Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım o zaman inşallah bebeğin seni bekletmez .. şimdiden yumurtlamanı geri döndürecek tedavilere yönlen ozaman doğum kontrl geçici çözüm.. kilolu bir hanımmışssın anlaşılan sende de insülin direnci olmalı metformine başla derim.. hem kilolarını kolay verirsin açlık krizi falan olmuyor, iştahın kapalıyor , ve kandaki insülin direncini kırmaya yardımcı bir ilaç. şuan ki durum da korunmaya ihtiyacın yok anladığım kadarıyla ilaçsız adet olamıyorsun. ben şuan bekarım ve uyguladığım yöntem benzer olacaktır seninle istersen sende bunu yap canım metformin alıyorum. 15günden sonra 10 gün de duphaston alıyorum.. metformin kilolularda daha çok etkiyi gösteriyor. bende bir daha ki ay duphaston almayacağım bakalım normal adetim gelecek mi... 3. aydan sonra aadetler düzene girebiliyormuş.. adetleirni düzenen koyabilirsen ozman korunursun canım. çünkü bizim grup hastalıklığı olanlar istediğimiz zamanda hamile kalmamız zor oluyor. sen şimdiden o zmana kadar yumurtlamanı geriş getirmeye çalış.. bende evleninceye kadar kontrol altına almak istiyorum..

evet canım bakalım işte iyi bir doktor bulup gitmem lazım.
onun kontrolünde kullanayım diyorum 1-2 yıla kadar da tedavi olursam sonra bebek yapma çalışmalarına başlarız.
metformin ilacın adı değilmiş sanırım etken maddesiymiş.
dün eczaneden alayım dedim hangisi dediler? 850 mg 1000mg varmış değişik markalar varmış.
geri vazgeçtim almaktan, doktor yazsın dedim. siz ne kullanıyorsunuz_?
doktor mu verdi?

canım zekai tahir iyi değilmi yani bana birkaç kişi tavsiye etmişti bu ay özele gidiyorum 3 ay daha burda dvm edicem eğer olmazsa aşılama için ben oraya gitmeyi düşünüyordum...

ya canım bana da çok övdüler, çok iyi dediler ama ben kötü doktora düştüm..
hatta asistana.. ayy hiç ilgilenmedi, dedim pko var e kilom da var..
bana kaşıntı akıntı ilacı yazmış sadece o kadar..
doktorunu iyi seç, çok iyi doktorlar varmış ama dehşet kalabalık..
sıra almanın sırasına falan giriyorsun, perişan oldum yaa, bi de çalışıyorum izin almam da zor oluyor..
en iyisi randevulu özele gitmek dedim..doçent ya da profa..

evet canım bakalım işte iyi bir doktor bulup gitmem lazım.
onun kontrolünde kullanayım diyorum 1-2 yıla kadar da tedavi olursam sonra bebek yapma çalışmalarına başlarız.
metformin ilacın adı değilmiş sanırım etken maddesiymiş.
dün eczaneden alayım dedim hangisi dediler? 850 mg 1000mg varmış değişik markalar varmış.
geri vazgeçtim almaktan, doktor yazsın dedim. siz ne kullanıyorsunuz_?
doktor mu verdi?

evet canm bana jinekolog verdi pko tedaviisnde ilk 850mg ile başlanıyor demişti doktorum. bende yazdırırken 850mglık kulanıyorum...

bu arada metformin etkin madde glifor gluphoce gibi isimler de alıyor markaları da değişiyor.. özü metformin hcl yani :KK3:

Son düzenleme:
ya canım bana da çok övdüler, çok iyi dediler ama ben kötü doktora düştüm..
hatta asistana.. ayy hiç ilgilenmedi, dedim pko var e kilom da var..
bana kaşıntı akıntı ilacı yazmış sadece o kadar..
doktorunu iyi seç, çok iyi doktorlar varmış ama dehşet kalabalık..
sıra almanın sırasına falan giriyorsun, perişan oldum yaa, bi de çalışıyorum izin almam da zor oluyor..
en iyisi randevulu özele gitmek dedim..doçent ya da profa..

ağlanacak durumumuza resmen güldüm.. kaşıntı ilacı vermiş sadece öyle mi... kesinlikle iyi doktor seçmke gerekli... bende 6.doktorumda karar kıldım..

evet canm bana jinekolog verdi pko tedaviisnde ilk 850mg ile başlanıyor demişti doktorum. bende yazdırırken 850mglık kulanıyorum...

bu arada metformin etkin madde glifor gluphoce gibi isimler de alıyor markaları da değişiyor.. özü metformin hcl yani :KK3:

ağlanacak durumumuza resmen güldüm.. kaşıntı ilacı vermiş sadece öyle mi... kesinlikle iyi doktor seçmke gerekli... bende 6.doktorumda karar kıldım..

benim ilk doktorum glucuphage vermişti ama ben 3 ay kullandım bıraktım ve işe yaramadı sanmıştım.
demek ki daha uzun süre kullanmak gerekiyormuş ve doktorum da gerçekten iyi bir doktormuş.
ama memlekette kaldı o doktorum.

ya sorma canım yaa görüyo ki ben de kilo sorunu var, pko var.ona göre davransana..
çok sinir etti beni, ben de özele gitcem işte prof ya da doçente.ya da devlette varsa iyi biri ona gitcem..

bicimmmmmmm gerçektenmiiii...yani 85 olsamm yumurtlamamda olurmu bi kıpırtııı...inşallahhh öylee olurrr....ben 65 kiloları düşündükceee bunalıyorumm ozamana çok var diyeeee....pko sorunu az gibi bide kilo derdimm varrr...ama bu isyan değill rabbimin gücüne gitmesinn...beterin beteri var..hamd olsun...

canım sonuçta kilo vermeye başladın direnci kırıyorsun az ya da çok farketmez vücudun savaşıyor bence her şey yoluna gidecek maşallah :))

mesela ben de zor kilo veriyorum ve benim de 2 ay iyi giderken sonra birden yumurtlama durabiliyor ki kilom normal yani canım direnci kırmak önemli spor yapmak, az yemek ama sık yemek ara öğünler önemli ki metabolizma sürekli çalışmalı....

Son düzenleme:
Merhaba canım teşkler sen nasılsın?Nasıl gidiyor hamilelik:nazar:Kendini çok yorma dinlen bol bol:KK49: Kendine iyi bak görüşürüz:KK16::KK3:

iyiyim canm napim okula başladım hamile olduğumu unutuyorum bazen.işyerindekilere de söylemedim zaten.akşamları dinlenmeye çelışıyorum eşimde yemekleri yapıyor saolsun.sen napıyosun ne aşamadasın çok sık giremeyince unutuyorum kusura bakma canm kim adet oldu kim adet bekliyor karışıyor bazen.

kızlar yeşil,123m
korktum vallahi yazdıklarınızdan ben hamile kaldığım ay hem metformin hemde soğan kürü yapmıştım belkide ondan mı bebeğimi kaybettim :KK19: ve hamile iken tansiyonum çok düşüktü zaten normaldede düşüktür benim .şimdi hatırlıyorumda biri sormuştu sanki sitesinde metforminle kullanmayın demişti a evet şimdi hatırladım.

biçim ben incir kürü yapmıştım geçen ay bu ay da sadece yemeyi düşünüyordum .biliyorsun canım sağolsun benimde peşimi hiç bırakmıyor bu PROLAKTİN .yemesem mi acaba artık saraçoğlundanmı dinledin bunuda.

canmya benide korkutma bende metforminle soğan yapmıştım.Allah korusun tüm bebişleri içinde benmkinide.zaten böyle hiç hissetmiyorumya daha sürekli meraktayım içimde neler oluyor diye.uzman tv den izliyorum.hangi haftada neler oluyo diye acaba benm bebişimde de oluyomu noluyo diye düşünüp duruyom.29nda gitcez dr.a ikili testte yapılcak ozaman inşallah Allahım herkese sağlıklı babişler nasip eder.

i.saraçoğlu diyosa doğrudur canm bende bu konuda bi ona güveniyorum ayrıca sitesinde sorduğum tüm sorularıma hemen yanıt verdiler bu davranış ta güvenimi arttırdı.aklına takılanları ordan sorabilirsin sende.

beni merak eden etmeyen herkeslere binlerce teşekkürler.. geçmişe hızlıca göz attım..
yeşil, bngl, 123m, gyaman, busmai, bicim, bahar... adını sayamadığım daha niceleri.. hepinizi çok özledim.. :KK16:
ama bünyem kaldırmıyor artık sanırım bu konu hakkında düşünmeyi konuşmayı.. ara ara gelip hal hatır sorup bir süre kendimi çekmek istiyorum herşeyden.. çocukla ilgili her duyduğum her okuduğum rahatsız ediyor beni.. bir süre çocuk fikrine de ara verme kararı aldık.. yaza kadar çocuk ile ilgili hiçbir girişimimiz olmayacak.. sonrası Allah kerim.. ama bu süreçte önümüzdeki hafta doktoruma gidip o sperm testini yanlış yorumlaması ve bana 5 aydır boş yere ilaç yüklemesinin hesabını soracağım.. yoksa içime dert olacak.. ben o kadar güvenip inanırken o nasıl böyle bir hata yapabilir buna hala aklım ermiyor..
*klomen içen arkadaşlarım 4ten fazla sakın kullanmayın o ilacı.. ailemin yanında iken görüştüğüm 2 doktor da aynı şeyi söyledi.. benim kistim çatlatma iğnesi olsam da oluşurmuş klomenin yan etkisi imiş.. ve bir kez kist oldu ise klomenle (ki bende 2. ayımda kist olmuştu 5 cmlik.. ) bir daha klomen denemesi yapılmamalıymış.. benim doktorum o 5 cmlik kistin üstüne bana 3 kez daha kullandırdı ve sonuç 10 cmlik bir kist ve çektiğim onca sıkıntı stres.. kesinlikle bir kez daha anladım ki tek bir doktora bağımlı kalmak ahmaklık.. farklı doktorlarda fikir edinmek en mantıklısı.. şimdi ailemin yanındaki doktorlardan biri bana eşinin değerleri sınırda diğeri berbat dedi.. biri aşılama ile olabilir diğeri boşa zaman ve para harcamayın direk tüp bebek yaptırın dedi.. elimdeki sonuçları dünya sağlık örgütü standartları ile karşılaştırdığımda normal gözüküyor... ne kötü ve iyi.. tam arada yani.. testi tekrarlatmak istiyorum.. daha hiç bu konuda konuşmadık eşimle.. o da kaçıyor ben de.. bu konuda onunla birşey konuşmak istemiyorum.. yanlış birşey söyleyip kırmaktan çok korkuyorum..
işte böyle benim kafa allak bullak.. kendimi işe güce verdim.. ha tabi iş güç derken evin işi gücü :KK9: keşke bi iş bulsam da kafam az da olsa dağılsa.. 1 seneyi aşkın üsedir iş bakmıyorum ama yeniden başlayacağım iş aramaya.. belki bir yerden bişey çıkar da az da olsa kafam dağılır, oyalanırım.. şimdilerde battaniye örüyorum.. motif motif rengarenk.. sonra birleştirme işi olacak falan filan işte.. can sıkıntısı ben gibi bi insana bile el işi yaptırıyor..
ben gelip gelip okuyorum yazdıklarınızı.. en kısa zamanda kendimi toparlayıp tekrar aktif olacağım.. özlüyorum sizi..
kendinize iyi bakın.. :KK16:

saol canm bizde seni çok özledik.canm bence çok güzel kararlar vermişsin.dr.na gidip hesabını sormak aklındaki soru işaretlerini yok etmesi için iyi olur.bian önce eşini kırmadan konuşarak testinizi yenileyip bu işleri halletmek ve sonrasında ara vermek en iyisi.hem vücudun dinlensin biraz.benmde 2.klomen denememde kistim olmuştu ondan 3ay sonra 3.klomeni kullanmıştım.
canm iş bulman süper olur gerçekten kafa dağıtıyor.yazın tatilde nasıl bunalıma girdiğimi hiç unutmam sebebi boşlukta olmamdı okula başladığımda düzelmiştim.evde olduğum sürece int başında bu konuları arştırmadan kendimi alamıyodum.neyse canm herşey gönlünce olsun.öpüyorum.

nasılsınız bakalım (bebişin ve sen ) :nazar: okul nasıl gidiyor ?

canm ben geçmişe cvp yazıcam diye gitmişsin sen biraz yavaşım sanırım.ben iyiyim çok şükür canm bebişimde iyidir umarım çok merak ediyorum ne yapıyor içimde diye.ayda 1 dr.kontrolü çok uzun zaman geldi bana.okulda yorucu ama olsun sürekli evde olmakta bana göre deil.senn nasıl gidiyo okul?

benim ilk doktorum glucuphage vermişti ama ben 3 ay kullandım bıraktım ve işe yaramadı sanmıştım.
demek ki daha uzun süre kullanmak gerekiyormuş ve doktorum da gerçekten iyi bir doktormuş.
ama memlekette kaldı o doktorum.

ya sorma canım yaa görüyo ki ben de kilo sorunu var, pko var.ona göre davransana..
çok sinir etti beni, ben de özele gitcem işte prof ya da doçente.ya da devlette varsa iyi biri ona gitcem..
metforminin etkiisni görmek için en az 3 ay gerekli canım.. kilolu byanlarda hemen etki veriyor zayıflara göre.. bu ayda duphastonla beraber kullanıp bir sonraki ay duphastonu bırkacağım merak ediyorum kendiliğinden gelecek mi diye.. metforminle beraber olumlu gelişmler var vücudumda yeni tüyler çıkmıyor..sivilceler vardıs sırt bölgemde onlar tamamen gitti.. demekki işe yarıyor inşallah adetlerimi de düzene girecek...

canm ben geçmişe cvp yazıcam diye gitmişsin sen biraz yavaşım sanırım.ben iyiyim çok şükür canm bebişimde iyidir umarım çok merak ediyorum ne yapıyor içimde diye.ayda 1 dr.kontrolü çok uzun zaman geldi bana.okulda yorucu ama olsun sürekli evde olmakta bana göre deil.senn nasıl gidiyo okul?

okulda biilgisayrla uğraşınca evde de fazla duramıyorum net karşısında bakıp çıkıyorumm... ammmmmaaa baya bekledim seni :KK3: ayda 1 kontrol verdidyse doktorun her şey normal ilerliyor demektir :KK1: beni soracak olursan bir başıma takılıyorum buralarda .. yanlızım okuldaki öğretmen arkadaşlar hep evli :2:

zaten doktor çok önemli bu konuda herşey ona bağlı..hayıt tohumunu nasıl denedin anlatırmısın lütfennn çok ihtiyacım var
birçok ot denedim hiç faydasını görmedim kii lütfen bana yardım edin benim durumumda olup hamile kalan varmı

bak canm aktardan hayır tohumunu alıyorum pahalı değil 1-2 lira bişey sonra onu robota çekiyosun çok sert olduğundan fazla ufalanmaz sabah akşam aç karnına kaynamış 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı hayıtı koyup demlenmeye bırakıyosun 12 dk demlendikten sonra süzüp içiyosun biraz acıdır tatı burnunu tıka bir dikişte iç anlamazsın hemen ardından bişeyler yeki miden bulanmasın ben çok faydasını ördüm şiddetle tavsiye ediyorum
tekrar başlıcam bende 3 ay düzenli uyularsanız kistler kaybolur demişti tvde bir bitki uzmanı ben kullanmaya başladıktan 2 hafta sonra kontrole gittim kist örünmüyo dedi dr klomene başladım yine hayıta devam ettim tekrar kontrole gittim yumurtam oluşmuş ve 22 cm 2 ün sonra gittim 25 buçuk olmuş ve çatlatma iğnesi verdi anlayacağın bende işe yarıyo inş sendede yarar olmazsa soğan kürünüde deneyebilirsin tercih senn normalde bnm yumurtam oluşur ama elişmezdi büyük bir adım oldu hayıt tohumu rabbim en kısa zamanda acil şifalarımızı verir inş sormak istediğin bişey olursa cvplarım severek :d

beni merak eden etmeyen herkeslere binlerce teşekkürler.. geçmişe hızlıca göz attım..
yeşil, bngl, 123m, gyaman, busmai, bicim, bahar... adını sayamadığım daha niceleri.. hepinizi çok özledim.. :KK16:
ama bünyem kaldırmıyor artık sanırım bu konu hakkında düşünmeyi konuşmayı.. ara ara gelip hal hatır sorup bir süre kendimi çekmek istiyorum herşeyden.. çocukla ilgili her duyduğum her okuduğum rahatsız ediyor beni.. bir süre çocuk fikrine de ara verme kararı aldık.. yaza kadar çocuk ile ilgili hiçbir girişimimiz olmayacak.. sonrası Allah kerim.. ama bu süreçte önümüzdeki hafta doktoruma gidip o sperm testini yanlış yorumlaması ve bana 5 aydır boş yere ilaç yüklemesinin hesabını soracağım.. yoksa içime dert olacak.. ben o kadar güvenip inanırken o nasıl böyle bir hata yapabilir buna hala aklım ermiyor..
*klomen içen arkadaşlarım 4ten fazla sakın kullanmayın o ilacı.. ailemin yanında iken görüştüğüm 2 doktor da aynı şeyi söyledi.. benim kistim çatlatma iğnesi olsam da oluşurmuş klomenin yan etkisi imiş.. ve bir kez kist oldu ise klomenle (ki bende 2. ayımda kist olmuştu 5 cmlik.. ) bir daha klomen denemesi yapılmamalıymış.. benim doktorum o 5 cmlik kistin üstüne bana 3 kez daha kullandırdı ve sonuç 10 cmlik bir kist ve çektiğim onca sıkıntı stres.. kesinlikle bir kez daha anladım ki tek bir doktora bağımlı kalmak ahmaklık.. farklı doktorlarda fikir edinmek en mantıklısı.. şimdi ailemin yanındaki doktorlardan biri bana eşinin değerleri sınırda diğeri berbat dedi.. biri aşılama ile olabilir diğeri boşa zaman ve para harcamayın direk tüp bebek yaptırın dedi.. elimdeki sonuçları dünya sağlık örgütü standartları ile karşılaştırdığımda normal gözüküyor... ne kötü ve iyi.. tam arada yani.. testi tekrarlatmak istiyorum.. daha hiç bu konuda konuşmadık eşimle.. o da kaçıyor ben de.. bu konuda onunla birşey konuşmak istemiyorum.. yanlış birşey söyleyip kırmaktan çok korkuyorum..
işte böyle benim kafa allak bullak.. kendimi işe güce verdim.. ha tabi iş güç derken evin işi gücü :KK9: keşke bi iş bulsam da kafam az da olsa dağılsa.. 1 seneyi aşkın üsedir iş bakmıyorum ama yeniden başlayacağım iş aramaya.. belki bir yerden bişey çıkar da az da olsa kafam dağılır, oyalanırım.. şimdilerde battaniye örüyorum.. motif motif rengarenk.. sonra birleştirme işi olacak falan filan işte.. can sıkıntısı ben gibi bi insana bile el işi yaptırıyor..
ben gelip gelip okuyorum yazdıklarınızı.. en kısa zamanda kendimi toparlayıp tekrar aktif olacağım.. özlüyorum sizi..
kendinize iyi bakın.. :KK16:

tatlım kendine dikkat et en güzel kararları almışsın hadi hayırlısı olsun tatlımm.

slm kızlar hayırlı cumalar doktordan geldım bugun adetımın 10.günü yumurtlama olmamıs dedı doktor p.tesi tekrar gitcem bakalım eger yine yoksa önümüzdeki aya kalcak tedavım galıba klomenım son 3tane kalmsıtı daha içme dedı glukofenıde düzenli iç dedi hayırlısı artık

tatlım 10. günü gittim demişsin ya klomen kullanmışmıydın bu ay sen.kullanmadıysan zaten biz polikistik over hastaları çok geç yumurtluyor.bide klomende kaçıncı ayındasın tatlım.

iyiyim cnm nasıl olayım bugün film çekilcek canım tedavinin yarayıp yaramadğına bakılcak çok heyecanlıyım inşallah güzel sonuçlar alırız çok saolasın cnm ilgin için
inşallah hayırlı haberler alırsın canım.

tatlım kendine dikkat et en güzel kararları almışsın hadi hayırlısı olsun tatlımm.

tatlım 10. günü gittim demişsin ya klomen kullanmışmıydın bu ay sen.kullanmadıysan zaten biz polikistik over hastaları çok geç yumurtluyor.bide klomende kaçıncı ayındasın tatlım.

canım buay klomen kullandım günde 1tane 7gün içtim gittim yumurtlkama yok dedı doktor p.tesi tekrar bakalım dedı p.tesi tekrar bakcak yoksa bişey herhalde önümüzdeki aya kalcak herşey ben klomenı daha once 1,5 2sene önce 1kez kullanmıstım bide şimdi yeni başladım işte

X