Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

çok tskrler bilgin için ama o aralarda eşimle görüşemedik ya zaten okadar çok akıntı vardı ki anlatamam tuvalate gitme istegim oluyodu hep sende kullandınmı sogan kürü

canım iğneyi bende daha bilmiyorum.. ama dozajı ayarlanabilen bir iğne bu.. ve göbekten yapılıyor.. şeker insülin iğneleri gibi.. adetin ikinci günü çağırdı doktorum bakmam gerek ve sonra duruma göre başlayacağız iğnelere dedi.. sabah akşam belli dozajda vuruluyor ve yumurtanın gelişimi sürekli takip ediliyor ve yumurtanın durumuna göre de dozaj artırılıyor ya da azaltılıyor.. fiyatına gelince doktorum piyasada 400 ila 550 arası değişiyor dedi ama bizim klinikte 350tl dedi.. ben reçeteni yazarım sen gider piyasadan araştırırsın.. daha ucuza bulursan git al, bulamazsan gel burdan al dedi.. bilmiyorum ne olacak sonunda ama ara verme fikri bi anda uçuverdi aklımdan doktorla görüşünce..
seninde daha adetine birkaç gün varmış, test yapmışsın.. panikleme.. adet günü tekrarla testini.. inşallah dilediğin istediğin beklediğin sonuca ulaşırsın..

evet ya dayanamadım yaptım kendi kendimi üzmekten başka yaptığım yok bi an önce hamile kalmak istiyorum etrafın elin lafına sözüne yorum yapmaktan bıktım allah kolaylık versin canım inşh herşey çok güzel olur çok sağol

Merhaba hanımlar. Ben de dün öğrendim pko'lu olduğumu. Tahmin ediyordum zaten. Az yememe rağmen 90 kiloyum. Bir türlü kilo veremedim. Tüylenme beni canımdan bıktırdı. Kendi haline bıraksam erkek gibi görünmem işten değil, o kadar yani. Adetler ise sene de 4-5 kere ancak oluyor. İlk defa bütün cesaretimi toplayıp alttan ultrasona girdim. En son adetimi doğum kontrol hapını bıraktığımda olmuştum. Şimdi dört gün gecikti. Tabi bu benim için normal bir durum. Anormal olan 21 kasımda yaptırdığım gebelik testinin pozitif çıkması. Hem de adetime 9 gün varken 173 gibi bir oranla. Fakat malesef sonradan yaptırdığım testlerde ilk testin hatalı olduğunu anladım. Emin olmak için bir özel hastaneye gidip doktora göründüm. Hamile değilmişim. Doktorum kendi kendine adet gör. Üçüncü günü hormon tahlillerini yaptır bakalım dedi. Ondan sonra bebek için uğraşırız dedi. Biraz uun anlattım ama benim hikayem de bu. Şimdi deneyimli arkadaşlara sormak istiyorum, beni bundan sonra nasıl bir süreç bekliyor. Tedavi ne kadar sürer. Doktor adet söktürücü vermedi. Doğal yolla adet ol yoksa hormon tahlillerin doğru çıkmaz, yanıltıcı olur dedi. Sizce beklemeyip bir adet söktürücü kullansam mı? Ya da bunun bitkisel bir yolu var mı?

Bu hastalık bebeğe engel değil. Asla ümitsiz olmamak lazım. Benim iki çocuğum var. İkisine de kesinlikle adet görmeden hamile kaldım. Gebelik bir mucizedir. Rabbim ol diyecek ki, olsun. Asla umutsuz olmayın. Dilerim herkes hayırlısıyla önce sağlığına kavuşur, sonra bebeğine.

Sevgiler herkese.

ya sen bıraksana şu elalemi.. bak kendine.. kulaklarını tıka herşeye.. hayat senin hayatın,kimsenin karışma hakkı yok.. eşinle aran iyi ise hiçbir sorun olmamalı etraftakiler.. benimde herkes sorup söyleyip duruyor.. ama ben duymuyorum.. sallamıyorum.. yoksa geçmez böyle zaman.. laf edenlere size ne biz daha istemiyoruz, biraz daha gezip evliliğimizin tadını çıkarmak istiyoruz diyorum ha bir de ev almıştık onun kredi ödemesi var onu bahane ediyorum.. borç biraz azalsın filan diye..

ne güzel senin adıma sevindim en azından çocukların var hastalığıda yenersin inşh darısı başımıza benim adet söktürücülerle ilgili bi fikrim yokkk canım

zaten pek ortamlara girmemek istiyorum bi tane arkadaş gurubu var cuma günleri görüşüyoruz onlar acayip sıkıyolar beni ama artık cevaplarını veriyorum vericemde bıktım yaaa insan içine çıkamaz oldum hayırlısı diyolar ama sadece ağızları diyo galiba canım bak sen ii demişin benim 3. yılım daha erken diyorum yok yok neerkeni bak olmayanlar var olmaz sonraçocuğun bilmem ne düşünmüyorum demeklede kurtulamıyosun yani amaaaaaaaaaan boşver ya seninde canını sıktım bunalttım özür dilerim tatlım eşim gelcek bişiler hazırlim ben byyy

Bence de bunları önemseme diyeceğim ama, biliyorum ki bu hiç kolay değil. Bol bol dua et. Bize ne doktordan fayda var ne
ilaçtan. Verecek olan Allah hiç bir engeli tanımaz. pkomuş, kistmiş, yaraymış. İçini freah tut ve her sabah aynaya bakarak "Ben çok güzel ve sağlıklı bir kadınım" de. Önce kendi kendini tedvi etmeli insan. Ve ayrıca pko tedavi edilmediği taktirde ciddi bir hastalık. Ama biz bu hastalıktan kurtulmayı en önce kendimiz için istemeliyiz, bebek için değil. Takıntı yapmamak gerek. Etrafmış...Laf ederlermiş...Kimse unutmamalı ki; hiç kimse gerçek "sahip" değildir. Bebeğinizin olmayışına kılıf uydurmak zorunda değilsiniz. Çünkü içinde olduğumuz durum yadırganacak ya da utanılacak bir durum değil.

ne güzel senin adıma sevindim en azından çocukların var hastalığıda yenersin inşh darısı başımıza benim adet söktürücülerle ilgili bi fikrim yokkk canım

Teşekkür ederim canım. İnşallah senin de olacak. Az sabır. Bir de sana naçizane tavsiyem erken test yatırma. Başıma gelenleri yazdım. Erken test stresten başka hiç bir işe yaramıyor. Eşini de germe boş yere. Erkekler bizim gibi değil. Asla bizi bu annelik konusunda anlamaları mümkün değil. Sürekli stres altındaki bir kadın mutsuz olur. Mutsuz bir kadınsa hiç bir kocanın tahammül edemeyeceği şeydir. Hayatın tadını çıkart derim. Nasılsa anne olduktan sonra bir ömür o yükü taşıyacaksın. Şimdi keyfine bak.Bebek sahibi olalım derken adamları kaybetmeyelim:))

ben de adamı bunalta bunalta kafayı yedırcem sonunda. ama karar verdım acmıyorum bu konuyu, oyle mı yapsam boyle mı olsa dıye dıye başının etini yedım. benım kadar kafa yormuyor, uzuluyor düşünüyor ama sureklı dıllendırerek strese sokmuyor kendını.onlar bızım gıbı degıller, zaten bız de boyle yaparak ıyı bırsey yapmıyoruz.benım ılk defa bu kadar adetım gecıktı hep bu stres yuzunden.olayları akısına bırakmak en ıyısı aslında.elımızden gelenı yapıp gerısını yaradana bırakmalı.olacaksa olacak zaten, bebış senınle varsa da var.ben de o cızgıyı gorebılmek ıcın takla atıyordum.ışıkta baktım, guneste baktım, büyütecle baktım...ama varsa var yoksa yok zaten...bıraz sakın olmamız gerekıyor.cookk zorrr ama oyle yapmalı...az once baska bır konuda bır bayanın yazdıklarını okudum, allah bu konuda cok daha buyuk sıkıntılar vermesın. pko ımkansız olan bır sendrom degıl, bebışlerımız gelecek ama bu süreçte bıraz gevşememız hem bızım hayrımıza hem evlılığımızın hayrına olacaktır...

evet canım zaten her namazda bol bol dua ediyorumherkez için tabi çok teşekkür ederim canım çok güzel konuşmuşsun allah razı olsun
inşallah inşallah sizin de duanıza ihtiyacımız var evet aynen öyle o öyle takmıyo ki anlatamam ben konusunu açınca surat ifadesi değişiyo konuşamaz oldum tek bişi desem yeter bıktım diyo o günlerde para biriktiriyoduk yani biraz oparamız vardı ne yalan söylim ben onun üzerinde tüp bebek hayalleri kuruyodum dün amcası aradı para istedi bizimki de kaç kere istedi vermezsek ayıp olur verelim dedi benim moralim bozuldu o para kenarda dursun tüp bebek için lazım olcak dedim demez olaydım etmedini koymadı sen zaten olmuycanı kabullenmişsin böyle yaparsan olmaz zaten ne geliyosa senin yüzünden geliyo başımıza tabi beni bitirdi tek kelime etmedim hala da konuşmuyorum konuşmuycam

evet canım destekleriniz için çokçok sağolun iyiki varsınız

tamama canım snein eşindemi pek istekli değil bu eşler yokmu bu eşler neyse canım inş. meleğin kendiliğinden gelir :)

inşallah inşallah sizin de duanıza ihtiyacımız var evet aynen öyle o öyle takmıyo ki anlatamam ben konusunu açınca surat ifadesi değişiyo konuşamaz oldum tek bişi desem yeter bıktım diyo o günlerde para biriktiriyoduk yani biraz oparamız vardı ne yalan söylim ben onun üzerinde tüp bebek hayalleri kuruyodum dün amcası aradı para istedi bizimki de kaç kere istedi vermezsek ayıp olur verelim dedi benim moralim bozuldu o para kenarda dursun tüp bebek için lazım olcak dedim demez olaydım etmedini koymadı sen zaten olmuycanı kabullenmişsin böyle yaparsan olmaz zaten ne geliyosa senin yüzünden geliyo başımıza tabi beni bitirdi tek kelime etmedim hala da konuşmuyorum konuşmuycam

Üzüldüm. Evet "Hep böyle yaptığın için ne geliyorsa geliyor başımıza" sanırım pek çok kadının duyduğu bir cümledir. Ama eşinin de anlayışlı olması lazım. Sözleri doğru değil. Mümkün olduğunc düşünme bunları. Kitap oku, günlük tut. Seni oyalayacak meşgaleler bul. Bence bu konuyu açma hiç. Aranızda sorun olarak kalmasın. Sanırım yaşın genç. Hemen tüp bebek fikrine bağlanma. Kaç kere aşılama yaptırmıştın sen?

canım bekle biraz daha inşallah ikinci cizgi de görünür. normalde kaç günün daha var adet görmeye?

gyaman bi tedavi görüyormuydun geçmişleri pek okuyamadım?

kızlar burayada yazmışdım hayıtı kullanıyorum 1 aydır ve 28. gün relı olmuşdum pcosluyum be LH degerim 19.1di hayıtla 8.86ya düşürdüm bugun doktoruma bunu söyledım çok kızdı hemen bırak dedi. bız dedi ilacı verırıken hangi hormonlara etkı ettiğini hangi yan etkılerı oldugunu bılıyoruz. ama o tohumun neye etkı ettiğini ne yapdıgını ne yan etkısı yapdıgını uzun sürede neler yapabılecegını bılmıyoruz hipofiz bezının işlevını bozabılıer hemen bırak dedi... organlarına ne yapıyo nerden bılıyosun dedi

ben çok memmundum hayıttan şimdi ne yapacagımı şaşdım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…