Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlar dün doktora gittim yumurtlama yok dedı c.tesi son kontrol yapalım sonra sen zayıfla gel dedı her gitiğimde tartıyor güzel zayıflıyorsun dedı şimdi -6-7 kılo ver gel o zaman yumurtlaman güzel olur dedı.yumurtalıkların çok güzel maşallah dedi 6-7 kılo verırsen ilaç bile kullanmana gerek kalmaz dedı bakalım kısmet zayıflayınca gitcem tekrar

ayyy kıyamam sana neden ağlıyorsunnn...kilo içinmiii...ağlama kızzz bunada şükret bak benn kaş kiloyum 93 :KK1: :KK1: rabbim sağlık versinnn bebeğinede sanada dikkat et kendineee...bi çırpıda kucagına al inşallahh bebeğinii...

Amin canımmm teşekkür ederim.Allah isteyen, dileyen herkese nasip etsin insallah..

tamam baharcım sendende oluru aldım başlıyorum kullanmaya hadi bakalım hayırlısı saol canımm
Hadi hayırlısı olsun canım inşallah senin için.İlk başlarda mide bulantısı yapabilir sonra geçer zamanla.Bende 1 taneyle başlamıştım doktor 2 ye çıkardı.İnşallah hepimiz şifa buluruz:KK16:
diyet yapıyorsun ya canım . aldığın yağ miktarın azalmıştır..bağısakları iyi çalıştırmak gerek ondan dedim.
Hımm anladım canım şimdi:KK1:Teşekkür ederim canım:KK34::KK16:
ayy ne güzel minik bir oğlan daha gelecek demekki maşallah canım benim...
evet kendime kazak örüyorum ve aklım rahat.... olacağı varsa olacak zaten :))
dikkat et kendine ve miniğine canım....

canım hormonlarına baktırmanda fayda var ihmal etme benim Lh 2 birim yüksek olmasına rağmen Fsh tan...bana değerlerin iyi dedi her iki doktorda ama işte buna rağmen yumurtlama olmadı... ama 2 gündür yumurta akı akıntım var sanırım benim yumurtlamam geç oluyor değerlendiremeyeceğim ama eşim eğitime gidecek il dışına olsun vardır bir hayır....
metformin işe yarıyor canım.... değerlerin daha da iyi çıkacaktır özellikle 21. gün progesteron testini yaptır o önemli yumurtlama olup olmadığını anlarız ve oluyorsa zaten sorun yoktur hormonlarında....
ben kendime kazak örüyorum dediğin gibi stresi alıyor ve vakit de geçiyor....
ben de seni öpüyorum canım..
babanın tedavisi işe yarasın,iyi sonuç alınsın, iyileşecek inşallah canım.... bir çok iyileşen hastaya tanık oldum ben ya da duydum...her şey çok yolunda gitsin kısa zamanda eski sağlığına kavuşsun inşallah....
:KK9:

iyi dedi canım sorun yok normal değerlerin dedi yani bir iki birim daha yüksek olması sorun değilmiş.... demek ki seninki de normal canım...

inşallah canım ya ne güzel demişsin bebek kıyafetleri örmek de ne zevkli olur bebek haberim gelse keşke de minik minik şeyler örsem ben de.... ne güzel yazmışsın eksik olma canım :KK9:

canım inşallah :KK9: ne güzel olur.... kendime kırmızı bir kazak alacaktım sonra dedimki neden kendim örmüyorum hem vakit geçer dedim.... zaten elim de hızlı... aklım dağılıyor iyi oldu sen nasılsın iyi misin?
Güle güle giy canım şimdiden.İnşallah birgün oda olur.Bende iyi olmaya çalışıyorum canım grip olucam sanırım:2: bu defa eşimden geçti galiba:KK1:Diyete devam yarın kontrol var yine diyetisyenimde.Bu arada fetih 1453e gitmeyi düşünüyoruz yarın kontrolden sonra azıcık kafam dagılsın:21: sizede tavsiye ederim:KK34:Kendine iyi bak canım çok özletme kendini öpmeyim şimdi seni gribim geçmesin sana:KK9:Tam grip degilde bogaz agrısıyla başlıyor işte inşallh gribe çevirmeden geçer:2:Görüşürüz canım:KK16::KK3::KK19:
canm çok geçmiş olsun.korun canm toparla kendini biraz yaşadığın kolay deil vücuduna toparlanma süresi vermen gerek.Allah güç kuvvet versin.olumlu düşün ki güzel şeyler olsun canm öyle de olacak zaten inan buna öpüyorum tatlm.

canm bak telaş edecek bişey yok herzaman 4.gün olacak diye bişey yok bazen bikaçgün gecikebilir oda biz pkolulara göre çok normal 10gün bitene kadar beklemelisin sabırsız olma.hayırdır ne operasyonu geçirdin?

bahar 27,

saol canm haklısın ne de olsa kaynana anne gibi olurmu?bidaha gidip kendimi strese sokmıcam zatenya.
Yani olmaz tabiki çok nadirdir öyle ince düşünen insan nerdeee.sende sağlığına bak stres etme kendine hazırlıklarada başlarsın yakında inşallah takma kafana kib görüşürüz:KK34::KK3:
Merhaba arkadaslar
ben bu hafta PKOlu oldugumu ogrendim cok moralim bozuk iki ay oncesine kadar hersey normaldi fakat iki aydir adet olamiyorum malesef. Bu arada zaten kiloluydum birde ustune kisa zamanda cok kilo aldim:KK43: Neyse doktora gittim ve tahliller neticesinde PKOlu oldugumu ogrendim. Haftaya da utlrason icin doktor randevum var. En cokta tam ikinci cocugumu dunyaya getirmeyi dusunurken bu hastalikla imtihan olmam beni uzuyor. Bilmiyorum bu hastalikla birlikte hamile kalabilir miyim yada nasil ustesinden gelirim ve kurtulurum. Kusura bakmayin uzun yazdim ama daha malesef sok kismini atlatamadim. Bu arada doktor ilk muayene de regl olmam icin bir ilac verdi fakat 7 gundur kullanmama ragmen henuz hasta olamadim. Allah hepimizi bu dertten kurtarsin:KK43:
Hoşgeldin canım Allah herkeze farklı imtihan veriyor.Bizimde böyle yani.Moaralini bozma bak yine maşallh evlat vermiş size Allah bağışlasın:nazar:Kilolu olanlar için kilo vermek çok önemli.Bendede kilo fazlalığı var diyetisyene gidiyorum ve spor yapıyorum kilo verince normale dönenler çok.Hıı pkonun kesin tedavsii yok ama yinede en aza indirgeniyor.Pkolu olupta gebe kalan çok kalırsın inşallah moraliniz bozma sabırlı ve azimli olursan üstesinden gelirsin.Kendine iyi bak Allah hepimize şifa versin:KK16::KK3:
günaydınnnnnn kızlarrrrrrrrr....nasılsınızzzzzz....dilerimm hepinizz çoooookkk çooookkk iyisinizdirrrr....bendeee iyiyimmm çoook şükürrr..adetim devam ediyorrr acık acıkk acıcıkkk anlamadımm gitti bu işiiii...herşeyinn hayırlısını istiyorummmmm.....herşeyinn hayırlısıııııı.....

bu arada dünn neler duydum nelerr oda umut verdi banaa..ben hem pko hem kilo imkansız gibi bebek işi hiç umudum yok derken...dün diyet grubundaki arkadaşlarında çoğunun pko olduğunu..pkolu ve 105 kilodaa....90 kiloda kendiliğinden hamilee kalanlarr varmışşşşş.....rabbimm dilerseeee oluyorrr...herşeyinn bi zamanı varr biz bilmiyoruzz zamanında gelecek demekkiii....
Tbaiki canım Allah nasip etmişse oluyor herşey.Benimde çevremde nice kilolu olupta öyle hamile kalanlar var.Bir zamanı var diye düşünüyorum hayırlı zamanda olur hepimizin inşallah biz önlemini alalımda gerisi Allah'tan.:KK16:
Canım ben de pkoluyum.üstelik sadece 5 aylık evliyim.Nasıl olsa pkoluyum diye korunmadım bi baktım hamileyim.Nasıl oldu anlamadım.Ben de kiloluyum. 75 kilo ile hamile kaldım:KK43:
Canım hoşgeldin 75 kilo okadar abartılacak bir kilo degil hem negüzel gebe kalmışsın burda nice arkadaşlar var gebe kalmak için nasıl mücadele verenler.Bence haline şükret.Kilo verilir yeterki azimli sabırlı ol.Diyet ve sporla gider kiloların emin ol.Allah sağlık ve hayırla doğum nasip etsin inşallah sevin bence:KK34::KK16:Doğumdan sonra başlarsın diyet ve spora gebeykende yürüyüş yap sağlıklı beslen hamileyken tıka basa yemek şart degil.Saglıklı beslenirsen hamileyken bile az kilo alırsın.Ve kilolu bayanlar gebe kaldığında çok az kilo alıyormuş diye duydum ben.dert etme canım onlar çok büyük sorun degil.Darısıda bizlere olsun inşallah:KK16::KK49:
kızlar dün doktora gittim yumurtlama yok dedı c.tesi son kontrol yapalım sonra sen zayıfla gel dedı her gitiğimde tartıyor güzel zayıflıyorsun dedı şimdi -6-7 kılo ver gel o zaman yumurtlaman güzel olur dedı.yumurtalıkların çok güzel maşallah dedi 6-7 kılo verırsen ilaç bile kullanmana gerek kalmaz dedı bakalım kısmet zayıflayınca gitcem tekrar

Evet canım kilo çok önemli inşallh veririzde sağlığımıza ve bebeklerimize kavuşuruz.Banada doktor kilo ver demişti oyüzden şimdi diyet ve spor yapıyorum kilolar gittikçe düzene girer inşallh.:KK16::KK34:

bu çok güzel bir haber..
ben zayıf olduğum halde kilo alsam da versem de yumurtlama olmuyor kendiliğinden.
sen 6 kilo versen herşey normale dönücek çopk sevindim canım. yumurtalıkların durumu da iyimiş. e daha ne olsun. sen o kiloları 2 ayda verirsin sıkı bir çalışmayla...
daha güzel haberleri de beklerizz.:):KK23:

ben bugün gidip kan verdim saat 3 de çıkıcak sonuçlar inşallah artmış olucak değerim.:KK76:

Merhaba arkadaslar
ben bu hafta PKOlu oldugumu ogrendim cok moralim bozuk iki ay oncesine kadar hersey normaldi fakat iki aydir adet olamiyorum malesef. Bu arada zaten kiloluydum birde ustune kisa zamanda cok kilo aldim:KK43: Neyse doktora gittim ve tahliller neticesinde PKOlu oldugumu ogrendim. Haftaya da utlrason icin doktor randevum var. En cokta tam ikinci cocugumu dunyaya getirmeyi dusunurken bu hastalikla imtihan olmam beni uzuyor. Bilmiyorum bu hastalikla birlikte hamile kalabilir miyim yada nasil ustesinden gelirim ve kurtulurum. Kusura bakmayin uzun yazdim ama daha malesef sok kismini atlatamadim. Bu arada doktor ilk muayene de regl olmam icin bir ilac verdi fakat 7 gundur kullanmama ragmen henuz hasta olamadim. Allah hepimizi bu dertten kurtarsin:KK43:

canım pko olman ksısırsın anlamında bir kavram değil neden üzüldün bu kadar. bir bebeğin olmuş yani çoğumuz onu bile başaramıyoruz :2: senin sorunun ve çözümün belli kiloya bağlı pko oluştuğu çok belli. sen kilolarını ver bebişin fazla bekletmez seni. kilo vermene ve pko ya karşı metformine başla sana çok yararı olur. belki doktor da vermiştir bilmiyorum...

bende seviyorummm....yeni evlendiğimdee CANGEMA diye bi dizi vardıı resmen dizi kolik etmişti benii...şimdi trt1 de yine benzeri bişi var güsell oluyorr..ay benn gittim onların çubuklardann aldımm:KK1::KK1: sevimlilerr yaa onlarla yiyorumm yemeğiii eşimm ölüyorr gülmektennn:KK1::KK1:

evet ya .. waw ben en çok selamlaşmayı seviyorum korelilerde.. bizler gibi birbirlerine sarılmıyorlar.. inanç olarak en beğendiğim yönü o... kamuda çalışıyoruz okula veli geliyor başka yetkili geliyor şrakkk diye elini uzatıyorlar başkalarını bilmiyorum ama çok midem bulanıyor.. ne varsa illa tokalaşacaklar.. nerden nereye geçtim kendimi tebrik ediyorum :KK1: sen nasılsın bakayım ?

tabi ecrincim sen kilo ver senin ilacı o ozman yumurtlaman kendiğinden geri gelecek merak etme..
bu çok güzel bir haber..
ben zayıf olduğum halde kilo alsam da versem de yumurtlama olmuyor kendiliğinden.
sen 6 kilo versen herşey normale dönücek çopk sevindim canım. yumurtalıkların durumu da iyimiş. e daha ne olsun. sen o kiloları 2 ayda verirsin sıkı bir çalışmayla...

ben bugün gidip kan verdim saat 3 de çıkıcak sonuçlar inşallah artmış olucak değerim.:KK76:

güzel ve hayırlı haberleini bekliyorum er ca :KK16:

Son düzenleme:
canım tebbrik ederim ne güzel kendiğilinden hamile kalmışsın... kilolarını dert etme bebişini kucağına al sonra kilolareı daverirsin pkodan da kurtulursun :KK16:

bu çok güzel bir haber..

sagol canım inş.zayıflama yolunda hızla ilerliyorum zayıflıycam inş. :))) hakkımzda hayırlısı sonucunu alınca yaz mutlaka öptüm grss

Canım ben de pkoluyum.üstelik sadece 5 aylık evliyim.Nasıl olsa pkoluyum diye korunmadım bi baktım hamileyim.Nasıl oldu anlamadım.Ben de kiloluyum. 75 kilo ile hamile kaldım:KK43:

ne güzel hamıle kalmıssın hemen darısı biizm başımıza inş.allahım bizlerede nasıp etsın

evet canım başka yapacak bir şeyim pek yok ... çok dizi var tv de :KK3: bazılarını reklamlardan bile takip edebilrisn çok basitler.. evet muhteşem yüzyıl içlerinde iyi olanlardan .. yabancı dizilere takılıyorum netten. ünivde de kore dzileri çok izlemiştim çok şekerdiler insanı hiç strese sokmuyorlar ... izle canım tavsiye ederim my girl özellikle :KK1:
ben de yabancı dizileri çok izliyorum canım ona da bakarım ama daha sırada biçok dizi var :)) vakit geçiyor işte the big bang theory, eski dizilerden de friends çok güzel onları takip ediyorum bu aralar...

Canim arkadaslarim dun doktora gittim geldim misafirlerim vardi hem gunduz hem aksam gelip yazamadim.. simdi evden cikiyorum yine doktora.. gelince detaylari yazarim.. opuyorum hepinizi.. gorusmek uzere...
canım senin kistinin tamamı yok oldu de mi? önemli olan bu sağlığın geri gelsin bebeğiniz de olur sakın endişe etme aşılama ile olur canım bence ya da tüp bebekle....

gelince mutlaka yaz canım öptüm çok grş :)
özel mesaj kutun dolmuş canım buraya aynen kopyalıyorum
canım kilo verebilmen harika bence... ve kesinlikle haklısın bende de bel bölgesinde fazlalık var ve yumurtlamam hep gecikiyor...
canım eşinin öyle demesi çok iyi seni çok düşündüğünü gösterir maşallah diyorum :)
:nazar:
Allah ın izniyle hepsi olur maddiyatı da düşünmekte haklısın sonuçta hemen hamile de kalabilirsin kilo verdikten sonra ve bebek için de para gerekli hepsi olur yeterki sağlık olsun ve bebeklerimiz sağlıklı olsun....:KK9:
öpüyorum canım....biraz bekleyip kilo vermekle en doğru kararı vermişsin bence canım....hem biraz birikim de yaparsınız...belli mi olur belki bu arada kendiliğinden gelir bebeğiniz....

Güle güle giy canım şimdiden.İnşallah birgün oda olur.Bende iyi olmaya çalışıyorum canım grip olucam sanırım:2: bu defa eşimden geçti galiba:KK1:Diyete devam yarın kontrol var yine diyetisyenimde.Bu arada fetih 1453e gitmeyi düşünüyoruz yarın kontrolden sonra azıcık kafam dagılsın:21: sizede tavsiye ederim:KK34:Kendine iyi bak canım çok özletme kendini öpmeyim şimdi seni gribim geçmesin sana:KK9:Tam grip degilde bogaz agrısıyla başlıyor işte inşallh gribe çevirmeden geçer:2:Görüşürüz canım:KK16::KK3::KK19:

aman deme canım ya grip illet bişey ben 20 gün çektim Allah bir daha çektirmesin dedim yani ateş de yaptı ya çok fenaydı... çok dikkat etmen gerekli kendine....
sıcak şeyler iç hep çorba da yap kendine....

dün gece hepimize ayrı ayrı dua ettim bebeklerimiz olsun diye inşallah hepimiz bu güzel duyguyu yaşayalım diye....

mrb arkadaşlar nasılsınız bende de pko var . bugün yumurta geliştirici ilaç kullanmaya başladım salı günü gtcem eğer isteniln büyüklüğe gelmişse iğne yaptrcam hayırlısıyla bu ay olsun artık..bebeğimi bekliyorum....

mrb arkadaşlar nasılsınız bende de pko var . bugün yumurta geliştirici ilaç kullanmaya başladım salı günü gtcem eğer isteniln büyüklüğe gelmişse iğne yaptrcam hayırlısıyla bu ay olsun artık..bebeğimi bekliyorum....

inşallah bebeğin seni bekletmez ve hemen gelir :)
19-20mm gibi bir büyüklüğü ulaştığında doktorun çatlatma iğnesini verecektir çok düşünme kafana takılmasın rahat ol akışına bırak sana tavsiyem...

inşallah bebeğin seni bekletmez ve hemen gelir :)
19-20mm gibi bir büyüklüğü ulaştığında doktorun çatlatma iğnesini verecektir çok düşünme kafana takılmasın rahat ol akışına bırak sana tavsiyem...

bende kafaya takmamaya çalışıyorum ama bu ay içimde bi his var sanki olacak gibi..hayırlısı olsun tabi..

kızlar bicim nerde bicim nerde diyorsunuz ama ben ne zaman gelsem kimsecikler olmuyor :)) .... ecrin canım yukarda yazdım sana görmedin galiba.... canım mesaj kutun dolmuş buraya yazdım

öpüyorum hepinizi....

ben de yabancı dizileri çok izliyorum canım ona da bakarım ama daha sırada biçok dizi var :)) vakit geçiyor işte the big bang theory, eski dizilerden de friends çok güzel onları takip ediyorum bu aralar...

canım senin kistinin tamamı yok oldu de mi? önemli olan bu sağlığın geri gelsin bebeğiniz de olur sakın endişe etme aşılama ile olur canım bence ya da tüp bebekle....

özel mesaj kutun dolmuş canım buraya aynen kopyalıyorum
canım kilo verebilmen harika bence... ve kesinlikle haklısın bende de bel bölgesinde fazlalık var ve yumurtlamam hep gecikiyor...
canım eşinin öyle demesi çok iyi seni çok düşündüğünü gösterir maşallah diyorum :)
:nazar:
Allah ın izniyle hepsi olur maddiyatı da düşünmekte haklısın sonuçta hemen hamile de kalabilirsin kilo verdikten sonra ve bebek için de para gerekli hepsi olur yeterki sağlık olsun ve bebeklerimiz sağlıklı olsun....:KK9:
öpüyorum canım....biraz bekleyip kilo vermekle en doğru kararı vermişsin bence canım....hem biraz birikim de yaparsınız...belli mi olur belki bu arada kendiliğinden gelir bebeğiniz....

aman deme canım ya grip illet bişey ben 20 gün çektim Allah bir daha çektirmesin dedim yani ateş de yaptı ya çok fenaydı... çok dikkat etmen gerekli kendine....
sıcak şeyler iç hep çorba da yap kendine....

dün gece hepimize ayrı ayrı dua ettim bebeklerimiz olsun diye inşallah hepimiz bu güzel duyguyu yaşayalım diye....
Evet canım ya Allah beterinden korusun.:KK50:Amin canım olmassın birdaha inşallah.Sağol canım düşündüğün için teşekkür ederim:KK1::KK16:Allah razı olsun canım duların için Rabbim seninde güzel gönlüne göre versin inşallah:KK16::KK19::KK34:
kızlar bicim nerde bicim nerde diyorsunuz ama ben ne zaman gelsem kimsecikler olmuyor :)) .... ecrin canım yukarda yazdım sana görmedin galiba.... canım mesaj kutun dolmuş buraya yazdım

öpüyorum hepinizi....

:KK9:Canım denk gelmiyor demekki sen özletme kendini yinede:KK1::KK54:

canım ben bu konuda mail attım saraçoğluna bakalım ne cevap verecek yazarım sanada.

.progesteron hormonun düşük çıkması normal çünkü daha geç yumurtlayabilirsin eğer hiç yumurtlamasak adet göremeyiz değilmi canım.

TATLIM cevap gelince mutlaka yaz canımmmm.çok ama çok merak ediyorumm.bide bizim prolaktin hormonumuz yüksek yaa kullanmak iyimi kötümü çok merak ediyorum.

bu arada yumurtası çatlamadan da adet gören kadınlar olabiliyor ama ben onlardan değilim benim adetim ancak yumurtam çatlarsa çatlamadan 14 gün sonra geliyor...

aaaaaaaaaa biçim ya nasıl anşlaşılır bu peki insan yumurtlamadığı halde nasıl adet oluyor yaaaa

bana 850 mg sabah akşam 1 tane al demişti. ama ben gunde 1 tane yatarken aldım. cunku cok mide bulantısı yapıyor. ama o bile yetti vucuduma diye düşünüyorum

süper yaaa bendede feci mide ağrısı yapıyor ölüyorum resmen günde 1 tane bile çok zor oluyor.sen 1 tane ile hamile kalmışsın çok ama çok sevindim canımmm

tatlımmmmmmmmm ne güzel ne şanslısınnnnnnnn.darısı bizim başımızaaaaaa inşallah dua et bizede tatlımmmm.

eveeeet ben geldim..
doktora dün gittim.. eşimin durumu için beni yine ikna edebildi.. değerlerin normal olduğunu anlattı durdu.. ben yine inandım ona.. çünki öyle bir cümle kurdu ki.. benim derdim para olsa sana direk tüp bebek derdim ama benim derdim para değil, doğal yollardan olmasını istiyorum onun için klomenli denemeleri yaptık.. artık aşılamaya geçmeliyiz dedi.. ben bi süre ara vermek istediğimi söyledim.. sonra şikayetlerimi sıraladım.. son bir haftadır çalışma sırasında kasığımda yine basınç hissim oluyordu.. ve akıntım çok fazlalaşmıştı.. muayeneye aldı beni.. veee kadın bi şok oldu.. kistin gitmemiş sanırım dur bakalım alla alla filan dedi.. sonra kistin kesesini buldu :KK9::KK9: küçülmüş içi komple boşalmış ama kesesi duruyordu.. onun gitmesi için bi adet dönemi daha gerekebilir dedi.. ama orda kistimsi bişi vardı.. çok korktum ben bi an.. sonra ölçülerine tipine baktı.. veeee 17.8 mm büyüklüğünde bir yumoşum varmış.. hemde bu ay hiçbişey kullanmadım.. önceki ay doğum kontrol hapı içmiş olmama rağmen bu ay yumurtam oluşmuş.. metformin içiyorum.. bunun etkisi bu kesin.. vee doktorum işi artık şansa bırakmak yok, doğal yollardan da olsa ben müdahale etmek istiyorum ve çatlatma iğnesi yapıcam dedi. ve bugün de iğnemi oldum.. bakalım sonum ne olacak..
işte bendeki durumlar böyle.. yine aynı noktadayım anlayacağınız.. doktora aşılama istemediğimi direk tüp bebek yapmak istediğimi söyledim.. aşılama en azından bir kez deneyelim olmazsa tüp düşünürsün acele etme hemen dedi.. her ne olursa olsun ben seviyorum bu kadını :KK9::KK9:
eşimin değerleri ile ilgili de üzüntümü sık sık dile getirdim.. ve sayısal olarak anormallik olmadığını kitaplardan bile göstererek rahatlattı beni..

sizde ne var ne yok? herkesler iyi mi?

ecrin canım yumoşun olmamış.. ama bence sen kilo vermeyi bekleme.. eşin hazır ikna olmuşken bence bir ay daha klomen dene ve bu sefer günde 2 yada 3 iç.. ben direk 2 ile başlamıştım.. ve hep günde 2 içtim.. belki de doz az gelmiştir.. ama tabi sen bilirsin..

bicim canım iyisin dimi? çok özledim arkadaşım seni..

bahar, gyaman, 123, bngl, yesil, busmai... adını hatırlayamadıklarım.. hepinizi özledim.. en kısa zamanda geleceğim yine ama birazcık zaman lazım işte kendime gelmem için.. :KK16:

eveeeet ben geldim..
doktora dün gittim.. eşimin durumu için beni yine ikna edebildi.. değerlerin normal olduğunu anlattı durdu.. ben yine inandım ona.. çünki öyle bir cümle kurdu ki.. benim derdim para olsa sana direk tüp bebek derdim ama benim derdim para değil, doğal yollardan olmasını istiyorum onun için klomenli denemeleri yaptık.. artık aşılamaya geçmeliyiz dedi.. ben bi süre ara vermek istediğimi söyledim.. sonra şikayetlerimi sıraladım.. son bir haftadır çalışma sırasında kasığımda yine basınç hissim oluyordu.. ve akıntım çok fazlalaşmıştı.. muayeneye aldı beni.. veee kadın bi şok oldu.. kistin gitmemiş sanırım dur bakalım alla alla filan dedi.. sonra kistin kesesini buldu :KK9::KK9: küçülmüş içi komple boşalmış ama kesesi duruyordu.. onun gitmesi için bi adet dönemi daha gerekebilir dedi.. ama orda kistimsi bişi vardı.. çok korktum ben bi an.. sonra ölçülerine tipine baktı.. veeee 17.8 mm büyüklüğünde bir yumoşum varmış.. hemde bu ay hiçbişey kullanmadım.. önceki ay doğum kontrol hapı içmiş olmama rağmen bu ay yumurtam oluşmuş.. metformin içiyorum.. bunun etkisi bu kesin.. vee doktorum işi artık şansa bırakmak yok, doğal yollardan da olsa ben müdahale etmek istiyorum ve çatlatma iğnesi yapıcam dedi. ve bugün de iğnemi oldum.. bakalım sonum ne olacak..
işte bendeki durumlar böyle.. yine aynı noktadayım anlayacağınız.. doktora aşılama istemediğimi direk tüp bebek yapmak istediğimi söyledim.. aşılama en azından bir kez deneyelim olmazsa tüp düşünürsün acele etme hemen dedi.. her ne olursa olsun ben seviyorum bu kadını :KK9::KK9:
eşimin değerleri ile ilgili de üzüntümü sık sık dile getirdim.. ve sayısal olarak anormallik olmadığını kitaplardan bile göstererek rahatlattı beni..

sizde ne var ne yok? herkesler iyi mi?

ecrin canım yumoşun olmamış.. ama bence sen kilo vermeyi bekleme.. eşin hazır ikna olmuşken bence bir ay daha klomen dene ve bu sefer günde 2 yada 3 iç.. ben direk 2 ile başlamıştım.. ve hep günde 2 içtim.. belki de doz az gelmiştir.. ama tabi sen bilirsin..

bicim canım iyisin dimi? çok özledim arkadaşım seni..

bahar, gyaman, 123, bngl, yesil, busmai... adını hatırlayamadıklarım.. hepinizi özledim.. en kısa zamanda geleceğim yine ama birazcık zaman lazım işte kendime gelmem için.. :KK16:
canım ilk satırlarını okurken korktum vallahi ama sonra yumurta gelişimini okuyunca çok sevindim .hem metformin hemde kafaya çok takmaman etkili olmuş olabilir.biliyorsun stres çok etkili. bu olumlu gelişmelerine sevindim canım hayırlı olsun bakarsın belkide gelir bebeğin.doktorun çok güzel anlatmış güven doktoruna demekki diğer doktorlar hemen tüp bebek içinmi öyle dediler acaba son senelerde tüp bebek çok yaygınlaştı canım bu sebeple doktorlar çok kolaylıkla tüp bebeğe yönlendirebiliyorlar işte işine ticari olarak bakanda var bakmayanda.anladığım kadarıyla senin doktorun bu işe böyle bakmıyor. bu sebeple sen doktoruna sonuna kadar devam et canım .inşallah son bulacak bu çektiklerimiz.

X