Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Kızlar yardımınıza fikirlerinize ihtiyacım var ben metformine başlayalı 2 ay oluyo adet periyodu yani 28. günü geçeli 10 gün oluyr yine adet göremedim . yani anlayacağınız yine düzensiz ... metformini kullanarak adetleri düzene giren arkadaşlarım kaçıncı aydan sonra düzene girdi.psikolojim bozuldu yine :

test yaptınmı canım peki ? metamorfin 3. aydan sonra etkisini gösterio die biliorum ben

saol canm tşk ederimm darısı sizlereee olsunn inş.ewet kilo cok önemli bi etken kilo wernce adetlernde düzene girio ben 10 kılo wermiştim 4 aydır gayet düzenli adet oluodum

Amin canım inşallah.Negüzel kilo vermişsin kilodan sadece pko degil hertürlü hastalık oluyor.Birde geçnlerdede yazmıştım bunu kolestroluma baktırdım geçende çok yüksek çıktı.pko kolestroluda yükseltebiliyormuş.diyetisyene yolladı doktor acilen.şuan diyet ve sporla hem kolestrolu hemde pkoyu ilerlememesini engellicem.Sizlerde kan sayımı yaptırmadıysanız yaptırın kolestrolda çok çok önemli çünkü

kolestrolü etkıledıgını bılmıodum ben bak:26:

test yaptınmı canım peki ? metamorfin 3. aydan sonra etkisini gösterio die biliorum ben

test derken ? uzun zamandır pko luyum bekarım da ... bazen 28 günde adet görüyordum. ilk doktorum doğum kontrol hapı verdi 49 kilodan 60 çıktım. sonra bu konuda uzamn bi doktor buldum iş dolayısıyla o doktoruma uzak kaldım gidemiyorum ...şimdi metforminle 2 ayda 54 e düştüm. ay inşallah düzenli bi adet görmek bana da nasip olur.. evlenmeden bi kontrol altına istiyorum adet düzensizliğimi... tecrübeleriniz doğrultusunda ne yapamyalım . bende 3 aydana sonra düzene girenleri duymuştum inş bidaha ki ay normal vaktinde olur...

Canım ben metformini baya oldu kullanalı 2 sene olmuştur ama adetlerim düzene giremedi.neden dersen biraz kilom vardı kiloda pkoyu etkiledigi için adet olmanı engelliyor.Seninde fazla kilon varsa kilo vermeni öneririm geçmiş olsun canım

aaa pardon canımm ben bekar oldugunu bilmiordum senın metamorfıne dewam et bence ben ılk kullandıgımda 40 gunde gelmştı adetım tabıkılo verrsen daha cabuk etkısını gösteerıo ilaçç

kolestrolü etkıledıgını bılmıodum ben bak:26:

Bende bilmiyordum canım doktor söyledi.Bide pko hastalıgımı kilo yapıyor yoksa kilolu bayanlardamı pko hastalıgı oluyor buda tartışılır bir konu deniliyor tıpta.Kısacası kilolardan kurtulursak bu pko hastalıgımızda en aza inecektir her yönden saglıklı oluruz Allah yardımcımız olsun

teşekkür ederim bahar bilmiyorumki bendeki kilodan mı acep ben 49 kilodayken bile adet düzensizliklerim oluyrdu doğum kontrol hapları yüzünden 60 a kadar çıktım şimdi metforminle 2 ayda 54e düştüm. çok moralim bozuk gerginim

bence kilo tetikliooo ama cok zayıf ınsanlardada pko olabılıo cok yakın bı tanııdıgım nerdyse zayflıktan belı kırılcak kız pko ewlendı cocugu olmadı soğan suyu ıctı hooopp bebişi 2yasında şimdi :))

aaa pardon canımm ben bekar oldugunu bilmiordum senın metamorfıne dewam et bence ben ılk kullandıgımda 40 gunde gelmştı adetım tabıkılo verrsen daha cabuk etkısını gösteerıo ilaçç

teşekkür ederim karabocuq... 40 günde gelmişti demiştin ya önceden daha uzun sürede mi adet görüyordun?

Rica ederim canım.Senin kilon çok degilmiş ,her pkolu kilolu degildir mesela sende kilo olmaz ama sivilce tüylenme adet düzensizligi olabilir bunlarda pkonun belirtisi.Benim demek istedigim pkolu bayanlrın çogu kilolu oluyormuş.Moralini bozmamaya çalış bizdede bu dert var Allah beterinden korusun.sen tedavini olmaya ve kontrollerine gitmeye devam et.Biliyoruzki pkonun kesin bir tedavisi yok sadece en aza indirgenebilir.yapacgımız şey saglıklı beslenip kilo varsa vermek sabretmek kontrollerimizi ihmal etmemek.Metformini kullan kesme 54 e düştüysen dahda düşersin boyun kaçtı?

Evet canım zayıf insanlardada kilo degilde sivilce tüylenme adet dzensizligi gibi belirtiler olabilir.maşalh negüzel darısıda olmayanlara olsun inşllh

internet bu gece sıkıntılı biraz bi kaç kere cevap verdim görünüyor kusura bakmayın. aa çok sevindim gerçekten inan pko olup hamile olanları duyunca daha bi mutlu oluyorum ..

Al bendende okadarBende böyle pkolu arakadaşların hamile haberlerini duyunca daha bir umutlanıyorum seviniyorum onların adınada.

boyum 1.66 cm . pkoluların özelliği olan karın bölgemde biraz göbek göze çarpıyor. mertforfinle o baya gitti. bende saç dökülmesi çok oldu. geri gelirler mi hiç bilmiyorum hatta insan içine çıkasm bile gelmiyor. alnımda açık biraz toplasam yakışmaz kötüyüm biraz . yüüzmde kıllar çıktı lazer le kuruttum . saç ekimini de düüşyorum da bi kontrol altına alabilisem öle olacak artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…