadan getirttigim ilacı denedim bu ay ilk defa ve 4 tane kocamn yumurtam oldu ve catladı bu kadarı bile cok güsel die düsünüyorum simdi adetim gecikti bakalım ne olacak deneyin derim ilacın adı branca ursului erkeklerinde spermlerini arttırıo

Canım hoşgeldin bende seni özledim:KK16:Senin adına sevindim yumurtanın gelişmesi çok güzel.En önemlisi aklındaki o soru işeretlerinin kalkmış olması.Bencede tüp bebeğe geçmeden aşılamayı dene sanki aşılamadan sonra hamile kalacakmışsın gibi geliyor banada.Rabbim hayırlısını versin inşllh.Eşindede bir sorun olmadığına sevindim Allah şifa versin hepimize.Kafanı dinle sen gelirsin yine canım kib görüşürüz:KK34::KK3:

Rica ederim canım.Haklısın insan üzülür şok olur ama elden birşey gelmez önemli olan bu durumları sabırla aşmak Allah hepimizin yardımcısı olsun:KK16:Diyet ve spor yaparsan düzene girer kendiliğinden çogu doktor bana bunu söylemişti.İnşllh güzel haberlerle gelirsin canım:KK16::KK34:

Canım geçmiş olsun ve sağlık olsun üzülme herşeyde bir hayır vardır.Zamanı vardır elbet inşallh kısa zamanda Allah sağlıklı ve hayırlı bir bebek nasip eder.Stres yapma sakın vücudu çok etkiliyor çünkü:KK16::KK34:

Canım çok geçmiş olsun senin adına sevindim.Allah babana şifalar versin inşallah:KK16::KK34:

Canım Rabbim nasip ederse oluyor her şey.O bayanda vesiledir buna.Yer gök duayla bazen tıbbın kesin olmaz dediği şeyler bile oluyor.Allah'ın yapamıyacağı hiç birşey yok:KK16:

:KK9:güldürdün benide bende anlamamıştımda açıklamış arkadaşımız kasıkları ovalamış.Zeytinyağıda gerçketen çok faydalı nerdeyse her şeye faydalı:KK31:
kesinlikle vesile bence de hayırlısı allah tan ....
selam kızlar,herkese mutlu hafta sonları diliyorum.

benim bugün temizlik günüm süpürge yapıyordum ara verdim,bir bakayım dedim arkadaşlarıma :KK16: bağımlıklık oldu buraya girip size bakmadan duramıyorum.

yeşil_87 canım listeyi yayınlamışsın eline sağlık inşallah birilerine faydası olur,

bahar27 canım çok geçmiş olsun grip olmuşsun ,çok zordur tatlım sağlık gibisi yok benimde bugün başım ağrıyor evde ağrı kesicide kalmamış küçücükte bir şey olsa insan nasıl etkileniyor ,Rabbim sağlık versin.öptüm canım.

bubenimsite canım ne yaptın inşallah regli olmazsın ,sakın olursanda üzülme tamammı , 2. ay soğanına devam et tatlım çok güzel şeyler olacak güzel günler bizi bekliyor 2012 bizim yılımız olacak inanıyorum :KK16:

bngl33 canım nasılsın?kendine ve bebeğine çok iyi bak,okulda tabi ayakatasın sürekli galiba yoruluyorsundur tatlım ,boşver evdede hiç iş yapma ilk 3 ay önemli.

123m canım bakıyorum daha saraçoğlu mesajıma cevap yazmamış bende bu aydan sonra soğan suyuna başlasammı acaba diyorum kararsızımda .

biçim nasılsın tatlım ,yazdıklarını okudum.hep olumlu düşüneceğiz canım bana bu sene içinde hepimiz güzel mutlukluklar yaşayacak gibi geliyor, eski üyelerin avatarlarına bakıyorum hemen hemen çoğu hamile. zamanı var biliyorum bizde burada bebeklerimizi konuşacağız inşallah, acaba Biricik ne yaptı gelip yazmıyorda inşallah iyidir.
çok sağol canım bugün 2 gün geçti söktürücü falan da almadım glfor da 5 ay olacak bu ayın sonunda soğanın etkisi mi hala bilmem ama göğüs ağrılarım hala kesilmedi adet oluca galiba yapacak bişi yok asıl benim canımı sıkan başka bi olay var drm istanbula gitmiş ortada kaldım yeni bi dr gitmek devam ettirmek ne kadar zamanımı alır bilmem tam aşılama düşürken oldu mu bu iş aynı hastanede yanında çalışan başka bi dr var ona mı gitsem yada başka bi hastaneyemi başlasam bilmiyorum şu an hiç bişi bilmiyorum kafam doldu taştı o kadına da gitmek istiyorum bilmiyorum cnm yaaa rabbim bizi sınıyo yaaaa :KK43:
yeni öğrendim kızlar bunu.akşam farz namazından sonra hiç yerinden kalkmadan ve kimseyle konuşmadan 40 defa Fatiha okunup dileğini söylüyormuşsun,Allah hepimizin dualarını şimdiden kabul etsin.
amin.canım ben de kenzül arş duasını çok duydum.
Bir gün evli bir çift Hz. Musayı görür ve ondan Allaha kendileri için dua etmesini ve bir çocuk sahibi olmak istediklerini söylerler.Hz. Musada Allaha dua eder ve Allahtan şöyle bir cevap gelir:
'Ya Musa söyle o çifte asla çocukları olmayacak onlar döl tutamaz.'
Hz. Musada gidip Allahın sözlerini o çifte anlatır.Aradan bir kaç sene geçer.Hz Musa o evli çiftle tekrar karşılaşır.Yanlarında birde küçük çocuk vardır ve onu Hz Musa ile tanıştırırlar.Bu bizim çocuğumuz diye.Hz. Musa çok şaşırır ve Rabbine sorar bu durumu.O zaman O yüce yaradandan şöyle bir cevap gelir :
'Ya Musa ben onlara kendi peygamberimle olmaz diye cevap göndermeme rağmen onlar benden hiç ümit kesmediler ve hep dua ettiler.O çocuk dualarının mükafatıdır der.'

evet bu kısası da duymuştum inşh biz de dualarımızla sabır ve metanetimizle bebişlerimize kavuşcaz

günaydınnnn kızlarrrrrrr....yeni bir haftaaaa..dilerim güzell geçerr güzel haberlerle geçerr.... gözlerimm yoruldu geçmişe baktım acıkkk..

kızlar dün doktora gittim yumurtlama yok dedı c.tesi son kontrol yapalım sonra sen zayıfla gel dedı her gitiğimde tartıyor güzel zayıflıyorsun dedı şimdi -6-7 kılo ver gel o zaman yumurtlaman güzel olur dedı.yumurtalıkların çok güzel maşallah dedi 6-7 kılo verırsen ilaç bile kullanmana gerek kalmaz dedı bakalım kısmet zayıflayınca gitcem tekrar

hadi bakalımm hayırlısııı canımmmm...sevindimm saorun 6 kilo olsunnn...rabbimm yardımcımızz olsunnn...şifa versin hepimizee...
bugün sonucumu aldım. ve değerim yükselmemiş.
değerim azalmış 3 küsürlere inmiş... dr. gebelik yok dedi :KK43::KK43::KK43::KK43::KK50:

umudumuz bir daha ki aya artık.:KK31:

erca inan bende üzüldümmm..seninlee sıcak bakar olmuştum aşılamayaa...sakınn umudunu yitirmeeee...zamanı değilmişş demekkii rabbim zamanı geldiğinde verecektirrr..sakın üzülmeeee...

kızlarrrrr çok güzel bir haber aldım şimdiii babamın röntgen sonuçları çıkmış kemoterapi çok yaramış azcık kalmış yani tedaviye devamm çok mutluyumm yaaaaaaaaaaaaa :KK16::KK16::KK16::KK16:

canımm inann çokk sevindimmm...dilerim tertemiz olur giderrr hepsiii...rabbim sağlıklı uzun ömürler versin babacığınaaaa....

tuncc canım yumoşunn varmışşş çokk sevindimmm...yazını okuyunccaa inann heycanlandımm ilkinde yumuş deyincee bebek anladımmm sonradan jeton düştüüü ama buda çok güselll dilerimmm yumoşunn bebek olurr gelir sanaaa....

hepinize tek tek teşekkür ediyorum allah razı olsun hepinizden istanbuldayım şimdi babamın internetinde sorun var sürekli düşüyor geçmişi okudum az çok tek tek yazmaya fırsatım olmadı çok öptüm hepinizi yine yazarım

yeni öğrendim kızlar bunu.akşam farz namazından sonra hiç yerinden kalkmadan ve kimseyle konuşmadan 40 defa Fatiha okunup dileğini söylüyormuşsun,Allah hepimizin dualarını şimdiden kabul etsin.
Canım Allah razı olsun paylaştığın güzel dua için inşallah hepimizin duası kabul olsun.
Bir gün evli bir çift Hz. Musayı görür ve ondan Allaha kendileri için dua etmesini ve bir çocuk sahibi olmak istediklerini söylerler.Hz. Musada Allaha dua eder ve Allahtan şöyle bir cevap gelir:
'Ya Musa söyle o çifte asla çocukları olmayacak onlar döl tutamaz.'
Hz. Musada gidip Allahın sözlerini o çifte anlatır.Aradan bir kaç sene geçer.Hz Musa o evli çiftle tekrar karşılaşır.Yanlarında birde küçük çocuk vardır ve onu Hz Musa ile tanıştırırlar.Bu bizim çocuğumuz diye.Hz. Musa çok şaşırır ve Rabbine sorar bu durumu.O zaman O yüce yaradandan şöyle bir cevap gelir :
'Ya Musa ben onlara kendi peygamberimle olmaz diye cevap göndermeme rağmen onlar benden hiç ümit kesmediler ve hep dua ettiler.O çocuk dualarının mükafatıdır der.'
Allah büyüktür ve yapamıyacağı hiçbirşey yoktur yeterki dualarımızı eksik etmeyelim ve sadece kendimiz için değil isteyen herkez için dua edelim Allah bencil insanları sevmez.Paylaşımın için teşekkürler canım çok güzel.:KK16:
aramıza hoşgeldin canım .. bende ilk mesajımı bu topiğe yazmıştım hatta bu topik için üye olmuştum.. inşallah klomen çatlatır yumurtanı canım..

inşallah canım.. ortak bir fikri olur bir çıkarımda bulur okuyanlar umarım.. inşallah hamişlerimizin sayısı artar..

bahar canım kepek ekmeğinin kabızlık ettiğini bilmiyordum doktorlar farklı şeyle rsöylüyor burada küçük bir kızda sürekli kabız ona da beyaz ekmeği yasaklamış doktor.. biraaz araştırayım ben kabızı engelliyor diye yiyordum :2:
Canım nebilim ya herkez farklı birşey söylüyor.Benim kafama takılan bir nokta var.Ben diyetisyene gidiyorum ya bana hergün akşam kırmızı et haftada 2 tavuk balık her akşam verdi listeyi degiştirdi.Ve ben ilk listede 3 kiloya yakın verdim 2 hafatda geçnlerde ise 300 gr vermişim anca:KK50:Bu nasıl birşey anlıyamadım eski diyetimemmi dönsem ben daha az yiyordum ilk hafatlarda hergün et vs yoktu canım sıkılmaya başladı bu duruma.Doktor beni zayıflatayim derken acaba hemen zayıflamasın para kesilmesin onumu düşündü yoksa:KK9:En iyisi hiç ekmek yememek ozman kabızlıkta olmaz.Ya canım birde gözlerim yanıyor ve şiş bu sabah.Sanırım makyaj malzemem dokundu hepsini atıcam gözlerimi kaşıya kaşıya şişti gözlerim ya:KK50:Yenilemem lazım sanırım malzemelerimi.Gözlerii mahvetti:KK50:Belli müddet kullnmıcam herşeyin başı sağlık gerçekten.Sen bu diyet konusunda nediyorsun bir önerin varmı?hergün akşam tavuk balık yenirmi?Kilo vermemi engelliyor gibi geliyor bana:26:
öncelikle aramıza hoşgeldin canım... ben senden daha zayıfım 1.67 boyum ve 54 kilom var ve pko luyum :2: öncelikle şunu söyleyeyim bu hastalığın tedavisini ileri bir zamana atma gibi lüksümüz yook .. adetlerimiz her geciktikçe rahim duvarımız kalınlaşıyor Allah korusun ileride rahim kanseri göğüs kanseri kalp hastalıkları kapımızda.. tabi kazandığımız erkeksi özellikler ekstrası.. doğum kontrolleri bende önermiyorum sana .. adetinin 15. günü progesteron içerikli ilaçlar kullanmanı tavsiye ederim..(duphaston alabilirsin) bu hastalığın türlü türlü nedenleri var ama en önemli nedeni insülin direnci.. doktorundan bu yönde bir araştırma yapmasını iste senden.. bir iki kan tahlili canım korkulacak bir şey değil. ben onun için metformin alıyorum bir şeker hastalığı ilacı ama korkma şeker hastası olduğumuzdan değil. insülin direncini kırmak için kullnıyoruz. tüylenme sivilcelenme gibi androjen hormonlarla etkilerini gösteren durumlar azalıyor yumurtlama geri geliyor. yani hastalığımıza geçici çözümler değil de sorunun asıl kaynağına giden bir çözüm bu canım..
Canım bu duphaston nasıl kullanılıyor ve doktorun tavsiyesiylemi alınıyor bu ilaç yoksa kendi kafamıza göre alabilirmiyiz yani ben tarlusal kullnıyorumda adet olmadığım zaman acaba onun yerine bunumu kullnsam diyorum:26:
Canım benim evdede var alet ama sıkılıyorum yapmıyorum 2 aydır sadece çamaşır askısı oldu zavallı :))) canım gercekten iraden iyise al yani çok istekliysen çünkü bende dahil kim aldıysa bu aletleri yapmıyor evde kalabalık yapıyor.
Canım bendede koşu bandı var ve hergün 55 60 dk arası tempolu yürüyorum yürümediğim zaman içimde huzrsuzluk oluyor alışkanlık yapması çok gzüel bence.Ama şunu paylaşmak istedim.Ben endokrin bölümüne gidip tiroid röntgeni ve tahlili yaptırıcam çünkü tiroitte sorun varsa buda kilo yapıyor ve kilo verilmesini engelliyormuş oyüzden bilgin olsun diye paylaşmak istedim.
oh oh çok iyi canım.... o zaman eşinin okulu bittikten sonra hemen de evlenebilirsiniz... Eylül, Ekim bence en güzel zaman evlilik için aklında bulunsun canım....
inşallah hakkınızda en güzeli en iyisi olsun :KK9:

evet canım bence de hep olumlu bakacağız.... aynen benim de burada yaklaşık 1 yıldan fazladır yazıştığım arkadaşlarım hepsi hamile ya da bebeklerini dünyaya geldi bizlerde bu güzel duyguyu kısa zaman sonra tadacağız bende aynen senin gibi düşünüyorum...biriciğe yazdım özelden ama cevap gelmedi nete giremiyor sanırım...inşallah iyidir...

inşallah klomen işe yarar ve ilk aydan sonuç alırsın önemli olan aklı rahat tutmak...

tamam canım ben de alıp yapmayı düşünüyorum çok sağol, bal gribe karşı çok iyi sabahları içersen ballı, gün içinde yakarsın onu.... kilo yapmaz o zaman

canım o sağlıklı ve düzenli yumurtlayanların grafiği inşallah biz de bir gün öyle olacağız metformin sayesinde...

kist yapar eğer çatlatma iğnesi olmazsan ama olduysan korkma canım 2-3 gün daha bekle test yap yine negatifse çok geciktirmeden doktora git canım gideceğini yazmışsın zaten....yarın doktora gitmeden yine test yap....
Sende sağol canım sana birşey danışıcam yeşilede sordum ya bu gittiğim diyetisyen bana her akşam tavuk. balık haftada 2 defa kırmızı et önerdi ve ben bu listeyi yapmaya başladıktan sonra kilo vermem azaldı gibi ilk baştaki listede her akşam et trü şey yemiyordum ben ve daha fazla kilo vermiştim bunu diyetisyene söyleyimmi nedersin?
dün gece rüyamda ikizlerim vardı. ikisi de erkekti hayırdır inşallah... gerçek olsa bu kadar mutlu olurdum.. hepimize dua ediyorum inşallah bebişlerimz bizleri fazla bekletmeyecekler.. cvr nin kıssa sı hala aklımda çok hoşuma gittii. dua çok önemli hayatımızda...
Allah hayır etsin canım inşallh rüyan gerçek olur sağlıklı ve hayırlı bebeklerimiz olur hepimizinde:KK16::KK34:
maşallah ,maşallah.canım benim hayırlara vesile olsun çok ama çok güzel bir rüya.inşallah arkadaşım Amin güzel duaların için.Mümin mümin kardeşine dua ettiği zaman melekler Allaha yalvarırmış aynısını onada ver Allahım diye.

Evet canım çok doğru insan bencillik edip hep bana hep bana derse Allah vermez önemli olan bir dua ederken kendin ve başkalrı içinde dua edebilmek.Allah hepimizin duasını kabul eder inşallah:KK16:

herkese güzel bir hafta diliyorum... bir sorum var sizlere:

adet söktürücü progestan kullanımı dısında pko için baska bir tedavi denememiştim.. belki çok fazla bebek işteği ön planda olmadıgından belki de bir umut kendiliğinden olur diye... Ama artık doktorun kaç ay önce verdiği metformine bugün inşallah baslamayı düşünüyorum.. bebegimin olmamasından korktugum için bir an önce tedaviye geçmek gerek diye düşündüm...

şimdi elimde glıfor 850 ve folic ace var..
Bu gliforu sabak aksam içeçeğim galiba. diğerini de günde bir tane.. ama doktor ilk 2-3 gün yarım al ya da bir tane iç diye mi öyle bir şey söylemişti hatırlamıyorum. sizler nasıl yapmıstınız?
Bir de bu progestan adet söktürücüyü yine bu ilaçla birlikte içeçek miyim??
son olarak da bu şeker ilacı 6 ay mı kullanılıyor? doktor bunu 6 ay kullan bebek olmazsa gel baska tedaviye geçiçez demişti..
ve bu ay ilk defa soğan kürünü deneyeyim diye düşünmüştüm.. ama hepsi birlikte olurmu? adetim dün bitti.. ne zaman baslamalıyım ona?
çok sordum galiba.. kusura bakmayın

yukarıda mesajda yazmışsın ya eylül ekim ayları evlilik için iyi zamanlar diye .. nedenini merak ettimm... :KK12:
canım ben Ekimde evlendim kına da da nikah günü de hava çok güzeldi ve balayında da Antalyaya gittik onun da tam mevsimiydi yani bahar aylarında evlenmek daha iyi bu anlamda ondan dedim canım....

dün gece rüyamda ikizlerim vardı. ikisi de erkekti hayırdır inşallah... gerçek olsa bu kadar mutlu olurdum.. hepimize dua ediyorum inşallah bebişlerimz bizleri fazla bekletmeyecekler.. cvr nin kıssa sı hala aklımda çok hoşuma gittii. dua çok önemli hayatımızda...
Hayır olsun çok güzelmiş biliyor musun 2 hafta önce ben de ikiz doğurdum ve ikisi de kızdı çok güzeldi benim rüyamda...

evet verdi canm sabah onu içiyorum akşam aç karna ferrum fort içiyorum.

evet canm o yüzden size bolca dua ediyorum.Allah hangimizin duasını kabul edecek bilemeyiz.birbirimize çok dua edlim inşallah.
nasıl gidiyor hamilelik canım benim, dualarını bekliyoruz hepimiz :KK9: :nazar:

Yesil canim eylul ekim dugun icin iyi zaman bencede.. ben temmuzda evlendim.. kan ter icinde sicakta oldum bittim.. bi de benim esimle sehirler farkli oldugu icin iki dugunum iki de kina oldu.. kinanin biri erkek tarafinin yaptigiydi ben ona gidemedim cunki dort gun ustuste mafolurdum herhalde... hos boylede 3 koca gunum kuafor hazirlik kosturma gobek atmalarla gecti :)))) beni tek rahatsiz eden sicak hava ve esimin anasi ile kardesinin gpturdugu igrenc kuafordu... hala o kuaforu dusundukce gozlerim doluyor... umarim sende tez zamanda sevdiceginle simsicak yuvanda mutlu olursun...
canım nasılsın moralin iyidir inşallah...
ben Ekimde evlendim hava şartları vs çok iyiydi ancak ben de kuaförden yana şanssızdım...

hepinize tek tek teşekkür ediyorum allah razı olsun hepinizden istanbuldayım şimdi babamın internetinde sorun var sürekli düşüyor geçmişi okudum az çok tek tek yazmaya fırsatım olmadı çok öptüm hepinizi yine yazarım
canım sen iyi ol da konuşuruz yine biz de seni öpüyoruz....

Canım nebilim ya herkez farklı birşey söylüyor.Benim kafama takılan bir nokta var.Ben diyetisyene gidiyorum ya bana hergün akşam kırmızı et haftada 2 tavuk balık her akşam verdi listeyi degiştirdi.Ve ben ilk listede 3 kiloya yakın verdim 2 hafatda geçnlerde ise 300 gr vermişim anca:KK50:Bu nasıl birşey anlıyamadım eski diyetimemmi dönsem ben daha az yiyordum ilk hafatlarda hergün et vs yoktu canım sıkılmaya başladı bu duruma.Doktor beni zayıflatayim derken acaba hemen zayıflamasın para kesilmesin onumu düşündü yoksa:KK9:En iyisi hiç ekmek yememek ozman kabızlıkta olmaz.Ya canım birde gözlerim yanıyor ve şiş bu sabah.Sanırım makyaj malzemem dokundu hepsini atıcam gözlerimi kaşıya kaşıya şişti gözlerim ya:KK50:Yenilemem lazım sanırım malzemelerimi.Gözlerii mahvetti:KK50:Belli müddet kullnmıcam herşeyin başı sağlık gerçekten.Sen bu diyet konusunda nediyorsun bir önerin varmı?hergün akşam tavuk balık yenirmi?Kilo vermemi engelliyor gibi geliyor bana:26:

Canım bu duphaston nasıl kullanılıyor ve doktorun tavsiyesiylemi alınıyor bu ilaç yoksa kendi kafamıza göre alabilirmiyiz yani ben tarlusal kullnıyorumda adet olmadığım zaman acaba onun yerine bunumu kullnsam diyorum:26:
duphaston yumurta çatladıktan sonra içilmesi daha uygundur aslında ama adet söktürmek için çatlamadan da içilebilir... sabah 1 akşam1 günde 2 adet adet geciktiyse 5 gün içmen yeterli ama adet düzenlemek için 17. gününde falan içmeye başlayacaksan en az 8 gün sabah akşam içmen gerekli canım bıraktıktan sonraki 4. yada 5. günde adetin gelir....
et,tavuk, balık konusuna gelince yağsız yemen gerekli yani kendi yağıyla teflon tavada pişireceksin canım balığı da ızgarada bu şekilde kilo aldırmaması gerekli... yanında da bulgur pilavı olabilir bizlere pirinç zararlı biliyorsun....makarna ve beyaz şehriye,beyaz ekmek bunları da yeme canım hepsi Lh ı etkiliyor...

evinde birkaç diet ürün bulundurup çok acıktığında ara öğün yapabilirsin onları... zaten ara öğün konusunda doktorun bilgilendirmiştir seni....

Son düzenleme:
selam kızlar naıslsınız bakalım ne var ne yok :) hepinize iyi haftalar ben aynı kılo vermeye devam :)

bugun adetımın 20 günü soğan kürü yapsammı yoksa adetımın 1,günümü soğan kürü yapsam kızlar :)))

merhabalar, birşey sormak istiyorum sizlere. ben glukofen 1000 mg kullanıyorum. 1 ay olmasına rağmen hatta gün geçtikçe yan etkileri çok fazlalaşmaya başladı bende. Halsizlik, arada sırada ishal, baş ağrısı, aşırı mide bulantısı, şeker düşmesi... bunların hepsini her ilaç içtiğimde özellikle gündüz aldığım zaman oluyor. ayrıca da 1 ayda gram kilo veremedim. sizde de böyle yan etkiler oluyor mu? 1 ay kullanmama rağmen normal midir bu yan etkiler? Bunları yazarken bile aynı hislerim var ve ilacı 6 saat önce içmeme rağmen.

kızlar merhaba,
bugün doktora gittim yumoşum büyümüş:KK70:
20 mm civarı olmuş
ben olmamış zannediyordum çünkü akıtım yoktu umutsuzdum bu ay büymeleri konusunda doktor bana ovirella mı ne o iğneyi verdi akşam iğneyi yap.
hemen ilişki sonra gün aşırı ilişki dedi
size de iğne yaptırınca bu şekilde mi ilişki öneriliyordu.
hain iğnede pahalıymış yahu :)

Son düzenleme:
iyi olmaya çalışıyorum canım sağol,takvimin güzel olmuş evlilik tarihiniz bellimi ? birde nasıl yapılıyor bu takvim karıştırdım ama bulamadım ben :KK50:

amin canım benimde hepiniz dualarımdasınız.

Amin canım evet .Rabbim ol demeden hiç hiçirşey olmuyor ne garip değilmi kader bizi burada ortak konuda buluşturdu. birbirimize dua ediyoruz , birbirimizi görmeden seviyoruz.

evet canm çok güzel gerçekten birbirimizi tanımıyoruz ama merak ediyoruz bugün naptı nasıl diye dua etmekte çok önemli tabi.belkide burdan bi arkadaşımızın ettiği dua kabul olup bizi sevindiriyor.

amin canım sağolasın cümlemize.. :KK12:

canım burada resimli anlatım var yapamazsan tekrar sor canım benim :KK3:
http://www.kadinlarkulubu.com/sorulariniz-amp-sorunlariniz/327717-yeni-cizelgeler-nasil-eklenir.html

hımm anladım canım Allah yardımcın olsun.. :KK16: aşılama faydalı olur eşinde böyle bir durum varsa .

canm bende çok beğendim takvimini yapcaktımda bulamamıştım yazdığın yerden bi araştırıp yapmaya çalışıym bakim yapabilcekmiyim.

canım ben Ekimde evlendim kına da da nikah günü de hava çok güzeldi ve balayında da Antalyaya gittik onun da tam mevsimiydi yani bahar aylarında evlenmek daha iyi bu anlamda ondan dedim canım....

Hayır olsun çok güzelmiş biliyor musun 2 hafta önce ben de ikiz doğurdum ve ikisi de kızdı çok güzeldi benim rüyamda...

nasıl gidiyor hamilelik canım benim, dualarını bekliyoruz hepimiz :KK9: :nazar:

ben Ekimde evlendim hava şartları vs çok iyiydi ancak ben de kuaförden yana şanssızdım...

canım sen iyi ol da konuşuruz yine biz de seni öpüyoruz....

duphaston yumurta çatladıktan sonra içilmesi daha uygundur aslında ama adet söktürmek için çatlamadan da içilebilir... sabah 1 akşam1 günde 2 adet adet geciktiyse 5 gün içmen yeterli ama adet düzenlemek için 17. gününde falan içmeye başlayacaksan en az 8 gün sabah akşam içmen gerekli canım bıraktıktan sonraki 4. yada 5. günde adetin gelir....
et,tavuk, balık konusuna gelince yağsız yemen gerekli yani kendi yağıyla teflon tavada pişireceksin canım balığı da ızgarada bu şekilde kilo aldırmaması gerekli... yanında da bulgur pilavı olabilir bizlere pirinç zararlı biliyorsun....makarna ve beyaz şehriye,beyaz ekmek bunları da yeme canım hepsi Lh ı etkiliyor...

evinde birkaç diet ürün bulundurup çok acıktığında ara öğün yapabilirsin onları... zaten ara öğün konusunda doktorun bilgilendirmiştir seni....

iyiyim çok şükür canm hep dualarımdasınız sizde bana dua edin nolur.

bugun adetımın 20 günü soğan kürü yapsammı yoksa adetımın 1,günümü soğan kürü yapsam kızlar :)))

canm ilk 15günlük kürü yaptıysan daha önce sonra adete 10gün kala 10gün yapın diyor zaten saraçoğlu yapabilirsin yani.

merhabalar, birşey sormak istiyorum sizlere. ben glukofen 1000 mg kullanıyorum. 1 ay olmasına rağmen hatta gün geçtikçe yan etkileri çok fazlalaşmaya başladı bende. Halsizlik, arada sırada ishal, baş ağrısı, aşırı mide bulantısı, şeker düşmesi... bunların hepsini her ilaç içtiğimde özellikle gündüz aldığım zaman oluyor. ayrıca da 1 ayda gram kilo veremedim. sizde de böyle yan etkiler oluyor mu? 1 ay kullanmama rağmen normal midir bu yan etkiler? Bunları yazarken bile aynı hislerim var ve ilacı 6 saat önce içmeme rağmen.

canm yan etkiler 1haftada azalması lazım.sana dr.mu önerdi yoksa kendinmi başladın 850mgla başlasaydın sonra arttırırdın.birde yemekle birlikte al hapı ozaman yan etkiler azalabilir ve bol su iç.ilaçtan 6saat sonra yan etkin devam ediyorsa pekte normal bi durum deil.

kızlar merhaba,
20 mm civarı olmuş
ben olmamış zannediyordum çünkü akıtım yoktu umutsuzdum bu ay büymeleri konusunda doktor bana ovirella mı ne o iğneyi verdi akşam iğneyi yap.

çok güzel canm yumurtann büyüklüğü ideal.biz iğnenn vurulduğu akşam ilişkiye girmiyoduk sanırımya.ne çabuk unutmuşum o günleri aman canm takma okadar ya bugün ilişkiye girmeliyim deyince hiç güzel olmuyo zaten.overilite pahalı olduğunu burda arkadaşlardan duymuştum ama bana 2tane prengl veriyordu dr.o daha uygun ikisi 20tl.

canm yan etkiler 1haftada azalması lazım.sana dr.mu önerdi yoksa kendinmi başladın 850mgla başlasaydın sonra arttırırdın.birde yemekle birlikte al hapı ozaman yan etkiler azalabilir ve bol su iç.ilaçtan 6saat sonra yan etkin devam ediyorsa pekte normal bi durum deil.

bana doktorum verdi. Gizli şekerim sınırın çok az üstündeymiş. şu zamana kadar alkol aldığım için 2-3 adet ilacı almadım ama o buna sebebiyet vermez herhalde. sanmıyorum. Yani 1 ayda 3 kere almamak sıkıntı yaratır mı?? doktor 1000 mg ile başlicaksın dedi.

bir de sabah kahvaltıdan sonra ve akşam yemekten sonra alıyorum. mide bulantısının yanında acıktırıyor hissi oluyor. yani garip bir durum var ortada ama ben anlamadım. acaba bu ilaç şekerimi aşırı düşürüyor bunları o yüzden yaşıyor olabilir miyim???

canım soğan kürünü baya oldu uygulayalı şimdi tekrar başlamak istiyorum neyse ben siteye bakayım :) sagol canım

kesinlikle vesile bence de hayırlısı allah tan ....

çok sağol canım bugün 2 gün geçti söktürücü falan da almadım glfor da 5 ay olacak bu ayın sonunda soğanın etkisi mi hala bilmem ama göğüs ağrılarım hala kesilmedi adet oluca galiba yapacak bişi yok asıl benim canımı sıkan başka bi olay var drm istanbula gitmiş ortada kaldım yeni bi dr gitmek devam ettirmek ne kadar zamanımı alır bilmem tam aşılama düşürken oldu mu bu iş aynı hastanede yanında çalışan başka bi dr var ona mı gitsem yada başka bi hastaneyemi başlasam bilmiyorum şu an hiç bişi bilmiyorum kafam doldu taştı o kadına da gitmek istiyorum bilmiyorum cnm yaaa rabbim bizi sınıyo yaaaa :KK43:

amin.canım ben de kenzül arş duasını çok duydum.

evet bu kısası da duymuştum inşh biz de dualarımızla sabır ve metanetimizle bebişlerimize kavuşcaz
selam canım sen söylemiştin sanırım.bir bayan var zeytinyağı ile bişeyler yapıyor diye.bende bizim memlekette mahhalle ebesi varmış demiştim.bir arkadaşım bu ay ona gitmişti az önce aradı hamileymiş ne sevindim yaaa.bende gitmek için çok heveslendim gerçekten

adet söktürücü progestan kullanımı dısında pko için baska bir tedavi denememiştim.. belki çok fazla bebek işteği ön planda olmadıgından belki de bir umut kendiliğinden olur diye... Ama artık doktorun kaç ay önce verdiği metformine bugün inşallah baslamayı düşünüyorum.. bebegimin olmamasından korktugum için bir an önce tedaviye geçmek gerek diye düşündüm...

Bu gliforu sabak aksam içeçeğim galiba. diğerini de günde bir tane.. ama doktor ilk 2-3 gün yarım al ya da bir tane iç diye mi öyle bir şey söylemişti hatırlamıyorum. sizler nasıl yapmıstınız?
son olarak da bu şeker ilacı 6 ay mı kullanılıyor? doktor bunu 6 ay kullan bebek olmazsa gel baska tedaviye geçiçez demişti..
ve bu ay ilk defa soğan kürünü deneyeyim diye düşünmüştüm.. ama hepsi birlikte olurmu? adetim dün bitti.. ne zaman baslamalıyım ona?

ben soğan kürü ile metformin yaptım canım.hiçbişey olmadı yani.bide bu ilaç başlarda çok yan etki yapar canım ondan doktor yarım yarım al demiştir.bu ilaç 6 ay sonra etkisini gösterirmiş ondan dedi doktor.

..

aaaa çok ilginç bu pkolular hep aynı şeyimi yaşıyor yaaaaaaaaaaa.bende düğünde kuaförömü öldürecektimmm yaaaaa.kınada süperdi ama düğün feci.bide fotoğrafçıda kötü çekmişşş haydi berbat oldu.hatta eşim dalga geçer 10 yıl geçsin tekrar düğün yapalım saçını güzel yaptır o zaman diyeee

sen bu ay ilaç kullanmıştın ve yumurta olmamıştı değilmi canımm.bence tam soğan vaktidir.ilacın etkisi var bide soğan yaparsan belki yumurtlama olur geç de olsaaaa.yap bence

yazdıkların hepsi bendede var.1 gram bile vermedim daha.ilk başlarda iştahı kesti ama şimdi maşallahım var yineeeee gerçi serophene aldım belki o iştahımı artırdı ondandır.halsizliğim geçti ama bide sırtımdaki sivilcelerde geçti

kızlar merhaba,
20 mm civarı olmuş

banada öyle dedi doktor.ama bence iğne ve ertesi gün ilişki olmalı.çünkü iğneden hemen 1-2 saat içinde çatlamıyor yumurtaaa.

Anladım biçim .. bende çok sıcağı sevmiyorum dediğin gibi ideal görünüyor.

Rüyanı da Allah hayırlara yazar inşallah.. bicim pko hastaları tedavi görürken hamiş kalırsa çoğul gebellik oranı yüksekmiş.. bakarsın ikizlerin olur bir gün :KK8:

selam kızlar naıslsınız bakalım ne var ne yok :) hepinize iyi haftalar ben aynı kılo vermeye devam :)

sağolasın iyiyim iş yorgunluğu var biraz.. ecrin sen nasılsın .. kilo verebiliyor musun canım merak ettim?

bana doktorum verdi. Gizli şekerim sınırın çok az üstündeymiş. şu zamana kadar alkol aldığım için 2-3 adet ilacı almadım ama o buna sebebiyet vermez herhalde. sanmıyorum. Yani 1 ayda 3 kere almamak sıkıntı yaratır mı?? doktor 1000 mg ile başlicaksın dedi.
bir de sabah kahvaltıdan sonra ve akşam yemekten sonra alıyorum. mide bulantısının yanında acıktırıyor hissi oluyor. yani garip bir durum var ortada ama ben anlamadım. acaba bu ilaç şekerimi aşırı düşürüyor bunları o yüzden yaşıyor olabilir miyim???

tuylucerceve canım alkol alman vücudunun tüm değerlerini etkiliyor. 40 gündü sanırım çıkmazmış. metformine gelince 1000 mg ağır mı geliyor 850mg ile başlasaydın kaç kilodasın.. yüksek dozla başlamışsın.. bir müddet alkolu hiç alma ve metformine devam et dediğin gibi durumlar sıradışı geldi bana en fazla 10 gün yan etki gösteriyor.. bu ilaç o kadar kan şekerini düşürmez merak etme ishale falan çevir. hatta aşırı doj alımında 1-2 küp şeker yiyin diyor uzmanlar yani için rahat olsun. doktor kontrolunde de almışsın.. bir de bu tür ilaçlar hormon içeriklerini düzenlediği için aksatmaman gerekli Allah korusun değerler daha da dengesizleşir..geçmiş olsun ..

iyi olmaya çalışıyorum canım sağol,takvimin güzel olmuş evlilik tarihiniz bellimi ? birde nasıl yapılıyor bu takvim karıştırdım ama bulamadım ben :KK50:

yok canım daha tarih tam belli değil yaklaşık bir çizelge yaptım.. bu yıl nışan yapabiliriz ancak askerliği var daha :2:
sen ne çizelgesi yapacaksın ona göre direkt linki vereyim adım adım söylerim yaptıkça..

amin canım cümlemize ..:nazar:
bu kuaför anısı heralde herkeste var .. canım ablam da aynı senin sorunlarını yaşamıştı. 2. bir kuaföre gitmiştik :KK3: ayyy ablamı hayatta o kadar sinirli görmemiştim o geldi aklıma gülüyoruum şuan ..:KK53: senin yumoşların nasıl canım?

iyi olsun baban da sonrada görüşürüz canım aklımdasın hep.. sen nasılsın ?

diyet konusunda etleri çıkarma canım .. çünkü giden kiloların kastan da gittiği için yerine takviye gerekli. yağlarından gitsin.. yengemde kilo vermişti bir diyetisyenle beraber .. o da vejetaryan olduğu halde doktor kırmızı eti de beyaz eti de yedirmişti. gözlerini yumuyotdu. ilk haftalar kilo çok veririsin aldanma sıvı çok gidiyor. mutlaka su içmene dikkat et. fazla makyaj da cildine de zarar verir çok mu yapıyorsun ki? ben bir tek göz kalemi kullanıyorum..
duphastona gelince biçim gayet güzel anlatmış canım ekleyecek bir laf bulamadım.. adetin gecikince doktora sormana gerek yok alabilirsin. bu aradaa hamilelik varsa bir zararı yok merak etme..

canım tam tedavini bulmuşsun . doktorun bilnçli davranmış.. en az 3. ayda etkisni gösteriyor . dirençli pko larda aydan sonra etkisini gösteriyor.. evet doğru hatırlıyorsun metformin alımını ilk hafta hatta yarım yarım al. çünkü ilk başlangıçta yan etkileri ağır oluyor. düşük dozlarla başladığında yan etkisini o kadar hissetmezsin.folic , adet söktürücü ile de birlikte alabilrisin .. etkileşimleri yok.. için rahat olsun.. bunları kullnırken soğan kürünü şahsen önermiyorum.. soğan küründe yorum yapamayacağım.. tedavi sürecini merak ediyorum mutlaka bizlerle paylaş canım..

Son düzenleme:
X