Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

selam canım dün doğum gününmüş nete gelemedim "doğum günün kutlu olsun " canım....
hala iyileşemedim o yüzden daha çok sıvı alıp yatıyorum canım.... tam iyileştiğimde inşallah yeniden sık sık nete geleceğim....
doktorlar gribin yeni şeklinin bu olduğunu diyorlar kusma, ağızdaki garip tat, ateş ve burun tıkanıklığı ve burnun akmaması....
hep önceki griplerim 10-15 günde geçerdi bu defaki geçmedi en çok da bulantılar rahatsız ediyor beni....

bu arada metformine devam ediyorum....
bunun dışında haftaya 21. gün progesteron testim var sonrasında da adet olunca gideceğim yeniden... rahim filmine gün alacağım gelişmelerimizi paylaşalım birbirimizle :)
öpüyorum canım...
tatlım dikkat et kendine canımm.inşallah progesteron testinde yüksek çıkar yani sağlıklı bir yumurtlama olmuştur inşalahhhhhh..

canım metformin yapmamıştır bu yükselmeyi.. yalnız şöyle bir duyumum var soğan kürü ile beraber yapılmaması yönünde.. ben cesaret edemedim onun için soğan kürüne

evet tunçs geçmişte çok yazdım nerelerdesin diyeee... iyi gezip tozmuşsunnn :KK3: tabi şimdi evde iş de çok olur kolay gelsin :KK1: çok öptüm kendine dikkat et :KK16:

inşallah canımmm.. şuan tek istediğim adetlerimi düzene koyabilmek .. zaten düzene koyabilsem pko yu yenmiş oluurm .. Allahım inşallah hepimizin duasını kabul eder .. normal bir kadın olarak gününde ilaçsız adet olmak istiyorum...

ara tatilde de pek dikkat etmedim 400 gr fazllaık bile eklemişim .. okul var Allah tan hayatımı düzene sokuyor :KK1: biçim canım ya bu hastalıklar niye bu kadar seni seviyor dikkat etmiyor muusn kendine :2: kendine çok iyi bak canım çok geçmiş olsun :KK16:
tatlım nerde vardı böyle bir duyum soğan kürü ile metformin alımı olmuyor diye.gerçi ben soğanı 10 gün yaptı ve o günlerde fazla metformin almadım 1 gün içtim 1 gün içmedim midem kötü olmasın diye iyiki içmemişim tam olarak ozaman

Arkadaşlarımm iyi akşamlar öncelikle az önce yorumları okurken soğan kürünün troidi yükseltiği gibi yorumlar yazılmış benim bu konu hakkında bir bilgim yok böyle bişey varmıdırrrr.bende soğan kürüne başladım ilk kez bitimine 5 gün felan kaldı bu ay rahim fimide çekilmiştim inş. işe yarar.bu arada hipotoidim var bunun içinde hergün eutrhox kullanıyorum:KK31:
tatlım nerde yazıyor bende okumak istiyorumm

Merhaba canım amin inşallah:KK16:

Canım sen çok stres yaptın kendine yaşadığın olaylardan dolayıdır diye düşünüyorum canını sıkma bütün hormon dengen değişir yoksa.Zamana bırak kaderinde varsa olur canım Allah yardım eder üzülme sen:KK16::KK34:

Canım fsh ın lhden yüksek olması gerekiyormuş.Bizlerde lh fsh den yüksek olduğu için pkoluyuz.Ama senin değerin birbirine yakın buda güzel gelişme bence.Zamanla fshın lhden yüksek olursa normale dönmüş demektir Allah hepimize şifa versin:KK16:
:KK16:
Hoşgeldin Tuncss.Hoşgeldin evine geldin demek:KK55:Allah kolaylık versin canım görüşürüz yine kendine iyi bak:KK16:

A.s canım çok teşekkür ederim.:KK16:Canım niye böyle uzun sürdü gribin ya dikkat etmiyormusun kendine havalar sürekli değişiyor bir kar bir yağmur fırtına kendine dikkat et.Ihlamur btki çayları c vitamini bol sıvı al.Birde büyüklerim yapardı sanada önereyim çayın içine karabiber atıyorsun içiyorsun sonra battaniye yorganın içine girip terliyorsun:KK1: O ter hastalığını üzerinden atıyor birde böyle dene istersen.Allah şifa versin canım kendine iyi bak görüşürüz.Gelişmeleri tabiki paylaşırız birbirimizle.Allah yardımcımız olsun.Bende öpüyorum canım:KK16::KK54::KK3:

evet canım inşallah dediğin gibidir fsh yükselmeye devam etsin lh ta düşmeye inşallah...gerçi doktora gösterecem sonuçları bakalım ne diyecek.

canım geçmiş doğum günün kutlu olsun yeni yaşın sana hayırlı uğurlu olsun :KK16: biraz geç oldu ama kaçırmışım .buarada nasılsın ? neler yaptın

Doğum gününmüş tatlım şimdi farkettim iyiki doğdun nice mutlu sağlıklı ve huzurluu yeni yaşlara. Rabbim gönlündeki muradı yeni yaşında versin inşallah...:KK16:

canım nerelerdesin sen çok özledim yaaa sana bol şifa versin rabbim özletme kendini.karar verdim canım birkaç ay bırakıcam takip filan etmeyi sonra soğan kürüne başlıycam bu arada agnucaston ve metformine devam edicem.bakalım ne olacak baksana tatlım kimsenin takip ettiği ay olmuyor.sen neler yatın ne zaman randevu alıyosun film için.

evet canım yukarıda da yazdım hiç kimsenin takip ettiği ay olmuyor demekki bırakmak lazım.doktorlaın umru bile değil bizim psikoloji ,halbuki dudaklarından çıkacak söze bağlı bizim psikolojimiz gerçekten çok zormuş bebek sahibi olmak bu yolda mücadele etmek :KK19: güzel duların için AMİN sağol canım . sen nsılsın nasıl gidiyor hamilelik

canım yaaa tylerim ürperdi okurken kıyamam sana sende çocuklarınla güleceksin o parkta çok uzakta olduğunu düşünmüyorum inşallah en kısa zamanda Allah yüzünü güldürsün.benimde soğanda çok akıntım olmamıştı,kişiden kişiye göre değişiyormuş.österojen hormonundandır göğüslerinin ağrıması merak etme.

canım inşallah geçecek bu günler sabret .banada doktorum kürtajdan sonra korunun demişti ama biz korunmadık zaten rahim ve anne hazır değilse olmuyor tabi öyle yap diye söylemiyorum seninkidaha farklı sadece zamanı gelince zaten olacak tatlım o sebeple.Allaha emanet ol.

canım inşallah evlenince ilk denemende olsun aratmasın Rabbim. en azından bak bizden daha şanslısın sen antremanlısın bu konularda keşke bende daha önce buraya üye olsaydım da bilgilenseydim bizim yaşadıklarımız sana bir örnek boşu boşuna korunmuşum.senin öyle olmayacak bilinçlisin.

evet çok sağol cümlemizi inşallah canım arkadaşım :KK66:

zekayi tahir burak hast. gittim canım..
adetin 3. günü değildi, hormonlara bakılamadı..
bir de dehşet kalabalıktı ve ilgi sıfırdı..
progestanı yazmamıştı bile, ben kendim aldım kullandım.

ben de kafama göre kullanmak istemiyorum ilacı.
özel bir yere ve iyi bir doktora gidicem, ama ankarada o kadar çok var ki herkes birini tavsiye ediyor.
benim de kafam karıştı açıkçası..
dediklerin doğru ben de bir an önce tedaviye başlayayım ama biz 2014-2015 gibi planlıyoruz bebeği..
borçlarımız var, daha erken gelirse zorlanırız bayağı..
allah hayırlısını hayırlı zamanda versin inşh takma kafana o zaman şimdiden :) zayıflamak için dr git ve söyle başla ilaca
Arkadaşlarımm iyi akşamlar öncelikle az önce yorumları okurken soğan kürünün troidi yükseltiği gibi yorumlar yazılmış benim bu konu hakkında bir bilgim yok böyle bişey varmıdırrrr.bende soğan kürüne başladım ilk kez bitimine 5 gün felan kaldı bu ay rahim fimide çekilmiştim inş. işe yarar.bu arada hipotoidim var bunun içinde hergün eutrhox kullanıyorum:KK31:

:/ ilk defa duydum inşallah öyle bişi yoktur ben 15 gün yaptım bile :KK43:

Canım sen çok stres yaptın kendine yaşadığın olaylardan dolayıdır diye düşünüyorum canını sıkma bütün hormon dengen değişir yoksa.Zamana bırak kaderinde varsa olur canım Allah yardım eder üzülme sen:KK16::KK34:

evet malesef cok stres ve uzuntu yaptım kendıme,gun ıcınde de hala aklım onda,dusunmeden duramıyorum,ama gecıcek umarım..2 gundur adetın ılk gunuymus gıbı gelıyo kan,umarım yarın falan bıter ya:KK43:

evet canım şu anda bebek istemiyoruz ondan kullanmak istemiyorum ama zayıflamak da istiyorum.
belki ona faydası olur diye kullansam mı diye düşündüm..
ama ben önce iyi bir doktora muayene olayım da o beni yönlendirir zaten..

ne kadar ilgili ve iyisiniz yaa, teşekkür ederim hepinize:KK16::KK16:

:KK66: rica ederiz hepimiz birimiz birimiz hepimiz için :))) bu arada şu renk leri ve gülümsemeleri bulamadım gitti nerden yapılıyo yaaaaaa bende yok a harfinden yapılıyo diyolardı bi ara bulamadım

Kızlar merhaba,

nasılsınz ben korunmayı bırakalı adetlerim şaşmıştı son 3 aydır duzne girmişti 30 gunde bir adet olmaya başlamıştım bu ay 10 şuabtta olmam gerekirken 5 şubatta adet oldum

ama bu diğerlerinden çook farklı benim adetim çok ağrılı ve çok kanamalı olurdu

bu ay ne çok agrım var ne de çok kanamam var gelen akıntı koyu kahverengi ve acık renklerde geliyordu 4 gün toplasanız 3 ped dolmustur ve bugün kesildi şimdide beyaz akıntı başladı anlayamadım kızlar benim adetim 7-8 gun sürerdi

yumurtalık kisti belirtilerine benziyor mu bilemiyorumm üstüne görme mi yerleşme kanaması mı hiç bilmiyormm ne olur yardım eddinn :KK5:

kist olustugunda adet erken ve az mı gelir :KK5:
kistle alakası olmaz bu durumunun hamilelik testi yapmalısın kanaman farklı geldiyse gebelik yoksa doktora gidip ultrasona girmen yeterli... bir de rahim ağzı kontrolü yapsın yara varmı yokmu diye? akıntıdan dolayı....

evet çooook haklısın yeter ki sağlıkla gelsin meleklerimiz.
bu arada ben pazartesi aşılama yaptırdım. sen yoktun bu aralar ben haber veriyim :) hepinizin yürekten dualarına ihtiyacım var. inşallah tutunur benim meleğim de gelir.
canım hayırlısı olsun bilmiyordum evet yazdığın iyi oldu inşallah tutmuştur.... sen olacak diye düşün olumsuz düşünme ama sürekli aklın orda olmasın çünkü beyin gücü ne yazıkki bazen olumsuz olmasına neden oluyor bazı durumlarda akışına bırakmak gerekli.... :KK9: elinden geleni yapmışsın zaten canım....

inşallah canımmm.. şuan tek istediğim adetlerimi düzene koyabilmek .. zaten düzene koyabilsem pko yu yenmiş oluurm .. Allahım inşallah hepimizin duasını kabul eder .. normal bir kadın olarak gününde ilaçsız adet olmak istiyorum...

ara tatilde de pek dikkat etmedim 400 gr fazllaık bile eklemişim .. okul var Allah tan hayatımı düzene sokuyor :KK1: biçim canım ya bu hastalıklar niye bu kadar seni seviyor dikkat etmiyor muusn kendine :2: kendine çok iyi bak canım çok geçmiş olsun :KK16:
ayy canım ya hepimizin dileği aynı ilaçsız adet görmek ama o günlerde gelecek inşallah :))
bu sabah daha iyiyim....
ben kendime dikkat ediyorum tek tük içtiğim sigarayı bile bıraktım grip bırakmama sebep oldu çok seviniyorum inşallah yeniden başlamam....
okulda başarılar dilerim canım sana kilo vereceğiz hepimiz korkma ve düşünmemeye çalış.... aklın öğrencilerde olsun kendini fazla dinleme canım...

A.s canım çok teşekkür ederim.:KK16:Canım niye böyle uzun sürdü gribin ya dikkat etmiyormusun kendine havalar sürekli değişiyor bir kar bir yağmur fırtına kendine dikkat et.Ihlamur btki çayları c vitamini bol sıvı al.Birde büyüklerim yapardı sanada önereyim çayın içine karabiber atıyorsun içiyorsun sonra battaniye yorganın içine girip terliyorsun:KK1: O ter hastalığını üzerinden atıyor birde böyle dene istersen.Allah şifa versin canım kendine iyi bak görüşürüz.Gelişmeleri tabiki paylaşırız birbirimizle.Allah yardımcımız olsun.Bende öpüyorum canım:KK16::KK54::KK3:
hepsini denedim canım yapıyorum fikirlerin için teşekkürler bu sabah biraz daha iyiyim ....
:KK9: inşallah haftaya da bomba gibi olacağım :KK1: özledim sizlerle muhabbeti....

tatlım dikkat et kendine canımm.inşallah progesteron testinde yüksek çıkar yani sağlıklı bir yumurtlama olmuştur inşalahhhhhh..

evet canım inşallah dediğin gibidir fsh yükselmeye devam etsin lh ta düşmeye inşallah...gerçi doktora gösterecem sonuçları bakalım ne diyecek.

canım ben salı günü doktora göstereceğim sonuçlarımı seninle paylaşırım... Lh ı takma kafana çok iniş çıkışlı hormonlardan biri bu özellikle de pko da sonuçta birden yükseliveriyor ve yumurtlama gerçekleşiyor sonra tekrar düşüyor yumurtlama olduktan sonra yani canım sakın stres yapma ki hormonlar doğal dengesinde çalışmaya devam etsin....
inşallah progesteronum:KK52: 12 falan çıksın ya artık zamanlı yumurtlama olmuş olsun bebek için değil kendi sağlığım için istiyorum artık bunu....:KK9:
öpüyorum canım

hepimizin tıkıt tıkır işleyen sağlıklı yumurtalarımız,ve sağlıklı bebeklerimiz olsun inşallah :))

Son düzenleme:
kistle alakası olmaz bu durumunun hamilelik testi yapmalısın kanaman farklı geldiyse gebelik yoksa doktora gidip ultrasona girmen yeterli... bir de rahim ağzı kontrolü yapsın yara varmı yokmu diye? akıntıdan dolayı....

canım hayırlısı olsun bilmiyordum evet yazdığın iyi oldu inşallah tutmuştur.... sen olacak diye düşün olumsuz düşünme ama sürekli aklın orda olmasın çünkü beyin gücü ne yazıkki bazen olumsuz olmasına neden oluyor bazı durumlarda akışına bırakmak gerekli.... :KK9: elinden geleni yapmışsın zaten canım....

ayy canım ya hepimizin dileği aynı ilaçsız adet görmek ama o günlerde gelecek inşallah :))
bu sabah daha iyiyim....
ben kendime dikkat ediyorum tek tük içtiğim sigarayı bile bıraktım grip bırakmama sebep oldu çok seviniyorum inşallah yeniden başlamam....
okulda başarılar dilerim canım sana kilo vereceğiz hepimiz korkma ve düşünmemeye çalış.... aklın öğrencilerde olsun kendini fazla dinleme canım...

hepsini denedim canım yapıyorum fikirlerin için teşekkürler bu sabah biraz daha iyiyim ....
:KK9: inşallah haftaya da bomba gibi olacağım :KK1: özledim sizlerle muhabbeti....

canım ben salı günü doktora göstereceğim sonuçlarımı seninle paylaşırım... Lh ı takma kafana çok iniş çıkışlı hormonlardan biri bu özellikle de pko da sonuçta birden yükseliveriyor ve yumurtlama gerçekleşiyor sonra tekrar düşüyor yumurtlama olduktan sonra yani canım sakın stres yapma ki hormonlar doğal dengesinde çalışmaya devam etsin....
inşallah progesteronum:KK52: 12 falan çıksın ya artık zamanlı yumurtlama olmuş olsun bebek için değil kendi sağlığım için istiyorum artık bunu....:KK9:
öpüyorum canım

hepimizin tıkıt tıkır işleyen sağlıklı yumurtalarımız,ve sağlıklı bebeklerimiz olsun inşallah :))

Çok teşekkür ederim canlarım yorumlarınızdan dolayı inşAllah hayıra çıkar Rabbim kucaklarımızı boş bırakmasın aminn :2:

merhaba arkadaşlar bende polistik over hastalığım var.. tam 5 defa yumurta takibi yaptırdım 5 defa klomen kullandım ve hiçbişeye yaramadı.. çatlama iğnesini bu ay vuracağım .. benim durumuda olupta hamile kalan varmı .. 2 yıllık evliyim ve cocugumuz olmuyor diye çok üzülüyoruz:KK5::KK5:

merhaba arkadaşlar bende polistik over hastalığım var.. tam 5 defa yumurta takibi yaptırdım 5 defa klomen kullandım ve hiçbişeye yaramadı.. çatlama iğnesini bu ay vuracağım .. benim durumuda olupta hamile kalan varmı .. 2 yıllık evliyim ve cocugumuz olmuyor diye çok üzülüyoruz:KK5::KK5:

slm canm bende pcoluyum yaklaşık 2 senelik evliyim ve 4 kere klomen kullandım 1 çatlatma iğnesi oldum ama bebek olmadı dünde rahim filmi çektirdim temiz çıktı dr gitcem bakalım ne dicek polikistlik overle ilgili yakından ilgilenen bi dr arkadaşına rica etcekti en son konuştuğumuzda öle sölemişti bakalım o neler sölicek sen nerde oturuyosun ist asya yakında çakmak erdem hastanesinde özlem hanım benm dr ama emel hanıma yönlendircek sende bu taraflardaysan git derim rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı eylesin hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin inş ...

canım bu ay üşüttüm baya ablam evlendi 2 hafta önce abiyeler filan giydim üşüttüm o etkiler mi :44: halada var biraz hastalık Allahım gönlümüze göre versin hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin amiiinn

olabilir canım soğuk hastalık rahimi etkiliyor.. heyecan ve strse de neden olmuştur düğün o da olabilir bazı bünyeler çabuk etkileniyor.. bugün nasılsın ?var mı bir gelişme?
özel bir yere ve iyi bir doktora gidicem, ama ankarada o kadar çok var ki herkes birini tavsiye ediyor.
dediklerin doğru ben de bir an önce tedaviye başlayayım ama biz 2014-2015 gibi planlıyoruz bebeği..

canım o zaman inşallah bebeğin seni bekletmez .. şimdiden yumurtlamanı geri döndürecek tedavilere yönlen ozaman doğum kontrl geçici çözüm.. kilolu bir hanımmışssın anlaşılan sende de insülin direnci olmalı metformine başla derim.. hem kilolarını kolay verirsin açlık krizi falan olmuyor, iştahın kapalıyor , ve kandaki insülin direncini kırmaya yardımcı bir ilaç. şuan ki durum da korunmaya ihtiyacın yok anladığım kadarıyla ilaçsız adet olamıyorsun. ben şuan bekarım ve uyguladığım yöntem benzer olacaktır seninle istersen sende bunu yap canım metformin alıyorum. 15günden sonra 10 gün de duphaston alıyorum.. metformin kilolularda daha çok etkiyi gösteriyor. bende bir daha ki ay duphaston almayacağım bakalım normal adetim gelecek mi... 3. aydan sonra aadetler düzene girebiliyormuş.. adetleirni düzenen koyabilirsen ozman korunursun canım. çünkü bizim grup hastalıklığı olanlar istediğimiz zamanda hamile kalmamız zor oluyor. sen şimdiden o zmana kadar yumurtlamanı geriş getirmeye çalış.. bende evleninceye kadar kontrol altına almak istiyorum..

teşekkür ederim canım daha önce bir mesajım da anlattım ama kaçırmışsın.
video ekliyorum aynen böyle ve zahmetsiz çok kolay bir işlem.
AŞILAMA NASIL YAPILIR?

önce eşimiz sperm veriyor onlar yıkanıp hazırlanınca da rahimi açmaya yarayan alet ile (adını unuttum) vajen girişine takıyorlar. ce ince bir kataterle (pipet) ucuna şırınga ile spermleri rahme yolluyorlar. 15 dk. falan dinlenip o çatal koltuktan kalkıp biraz daha dinlenmeye alıyorlar.
bu kadar kolay bir işlem inşallah tutar :):emir_bebek:
teşekkür ederim canım :KK3: emeğine sağlık..

canım triodi bilmiyorum da şeker değerlerini yükseltiyormuşş..
tatlım nerde vardı böyle bir duyum soğan kürü ile metformin alımı olmuyor diye.gerçi ben soğanı 10 gün yaptı ve o günlerde fazla metformin almadım 1 gün içtim 1 gün içmedim midem kötü olmasın diye iyiki içmemişim tam olarak ozaman

duyum derken canım 1 ay öncesine kadar köklü bir araştırma yaptım.. netten kadınlar kulubü topiklerinden falan... erkek arkadaşım eczacı onada danıştım yapmaktan vazgeçtimm... 123m sana bir konuda kızdım haberin olsun metformini neden bıraktın azda olsa..sürekli kullanmak gerekiyor hormon ilacı olduğu için çok dikkat etmek gerekiyor..
bu sabah daha iyiyim....

aaaa sigarada mı içiyordun biçim çok şaşırdım .. bırakmana çok sevindim. dileklerin için çok teşşekkür ederim hep beraber yeneceğiz inşallah pkoyuuu :KK1: :KK16:

canım zekai tahir iyi değilmi yani bana birkaç kişi tavsiye etmişti bu ay özele gidiyorum 3 ay daha burda dvm edicem eğer olmazsa aşılama için ben oraya gitmeyi düşünüyordum...

slm kızlar naıslsınızz :)) benim işler bu aralar yoğun pek gelemıyorum ama aklımdasınız :)

kızlar nasılsınız benm günler yoğun ve yorucu geçiyo oyüzden giremedim.geçmişe çok hızlı baktım.herkes iyidir umarım.

tuncs evine gelmişsin hoşgelmişsin.

X