Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım sıkılma sakın tamam mı olacak hepimizin bebeği.... bizlerde de kaç kere öyle oldu ilişki günlerine dikkat ettik olmadı en güzeli hiç dikkat etmemek akışına bırakmak nasıl olsa olacağı varsa olacak canım sakın sıkılma....
canım nerelerdesin sen çok özledim yaaa sana bol şifa versin rabbim özletme kendini.karar verdim canım birkaç ay bırakıcam takip filan etmeyi sonra soğan kürüne başlıycam bu arada agnucaston ve metformine devam edicem.bakalım ne olacak baksana tatlım kimsenin takip ettiği ay olmuyor.sen neler yatın ne zaman randevu alıyosun film için.

canm bide gecikip iyce strese sokmamış seni iyi olmuş hemen geldiği.bian önce gelsin ve yeni aya geç.canm dr.lara bakma ya kafaya takmanın etkisi oluyo bence yoksa niye herkesin kafadan attığı rahatladığı dönem oluyo.dr.lar çatlatma iğneni yapıp al bugünlerde ilişkiye girin diyo kolaymı öyle.o psikoloji zor yani.onlar bilemezler.neyse canm yeni ayın yüzünü güldürür inşallah.sende Allaha emanet ol.o mucizeyi burdaki herkes yaşıcak tek tek ben inanıyorum zamanı var sadece.
evet canım yukarıda da yazdım hiç kimsenin takip ettiği ay olmuyor demekki bırakmak lazım.doktorlaın umru bile değil bizim psikoloji ,halbuki dudaklarından çıkacak söze bağlı bizim psikolojimiz gerçekten çok zormuş bebek sahibi olmak bu yolda mücadele etmek :KK19: güzel duların için AMİN sağol canım . sen nsılsın nasıl gidiyor hamilelik

tabiki zor kolay olur mu hemen hemen hergün aklında bi yer edinmiş açıldı mı kanıyo yaran eşimle tatil diye gezelim dedik millet hava güzel diye parklara hayvanat bahçesine çocuklarını getirip gezdiriyo biz de ancak onlara bakıp duruyoz onları çok mutlu görüyorum bebek bi evin neşesi hatta görsen bitanesi öyle tatlı tatlı hayvanlara bakıp annesine babasına gösteriyo gülüyo kahkaha atıyo onlar da kahkahaya boğulıyo inan onlara öylece baka kalmışım bi de baktım eşim elimi öptü gel tatlım düğerlerine bakalım diye tabi o öyle acır gibi davranması aha da dokundu gözlerim doldu yapcak bişe yok :'( allah hayırlısını versin
soğan bugün bitti öyle çokakıntım falan olmadı sadece beyaz losyon gibi akıntı oldu bembeyz yani şeffafdeğil onun dışında dediğim gibi göğüslerim hassaslaştı adetim de 18-19 unde yaklaştı belki ondan ama bazen arada kasıklarımda sızlama oluyo inşh işe yarar...
canım yaaa tylerim ürperdi okurken kıyamam sana sende çocuklarınla güleceksin o parkta çok uzakta olduğunu düşünmüyorum inşallah en kısa zamanda Allah yüzünü güldürsün.benimde soğanda çok akıntım olmamıştı,kişiden kişiye göre değişiyormuş.österojen hormonundandır göğüslerinin ağrıması merak etme.

teşekkür ederim canım bende dua ediyorum hepimize.. şu 3 ay korunma süresi nasıl geçicek bakalım :KK43:( şimdilik en çok ona takılıyo kafam..
canım inşallah geçecek bu günler sabret .banada doktorum kürtajdan sonra korunun demişti ama biz korunmadık zaten rahim ve anne hazır değilse olmuyor tabi öyle yap diye söylemiyorum seninkidaha farklı sadece zamanı gelince zaten olacak tatlım o sebeple.Allaha emanet ol.

aynen canım bu topikten destek aldıpğımız kesin... ben ilk pkolu old duyduğum zaman bunalıma girmiştim o zmanlar kpss çalışıyordum çalışmayı falan da bırakmıştım... kısır olduğumu falan düşünüyordum.. doktor öyle bir izlenim vermişti.. :2: sonra bu topikle tanıştım şuan mutlu ve umutlu olammın nedeni bu birlikteliğimiz.. inşallah dualarımız kabul olacaktır canım.. beninmde evlendiğimde ilk hayalim bir bebek umarım fazla beklemem... şuan sizlerin duygularınızı paylaşıyorum negatif de üzülüyorum hamiş haberlerinde ümitlerim yeşeriyor... sıkma canını her şeyin bir zamnı ve yeri var.. Rabbim en güzel zamanda nasip eder inşallah :KK16:
canım inşallah evlenince ilk denemende olsun aratmasın Rabbim. en azından bak bizden daha şanslısın sen antremanlısın bu konularda keşke bende daha önce buraya üye olsaydım da bilgilenseydim bizim yaşadıklarımız sana bir örnek boşu boşuna korunmuşum.senin öyle olmayacak bilinçlisin.

Son düzenleme:
geçmiş olsun canım ben de ağır grip geçirdim hala öksürük sürüyor
öksürüğüm geçti benim ama burun tıkanıklığı ve tat almama devam ediyor canım halsizlik de var bol meyve yiyorum...
sen de çok dikkat et bebeğin için öksürük iyi değil mümkün oldukça yat kalkma canım...

yeni eğitim dönemi başladı ilk günler old için alışamadım hala :KK1: bugün duphastonun son günü 4. gün adet olurum..yalnız 54de kaldım daha kilo veremiyorumm:2: sen nasılsın biçimcim...

tabi zor gelmiştir tatilden sonra canım....
ben iyileşemedim hala daha...
canım ben de zor kilo veriyorum hemen olmuyor yerleşmiş olan kilo zor gider sen yediklerine dikkat et ancak aylar sonra gidiyor yerleşen kilolar...

canım nerelerdesin sen çok özledim yaaa sana bol şifa versin rabbim özletme kendini.karar verdim canım birkaç ay bırakıcam takip filan etmeyi sonra soğan kürüne başlıycam bu arada agnucaston ve metformine devam edicem.bakalım ne olacak baksana tatlım kimsenin takip ettiği ay olmuyor.sen neler yatın ne zaman randevu alıyosun film için.

canım buralardayım ama iyileşemedim daha ve nete gelemiyorum uzanıyorum....
canım bence de aklından çıkar takip etme ve içtiğin ilaçlar zaten işe yarayacaklar düşünmene gerek yok canım....
ben sadece metformin içiyorum haftaya 21. gün progesteron testim var sonrasında adet olunca gün alacağım rahim filmi için....
:KK9: düşündüğün için çok sağol canım öptüm...

tatlım ben metformine başladım ya nerdeyse 2. ayım olcak bide son soğan kürümü yaptım benim lh ile fsh ikisi hep 5 civarındaydııı.
şimdi bu ay ki sonuç fsh:7.74 LH:8.6 BU NE ya yükselmeleri kötü bişey mi ya,şu metformin işe yaramadı ya :KK5:offffffff.adetin 4. günü yaptırdım bu testleri.
canım metformin bozmaz düzeltir ondan değildir bu değişiklik...
benim de böyle çıktı değerlerim bakalım doktor bana ne diyecek ben de sana ona göre cevap yazarım tamam mı?
ben adet 2. günümde yaptırdım seninki gibi çıktı değerler yüksek yani ama kötüye yorma hemen...

merhabalar.. ben dün evime geldim..
herkesler iyidir umarım..
geçmişi okumaya çalışacağım.. ama şimdi çok işim var.. malum yoldan geldim.. evde bir herif bıraktım bi dolu çamaşır var beni bekleyen.. ehh bi de onları kurutup ütüleri olacak.. falan filan derken zaman geçer gider..
özledim hepinizi..
en kısa zamanda bol bol görüşmek üzere..
öpüyorum.. :KK16:

biz de seni öpüyoruz canım görüşmek üzere....

Kızlar inşallah iyisinizdir.Merak ettim sizi:KK16::26:

selam canım dün doğum gününmüş nete gelemedim "doğum günün kutlu olsun " canım....
hala iyileşemedim o yüzden daha çok sıvı alıp yatıyorum canım.... tam iyileştiğimde inşallah yeniden sık sık nete geleceğim....
doktorlar gribin yeni şeklinin bu olduğunu diyorlar kusma, ağızdaki garip tat, ateş ve burun tıkanıklığı ve burnun akmaması....
hep önceki griplerim 10-15 günde geçerdi bu defaki geçmedi en çok da bulantılar rahatsız ediyor beni....

bu arada metformine devam ediyorum....
bunun dışında haftaya 21. gün progesteron testim var sonrasında da adet olunca gideceğim yeniden... rahim filmine gün alacağım gelişmelerimizi paylaşalım birbirimizle :)
öpüyorum canım...

Son düzenleme:
geçmişi okumaya çalışacağım.. ama şimdi çok işim var.. malum yoldan geldim.. evde bir herif bıraktım bi dolu çamaşır var beni bekleyen.. ehh bi de onları kurutup ütüleri olacak.. falan filan derken zaman geçer gider..
özledim hepinizi..
hoşgeldiin :)

valla ben ayrıntısını tam sormadım yıkama dahil mi değil mi ben soğandan sonra yaptırcam bakalım canım yaaaa çok tutmuş masraflar allah yardımcımız olsun
amiiin canım. sonunda yüzümüz gülecekse çekilen çile kutsal. yeterki bebeklerimiz gelsin.. :)

selam canım dün doğum gününmüş nete gelemedim "doğum günün kutlu olsun " canım....
hala iyileşemedim o yüzden daha çok sıvı alıp yatıyorum canım.... tam iyileştiğimde inşallah yeniden sık sık nete geleceğim....
doktorlar gribin yeni şeklinin bu olduğunu diyorlar kusma, ağızdaki garip tat, ateş ve burun tıkanıklığı ve burnun akmaması....
hep önceki griplerim 10-15 günde geçerdi bu defaki geçmedi en çok da bulantılar rahatsız ediyor beni....

bunun dışında haftaya 21. gün progesteron testim var sonrasında da adet olunca gideceğim yeniden... rahim filmine gün alacağım gelişmelerimizi paylaşalım birbirimizle :)
öpüyorum canım...

biçim çok geçmiş olsun. Allah şifalar versin.
bal ye bol bol. hatta bal ve tereyağı birlikte yenildiğinde tüm göğsü temizlermiş. saraçoğlunun soğan kürü ile ilgili videosunu izlemiştim orada dedi.
artık gripler çok ağır geçiyor hakikaten. kendine çok dikkat et.
inşallah test sonuçlarında film sonucun da çok güzel gelir.
hepimiz birbirimizin umuduyuz burada...:nazar:

biçim çok geçmiş olsun. Allah şifalar versin.
bal ye bol bol. hatta bal ve tereyağı birlikte yenildiğinde tüm göğsü temizlermiş. saraçoğlunun soğan kürü ile ilgili videosunu izlemiştim orada dedi.
artık gripler çok ağır geçiyor hakikaten. kendine çok dikkat et.
inşallah test sonuçlarında film sonucun da çok güzel gelir.
hepimiz birbirimizin umuduyuz burada...:nazar:

canım hepimizin bebeği gelecek merak etme sadece aynı sabırla ve istekle devam etmeliyiz biraz da düşünmeyip akışına bırakmalıyız....
çok teşekkürler evet çok ağır geçirdim daha da sürüyor ne olduğumu anlamadım iyileşebilmek için dualar ettim o kadar korkuttu beni bu grip...ama şükür daha iyiyim.... inşallah dediğin gibi tüm sonuçlarım iyi çıkar çıkmasada üzülmem tedavileri var sonuçta ve acele etmiyorum hiç bişey için bebeğim de geleceği zamanı bilir yeterki sağlıkla gelsinler meleklerimiz....
öpüyorum seni :KK9:

kızlar nette uzun süre kalamıyorum çıkıyorum şimdi....
öpüyorum görüşmek üzere....

Son düzenleme:
Kızlar merhaba,

nasılsınz ben korunmayı bırakalı adetlerim şaşmıştı son 3 aydır duzne girmişti 30 gunde bir adet olmaya başlamıştım bu ay 10 şuabtta olmam gerekirken 5 şubatta adet oldum

ama bu diğerlerinden çook farklı benim adetim çok ağrılı ve çok kanamalı olurdu

bu ay ne çok agrım var ne de çok kanamam var gelen akıntı koyu kahverengi ve acık renklerde geliyordu 4 gün toplasanız 3 ped dolmustur ve bugün kesildi şimdide beyaz akıntı başladı anlayamadım kızlar benim adetim 7-8 gun sürerdi

yumurtalık kisti belirtilerine benziyor mu bilemiyorumm üstüne görme mi yerleşme kanaması mı hiç bilmiyormm ne olur yardım eddinn :KK5:

kist olustugunda adet erken ve az mı gelir :KK5:

canım hepimizin bebeği gelecek merak etme sadece aynı sabırla ve istekle devam etmeliyiz biraz da düşünmeyip akışına bırakmalıyız....
çok teşekkürler evet çok ağır geçirdim daha da sürüyor ne olduğumu anlamadım iyileşebilmek için dualar ettim o kadar korkuttu beni bu grip...ama şükür daha iyiyim.... inşallah dediğin gibi tüm sonuçlarım iyi çıkar çıkmasada üzülmem tedavileri var sonuçta ve acele etmiyorum hiç bişey için bebeğim de geleceği zamanı bilir yeterki sağlıkla gelsinler meleklerimiz....
öpüyorum seni :KK9:

kızlar nette uzun süre kalamıyorum çıkıyorum şimdi....
öpüyorum görüşmek üzere....

evet çooook haklısın yeter ki sağlıkla gelsin meleklerimiz.
bu arada ben pazartesi aşılama yaptırdım. sen yoktun bu aralar ben haber veriyim :) hepinizin yürekten dualarına ihtiyacım var. inşallah tutunur benim meleğim de gelir.

adet oldumcanım bitmek üzere bilee.soğanın 3. kürüde yaramadı.ya bişey diyecem bu ay hormon testi yaptım lh:8.6 fsh:7.74 eskiden 2 homonumda 5 ti benim soğan kürü ve metforminle yükselmişlerr kötü sonuçlar mı oldu acaba.

canım metformin yapmamıştır bu yükselmeyi.. yalnız şöyle bir duyumum var soğan kürü ile beraber yapılmaması yönünde.. ben cesaret edemedim onun için soğan kürüne

özledim hepinizi..

evet tunçs geçmişte çok yazdım nerelerdesin diyeee... iyi gezip tozmuşsunnn :KK3: tabi şimdi evde iş de çok olur kolay gelsin :KK1: çok öptüm kendine dikkat et :KK16:

canım inşallah evlenince ilk denemende olsun aratmasın Rabbim. en azından bak bizden daha şanslısın sen antremanlısın bu konularda keşke bende daha önce buraya üye olsaydım da bilgilenseydim bizim yaşadıklarımız sana bir örnek boşu boşuna korunmuşum.senin öyle olmayacak bilinçlisin.

inşallah canımmm.. şuan tek istediğim adetlerimi düzene koyabilmek .. zaten düzene koyabilsem pko yu yenmiş oluurm .. Allahım inşallah hepimizin duasını kabul eder .. normal bir kadın olarak gününde ilaçsız adet olmak istiyorum...

tabi zor gelmiştir tatilden sonra canım....
ben iyileşemedim hala daha...
canım ben de zor kilo veriyorum hemen olmuyor yerleşmiş olan kilo zor gider sen yediklerine dikkat et ancak aylar sonra gidiyor yerleşen kilolar...

ara tatilde de pek dikkat etmedim 400 gr fazllaık bile eklemişim .. okul var Allah tan hayatımı düzene sokuyor :KK1: biçim canım ya bu hastalıklar niye bu kadar seni seviyor dikkat etmiyor muusn kendine :2: kendine çok iyi bak canım çok geçmiş olsun :KK16:

Son düzenleme:
Kızlar merhaba,

nasılsınz ben korunmayı bırakalı adetlerim şaşmıştı son 3 aydır duzne girmişti 30 gunde bir adet olmaya başlamıştım bu ay 10 şuabtta olmam gerekirken 5 şubatta adet oldum

ama bu diğerlerinden çook farklı benim adetim çok ağrılı ve çok kanamalı olurdu

bu ay ne çok agrım var ne de çok kanamam var gelen akıntı koyu kahverengi ve acık renklerde geliyordu 4 gün toplasanız 3 ped dolmustur ve bugün kesildi şimdide beyaz akıntı başladı anlayamadım kızlar benim adetim 7-8 gun sürerdi

yumurtalık kisti belirtilerine benziyor mu bilemiyorumm üstüne görme mi yerleşme kanaması mı hiç bilmiyormm ne olur yardım eddinn :KK5:

kist olustugunda adet erken ve az mı gelir :KK5:

canım kist olduğunda adetlerin genelde geç gelir.. durumun daha çok yerleşme kanamasına benziyor .. ya da stresli bir durum falan mı yaşaşdın böyle durumlarda adetini erken getiriyor .. yumurtlama kanaması olmadığı için ağrı da olmuyor

evet çooook haklısın yeter ki sağlıkla gelsin meleklerimiz.
bu arada ben pazartesi aşılama yaptırdım. sen yoktun bu aralar ben haber veriyim :) hepinizin yürekten dualarına ihtiyacım var. inşallah tutunur benim meleğim de gelir.

merhaba erca ,
hayırlı olsun bir şeyi merak ediyorum.. aşılama nasıl oluyor dtaylarını bilmiyorum.. özet anlatabilirmisin bana ?

canım kist olduğunda adetlerin genelde geç gelir.. durumun daha çok yerleşme kanamasına benziyor .. ya da stresli bir durum falan mı yaşaşdın böyle durumlarda adetini erken getiriyor .. yumurtlama kanaması olmadığı için ağrı da olmuyor

canım bu ay üşüttüm baya ablam evlendi 2 hafta önce abiyeler filan giydim üşüttüm o etkiler mi :44: halada var biraz hastalık Allahım gönlümüze göre versin hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin amiiinn

bence bi dr a git ve iyi bi dr olsun iyi bi dr bu ilacı çoktan vermeliydi vermedine göre o da iyi değilbence başla bi dr artık ve bebk için yani şimdi istiyoz demeyle gelmiyo zaten tedavi süreci uzun sürüyo bence iyi bi dr muayene ol o yazsın başla yani kafana göre alınacak bi ilaç değil şeker hastalarının kullandı bi ilaç bence dr yazdır adetin 3. günü git hormonlkarına baktır ve o zaman da başla içmeye sana progestanı adetini getirsin diye vermiş adet 3. günü gel demedi mi? belki o zaman muayene ve hormon tahlilinden sonra yazacaktı

zekayi tahir burak hast. gittim canım..
adetin 3. günü değildi, hormonlara bakılamadı..
bir de dehşet kalabalıktı ve ilgi sıfırdı..
progestanı yazmamıştı bile, ben kendim aldım kullandım.

ben de kafama göre kullanmak istemiyorum ilacı.
özel bir yere ve iyi bir doktora gidicem, ama ankarada o kadar çok var ki herkes birini tavsiye ediyor.
benim de kafam karıştı açıkçası..
dediklerin doğru ben de bir an önce tedaviye başlayayım ama biz 2014-2015 gibi planlıyoruz bebeği..
borçlarımız var, daha erken gelirse zorlanırız bayağı..

merhaba erca ,
hayırlı olsun bir şeyi merak ediyorum.. aşılama nasıl oluyor dtaylarını bilmiyorum.. özet anlatabilirmisin bana ?
teşekkür ederim canım daha önce bir mesajım da anlattım ama kaçırmışsın.
video ekliyorum aynen böyle ve zahmetsiz çok kolay bir işlem.
AŞILAMA NASIL YAPILIR?

önce eşimiz sperm veriyor onlar yıkanıp hazırlanınca da rahimi açmaya yarayan alet ile (adını unuttum) vajen girişine takıyorlar. ce ince bir kataterle (pipet) ucuna şırınga ile spermleri rahme yolluyorlar. 15 dk. falan dinlenip o çatal koltuktan kalkıp biraz daha dinlenmeye alıyorlar.
bu kadar kolay bir işlem inşallah tutar :):emir_bebek:

bende aynı şeyi söyledim canım fakat herhangi bi günü dr a sorarak başlamasını hormon tahlili ve muayene olmadan başlamamasını söyledim sadece zaten gerekli herşeyi dr söylüyo ama o bebek düşünmediği için başalamak istemiyo bence uzun bi süreç tedavi süreci başlaması lazım :)

evet canım şu anda bebek istemiyoruz ondan kullanmak istemiyorum ama zayıflamak da istiyorum.
belki ona faydası olur diye kullansam mı diye düşündüm..
ama ben önce iyi bir doktora muayene olayım da o beni yönlendirir zaten..

ne kadar ilgili ve iyisiniz yaa, teşekkür ederim hepinize:KK16::KK16:

ocean ,
metformine her vakit başlayabilirsin yalnız başlarken düşük dozlarla başla ki 10 gün kadar yan etkilerini hissetmeyesin. ilk bir hafta falan baş dönmesi mide bulantısı yapıyor sonra hepsi geçiyor merak etme. hayatında var mı yok mu belli değil... metformin bebek ilacı değil.. sadece pko sendromunu atlatmamıza yeniden yumurtlamamıza yardımcı olan , hastalığın asıl nedeni olan insülin direncine karşı etkili bir ilaçtır. kilo vermene büyük katkı sağlıyor. doğum kont hapları ile 11 kilo almıştım.. 6 kilosunu metformin sayesinde verdim canım..

çok tşk ederim canımm yardımlarınız için..
Allah aratmasın inşallah da hemen bebeğimiz olur..hepimizin de...
iyi bir doktor bulmalıyım bir an önce...

teşekkür ederim canım daha önce bir mesajım da anlattım ama kaçırmışsın.
video ekliyorum aynen böyle ve zahmetsiz çok kolay bir işlem.
AŞILAMA NASIL YAPILIR?

önce eşimiz sperm veriyor onlar yıkanıp hazırlanınca da rahimi açmaya yarayan alet ile (adını unuttum) vajen girişine takıyorlar. ce ince bir kataterle (pipet) ucuna şırınga ile spermleri rahme yolluyorlar. 15 dk. falan dinlenip o çatal koltuktan kalkıp biraz daha dinlenmeye alıyorlar.
bu kadar kolay bir işlem inşallah tutar :):emir_bebek:

hadi bakalım hakkında hayırlsı olsun canım inş. tutar...
peki senin yumurtan oluşmuş ve çatlamışken mi yapılıyor aşılama?

Arkadaşlarımm iyi akşamlar öncelikle az önce yorumları okurken soğan kürünün troidi yükseltiği gibi yorumlar yazılmış benim bu konu hakkında bir bilgim yok böyle bişey varmıdırrrr.bende soğan kürüne başladım ilk kez bitimine 5 gün felan kaldı bu ay rahim fimide çekilmiştim inş. işe yarar.bu arada hipotoidim var bunun içinde hergün eutrhox kullanıyorum:KK31:

kızlar günaydın herkese. inş hepimiz için sağlıklı ve hayırl ı bi gün olsun
Merhaba canım amin inşallah:KK16:
bugunde zaten devam edıyo kanamam,tam adet gıbı de dıyemem ama dun pembeydı bugun kırmızı:KK43: sevgılımle olan durumu da akısına bıraktım artık ama umarım,pısman olursa cok gec kalmamıs olur,ben ona herseye razıyım dedım ve elımden gelenı yaptım cunku.
Canım sen çok stres yaptın kendine yaşadığın olaylardan dolayıdır diye düşünüyorum canını sıkma bütün hormon dengen değişir yoksa.Zamana bırak kaderinde varsa olur canım Allah yardım eder üzülme sen:KK16::KK34:
tatlım ben metformine başladım ya nerdeyse 2. ayım olcak bide son soğan kürümü yaptım benim lh ile fsh ikisi hep 5 civarındaydııı.
şimdi bu ay ki sonuç fsh:7.74 LH:8.6 BU NE ya yükselmeleri kötü bişey mi ya,şu metformin işe yaramadı ya :KK5:offffffff.adetin 4. günü yaptırdım bu testleri.
Canım fsh ın lhden yüksek olması gerekiyormuş.Bizlerde lh fsh den yüksek olduğu için pkoluyuz.Ama senin değerin birbirine yakın buda güzel gelişme bence.Zamanla fshın lhden yüksek olursa normale dönmüş demektir Allah hepimize şifa versin:KK16:
özledim hepinizi..
:KK16:
Hoşgeldin Tuncss.Hoşgeldin evine geldin demek:KK55:Allah kolaylık versin canım görüşürüz yine kendine iyi bak:KK16:

öpüyorum canım...

A.s canım çok teşekkür ederim.:KK16:Canım niye böyle uzun sürdü gribin ya dikkat etmiyormusun kendine havalar sürekli değişiyor bir kar bir yağmur fırtına kendine dikkat et.Ihlamur btki çayları c vitamini bol sıvı al.Birde büyüklerim yapardı sanada önereyim çayın içine karabiber atıyorsun içiyorsun sonra battaniye yorganın içine girip terliyorsun:KK1: O ter hastalığını üzerinden atıyor birde böyle dene istersen.Allah şifa versin canım kendine iyi bak görüşürüz.Gelişmeleri tabiki paylaşırız birbirimizle.Allah yardımcımız olsun.Bende öpüyorum canım:KK16::KK54::KK3:

X