Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

eveeeet ben geldim..
doktora dün gittim.. eşimin durumu için beni yine ikna edebildi.. değerlerin normal olduğunu anlattı durdu.. ben yine inandım ona.. çünki öyle bir cümle kurdu ki.. benim derdim para olsa sana direk tüp bebek derdim ama benim derdim para değil, doğal yollardan olmasını istiyorum onun için klomenli denemeleri yaptık.. artık aşılamaya geçmeliyiz dedi.. ben bi süre ara vermek istediğimi söyledim.. sonra şikayetlerimi sıraladım.. son bir haftadır çalışma sırasında kasığımda yine basınç hissim oluyordu.. ve akıntım çok fazlalaşmıştı.. muayeneye aldı beni.. veee kadın bi şok oldu.. kistin gitmemiş sanırım dur bakalım alla alla filan dedi.. sonra kistin kesesini buldu :KK9::KK9: küçülmüş içi komple boşalmış ama kesesi duruyordu.. onun gitmesi için bi adet dönemi daha gerekebilir dedi.. ama orda kistimsi bişi vardı.. çok korktum ben bi an.. sonra ölçülerine tipine baktı.. veeee 17.8 mm büyüklüğünde bir yumoşum varmış.. hemde bu ay hiçbişey kullanmadım.. önceki ay doğum kontrol hapı içmiş olmama rağmen bu ay yumurtam oluşmuş.. metformin içiyorum.. bunun etkisi bu kesin.. vee doktorum işi artık şansa bırakmak yok, doğal yollardan da olsa ben müdahale etmek istiyorum ve çatlatma iğnesi yapıcam dedi. ve bugün de iğnemi oldum.. bakalım sonum ne olacak..
işte bendeki durumlar böyle.. yine aynı noktadayım anlayacağınız.. doktora aşılama istemediğimi direk tüp bebek yapmak istediğimi söyledim.. aşılama en azından bir kez deneyelim olmazsa tüp düşünürsün acele etme hemen dedi.. her ne olursa olsun ben seviyorum bu kadını :KK9::KK9:
eşimin değerleri ile ilgili de üzüntümü sık sık dile getirdim.. ve sayısal olarak anormallik olmadığını kitaplardan bile göstererek rahatlattı beni..

sizde ne var ne yok? herkesler iyi mi?

ecrin canım yumoşun olmamış.. ama bence sen kilo vermeyi bekleme.. eşin hazır ikna olmuşken bence bir ay daha klomen dene ve bu sefer günde 2 yada 3 iç.. ben direk 2 ile başlamıştım.. ve hep günde 2 içtim.. belki de doz az gelmiştir.. ama tabi sen bilirsin..

bicim canım iyisin dimi? çok özledim arkadaşım seni..

bahar, gyaman, 123, bngl, yesil, busmai... adını hatırlayamadıklarım.. hepinizi özledim.. en kısa zamanda geleceğim yine ama birazcık zaman lazım işte kendime gelmem için.. :KK16:
Canım hoşgeldin bende seni özledim:KK16:Senin adına sevindim yumurtanın gelişmesi çok güzel.En önemlisi aklındaki o soru işeretlerinin kalkmış olması.Bencede tüp bebeğe geçmeden aşılamayı dene sanki aşılamadan sonra hamile kalacakmışsın gibi geliyor banada.Rabbim hayırlısını versin inşllh.Eşindede bir sorun olmadığına sevindim Allah şifa versin hepimize.Kafanı dinle sen gelirsin yine canım kib görüşürüz:KK34::KK3:
Sagol canim evet aynen oyle. Cok sukur dedigin gibi bi cocugum var. Oglum suan 5.5 yasina geldi tam ikinciye hazirim derken boyle bir imtihan oldu am cok sukur yinede. Dedigim gibi hic beklemeyince baya bir sok oldum ama dediginiz gibi kilo ile alakali sanirim. Birde internette baya arastirdim zor hamile kalinabilindigini yazmis ondan da baya endiselendim ve bende diete basladim ins hepimiz kurtuluruz
Rica ederim canım.Haklısın insan üzülür şok olur ama elden birşey gelmez önemli olan bu durumları sabırla aşmak Allah hepimizin yardımcısı olsun:KK16:Diyet ve spor yaparsan düzene girer kendiliğinden çogu doktor bana bunu söylemişti.İnşllh güzel haberlerle gelirsin canım:KK16::KK34:
bugün sonucumu aldım. ve değerim yükselmemiş.
değerim azalmış 3 küsürlere inmiş... dr. gebelik yok dedi :KK43::KK43::KK43::KK43::KK50:

umudumuz bir daha ki aya artık.:KK31:
Canım geçmiş olsun ve sağlık olsun üzülme herşeyde bir hayır vardır.Zamanı vardır elbet inşallh kısa zamanda Allah sağlıklı ve hayırlı bir bebek nasip eder.Stres yapma sakın vücudu çok etkiliyor çünkü:KK16::KK34:
kızlarrrrr çok güzel bir haber aldım şimdiii babamın röntgen sonuçları çıkmış kemoterapi çok yaramış azcık kalmış yani tedaviye devamm çok mutluyumm yaaaaaaaaaaaaa :KK16::KK16::KK16::KK16:
Canım çok geçmiş olsun senin adına sevindim.Allah babana şifalar versin inşallah:KK16::KK34:
çok önemli kızlar okumadan geçmeyin benim bi arkadaşım var daha doğrusu arkadaşımın kardeşi onun da çocuğu olmuyo 4 yıldır ve oda pko 2 ayda bir adet oluyodu.tabi aynı dertten müzdarip olunca kaynaştık tlf ları aldık sürekli tlf la birbirimizi napıyo ne ediyo takip ediyoduk klomen çatlatma glifor hepsini denedi en son gittiği dr kilo vermen lazım rahim duvarın kalınlaşmış bilmem ne çok olumsuz konuşmuş bu kız da hastanede ağlaya ağlaya eve gelmiş artık bitti herkezin çocuğu olur benim olmaz dedi bizzat bana ben teselli ettim sonra dediki bideburda doğudan gelen bi kadın var onu çok met ediyolar ona gitcem dedi aklımda kalmasın artık dr falan gitmem ben dedi ve gitti kadın adetliken gel demiş gitmiş yumurtalıklarını muayene etmiş ve senin çocuğun olurilaç kullana kullana yumurtalıklarını sertleştirmişsin demiş zeytin yağıyla ovalamış falan sonra bez falan sarmış bi kaç kere daha çağırmış yani 2-3 kere gitmiş ondan sonra 2 aydır adet görmüyom diye aradı beni gene işe yaramadı galiba dedi dr a gitti bişe de yok söktürücü vermiş dr ama yine yok sonra bidaha gelmeyin ce gtti ki ne görsün hamile allahım ben bile inanamadım hemen beni aradı benim olursa herkezin olur sakın üzülme diye ikimiz de gözyaşına boğulduk canım arkadaşım inşallah bebeğini sağ salim kucana alırsın işte böyle kızlar bilginiz olsun diye arkadaşımın tecrubesini yazdım ben de bu aysoğan kürü yaptım 15 gün yarın adet günüm inşh hamileyimdir ama sanmıyorum adet olunca bende gitcem o kadına bi muayene etmeyle çocuk olup olmucanı söylüyomuş hayırlısı tabi rabbimin izni olmadan hiç nbişi olmaz belki bir vesile... hepinizi kocaman öpüyorum ben misafirliğe gitcem umudum yeniden yeşerdi inşh sizin de benimde tüm pko luların bebeği olcak :) kızlar...
Canım Rabbim nasip ederse oluyor her şey.O bayanda vesiledir buna.Yer gök duayla bazen tıbbın kesin olmaz dediği şeyler bile oluyor.Allah'ın yapamıyacağı hiç birşey yok:KK16:
zeytinyağıyla neyi ovalamış onu anlamadım ben :)))

:KK9:güldürdün benide bende anlamamıştımda açıklamış arkadaşımız kasıkları ovalamış.Zeytinyağıda gerçketen çok faydalı nerdeyse her şeye faydalı:KK31:

gribin ağırlaşmadı inşallah canım kendine dikkat et....

rahim duvarı kalınlaştığından onu atıyor adetle yani yumurtlama olmasa da regl olunabiliyor....

hoşgeldin canım ben de seni çok özledim....
şimdi sendeki bu güzel yumurtayı değerlendirmeyecek mi yani doktor anlayamadım canım....
kist kesesi gitsin diye mi bekleyeceksiniz?
içime doğmuştu benim de aşılama ile sonuç alacaksın sen bence canım....

haklısın doğru canım.... bence de hamile haberine ya da düzenli yumurtlama haberlerine ihtiyacımız var bence :))

canım babanın sonuç alabilmesine nasıl sevindim bilemezsin oh ya çok şükür tam temizlenene kadar bırakmasın zor da olsa tedavisini sonuna kadar tamamlasın canım.....
yumurtlamaya ateş düştüğünde değilde düştükten sonra yükselişe geçiyor ya o zaman baktırmalısın progesteron salgısı ateş yükseldikten itibaren başlar canım ondan 21.gün bakıyorlar zaten öncesinde çıkmaz....

yoga da yapabilirsin çok güzel karın ve kasık hareketleri var onun da canım.... hangisi iyi gelirse onu yaparsın....
eşinin desteğiyle psikolojik olarak iyi hissedeceğinden bence senin bebeğin kilo vermeyle beraber gelecek canım....öyle hissediyorum maşallah....

canım burdayım :)) sen nerdesin:))
bence tv al çok pahalı bişey almana gerek yok sonuçta evlenene kadar senin de bişeyle oyalanman gerekli.... :KK9:
Canım beni düşündüğün için çok teşekkür ederim:KK16:Gribim tamamen geçmedi ama agırlaşmadımda çok şükür:nazar:Ben elma sirkesi kürü yapıyordum Bicim kilo verme için onun bir faydasıda grip enfeksiyonlarına çok faydalıymış gerçketende dogru düzgün ilaç kullanmdım ama çok ağır grip degilim şuan:nazar: onun da faydası olduğunu düşünüyorum.Seninde aklında olsun canım.Sen nasılsın iyisindir umarım kib sende görüşürüz:KK16::KK3::KK54:
LİSTEYİ yayınladım .. nasılsınız bakalım
Günaydın canım iyi olmaya çalışıyorum biraz gribimde:2: sen nasılsın:KK16::KK34:

gyaman canım baban rahatsızmış çok sevindim iyiye gitmesine inşallah dahada iyi olur.

ercacım sakın üzme kendini inşallah birdaha ki aya olur umudunu yitirme

baharcım grip olmuşsın geçmiş olsun

yeşilciimmm iyiyiz sen nasılsın listemiz süper olmuş canım yanlız tedavimiz devam ediyor liste üstüne ekleme yapabiliyormuyuz canım birde ben gliforu kullanıyorum günde 1 tane mide bulantısı felan yapmadım senin dedğin gibi 1 tane alıyorum ama bugün 2 ye çıkartacagım senin ilacın adı neydi acaba benimki az mı etkili iştahda aynı maşallah hiç kesilme olmadı bence ben pko üstüne atıyorum pis boğazım ben:)))

pozitif düşüncelerle seni görmek çok güzel canım.. bende bu ay duphaston kullanıp bir daha ki ay bırakacağım. çünkü hem kilo verdim hem 5 aydır metformin kullanıyorum.. doktorum 6. aydan sonra sonuç alırsın demişti benmki baya dirençli pko ..

evet kediler çok tüy döküyor.. bizim evimiz müstakildi bahçemizde köpek de vardı kedi de ..:KK3: golden retwier cincii tatlı bir köpeiğimiz vardı o duruyor hala yaşlandı ama tembelliğinden yürüyemeyecek yakında.. :KK1: öğrencilerim çok iyi maşallah şanslıyım . doğu tarafının öğrencileri daha saygılı onu anladım. öğretmenlik stajını batı da yapmıştım inan daha çok yoruluyordum...artist tiplerdi.. 4 yıl dolunca buradan ayrılmak zor gelecek eminim evililik olursa daha öncede olaabilir bu ayrılık.. :2:
bence de canım metformin artık etkisini gösterir... duphastonu bu aydan sonra bırakabilirsin... belki az gecikme olur ama adet olursun diye düşünüyorum... canım inşallah hakkında hayırlısı olsun öğrencilere alıştıktan sonra ayrılmak zor gelecektir tabi... inşallah en güzeli olsun hakkında.... yakın zamanlarda evlilik planınız var mı?

Canım beni düşündüğün için çok teşekkür ederim:KK16:Gribim tamamen geçmedi ama agırlaşmadımda çok şükür:nazar:Ben elma sirkesi kürü yapıyordum Bicim kilo verme için onun bir faydasıda grip enfeksiyonlarına çok faydalıymış gerçketende dogru düzgün ilaç kullanmdım ama çok ağır grip degilim şuan:nazar: onun da faydası olduğunu düşünüyorum.Seninde aklında olsun canım.Sen nasılsın iyisindir umarım kib sende görüşürüz:KK16::KK3::KK54:

Günaydın canım iyi olmaya çalışıyorum biraz gribimde:2: sen nasılsın:KK16::KK34:

elma sirkesi kürünü nasıl uyguluyorsun canım....
daha iyi olmana çok sevindim :KK1:
ben de iyiyim şükür :))

saadet 26 canım glifor ben de içiyorum iştah kapatmaz zaten ama tatlı isteğini birazcık engeller....
yumurtlama tedavisi ayrıca görüyor musun?

geçmiş olsun canım biçim derken seni de yakaladı desene .. bende iyiyim çok yağmur ve rüzgar var dışarı çıkamadım .. :2: ona üzüldüm biraz..

yeşilciimmm iyiyiz sen nasılsın listemiz süper olmuş canım yanlız tedavimiz devam ediyor liste üstüne ekleme yapabiliyormuyuz canım birde ben gliforu kullanıyorum günde 1 tane mide bulantısı felan yapmadım senin dedğin gibi 1 tane alıyorum ama bugün 2 ye çıkartacagım senin ilacın adı neydi acaba benimki az mı etkili iştahda aynı maşallah hiç kesilme olmadı bence ben pko üstüne atıyorum pis boğazım ben:)))
bende ki glifor sandoz a ait ama içerikler değişmez merak etme .. eczacıda hangisi varsa onu veriyorlar. zamanla kesilmeye başlar benim hiç i,ştahım yok bu aralar hap içiyorum diye yemek yiyorum desem yeridr. biraz dha bekle ikiye çıkarmak için canım inan çok beter yan etkileri.. bir haftadan sonra iştahının ve tatlı krizlerinin azladığını göreceksin. yanlız sende dikkat et yememeye .. az ve öz yemekler ye beyaz ekmeği kepek ile değiştirebilirsen çok iyi olur.. bol yeşillik ve meyve tüket meyvelerini yoğurt ya da sütle al.. ani kan şekerini yükseltmesine karşı.. bir aksilik olmazsa seninde zayıflıyorum dediğini duyacağız inşallah canım..

bence de canım metformin artık etkisini gösterir... duphastonu bu aydan sonra bırakabilirsin... belki az gecikme olur ama adet olursun diye düşünüyorum... canım inşallah hakkında hayırlısı olsun öğrencilere alıştıktan sonra ayrılmak zor gelecektir tabi... inşallah en güzeli olsun hakkında.... yakın zamanlarda evlilik planınız var mı?
bu dönem bitiyor biçim okulu erkek arkadaşımın yaza nışan yapmak var aklımızda.. eczacı olduğu için benim olduğum bir yerde dükkan açaçağız ona .. ya da ben onun olduğu yere tayinimi almaya çalışacağım.. o mesele kolay ailesini maddi gücü iyi nereye isterse ödeneğine destek olabilir bende yardım edebilirm kredi çekebilirm.. şuan her şey güzel.. sadece uzaklık mesele oluyor... :2:

mrhb arkadaşlar
ben dün doktora gittim kısmen pko var dedi doktor. adetlerim düzenli olur genelde. doktorum yumurtalarımın istenilen büyüklüğe gelmediğini söyledi. 2 ay önce yumurtamın çatladığını görmüştü sorun yok demişti dün gittiğimizde de çatlamanın da istenilen düzeyde olmadığını söyledi. bu ay klomen kullanıcam inş. hayırlısı olur. sizlerle paylaşmak istedim yeni üye olmuştum da ilk msjım:)

selam kızlar,herkese mutlu hafta sonları diliyorum.

benim bugün temizlik günüm süpürge yapıyordum ara verdim,bir bakayım dedim arkadaşlarıma :KK16: bağımlıklık oldu buraya girip size bakmadan duramıyorum.

yeşil_87 canım listeyi yayınlamışsın eline sağlık inşallah birilerine faydası olur,

bahar27 canım çok geçmiş olsun grip olmuşsun ,çok zordur tatlım sağlık gibisi yok benimde bugün başım ağrıyor evde ağrı kesicide kalmamış küçücükte bir şey olsa insan nasıl etkileniyor ,Rabbim sağlık versin.öptüm canım.

bubenimsite canım ne yaptın inşallah regli olmazsın ,sakın olursanda üzülme tamammı , 2. ay soğanına devam et tatlım çok güzel şeyler olacak güzel günler bizi bekliyor 2012 bizim yılımız olacak inanıyorum :KK16:

bngl33 canım nasılsın?kendine ve bebeğine çok iyi bak,okulda tabi ayakatasın sürekli galiba yoruluyorsundur tatlım ,boşver evdede hiç iş yapma ilk 3 ay önemli.

123m canım bakıyorum daha saraçoğlu mesajıma cevap yazmamış bende bu aydan sonra soğan suyuna başlasammı acaba diyorum kararsızımda .

biçim nasılsın tatlım ,yazdıklarını okudum.hep olumlu düşüneceğiz canım bana bu sene içinde hepimiz güzel mutlukluklar yaşayacak gibi geliyor, eski üyelerin avatarlarına bakıyorum hemen hemen çoğu hamile. zamanı var biliyorum bizde burada bebeklerimizi konuşacağız inşallah, acaba Biricik ne yaptı gelip yazmıyorda inşallah iyidir.

elma sirkesi kürünü nasıl uyguluyorsun canım....
daha iyi olmana çok sevindim :KK1:
ben de iyiyim şükür :))
Teşekkür ederim canım bende iyi olmana sevindim:)Elma sirkesi kürünü bir su bardağı ılık suya 2 tatlı kaşığı elma sirkesi koyuyorum içiyorum.Balda karıştırın diyorlar ama ben hergün bal belki kilo yapar diye bal koymuyorum:KK1:Günde sabah ları kalktığımda ve gece yatmadan önce içiyorum:KK31:
geçmiş olsun canım biçim derken seni de yakaladı desene .. bende iyiyim çok yağmur ve rüzgar var dışarı çıkamadım .. :2: ona üzüldüm biraz..

bende ki glifor sandoz a ait ama içerikler değişmez merak etme .. eczacıda hangisi varsa onu veriyorlar. zamanla kesilmeye başlar benim hiç i,ştahım yok bu aralar hap içiyorum diye yemek yiyorum desem yeridr. biraz dha bekle ikiye çıkarmak için canım inan çok beter yan etkileri.. bir haftadan sonra iştahının ve tatlı krizlerinin azladığını göreceksin. yanlız sende dikkat et yememeye .. az ve öz yemekler ye beyaz ekmeği kepek ile değiştirebilirsen çok iyi olur.. bol yeşillik ve meyve tüket meyvelerini yoğurt ya da sütle al.. ani kan şekerini yükseltmesine karşı.. bir aksilik olmazsa seninde zayıflıyorum dediğini duyacağız inşallah canım..

bu dönem bitiyor biçim okulu erkek arkadaşımın yaza nışan yapmak var aklımızda.. eczacı olduğu için benim olduğum bir yerde dükkan açaçağız ona .. ya da ben onun olduğu yere tayinimi almaya çalışacağım.. o mesele kolay ailesini maddi gücü iyi nereye isterse ödeneğine destek olabilir bende yardım edebilirm kredi çekebilirm.. şuan her şey güzel.. sadece uzaklık mesele oluyor... :2:
Teşekkür ederim canım evet ya sırayla:KK1:Allah iyilik versin canım dün burda kar soğuk vardı bugünde güneşli bir hava var:21:Üzülme havlar hiç belli olmuyor düzelince çıkarsın canım bende evdeyim bugün temizlik vs.Boşver evin keyfini çıkar:KK1::21:Canım kepek ekmeğide kabızlık yapıyormuş haberin olsun bende kepekli yiyordum diyetisyen tam buğdayı önerdi kapek ve çavdarı önermedi:KK19:
mrhb arkadaşlar
ben dün doktora gittim kısmen pko var dedi doktor. adetlerim düzenli olur genelde. doktorum yumurtalarımın istenilen büyüklüğe gelmediğini söyledi. 2 ay önce yumurtamın çatladığını görmüştü sorun yok demişti dün gittiğimizde de çatlamanın da istenilen düzeyde olmadığını söyledi. bu ay klomen kullanıcam inş. hayırlısı olur. sizlerle paylaşmak istedim yeni üye olmuştum da ilk msjım:)
Hoşgeldin canım aramıza Allah şifa versin hepimize inşallh bu pkodan kurtuluruz:KK16:

yeni öğrendim kızlar bunu.akşam farz namazından sonra hiç yerinden kalkmadan ve kimseyle konuşmadan 40 defa Fatiha okunup dileğini söylüyormuşsun,Allah hepimizin dualarını şimdiden kabul etsin.

benim bugün temizlik günüm süpürge yapıyordum ara verdim,bir bakayım dedim arkadaşlarıma :KK16: bağımlıklık oldu buraya girip size bakmadan duramıyorum.

yeşil_87 canım listeyi yayınlamışsın eline sağlık inşallah birilerine faydası olur,

bahar27 canım çok geçmiş olsun grip olmuşsun ,çok zordur tatlım sağlık gibisi yok benimde bugün başım ağrıyor evde ağrı kesicide kalmamış küçücükte bir şey olsa insan nasıl etkileniyor ,Rabbim sağlık versin.öptüm canım.

bubenimsite canım ne yaptın inşallah regli olmazsın ,sakın olursanda üzülme tamammı , 2. ay soğanına devam et tatlım çok güzel şeyler olacak güzel günler bizi bekliyor 2012 bizim yılımız olacak inanıyorum :KK16:

bngl33 canım nasılsın?kendine ve bebeğine çok iyi bak,okulda tabi ayakatasın sürekli galiba yoruluyorsundur tatlım ,boşver evdede hiç iş yapma ilk 3 ay önemli.

123m canım bakıyorum daha saraçoğlu mesajıma cevap yazmamış bende bu aydan sonra soğan suyuna başlasammı acaba diyorum kararsızımda .

biçim nasılsın tatlım ,yazdıklarını okudum.hep olumlu düşüneceğiz canım bana bu sene içinde hepimiz güzel mutlukluklar yaşayacak gibi geliyor, eski üyelerin avatarlarına bakıyorum hemen hemen çoğu hamile. zamanı var biliyorum bizde burada bebeklerimizi konuşacağız inşallah, acaba Biricik ne yaptı gelip yazmıyorda inşallah iyidir.

A.s canım bende süpürge yaptım toz alıyordum ara vereyim dedim senin gibi:KK9:Şimdi yine dönücem işime yemek vaktim geliyor çünkü.Sanada geçmiş olsun canım dikkat et kendine.İnşallh canım hepimiz seviniriz dediğin gibi:KK16::KK34:Kolay gelsin sanada kib:KK3:

mrhb arkadaşlar
hoşgeldin canım aramıza ben en önemlisi stres sakın yapma hormonların stres ile çok ilgisi var.tedavinden olumlu sonuç alman dileğiyle.

Bir gün evli bir çift Hz. Musayı görür ve ondan Allaha kendileri için dua etmesini ve bir çocuk sahibi olmak istediklerini söylerler.Hz. Musada Allaha dua eder ve Allahtan şöyle bir cevap gelir:
'Ya Musa söyle o çifte asla çocukları olmayacak onlar döl tutamaz.'
Hz. Musada gidip Allahın sözlerini o çifte anlatır.Aradan bir kaç sene geçer.Hz Musa o evli çiftle tekrar karşılaşır.Yanlarında birde küçük çocuk vardır ve onu Hz Musa ile tanıştırırlar.Bu bizim çocuğumuz diye.Hz. Musa çok şaşırır ve Rabbine sorar bu durumu.O zaman O yüce yaradandan şöyle bir cevap gelir :
'Ya Musa ben onlara kendi peygamberimle olmaz diye cevap göndermeme rağmen onlar benden hiç ümit kesmediler ve hep dua ettiler.O çocuk dualarının mükafatıdır der.'

mrhb arkadaşlar

aramıza hoşgeldin canım .. bende ilk mesajımı bu topiğe yazmıştım hatta bu topik için üye olmuştum.. inşallah klomen çatlatır yumurtanı canım..

inşallah canım.. ortak bir fikri olur bir çıkarımda bulur okuyanlar umarım.. inşallah hamişlerimizin sayısı artar..
Teşekkür ederim canım evet ya sırayla:KK1:Allah iyilik versin canım dün burda kar soğuk vardı bugünde güneşli bir hava var:21:Üzülme havlar hiç belli olmuyor düzelince çıkarsın canım bende evdeyim bugün temizlik vs.Boşver evin keyfini çıkar:KK1::21:Canım kepek ekmeğide kabızlık yapıyormuş haberin olsun bende kepekli yiyordum diyetisyen tam buğdayı önerdi kapek ve çavdarı önermedi:KK19:

bahar canım kepek ekmeğinin kabızlık ettiğini bilmiyordum doktorlar farklı şeyle rsöylüyor burada küçük bir kızda sürekli kabız ona da beyaz ekmeği yasaklamış doktor.. biraaz araştırayım ben kabızı engelliyor diye yiyordum :2:

Bir gün evli bir çift Hz. Musayı görür ve ondan Allaha kendileri için dua etmesini ve bir çocuk sahibi olmak istediklerini söylerler.Hz. Musada Allaha dua eder ve Allahtan şöyle bir cevap gelir:
'Ya Musa söyle o çifte asla çocukları olmayacak onlar döl tutamaz.'
Hz. Musada gidip Allahın sözlerini o çifte anlatır.Aradan bir kaç sene geçer.Hz Musa o evli çiftle tekrar karşılaşır.Yanlarında birde küçük çocuk vardır ve onu Hz Musa ile tanıştırırlar.Bu bizim çocuğumuz diye.Hz. Musa çok şaşırır ve Rabbine sorar bu durumu.O zaman O yüce yaradandan şöyle bir cevap gelir :
'Ya Musa ben onlara kendi peygamberimle olmaz diye cevap göndermeme rağmen onlar benden hiç ümit kesmediler ve hep dua ettiler.O çocuk dualarının mükafatıdır der.'

duanın önemi yanii...güzel bir kıssa cvr.. bir yerde okumuştum kaderi değiştirebilen dualar oluyormuş...

Son düzenleme:

ayyyy ya bende ölecem meraktan bakalım ne yazacak diye.eğer uygun filan derse ben hemen deneyecem umarım kullanış şeklinide yazar çünkü kimisi tohum ezilecek diyor kimisi ezilmeyecek diyorr.yeni kitabı çıkacakmış umarım en kısa zamanda çıkarda hayıtla ilgili bişeylerde olur içinde hemen alacam.
gerçi ben bu ay brokoli kürünü denemeyi düşünüyorum.çünkü tüplerim tıkalı diyenlere önce soğanı yapın sonra brokoliyi diye yazmış okudum bunu.ben soğanı 3 kür halinde yaptım bide brokoliyi deneyeyim diyorum.çünkü benim sol tüpüm hiç görünmedi ya sol tüpüm hiç yok yada tamamiyle tıkalı ondan göremediler bence.zaten kür 1 aylık bir deneyeyim diyorum inşallah faydasını görürüm.tekrar memlekete gidince hala hamile değilsem o dedikleri mahhalle ebesine gidecem çok insan tavsiye etti bana onu.bakalım artıkk umarım hiçbişeyi yapmamıza gerek kalmadan bebişlerimiz gelir inşallahhhhhhhh.

duanın önemi yanii...güzel bir kıssa cvr.. bir yerde okumuştum kaderi değiştirebilen dualar oluyormuş...
evet canım bende okumuştum özellikl kazayı önleyebilen tek şey duaymış.

ayyyy ya bende ölecem meraktan bakalım ne yazacak diye.eğer uygun filan derse ben hemen deneyecem umarım kullanış şeklinide yazar çünkü kimisi tohum ezilecek diyor kimisi ezilmeyecek diyorr.yeni kitabı çıkacakmış umarım en kısa zamanda çıkarda hayıtla ilgili bişeylerde olur içinde hemen alacam.
gerçi ben bu ay brokoli kürünü denemeyi düşünüyorum.çünkü tüplerim tıkalı diyenlere önce soğanı yapın sonra brokoliyi diye yazmış okudum bunu.ben soğanı 3 kür halinde yaptım bide brokoliyi deneyeyim diyorum.çünkü benim sol tüpüm hiç görünmedi ya sol tüpüm hiç yok yada tamamiyle tıkalı ondan göremediler bence.zaten kür 1 aylık bir deneyeyim diyorum inşallah faydasını görürüm.tekrar memlekete gidince hala hamile değilsem o dedikleri mahhalle ebesine gidecem çok insan tavsiye etti bana onu.bakalım artıkk umarım hiçbişeyi yapmamıza gerek kalmadan bebişlerimiz gelir inşallahhhhhhhh.
canım sende hiç saraçoğlunun kitaplarından varmı ben şifa kitabı ve bitkisel kürler kitabını almayı düşünüyorumda.
brokoli kürü gerçekten iyi gelebilir canım soğan kürün bitti sanırım Allah şifa versin inşallah.gebelik olmamış olabilir ama canım mutlaka faydası olmuştur rahim yumurtalıklarına . senin rahim filmini çeken doktorun tam anlamıyla ne sebep ile görünmediğini yada tekrarmı çektirdiğinde görülebileceğini filan ayrıntılı açıklama yapmadımı,şundan soruyorum; senin aklında sorular kaldı.sol tüpün yokmu yoksa kapalımı ,kapalıysa açılması için tedavi nedir?bunları belirtmişmiydi,belirsizlik olmaması lazım canım sonuçta biz bu yolda zaten uğraşıyoruz,ssabrediyoruz. doktorumuz bizi doğru yönlendirecekki sonuca çabuk ulaşalım . kusura bakma canım belkide yazdın geçmişte ama ben atlamış olabilirim.en son bildiğim kadarıyla doktorunu değiştirmiştin ama bu soru işaretlerine bir doktor olarak cevap vermeleri lazım ,sonuçta sende ona göre tedavine bakacaksın değilmi canım.öpüyorum seni:KK16:

Son düzenleme:
X