Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlar karnım çok ağrıyor duphaston biteli bugün4. gün ama gelmedi hala normlde sabah gelirdi bugün

Son düzenleme:
internetten i. saraçoğlunun saba tümerle olan programını izledim.prolaktini yüksek olanlar havuç incir ve üzüm yememeli dedi yaaa.ben gelecek ay ilaçları herşeyi tamamiyle bırakıp yumurtlama olsun diye incir+havuç kürü yapacaktımm yaaa şimdi onuda yapamayacam offf yaaa.offffffffffffffff

Son düzenleme:
yeşil87, bahar27sağolun arkadaşlarım evet sigara aklıma bile gelmiyor artık...
kurtuldum sanırım zaten tiryaki değildim..... bırakmak istediğim zaman bırakamamıştım sadece azaltmıştım, bu son geçirdiğim grip vesile oldu bıraktım...
:KK9:

daha iyiyim bu gün siz nasılsınız kızlar? :KK1:
Sende sağol canım.İyi ettin canım herşeyde bir hayır varmış:KK1:
ben de ibrahim saraçoğlunu saba tümerde izledim bu gün erkeklere keçiboynuzu pekmezi kadınlara da soğan kürü ile kolay hamile kalmanın formulünü verdi....
kızlar prolaktini yüksek olanlar benim gibi, incir kürü yapmaması gerekiyormuş...incir prolaktini daha da yükseltirmiş bilginiz olsun
Canım bilgilerin için teşekkürler:KK16: bendede prolaktin yüksekliği vardı bunu duyduğum iyi oldu.Ben incir kürü yapmamıştım şuan için hayıt yetiyor bana:KK1:

123m canım metformin şekeri düşürmüyor içinde yazıyor bu ordan okumuştum....
ama evet patates ve havuç şekeri yükseltir...
Merhaba canım evet bende havuç ve patates kullanmıyorum insülin direncini artırdığı için.:KK31:
kızlar....benim de prolaktini yüksek olan bir kişi olarak size tavsiyem dere otunu da tüketmeyin.. dere otu prolaktini yükseltiyor... ben genç kızlığımda da çok severdim puaçaya saalataya yemeklerin üzerine hep rendelerdim sonra netten okuudmki yükselttiğini...hemen buzdolabını açtım ve iki demek dere otunu attım çöpe..
bir de çörek otu bal karışımını 4 hafta kahvaltılarda kullandım.. tabii ilaç olarak da DOSTİNEX kullanmıştım

herekese hayırlı gebelikler....
Merhaba canım öncelikle bebeğini Allah size bağışlasın:nazar::emir_bebek:Evet bende duymuştum dereotunu.Prolaktin hormonu yüksekliği vardı bendede dostinex vermişti doktor.Dostinex prolaktin için etkili bir ilaç gerçekten:KK31:
beni merak eden etmeyen herkeslere binlerce teşekkürler.. geçmişe hızlıca göz attım..
yeşil, bngl, 123m, gyaman, busmai, bicim, bahar... adını sayamadığım daha niceleri.. hepinizi çok özledim.. :KK16:
ama bünyem kaldırmıyor artık sanırım bu konu hakkında düşünmeyi konuşmayı.. ara ara gelip hal hatır sorup bir süre kendimi çekmek istiyorum herşeyden.. çocukla ilgili her duyduğum her okuduğum rahatsız ediyor beni.. bir süre çocuk fikrine de ara verme kararı aldık.. yaza kadar çocuk ile ilgili hiçbir girişimimiz olmayacak.. sonrası Allah kerim.. ama bu süreçte önümüzdeki hafta doktoruma gidip o sperm testini yanlış yorumlaması ve bana 5 aydır boş yere ilaç yüklemesinin hesabını soracağım.. yoksa içime dert olacak.. ben o kadar güvenip inanırken o nasıl böyle bir hata yapabilir buna hala aklım ermiyor..
*klomen içen arkadaşlarım 4ten fazla sakın kullanmayın o ilacı.. ailemin yanında iken görüştüğüm 2 doktor da aynı şeyi söyledi.. benim kistim çatlatma iğnesi olsam da oluşurmuş klomenin yan etkisi imiş.. ve bir kez kist oldu ise klomenle (ki bende 2. ayımda kist olmuştu 5 cmlik.. ) bir daha klomen denemesi yapılmamalıymış.. benim doktorum o 5 cmlik kistin üstüne bana 3 kez daha kullandırdı ve sonuç 10 cmlik bir kist ve çektiğim onca sıkıntı stres.. kesinlikle bir kez daha anladım ki tek bir doktora bağımlı kalmak ahmaklık.. farklı doktorlarda fikir edinmek en mantıklısı.. şimdi ailemin yanındaki doktorlardan biri bana eşinin değerleri sınırda diğeri berbat dedi.. biri aşılama ile olabilir diğeri boşa zaman ve para harcamayın direk tüp bebek yaptırın dedi.. elimdeki sonuçları dünya sağlık örgütü standartları ile karşılaştırdığımda normal gözüküyor... ne kötü ve iyi.. tam arada yani.. testi tekrarlatmak istiyorum.. daha hiç bu konuda konuşmadık eşimle.. o da kaçıyor ben de.. bu konuda onunla birşey konuşmak istemiyorum.. yanlış birşey söyleyip kırmaktan çok korkuyorum..
işte böyle benim kafa allak bullak.. kendimi işe güce verdim.. ha tabi iş güç derken evin işi gücü :KK9: keşke bi iş bulsam da kafam az da olsa dağılsa.. 1 seneyi aşkın üsedir iş bakmıyorum ama yeniden başlayacağım iş aramaya.. belki bir yerden bişey çıkar da az da olsa kafam dağılır, oyalanırım.. şimdilerde battaniye örüyorum.. motif motif rengarenk.. sonra birleştirme işi olacak falan filan işte.. can sıkıntısı ben gibi bi insana bile el işi yaptırıyor..
ben gelip gelip okuyorum yazdıklarınızı.. en kısa zamanda kendimi toparlayıp tekrar aktif olacağım.. özlüyorum sizi..
kendinize iyi bakın.. :KK16:
Canım bizde seni özlüyoruz:KK16:Daha öncede dediğim gibi çok üzerinde durma stresten uzak durmaya çalış biraz zamana bırak.Ama bu aradada kontrollerini ihmal etme en azından belli müddet bebek olayını çok düşünme derim.Allaha dua et ve sabırlı ol.Eşinlede aran iyi olsun gün gelir düzelir hepsi canını sıkma.El işi yaparak yada sosyal faaliyette bulun.Uygun bir iş bulursan işede girebilirsin.Hakkınızda hayırlısı olsun canım sende kendine iyi bak arada uğra buralara:KK1::KK3:
slmmm kızlarrrrrrr nasılsınızzzzzz görüşmeyeliiii yanii bebişlerimizzz varmııııı???rabbim tüm bekleyenlere hayırlısıyla versinn bebişleriniii...hepinizi özledimmm...benimm bu aydaa pufffff...progestana başladım yineee son 3 günümmm...çoookk zorrr yaaa beni sizdenn daha iyi anlayandaa yokkkkk rabbimmm hepimizee sabrınıda versinnnnn.....
A.s canım nerelerdeydin? Teşkler sen nasılsın?Aminnn canım Rabbim hepimize nasip etsin:KK16::KK34:
Rica ederim tatlım inşallah hepberaber güzel haberlerimizi vericez inşallahhhhhhh :)

Canım güzel kararlar almışsın ve iyiki gitmişsin ailenin yanına her işte bir hayır vardır içini rahat tut öyle yada böyle Allahın izniyle gelecek bebeklerimiz inşallah. yaza kadar bırak herşeyi bende aslında eskisi kadar takmıyorum doktora başlayana kadar olmazsa aşılama oda olmadı tüp bebek napalım sınavımız bu biz stres yaptıkça kendimize yapıyoruz Rabbim ne zaman verecekse o zaman gelecek bebek zaten biz naparsak yapalım. Bende örgüye başlamak istiyordum ilk yapmak istedğimde rengarenk bir battaniyeydi :) aynı şeyleri düşünmüşüz örgü aslında kafa dağıtmak için bire bir iyi bak kendine ara ara da gel özletme kendini :KK16:
Aminnn canım inşallah herşey sabırla:KK16:
slm kızlar hayırlı cumalar doktordan geldım bugun adetımın 10.günü yumurtlama olmamıs dedı doktor p.tesi tekrar gitcem bakalım eger yine yoksa önümüzdeki aya kalcak tedavım galıba klomenım son 3tane kalmsıtı daha içme dedı glukofenıde düzenli iç dedi hayırlısı artık
A.s canım hayırlı cumalar olsun.Sağlık olsun canım inşallah birdahaki sefere güzel haberlerini verirsin:KK16:
iyiyim canm napim okula başladım hamile olduğumu unutuyorum bazen.işyerindekilere de söylemedim zaten.akşamları dinlenmeye çelışıyorum eşimde yemekleri yapıyor saolsun.sen napıyosun ne aşamadasın çok sık giremeyince unutuyorum kusura bakma canm kim adet oldu kim adet bekliyor karışıyor bazen.

canmya benide korkutma bende metforminle soğan yapmıştım.Allah korusun tüm bebişleri içinde benmkinide.zaten böyle hiç hissetmiyorumya daha sürekli meraktayım içimde neler oluyor diye.uzman tv den izliyorum.hangi haftada neler oluyo diye acaba benm bebişimde de oluyomu noluyo diye düşünüp duruyom.29nda gitcez dr.a ikili testte yapılcak ozaman inşallah Allahım herkese sağlıklı babişler nasip eder.

i.saraçoğlu diyosa doğrudur canm bende bu konuda bi ona güveniyorum ayrıca sitesinde sorduğum tüm sorularıma hemen yanıt verdiler bu davranış ta güvenimi arttırdı.aklına takılanları ordan sorabilirsin sende.

saol canm bizde seni çok özledik.canm bence çok güzel kararlar vermişsin.dr.na gidip hesabını sormak aklındaki soru işaretlerini yok etmesi için iyi olur.bian önce eşini kırmadan konuşarak testinizi yenileyip bu işleri halletmek ve sonrasında ara vermek en iyisi.hem vücudun dinlensin biraz.benmde 2.klomen denememde kistim olmuştu ondan 3ay sonra 3.klomeni kullanmıştım.
canm iş bulman süper olur gerçekten kafa dağıtıyor.yazın tatilde nasıl bunalıma girdiğimi hiç unutmam sebebi boşlukta olmamdı okula başladığımda düzelmiştim.evde olduğum sürece int başında bu konuları arştırmadan kendimi alamıyodum.neyse canm herşey gönlünce olsun.öpüyorum.
Allah iyilik versin canım.Okul derken öğretmenmiydin?Tabi nede olsa yorucu olur çalışmak kolay değil tabiki.Allah kolaylık versin.Ben adet oldum canım.Diyet ve spor yapıyorum:KK8: işte uygun kiloya gelince çocuk tedavisine geçicem inşallah:KK16:
kızlar karnım çok ağrıyor duphaston biteli bugün4. gün ama gelmedi hala normlde sabah gelirdi bugün
Canım merhaba geçmiş olsun adet olacaksındır ondan olabilir canım kendine dikkat et:KK16:
internetten i. saraçoğlunun saba tümerle olan programını izledim.prolaktini yüksek olanlar havuç incir ve üzüm yememeli dedi yaaa.ben gelecek ay ilaçları herşeyi tamamiyle bırakıp yumurtlama olsun diye incir+havuç kürü yapacaktımm yaaa şimdi onuda yapamayacam offf yaaa.offffffffffffffff
Canım evet malesef biz pkolular ve prolaktin sorunu yaşayanlar bazı yiyeceklerden uzak durmk zorunda.Hayıtı denedinmi?havuç ve incir yerine hayıtı denesen oda hormonları dengeleyip yumurtaları çatlatıyormuş.İnternetten araştır faydalarını oku.Allah şifa versin canım:KK16:

birşey değil canım evet dostinex kullandığım ay hamile kaldım...onun öncesinde 2 ay korunmadığımz halde olmamıştı..meğer prlaktin yüksekmiş.
bir de canım bal çörek otunu kür zannetmeyin.. zaten herkes kahvaltıda bal yer.. kahvaltı balının üzereine biraz çörek otu serpiip ekmeğe süreceksiniz..

dost,nexe konusunda da kesinlikle hamileliğe engel bir jhormon yüksek olması.... ama inmesi de bir o kadar kolay ilaçlarla.. 4 cü haptan sonra hamile kaldım bebeğer zararı olmaz direk bırkırsan denmişti.inş olmamışıtr bir sıkıntımız içerde...
yediğimz her besin şifa niyetine yiyelim doğal olan herşey yararlı diye bir şey yok.. mesela prolakitn hamilelrede yüksek olması lazım bu istenen birşey hamilelikte dere otu yenmeli ki bol süt olsun..ama prolakitni gebe kalmasına engel olacak düzeyde yüksekse doğal da olsa tüketmemesi lazım..
canım çok teşekkür ederim bilgilerin için .dostinex kullanıyorum bende ama her ay 2 adet benimki düştükten sonra tekrar yükseliyor.birde hayıt hapı kullanıyorum bir kere gebelik yaşadım ama kalbi durdu bu sebele kaybetmiştim sorularıma cevap buldum demekki dostinex kullanıp senin gibi hamile kalınca zararı olmuyor.inşallah sende sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.

slmmm kızlarrrrrrr nasılsınızzzzzz görüşmeyeliiii yanii bebişlerimizzz varmııııı???rabbim tüm bekleyenlere hayırlısıyla versinn bebişleriniii...hepinizi özledimmm...benimm bu aydaa pufffff...progestana başladım yineee son 3 günümmm...çoookk zorrr yaaa beni sizdenn daha iyi anlayandaa yokkkkk rabbimmm hepimizee sabrınıda versinnnnn.....
selam canım.sabır tatlım inşallah bizimde yüzümüz gülecek.inşallah adet olmazsında bebeğin seninledir.

canım sen bu ay şehir dışınada çıktın biliyorsun hava değişikliğide adet düzenini değiştirebiliyor buda etkili olabilir.

off canım sormaya ben geçen ay incir+havuç yapmıştım yumurta akıntım çok yoğun olmuştu resmen hissettim yumurtladığımı.gebelik olmadı ama hissettmiştim faydasını bu ayda yapacaktım. ama bunu duyunca üzüldüm bu prolaktin yüzünden bundanda faydalanamıyoruz .ben hayıt hapı kullanıyorum prolaktin için sende dene canım.hormonlarada faydası var.neyse arkadaşım vardır herhalde bundada bir hayır.bekliycez başka yolu yok.

Son düzenleme:
canmya benide korkutma bende metforminle soğan yapmıştım.Allah korusun tüm bebişleri içinde benmkinide.zaten böyle hiç hissetmiyorumya daha sürekli meraktayım içimde neler oluyor diye.uzman tv den izliyorum.hangi haftada neler oluyo diye acaba benm bebişimde de oluyomu noluyo diye düşünüp duruyom.29nda gitcez dr.a ikili testte yapılcak ozaman inşallah Allahım herkese sağlıklı babişler nasip eder.

i.saraçoğlu diyosa doğrudur canm bende bu konuda bi ona güveniyorum ayrıca sitesinde sorduğum tüm sorularıma hemen yanıt verdiler bu davranış ta güvenimi arttırdı.aklına takılanları ordan sorabilirsin sende.
canım sen korkma hiç. benim bebeğimin zaten ilk kalp atışını duyduğumda da yavaştı kalp atım hızı.dakikada 100-150 olması gerekirken benimki 70-80 arasıydı. doktor çok yavaş dedi bekleyelim görelim demişti.o günler okadar zor geçmiştiki ama malesef sonra kalbi durdu .hala bazen kulaklarımda çınlıyor o yavaşta olsa kalp atışlarının sesi.
Şimdi şunun için söylüyorum sen çok rahat ol aklına böyle şeyler getirme.Allahın izniyle böyle bir şey olmayacak. çünkü zaten duydun ilk kalp atışlarını ritimde bir bozukluk olsa doktorun söylerdi.onlar ekranda dakikada kaç kere attığını görüyorlar canım.

Son düzenleme:
ya kızlar ben regli oldum bitti ama ateşim kademe kademe yükseliyor hala çok akıntım da var dün gece iğneler de battı kasık bölgeme şu anda bişi yok gerçi
reglim biter bitmez yükselmeye başladı ateşim
merak ettiğim şu bazı kadınlar hamile kaldıkları halde üstüne regli görebiliyorlar benim çok yakın arkadaşım ilk ayında regli görmüştü
acaba regli zamanında ateş hamile olsada düşermi yoksa reglide olsa ateş sürekli yüksekmi seyreder
yoksa yumurtlamamı olmayacak bu ay yumurtalama olmayınca ateş hep yüksekmi oluyor off şu ateş olaylarını çözemedim gittiii

iyi iyi waw bu arada örgüyle aram çok iyidir yeğenlerime çok ördüm.. beni çok mutlu ediyor örgü örmek .. neler örüyorsun bakayım ?

ben dantel yapıyorumm canımm havlu kenarıı..ben pekk anlamazdımm ama şimdi güzel gidiyorr bitince eklerimmm burayaa...insanın aklını oyalıyorrr...
canım sonuçta kilo vermeye başladın direnci kırıyorsun az ya da çok farketmez vücudun savaşıyor bence her şey yoluna gidecek maşallah :))

mesela ben de zor kilo veriyorum ve benim de 2 ay iyi giderken sonra birden yumurtlama durabiliyor ki kilom normal yani canım direnci kırmak önemli spor yapmak, az yemek ama sık yemek ara öğünler önemli ki metabolizma sürekli çalışmalı....
çook sağollcanımmm yaaa moralll veriyorsunn heppp..içimi rahatlatıyorsunnn...rabbimde seni ferahlatsın inşallahhh....

selam canım.sabır tatlım inşallah bizimde yüzümüz gülecek.inşallah adet olmazsında bebeğin seninledir.

sağoll arkadaşımm güsell dileklerinnn içinnn...ama maleseffff:KK43::KK43: bende hem pko derdi hemde kiloo derdii varrr...ikisi bir oluncaaa dahadaa zorr benim işimm...birbirimize dua edelimm arkadaşlarrr....

tunccs canım dinlenme dönemin güzel sonuçlar getirsin inşallah..Allah hayırlısını, sağlıklısını, en doğru zamanda nasip etsin herkese

Canım merhaba geçmiş olsun adet olacaksındır ondan olabilir canım kendine dikkat et:KK16:
DÜN AĞRI VARDI BUGÜN YOK VE ADET OLAMADIM :2:

canım sen bu ay şehir dışınada çıktın biliyorsun hava değişikliğide adet düzenini değiştirebiliyor buda etkili olabilir.

evet o ihtimal aklımda şu an 5 .gündeyim adet olmadım normalde dün sabahında oluyordum :2: duphaston alınca da seyehat yine etkililer mi adet gününü ?

ben dantel yapıyorumm canımm havlu kenarıı..ben pekk anlamazdımm ama şimdi güzel gidiyorr bitince eklerimmm burayaa...insanın aklını oyalıyorrr...

aynen canım kafamızı dağıtacak hobilere yönelmek gerek ne kadar boş kalıyorsa kafamız hep acaabaa soruları geliyor aklımıza.. merak ettim şimdi bitince yayınlarsın :KK16:

kızlar afedersiniz bende sürekli kabızlık oluyor çok su içmeme rağmen .. geceleri yatarken ıslatılmış 5tane kayısı tüketmeye başladım faydasını da görmeye başladeım.. size sorum şu olacak kayısı kan şekerini çok yükseltir mi ?

bak canm aktardan hayır tohumunu alıyorum pahalı değil 1-2 lira bişey sonra onu robota çekiyosun çok sert olduğundan fazla ufalanmaz sabah akşam aç karnına kaynamış 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı hayıtı koyup demlenmeye bırakıyosun 12 dk demlendikten sonra süzüp içiyosun biraz acıdır tatı burnunu tıka bir dikişte iç anlamazsın hemen ardından bişeyler yeki miden bulanmasın ben çok faydasını ördüm şiddetle tavsiye ediyorum
tekrar başlıcam bende 3 ay düzenli uyularsanız kistler kaybolur demişti tvde bir bitki uzmanı ben kullanmaya başladıktan 2 hafta sonra kontrole gittim kist örünmüyo dedi dr klomene başladım yine hayıta devam ettim tekrar kontrole gittim yumurtam oluşmuş ve 22 cm 2 ün sonra gittim 25 buçuk olmuş ve çatlatma iğnesi verdi anlayacağın bende işe yarıyo inş sendede yarar olmazsa soğan kürünüde deneyebilirsin tercih senn normalde bnm yumurtam oluşur ama elişmezdi büyük bir adım oldu hayıt tohumu rabbim en kısa zamanda acil şifalarımızı verir inş sormak istediğin bişey olursa cvplarım severek :d

tamam canım birçok bitkisel otlar denedim hiçbi faydasını görmedim...hayır tohumunuda deneyelim bakalım acı gelmez ben civanperçemini içmiş biriyim :KK50:
benimde 5 defadan 3 defa yumurtam büyüdü. ama tutmadı sebebini bilmiyorum bazen hiç olmayacakmış gibi düşünüyorum sitres yasak dedi ama bazende yapıyorummm çok zor bir durum :KK43::KK43::KK43::KK43:

tamam canım birçok bitkisel otlar denedim hiçbi faydasını görmedim...hayır tohumunuda deneyelim bakalım acı gelmez ben civanperçemini içmiş biriyim :KK50:
benimde 5 defadan 3 defa yumurtam büyüdü. ama tutmadı sebebini bilmiyorum bazen hiç olmayacakmış gibi düşünüyorum sitres yasak dedi ama bazende yapıyorummm çok zor bir durum :KK43::KK43::KK43::KK43:

merhaba dicle,
hayıt tohumu iyimiş canım. bende bir ara civamperçemi kullandım sen faydasını gördün mü hiç .. benim gördüğüm fayda bağırsaklarımdan bolca iltihab söktürdü.. doktorunun dediği gibi stres yasak bize .. elimizden geleni yapıyoruz.. gerisi takdir ilahi ..

Son düzenleme:

bende civan perçemini kullandım ama inan ondan daha kötü belirli bi zamandan sonra civanperçemi'ne alışıyorsun ama hayıt tohumu içtiğinde bi problem yok bittikten 1 2 dk sonra boğazının yandığını hissediyorsun :KK43: bundan dolayı ben hemen ekmek atıştırıyordum ..hsg çektirdin mi ... birde tabi ki stres çok önemli olmaması gereken ilk sebep
ben hsg çektirdim temiz çıktı şuan rahatım düşünmüyorum bebek fln ama hayıt tohumuna tekrar başlıcam tedaviye ara verip dinlencem bakarsın olur bu sefer devamlı ilaç dr lar bağışıklık yapıyo belli bi zamandan sonra ara vermek en iyisi...

merhaba dicle,
hayıt tohumu iyimiş canım. bende bir ara civamperçemi kullandım sen faydasını gördün mü hiç .. benim gördüğüm fayda bağırsaklarımdan bolca iltihab söktürdü.. doktorunun dediği gibi stres yasak bize .. elimizden geleni yapıyoruz.. gerisi takdir ilahi ..

bende sadece adet düzenini sağladı civanperçemi ama hayıt tohumunun faydasını daha 1 hafta kullanmamda gördüm

off canım sormaya ben geçen ay incir+havuç yapmıştım yumurta akıntım çok yoğun olmuştu resmen hissettim yumurtladığımı.gebelik olmadı ama hissettmiştim faydasını bu ayda yapacaktım. ama bunu duyunca üzüldüm bu prolaktin yüzünden bundanda faydalanamıyoruz .ben hayıt hapı kullanıyorum prolaktin için sende dene canım.hormonlarada faydası var.neyse arkadaşım vardır herhalde bundada bir hayır.bekliycez başka yolu yok.

hakikaten ya bu nasıl iştir yarrabbimm.bendede incir ve havuç o kadar işe yarıyorkiii 2 ay önce dostinex kullanmıştım düşmüş prolaktinim şimdi tekrar incir havuç yapsam gene yükselecek bu ne ya.bende hormon ilaçlarından bıktım bu arada hakkımda bitti zaten 6 oldu.doktorlar önemli değil diyor ama ben artık almam o hapları.baksanıza tuncsa filan doktor 3 kere den fazla kullanılmaz demiş yaniii.prospektüsündede en fazla 6 yazıyor zatenn.HAYITTA BENİ ÇOK KORKUTUYOR tatlımm çok güçlü bir bitki bence o araştırlması lazım kimler kullanamaz diye kaş yapayım derken göz çıkartmayalım.keşke i.saraçoğlu hayıtı da araştırsa bir an önceee bakalım kimler kullanmaz yada kimler kullanabilir diyecekk.bazısı tohumu eziyor bazısı sakın ezmeyin zararlı diyo.yani yapım şekli bile muallakta olan bişey bu.

Sende sağol canım.İyi ettin canım herşeyde bir hayır varmış:KK1:

Merhaba canım evet bende havuç ve patates kullanmıyorum insülin direncini artırdığı için.:KK31:

Merhaba canım öncelikle bebeğini Allah size bağışlasın:nazar::emir_bebek:Evet bende duymuştum dereotunu.Prolaktin hormonu yüksekliği vardı bendede dostinex vermişti doktor.Dostinex prolaktin için etkili bir ilaç gerçekten:KK31:

A:

Canım evet malesef biz pkolular ve prolaktin sorunu yaşayanlar bazı yiyeceklerden uzak durmk zorunda.Hayıtı denedinmi?havuç ve incir yerine hayıtı denesen oda hormonları dengeleyip yumurtaları çatlatıyormuş.İnternetten araştır faydalarını oku.Allah şifa versin canım:KK16:

yukardada yazdım canım hayıt hakkında gerekli düzgün açıklama yok bence buda beni korkutuyor ya bişeyi artırıken bişeyi düşürüse diye korkuyorum.

ya kızlar ben regli oldum bitti ama ateşim kademe kademe yükseliyor hala çok akıntım da var dün gece iğneler de battı kasık bölgeme şu anda bişi yok gerçi
reglim biter bitmez yükselmeye başladı ateşim
merak ettiğim şu bazı kadınlar hamile kaldıkları halde üstüne regli görebiliyorlar benim çok yakın arkadaşım ilk ayında regli görmüştü
acaba regli zamanında ateş hamile olsada düşermi yoksa reglide olsa ateş sürekli yüksekmi seyreder
yoksa yumurtlamamı olmayacak bu ay yumurtalama olmayınca ateş hep yüksekmi oluyor off şu ateş olaylarını çözemedim gittiii

ayyy tam merak ettiğim sorular bunlar.hamilelerde ateş hepmi yüksek oluyor acaba, yada adet olunca direk düşüyormu.

sizden bi ricam var 2-3 gün ateşinizi ölçermisiniz lütfen.bakalım hamilelerin ateşi kaç civarında seyrediyor bizede fikir olur hem.şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

hakikaten ya bu nasıl iştir yarrabbimm.bendede incir ve havuç o kadar işe yarıyorkiii 2 ay önce dostinex kullanmıştım düşmüş prolaktinim şimdi tekrar incir havuç yapsam gene yükselecek bu ne ya.bende hormon ilaçlarından bıktım bu arada hakkımda bitti zaten 6 oldu.doktorlar önemli değil diyor ama ben artık almam o hapları.baksanıza tuncsa filan doktor 3 kere den fazla kullanılmaz demiş yaniii.prospektüsündede en fazla 6 yazıyor zatenn.HAYITTA BENİ ÇOK KORKUTUYOR tatlımm çok güçlü bir bitki bence o araştırlması lazım kimler kullanamaz diye kaş yapayım derken göz çıkartmayalım.keşke i.saraçoğlu hayıtı da araştırsa bir an önceee bakalım kimler kullanmaz yada kimler kullanabilir diyecekk.bazısı tohumu eziyor bazısı sakın ezmeyin zararlı diyo.yani yapım şekli bile muallakta olan bişey bu.

bende korkuyorum bitkisel içerikleri kullnamya 123m özellikle hayıtı.. biçim kullanmış ona bir sorsak iyi olur.. geçenlerde başka bir sorunum için keten tohumuna başlayayım dedim her kafadan bir ses çıktı çevremdekilerden onun için başlayamadım bile...

evet o ihtimal aklımda şu an 5 .gündeyim adet olmadım normalde dün sabahında oluyordum :2: duphaston alınca da seyehat yine etkililer mi adet gününü ?
duphaston yüzde yüz getirmeyebiliyor ki canım biçimin geçen ay nasıl gecikmişti hatırlasana ,kullananlarında adeti normalde gecikebiliyo,bence senin yakında gelecek ağrılarım var demişsin bazen sökülmek zor olabiliyor

hakikaten ya bu nasıl iştir yarrabbimm.bendede incir ve havuç o kadar işe yarıyorkiii 2 ay önce dostinex kullanmıştım düşmüş prolaktinim şimdi tekrar incir havuç yapsam gene yükselecek bu ne ya.bende hormon ilaçlarından bıktım bu arada hakkımda bitti zaten 6 oldu.doktorlar önemli değil diyor ama ben artık almam o hapları.baksanıza tuncsa filan doktor 3 kere den fazla kullabenılmaz demiş yaniii.prospektüsündede en fazla 6 yazıyor zatenn.HAYITTA BENİ ÇOK KORKUTUYOR tatlımm çok güçlü bir bitki bence o araştırlması lazım kimler kullanamaz diye kaş yapayım derken göz çıkartmayalım.keşke i.saraçoğlu hayıtı da araştırsa bir an önceee bakalım kimler kullanmaz yada kimler kullanabilir diyecekk.bazısı tohumu eziyor bazısı sakın ezmeyin zararlı diyo.yani yapım şekli bile muallakta olan bişey bu.
canım 3 kerden fazla kullanılmaz dediğin klomen mi yoksa dostinextenmi bahsetmek istedin?
bu hayıt hapını ben doktora sordum alabilirsin ama dostinex kadar hızlı düşürmez dedi. prolaktini yüksek olanların forumunda okumuştum dostinex ile bu hormonu düşürüp sonra hayıt hapı ile dengede tutmak için doktorları vermiş ve hamile kalmışlar.yani bende bu mantığı uygulamaya çalışıyorum. dostinexi kullandıktan sonra hemen düşmüştür diye düşünüyorum çünkü çok hızlı düşüren bir ilaç demişti doktor.500-800 değeri olanları bile 1 ayda hemen düşürüyormuş.benimde 123 tü değerim ilk önce dostinexi kullan dedi.saonra kontrole gidemedim sonra sanırım hayıtı verecekti.anladığım kadarıyla seninde öyle yani bizlerde sadece 1 kerelik yükselme olmuyor ilaçtan sonra hemen yükselebiliyor bu sebep ile dengede tutmak adına hayıt hapını sor doktoruna canım.tohumu hakkında evet burdaki forumlarda ezipte içilmeli diyor ama bana aktar ezilmiycek demişti.
prespektüsündede yazanı aynen yazmaya çalışacağım şimdi sana canım.
önerilen doz ile yüksek prolaktin seviyelerini normal seviyeye düşürür.prolaktin yüksekliğinde österojen-progesteron dengesi bozulduğu için siklus bozuklukları meydana gelir.prolaktin düzeyinin düşmesi gonadotrapın salıvermesindeki bozukluğu düzeltir.ve böylece siklus normale döner.fizyolojik österojen -progesteron oranı sağlanır meme dokusu üzerinde prolaktinin proliferatif etkileri ortdan kalkar.

X