Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

evet canım erkekmiş ben de o yüzden yaptım artık takvimi:KK55:
örgü örmen çok güzel fikir
ayy ne güzel minik bir oğlan daha gelecek demekki maşallah canım benim...
evet kendime kazak örüyorum ve aklım rahat.... olacağı varsa olacak zaten :))
dikkat et kendine ve miniğine canım....

valla tatlım bu ay 21. günümde istanbuldayım ama önümüzdeki ay bende test yaptırıcam bakalım yumurtlama olayı nasıl
biliyorsun ki benim fsh 7,35 ıh 7,09 birbirine çok yakın yumurtalama olayım benimde sorunlu metformin içmeye başlamadan yaptırmıştım hormon testlerimi şimdi yeniden aslında istiyorum bakalım yaramışmı bu hap bana akıntımdan aslında anlıyorum iyi geldiğini ama baktırmakta fayda var dimi
babam nasıl olsun cnm tedaviye devam ediyor film çekti önümüzdeki hafta belli olacak tedavinin yarayıp yapamadğıı heyecanla bekliyoruz işte saolasın
örgü konusunda çok iyi yapmışsın bende başladım çünkü çok güzel stres atıyor insan kendine çok iyi bak çok uzatma arayı :KK16:
canım hormonlarına baktırmanda fayda var ihmal etme benim Lh 2 birim yüksek olmasına rağmen Fsh tan...bana değerlerin iyi dedi her iki doktorda ama işte buna rağmen yumurtlama olmadı... ama 2 gündür yumurta akı akıntım var sanırım benim yumurtlamam geç oluyor değerlendiremeyeceğim ama eşim eğitime gidecek il dışına olsun vardır bir hayır....
metformin işe yarıyor canım.... değerlerin daha da iyi çıkacaktır özellikle 21. gün progesteron testini yaptır o önemli yumurtlama olup olmadığını anlarız ve oluyorsa zaten sorun yoktur hormonlarında....
ben kendime kazak örüyorum dediğin gibi stresi alıyor ve vakit de geçiyor....
ben de seni öpüyorum canım..
babanın tedavisi işe yarasın,iyi sonuç alınsın, iyileşecek inşallah canım.... bir çok iyileşen hastaya tanık oldum ben ya da duydum...her şey çok yolunda gitsin kısa zamanda eski sağlığına kavuşsun inşallah....
:KK9:
tatlımmm hoşgeldinnn.ya sen hormon değerlerini soracaktın doktora benimde seninle aynı değer demiştin sanırım doktor ne dedi o değerlere canımm çok merak ettim.benimde lh 8 küsürat fsh 7 küsarat bişeyyy.bu ne anlama geliyor acaba.
iyi dedi canım sorun yok normal değerlerin dedi yani bir iki birim daha yüksek olması sorun değilmiş.... demek ki seninki de normal canım...
bicim varlığın bile yetiyor canım iyi yapmışsın uzak kalman iyi gelir inşallah sana .. insan düşündükçe daha çok strese giriyor. kazak fikri de çok güzel waw da havlu kenarı başlamış :KK16: çok öptüm canım seni inşallah seneye bu vakitlerde bebişine bir şeyler örersin :KK64:
inşallah canım ya ne güzel demişsin bebek kıyafetleri örmek de ne zevkli olur bebek haberim gelse keşke de minik minik şeyler örsem ben de.... ne güzel yazmışsın eksik olma canım :KK9:

Canım hoşgeldin iyi olmana sevindim:KK34:Ellerine sağlık kazak örüyorsun demek bellimi olur bir bakarsın bebeginede örersin inşallah kısa zaman sonra kendine iyi bak görüşürüz:KK16::KK3:

canım inşallah :KK9: ne güzel olur.... kendime kırmızı bir kazak alacaktım sonra dedimki neden kendim örmüyorum hem vakit geçer dedim.... zaten elim de hızlı... aklım dağılıyor iyi oldu sen nasılsın iyi misin?

canımm seninn dr vermedimi bu ilacıı???yani bildiğim ve araştırdığım kadarıylaa pko olanlar kullanıyorr bunuu..ve veriyor dr lar seninki niye vermedi hayret ettim ...drlar bunu kilo verdirmek için değil pko şeker direnci yapıyorr...bu direnci kırsın ve yumurtlamaya yardımcı olsun diye veriyorlarrr...bende bi kür klomen içtimm...klomen eşliğindede içtim bu ilacı..bende aşırı kilo var ama o sebepten vermedi deiğim gibi...bak en yakın arkadaşımm 50 kğ ondada pko çıktı...bunu içeceksinn demişşş..ben günde 1 kez 850 lik alıyordumm..hele ona günde 2 tane 1000 lik vermişş...yanii burda bak bu kadar kişi var çogunada dr veriyor tavsiye üzeri içen pek yok..ama çok da tedirgin oluyorsan dr una sorr..netteki jinekologlara bak onlarda öneriyorr..metformin ilaçları diyee...

aynen waw bende 50 kiloda olduğum zaman yine pko vardı.. kilo önemli ama sadece kilolular pko diye bir şey yok

inşallah canım ya ne güzel demişsin bebek kıyafetleri örmek de ne zevkli olur bebek haberim gelse keşke de minik minik şeyler örsem ben de.... ne güzel yazmışsın eksik olma canım :KK9:

bicim yaaa bende yerin çok ayrı gerçekten ... yüz yüze baksam bu kadar olur.. seni buralarda göremeyince çok üzülüyorum ama senin için iyi geliyorsa razıyım.. yoksa gel gel diye ısrar ederdimm.senin ütülerin yok mu bayadır söylemedin :KK1:

bicim yaaa bende yerin çok ayrı gerçekten ... yüz yüze baksam bu kadar olur.. seni buralarda göremeyince çok üzülüyorum ama senin için iyi geliyorsa razıyım.. yoksa gel gel diye ısrar ederdimm.senin ütülerin yok mu bayadır söylemedin :KK1:

ayy çok mutlu oldum gerçekten sağol canım :))
bilerek az geliyorum foruma çünkü gerçekten de hazır kafamdan atmışken bebek fikrini tekrar aynı düşüncelere takılmak istemiyorum ama sizlerle konuşmak yazdıklarınızı görmek için yine de sık geliyorum sayılır nete.....
sen adet gördün herhalde de mi? ne zaman? mesaj atmışsın da bu sabah gördüm geç oldu biraz....
ütülerim olmaz mı ama yapmıyorum eşim il dışına gidecek zaten ona gereklileri ütüledim ve bıraktım yoruyor artık her gün hergün yap yap bitmez :))

bu arada Muhteşem Yüzyıl başlayacak birazdan izlediğim 2-3 diziden biri ve çok seviyorum sen izliyor musun?

Son düzenleme:
arkadaşlar ben i.saraçoğluna çok ama çok güveniyorummm.bu konu ile ilgili ondan bilgi alan varmı soran yada kitabında filan yazıyorsa okuyan filan varmı acaba.
canım ben bu konuda mail attım saraçoğluna bakalım ne cevap verecek yazarım sanada.

:KK9: :KK52: :KK64:ne stres çektim anlatamam ... küçük bi operasyon geçirdim ara tatilde acaba o etkiler mi kızlar...
çok sevindim canım gözünaydın.canım benim kan şekerim düşük çıkmıştı bu insülin direncimi demek oluyor şimdi.

slmm kızlarr nasılsınız??? kanamam pazar günü başladı ve bugün 3 saatlik dayanılmaz doğum sancısıyla düşürdüm bebeğimi :KK43:(( ... beta hcg hala 1350 lerde oldukça zor bi süreç yaşadım ama çok şükür bitiyo artık herşey.. kanamam bittikten sonra 3 ay korunun diyo doktorlar ama benim hiç korunasım yok nedense :KK9: herşeyi güzel düşünüyorum ben artık herşeye güzel bakıyorum.. olumlu düşünürsek olumlu olur herşey hayatımızda ben hep karamsarlıkla çağırdım bunları başıma buna inanıyorum artık.. stresten çok inanmak önemli hem inanırsak stresimizide daha az yaşarız deneyin bence :KK16::KK16: umarım hepimiz dünyalar kıymetlisi güzel yavrularımıza kavuşuruz biran önceee öpüyorum hepiniziiii :KK16::KK16::KK16:
geçmiş olsun canım Allah bir daha yaşatmasın.evet pozitif düşünücez ve başarıcaz:KK16:

kızlar yazılanların hepsini okuyamadım
bir süre netten uzak kalmayı tercih ettim kafam karışıyor çok sık nete girersem,bebek isteğim depreşiyor :))
nasılsınız herkes iyidir inşallah... benim gribim geçti şükür...
dün doktora gittim adet 3. günü hormonlarıma iyi dedi ama ne yazıkki progesteron adet 23. günümde 0.47 çıktı yani 1 bile değil yumurtlama yok.... glifora çok güvenmiştim ama bu ay da olmadı.... belki daha geç yumurtlama olur kimbilir....
nete girmeyim kendimi tutayım diye kazak örmeye başladım :))
:KK16: :KK16: hoşgeldin canım sensiz olmuyor özletme kendini evet aldığın kararına saygı duymak lazım tatlım ama bende senin gibi düünüyordum hep girmesem kafadan da atarım diyordum ama sanırım yendim bunu burda hamile kalmak için değilde özlediğim arkadaşlarımla sohbet etmek için can atan biri psikolojisine bağlandım.şimdilik iyi gidiyor bakalım bebek fikri bu ay hiç düşünmüyorum,bir uğraşta vermiyorum. kendi kendime zaman tanıdım .
canım hormonlarının iyi çıkmasına sevindim benimde lh fsh tan 2-3 birim yüksekti ama hiç bir doktor bana PKO demedi.demekki düşük değerlere tam PKO demiyorlar.progesteron hormonun düşük çıkması normal çünkü daha geç yumurtlayabilirsin eğer hiç yumurtlamasak adet göremeyiz değilmi canım.

:KK16: :KK16: hoşgeldin canım sensiz olmuyor özletme kendini evet aldığın kararına saygı duymak lazım tatlım ama bende senin gibi düünüyordum hep girmesem kafadan da atarım diyordum ama sanırım yendim bunu burda hamile kalmak için değilde özlediğim arkadaşlarımla sohbet etmek için can atan biri psikolojisine bağlandım.şimdilik iyi gidiyor bakalım bebek fikri bu ay hiç düşünmüyorum,bir uğraşta vermiyorum. kendi kendime zaman tanıdım .
canım hormonlarının iyi çıkmasına sevindim benimde lh fsh tan 2-3 birim yüksekti ama hiç bir doktor bana PKO demedi.demekki düşük değerlere tam PKO demiyorlar.progesteron hormonun düşük çıkması normal çünkü daha geç yumurtlayabilirsin eğer hiç yumurtlamasak adet göremeyiz değilmi canım.

sağol canım benim :KK9: ben de sizlerle yazışmayı çok sevdiğim için forumun tiryakisi oldum kesinlikle... doğru diyorsun akılda halletmek önemli olan senin içinde çok sevindim... ben de düşünmüyorum inanki... inşallah müjdelerimizi bir gün beraber paylaşırız canım....
dediğin gibi ben de geç yumurtlayacağım galiba hatta bu gün yumurtlamış bile olabilirim çünkü akıntı ve başağrısı göğüslerde ağrı vs oldu.... ama yine de öyle mi böyle mi diye düşünmeyeceğim...hayırlısı olsun artık....
bu arada yumurtası çatlamadan da adet gören kadınlar olabiliyor ama ben onlardan değilim benim adetim ancak yumurtam çatlarsa çatlamadan 14 gün sonra geliyor...

Son düzenleme:
ayy çok mutlu oldum gerçekten sağol canım :))
bilerek az geliyorum foruma çünkü gerçekten de hazır kafamdan atmışken bebek fikrini tekrar aynı düşüncelere takılmak istemiyorum ama sizlerle konuşmak yazdıklarınızı görmek için yine de sık geliyorum sayılır nete.....
sen adet gördün herhalde de mi? ne zaman? mesaj atmışsın da bu sabah gördüm geç oldu biraz....
ütülerim olmaz mı ama yapmıyorum eşim il dışına gidecek zaten ona gereklileri ütüledim ve bıraktım yoruyor artık her gün hergün yap yap bitmez :))

bu arada Muhteşem Yüzyıl başlayacak birazdan izlediğim 2-3 diziden biri ve çok seviyorum sen izliyor musun?

evet canım başka yapacak bir şeyim pek yok ... çok dizi var tv de :KK3: bazılarını reklamlardan bile takip edebilrisn çok basitler.. evet muhteşem yüzyıl içlerinde iyi olanlardan .. yabancı dizilere takılıyorum netten. ünivde de kore dzileri çok izlemiştim çok şekerdiler insanı hiç strese sokmuyorlar ... izle canım tavsiye ederim my girl özellikle :KK1:

çok sevindim canım gözünaydın.canım benim kan şekerim düşük çıkmıştı bu insülin direncimi demek oluyor şimdi.

bu konuda tam bir şey demeyeyim canım. benim şekerim normal çıkmıştı ama insülin direncim varmış. yani yüksekliği veya düşüklüğü hakkında net bir fikrim yok... araştırıım seni,n için :KK16:

slmm kızlarr nasılsınız??? kanamam pazar günü başladı ve bugün 3 saatlik dayanılmaz doğum sancısıyla düşürdüm bebeğimi :KK43:(( ... beta hcg hala 1350 lerde oldukça zor bi süreç yaşadım ama çok şükür bitiyo artık herşey.. kanamam bittikten sonra 3 ay korunun diyo doktorlar ama benim hiç korunasım yok nedense :KK9: herşeyi güzel düşünüyorum ben artık herşeye güzel bakıyorum.. olumlu düşünürsek olumlu olur herşey hayatımızda ben hep karamsarlıkla çağırdım bunları başıma buna inanıyorum artık.. stresten çok inanmak önemli hem inanırsak stresimizide daha az yaşarız deneyin bence :KK16::KK16: umarım hepimiz dünyalar kıymetlisi güzel yavrularımıza kavuşuruz biran önceee öpüyorum hepiniziiii :KK16::KK16::KK16:

canm çok geçmiş olsun.korun canm toparla kendini biraz yaşadığın kolay deil vücuduna toparlanma süresi vermen gerek.Allah güç kuvvet versin.olumlu düşün ki güzel şeyler olsun canm öyle de olacak zaten inan buna öpüyorum tatlm.

:KK9: :KK52: :KK64:ne stres çektim anlatamam ... küçük bi operasyon geçirdim ara tatilde acaba o etkiler mi kızlar...

canm bak telaş edecek bişey yok herzaman 4.gün olacak diye bişey yok bazen bikaçgün gecikebilir oda biz pkolulara göre çok normal 10gün bitene kadar beklemelisin sabırsız olma.hayırdır ne operasyonu geçirdin?

bahar 27,

saol canm haklısın ne de olsa kaynana anne gibi olurmu?bidaha gidip kendimi strese sokmıcam zatenya.

ya iyiki sormuşsun canım çok kızıyorum doktorlara 6 ayını heba etmiş 850 mg azmı canım günde 1 defa alacam sen kaç mg ve günde kaç defa aldın ?

bana 850 mg sabah akşam 1 tane al demişti. ama ben gunde 1 tane yatarken aldım. cunku cok mide bulantısı yapıyor. ama o bile yetti vucuduma diye düşünüyorum

c
canm bak telaş edecek bişey yok herzaman 4.gün olacak diye bişey yok bazen bikaçgün gecikebilir oda biz pkolulara göre çok normal 10gün bitene kadar beklemelisin sabırsız olma.hayırdır ne operasyonu geçirdin?

deri altında küçük yağ bezeleri vardı onları aldırdım kısmi narkoz verdiler.. dediğin gibi fazla telaş yaptım sanırm :KK3: senin mesajını geç okudum erken okumuş olsaydım içim daha rahat ederdi...

Merhaba arkadaslar
ben bu hafta PKOlu oldugumu ogrendim cok moralim bozuk iki ay oncesine kadar hersey normaldi fakat iki aydir adet olamiyorum malesef. Bu arada zaten kiloluydum birde ustune kisa zamanda cok kilo aldim:KK43: Neyse doktora gittim ve tahliller neticesinde PKOlu oldugumu ogrendim. Haftaya da utlrason icin doktor randevum var. En cokta tam ikinci cocugumu dunyaya getirmeyi dusunurken bu hastalikla imtihan olmam beni uzuyor. Bilmiyorum bu hastalikla birlikte hamile kalabilir miyim yada nasil ustesinden gelirim ve kurtulurum. Kusura bakmayin uzun yazdim ama daha malesef sok kismini atlatamadim. Bu arada doktor ilk muayene de regl olmam icin bir ilac verdi fakat 7 gundur kullanmama ragmen henuz hasta olamadim. Allah hepimizi bu dertten kurtarsin:KK43:

günaydınnnnnn kızlarrrrrrrrr....nasılsınızzzzzz....dilerimm hepinizz çoooookkk çooookkk iyisinizdirrrr....bendeee iyiyimmm çoook şükürrr..adetim devam ediyorrr acık acıkk acıcıkkk anlamadımm gitti bu işiiii...herşeyinn hayırlısını istiyorummmmm.....herşeyinn hayırlısıııııı.....

bu arada dünn neler duydum nelerr oda umut verdi banaa..ben hem pko hem kilo imkansız gibi bebek işi hiç umudum yok derken...dün diyet grubundaki arkadaşlarında çoğunun pko olduğunu..pkolu ve 105 kilodaa....90 kiloda kendiliğinden hamilee kalanlarr varmışşşşş.....rabbimm dilerseeee oluyorrr...herşeyinn bi zamanı varr biz bilmiyoruzz zamanında gelecek demekkiii....

günaydınnnnnn kızlarrrrrrrrr....nasılsınızzzzzz....dilerimm hepinizz çoooookkk çooookkk iyisinizdirrrr....bendeee iyiyimmm çoook şükürrr..adetim devam ediyorrr acık acıkk acıcıkkk anlamadımm gitti bu işiiii...herşeyinn hayırlısını istiyorummmmm.....herşeyinn hayırlısıııııı.....

bu arada dünn neler duydum nelerr oda umut verdi banaa..ben hem pko hem kilo imkansız gibi bebek işi hiç umudum yok derken...dün diyet grubundaki arkadaşlarında çoğunun pko olduğunu..pkolu ve 105 kilodaa....90 kiloda kendiliğinden hamilee kalanlarr varmışşşşş.....rabbimm dilerseeee oluyorrr...herşeyinn bi zamanı varr biz bilmiyoruzz zamanında gelecek demekkiii....

Canım ben de pkoluyum.üstelik sadece 5 aylık evliyim.Nasıl olsa pkoluyum diye korunmadım bi baktım hamileyim.Nasıl oldu anlamadım.Ben de kiloluyum. 75 kilo ile hamile kaldım:KK43:

Canim arkadaslarim dun doktora gittim geldim misafirlerim vardi hem gunduz hem aksam gelip yazamadim.. simdi evden cikiyorum yine doktora.. gelince detaylari yazarim.. opuyorum hepinizi.. gorusmek uzere...

evet canım başka yapacak bir şeyim pek yok ... çok dizi var tv de :KK3: bazılarını reklamlardan bile takip edebilrisn çok basitler.. evet muhteşem yüzyıl içlerinde iyi olanlardan .. yabancı dizilere takılıyorum netten. ünivde de kore dzileri çok izlemiştim çok şekerdiler insanı hiç strese sokmuyorlar ... izle canım tavsiye ederim my girl özellikle :KK1:

bende seviyorummm....yeni evlendiğimdee CANGEMA diye bi dizi vardıı resmen dizi kolik etmişti benii...şimdi trt1 de yine benzeri bişi var güsell oluyorr..ay benn gittim onların çubuklardann aldımm:KK1::KK1: sevimlilerr yaa onlarla yiyorumm yemeğiii eşimm ölüyorr gülmektennn:KK1::KK1:

Son düzenleme:
Canim arkadaslarim dun doktora gittim geldim misafirlerim vardi hem gunduz hem aksam gelip yazamadim.. simdi evden cikiyorum yine doktora.. gelince detaylari yazarim.. opuyorum hepinizi.. gorusmek uzere...

hadi bakalımm güle güle git güzell haberlerle gelll...güzell içinide dökk bari diğer drların dedikleriniii...dönüşünü beklicezzz..dünde bekledik misafirin varmışş..güzel haberlerle gelirsin inşallahhhhh....dikkat et kendinee....

Canım ben de pkoluyum.üstelik sadece 5 aylık evliyim.Nasıl olsa pkoluyum diye korunmadım bi baktım hamileyim.Nasıl oldu anlamadım.Ben de kiloluyum. 75 kilo ile hamile kaldım:KK43:

ayyy kıyamam sana neden ağlıyorsunnn...kilo içinmiii...ağlama kızzz bunada şükret bak benn kaş kiloyum 93 :KK1: :KK1: rabbim sağlık versinnn bebeğinede sanada dikkat et kendineee...bi çırpıda kucagına al inşallahh bebeğinii...

bahar27 teşekkür ederim canım inşallah öyledir. dr.a bugün gidemedim yarın gidicem.

etkiler herhslde canım çok sevindim adet olmana söktürücü kullanmadan kendiliğinden geldi dimi?

canım benim inşalllah emeklerini boşa çıkarmasın Allah.
inşallah kilonu da verirsin yumurtan da büyür. gelir bebiş..:nazar:
zaten pko'nun ne olduğunu neden adet göremediğimizi durumu pek kimse anlamıyor. hormonlarımızda ki iniş çıkışı...
sadece bizbirimizi aynı şeylerden muzdarip olduğumuz için biliyoruz.:KK14:

sağol canım allah razı olsun yumurtlama olmadı doktorum zayıfla gel dedı 6-7 kılo verıp gitcem :)))

canım inan üzüldüm ama Allahın vardır bir bildiği en azından hamiş kalabiliyorsun ne güzel yine olur Allah büyüktür cnm

canım bişi sorucam sen ateş takibi yapıyormuydun ateş tablon varmı bu ay merak ettim yumurtlama olmadıysa ateşine baksak güzel olurdu :44::44:

bu ay yapmadım ama adetımle yapmaya başlayacam tekrar :) akıntım var beyaz ama yumurta yok:KK9:

X