Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım bekle biraz daha inşallah ikinci cizgi de görünür. normalde kaç günün daha var adet görmeye?

bugün 3 gün kaldı canım aman bakalım beklicez

gyaman bi tedavi görüyormuydun geçmişleri pek okuyamadım?

slm kızlarrr nasılsınızzzz:KK3:
hoşgeldin canım nasılsın bebişin nasıl ben çok kötüyüm :KK43: çıkmadı 2. de
kızlar burayada yazmışdım hayıtı kullanıyorum 1 aydır ve 28. gün relı olmuşdum pcosluyum be LH degerim 19.1di hayıtla 8.86ya düşürdüm bugun doktoruma bunu söyledım çok kızdı hemen bırak dedi. bız dedi ilacı verırıken hangi hormonlara etkı ettiğini hangi yan etkılerı oldugunu bılıyoruz. ama o tohumun neye etkı ettiğini ne yapdıgını ne yan etkısı yapdıgını uzun sürede neler yapabılecegını bılmıyoruz hipofiz bezının işlevını bozabılıer hemen bırak dedi... organlarına ne yapıyo nerden bılıyosun dedi

ben çok memmundum hayıttan şimdi ne yapacagımı şaşdım

e herkez yapıyo bişiler olsa başkasına olurdu sende yan etkileri varmı diye araştırsan netten çıkmaz mı acaba

uzun yıllar kullanan oldumu hayıt tohumunu internetten araştırdım bişey bulamadım. öyle derinlemesıne araştırılmış bı tohum değil galıba uzun süre kullanımda neler yapabılecegını bılemıyoruz

canım moral bozukluğu yok.. herşey güzel olacak.. buna inanarak yaşamalıyız.. bak bana.. 5. tedavi ayım.. sen en azından bu süreçlere girmedin.. belki de hiç girmeden gelecek kuzucuğun.. lütfen stres yapma kendine.. hem bak lekelenme diyorsun belki de tutunmadandır :KK34:

ayyy canım inşh yerleşme kanamasıdır bendende umut kalmadı göğüslerim ağrıyo adet olcam 2. test negatif:KK43:

kızlar bugün sabah işte geldi kahvrengi leke hala bişi yok ne ağrı ne bişi yerleşme kanaması olsa ağrı olmazmı ne biliyim ne kan var ne yine kahverengi leke çok ilginç gerçekten yerleşme kanamasımı acaba bugün 31. gün acaba yerleşme kanaması ne zamanları oluyor

gyaman bi tedavi görüyormuydun geçmişleri pek okuyamadım?

iki ay klomen tedavisi gördüm olmadı sonra bıraktım doktoru gittim rahim filmi çektirdim hormon testlerini yaptırdım sadece tsh biraz düşük çıktı onun dışında daha eşime bakılmadı yine doktora başlamadan kendi kendime bitkisel şeyler deniyorum birde metformin içiyorum

kızlar bugün sabah işte geldi kahvrengi leke hala bişi yok ne ağrı ne bişi yerleşme kanaması olsa ağrı olmazmı ne biliyim ne kan var ne yine kahverengi leke çok ilginç gerçekten yerleşme kanamasımı acaba bugün 31. gün acaba yerleşme kanaması ne zamanları oluyor

Benim yerleşme kanamam 22.günde olmuştu.3 gün kadar kahverengi lekelenme şeklinde devam etti ve ağrı sızı olmadı.

Benim yerleşme kanamam 22.günde olmuştu.3 gün kadar kahverengi lekelenme şeklinde devam etti ve ağrı sızı olmadı.

canım benim üç dört ay önce 21.gün kahverengi leke ve bir kaç damla kan gelmişti pembe yerleşme kanaması sandım sonra 4 gün sonra söküldüm o yüzden çok ümitlenmek istemiyorum gece rüyamda gördüm idrarımı yapmışım bir kadın var yanına gidiyorum diyorum ki idrarım köpüklü ve diyorum köpüklü olunca hamile oluyormuş kadınlar bende o yüzden hamileyim diyorum :))) sabah uyandım bir gittim kahverengi leke regli oldum sandım ama bu saate kadar çok az yine geldi belli belirsiz ama başka bişi yok bakalım ne olucak 33 günde bir oluyorum adet iki günüm daha vardı ama ne bu şimdi anlamadım

inşallah hamilesindir canım merak ettim haber et olur mu ben buralardayım sürekli nette değilim ama geceleri bakıyorum. eşin de sen kendini hırpalıyorsun diye biraz kızmıştır eminim sonrasında o da üzülmüştür..rahat ol canım mevlam inşallah sana da verir..

iki ay klomen tedavisi gördüm olmadı sonra bıraktım doktoru gittim rahim filmi çektirdim hormon testlerini yaptırdım sadece tsh biraz düşük çıktı onun dışında daha eşime bakılmadı yine doktora başlamadan kendi kendime bitkisel şeyler deniyorum birde metformin içiyorum

canım az önce bi arkadaşta okuudm doktoru bitkisel ilaçlar ile ilgili kullanma demiiş hatta memnunmuş sen ne kullanıyorsun bende metformin kullanyorum aklımda soğan kürü yapmak vardı beraber yapılınca kan değerlerimiz için zararlıymış bende vazgeçmiştim.

inşallah hamilesindir canım merak ettim haber et olur mu ben buralardayım sürekli nette değilim ama geceleri bakıyorum. eşin de sen kendini hırpalıyorsun diye biraz kızmıştır eminim sonrasında o da üzülmüştür..rahat ol canım mevlam inşallah sana da verir..

canım az önce bi arkadaşta okuudm doktoru bitkisel ilaçlar ile ilgili kullanma demiiş hatta memnunmuş sen ne kullanıyorsun bende metformin kullanyorum aklımda soğan kürü yapmak vardı beraber yapılınca kan değerlerimiz için zararlıymış bende vazgeçmiştim.

canım şimdi tam olarak bilmiyorum ama ben bu ay hem metformin içtim hemde soğan kürü yaptım gerçi çok içmedim soğanı 10 gün kadar günde bir bardak zararlı değildir diye tam olarak birşey demem doğru olmaz emin değilim ama ben yaptım

canım benim üç dört ay önce 21.gün kahverengi leke ve bir kaç damla kan gelmişti pembe yerleşme kanaması sandım sonra 4 gün sonra söküldüm o yüzden çok ümitlenmek istemiyorum gece rüyamda gördüm idrarımı yapmışım bir kadın var yanına gidiyorum diyorum ki idrarım köpüklü ve diyorum köpüklü olunca hamile oluyormuş kadınlar bende o yüzden hamileyim diyorum :))) sabah uyandım bir gittim kahverengi leke regli oldum sandım ama bu saate kadar çok az yine geldi belli belirsiz ama başka bişi yok bakalım ne olucak 33 günde bir oluyorum adet iki günüm daha vardı ama ne bu şimdi anlamadım

gyaman kullandığın bitkisel ürünler olabilir

canım benim kayınpederim ve validem iyi insanlar....
yani kişilikleri çok önemli... genelde ben onları ziyaret ederim onlar beni değil ve rahatım bu güne kadar hiç sıkıntı vermediler bana saygım da sonsuzdur... yani kişilik yapısı çok önemli... bu güne kadar anlaşıyorsan bu günden sonra da sıkıntı çekmezsin...
ufak tefek şeyler olabilir elbette ama büyüyüm deyip saygı gösterip alttan alacaksın bazı şeyleri...

bence aynı zamanda yumurtlama oluyor olabilir... eyvah ilişki de olmaz şimdi adetken canım.... elbette kistlerini soğan da adet de attırır ama o akıntı yumurta çatlama akıntısı canım anlattığın şey.... adet ten önce ilişki olmuş muydu eğer olduysa tutturma şansın da olur... ufak kistik yumurtalar harekete geçip çatlamış olabilir diye düşünüyorum ben.... karabocuğün de soğan ve metforminden sonra öyle olmuştu ya canım...
tabi iltihap akıntısı olması da mümkün koku varsa akıntıda iltihapla ilgilidir canım.... yoksa koku muhtemelen çatlayan yumurta dır....o zaman eğer öyleyse 14 gün sonra yine adet olursun canım ama farklı bir akıntıysa 14 gün sonra adet olmazsın...

canım herhalde yumurtalar çatlıyor çünkü o tükürük testinde eğrelti otu çıktı.ki sana diyordum benimki adetle çatlıyor herhalde öncesindede ilişki olmadı (offfff neden düşünemedimki bunuuuuu).
o uzayan akıntı hala vardı bugünnnde, ayyy ya benim adet günlerimdemi çatlıyor yumurtalar ya.bide bir ağrı oldu bu ayyy aman.inanılmaz derecede kanamamda var hatta dedimki DÜŞÜK MÜ yapıyorum yoksa dedim.çünkü bende hiç bu kadar fazla regly kanaması olmazdı birden arttı resmen yaaa.acaba metformin mi artırdıı.ya bişey soracam düşük yapan kadın nasıl anlar düşük olduğunu..

130 tl ymiş şimdi baktım ve tek kullanımlık da değilmiş... bence denemeye değer... ben de hemen alıp kullanacak değilim ama son çare olarak denemeye değer bence...:KK9:
ecrin canım özellikle erkek infertilitesinde etkiliymiş... en zayıf,yavaş sperme bile şans veriyormuş...
aaa canım bende sana soruyordum ya ne dersin diye.sen sanırım araştırmada yapmışsın bişey soracam bu araştırmalarında şeye rastladımmı hani rahimde yarası olan da zararlı bi etkisi olmuşmu diye.bende yara varmı bilmiyorum adetim kesilsin sonra gel dedi doktor bakacak yara ve iltihab yoksa rahim filmi çektirecem.

canım iğneler piyasada aşağı yukarı 400 ila 550 arası değişiyor dedi.. klinikten alacam ben, böylece daha ucuza gelmiş olacak.. ben sana reçeteni yazarım piyasadan bakarsın bizden ucuza bulursan alırsın bulamazsan da gelir burdan alır dışarıda boşuna çok para vermemiş olursun dedi.. çatlatma iğnesini de piyasadan daha ucuza veriyor benim klinik.. anlaşmaları varmış firma ile öyle dedi..

canım bu ay iğneli yok.. iğneli bir dahaki aya eğer bu ay da olmazsa.. şimdi yine klomenli süreç.. yarın başlıyorum ilaca :KK9:
preseed jeli ben doktoruma söyledim.. bana direk çalışma esnasındaki ıslanmayı sordu :KK17: dedim hiç sıkıntı yaşamıyoruz, kuruluk olmuyor dedim.. o halde gerek yok dedi, eşinin değerleri de güzel dedi.. Ronya ile de konuşmuştuk, eğer çalışmalar sırasında kuruluk sıkıntın yoksa gerek yok demişti.. çünki bu jel doğal ıslaklık sağlıyormuş.. amacı ıslaklık ile spermin ilerlemesine yardımcı olmak.. :KK34:
ecrin bence denemelisin sen bunu.. eşinde sıkıntı var çünki..
bicim canım heyecanla bekliyorum valla.. hala gelmedi kociş.. aramıyor da saatlerdir.. inşallah yorgun gelmez:KK9:

çok teşekkürler.. amiiin, inşallah..
ya benim bazı günler ıslak ,ama hani gün aşırı bikaç defa oluyor ya uzun uzun ozamanda kuru oluyor ben alayım şu kremden ya.
bide TUNCSSSSS benim doktorumda klomende son ayım 6 oldu dedim. yooo neden öyle düşünüyorsun dedi kullanabilirsin dedi.bi yandan da mantıklı geldi klomende hormon, iğnede hormon ,klomeni bırakıp iğneye gecince aynı şey olmayacakmı hatta iğne daha ağır hormon değilmi.
ya tuncss keşke bu ay serophene alsaydın o daha iyi bence ben günde 2 tane aldım sadece ve 2 yumurta gelişti.ki doktorumda serophene daha güçlü diyordu.
bide şey diyecem bu ay ki kanaman nasıl çok mu geldi ağrın varmıydı bide uzayan o akıntıdan da varmıydııı.

bu şekilde tedavisi olan yokmu ya kızlar
değişik bi tedavi yumurtalıkların dilensin diye doğum kontrol hapı kullanmak bilmem ki ilk defa duyuyorum

test derken ? uzun zamandır pko luyum bekarım da ... bazen 28 günde adet görüyordum. ilk doktorum doğum kontrol hapı verdi 49 kilodan 60 çıktım. sonra bu konuda uzamn bi doktor buldum iş dolayısıyla o doktoruma uzak kaldım gidemiyorum ...şimdi metforminle 2 ayda 54 e düştüm. ay inşallah düzenli bi adet görmek bana da nasip olur.. evlenmeden bi kontrol altına istiyorum adet düzensizliğimi... tecrübeleriniz doğrultusunda ne yapamyalım . bende 3 aydana sonra düzene girenleri duymuştum inş bidaha ki ay normal vaktinde olur...
vay be metforminmi 2 ayda 6 kilo verdirdi çok güzel maaşallah.tatlım madem bekarsın 3 ay soğan kürü yap.sonrada ya hayıt yada arslanpencesi gibi kürleri yap.

bence kilo tetikliooo ama cok zayıf ınsanlardada pko olabılıo cok yakın bı tanııdıgım nerdyse zayflıktan belı kırılcak kız pko ewlendı cocugu olmadı soğan suyu ıctı hooopp bebişi 2yasında şimdi :))
ben evlenmeden önce feciiii zayıftım feciiii ama pcoluydum.kıllanma vardı ve de sivilce vardı.

Evet canım zayıf insanlardada kilo degilde sivilce tüylenme adet dzensizligi gibi belirtiler olabilir.maşalh negüzel darısıda olmayanlara olsun inşllh:KK16:
evet zayıflarda kıllanma ve sivilce yapıyor bence.

kızlar bende bebiş mebiş yok inşh bidahaki aya ben kendimi kandırdım galiba üstelik eşimden azar işittim sizide meraklandırdım ben çok kötüyüm :KK43: 2. çizgi görünmeyecek kadar belirsiz eşimde burda bu ne sen buna 2. çizgi mi diyosun diye kızdı kendini kandırma bidaha erken test yapma adetin yakın bekel ve bu konuyuda kapat dedi kendimi çok kötü hissediyorum :'''(
canım benim bozma moralini bu ay hepimizin ki kötü oldu kısmett.ama sen hemende umutsuzluğa kapılmaaaa önce adetinin geçmesini bekle en az 2-3 gün geçsinnn ki test yap yine.

Merhaba hanımlar. Ben de dün öğrendim pko'lu olduğumu. Tahmin ediyordum zaten. Az yememe rağmen 90 kiloyum. Bir türlü kilo veremedim. Tüylenme beni canımdan bıktırdı. Kendi haline bıraksam erkek gibi görünmem işten değil, o kadar yani. Adetler ise sene de 4-5 kere ancak oluyor. İlk defa bütün cesaretimi toplayıp alttan ultrasona girdim. En son adetimi doğum kontrol hapını bıraktığımda olmuştum. Şimdi dört gün gecikti. Tabi bu benim için normal bir durum. Anormal olan 21 kasımda yaptırdığım gebelik testinin pozitif çıkması. Hem de adetime 9 gün varken 173 gibi bir oranla. Fakat malesef sonradan yaptırdığım testlerde ilk testin hatalı olduğunu anladım. Emin olmak için bir özel hastaneye gidip doktora göründüm. Hamile değilmişim. Doktorum kendi kendine adet gör. Üçüncü günü hormon tahlillerini yaptır bakalım dedi. Ondan sonra bebek için uğraşırız dedi. Biraz uun anlattım ama benim hikayem de bu. Şimdi deneyimli arkadaşlara sormak istiyorum, beni bundan sonra nasıl bir süreç bekliyor. Tedavi ne kadar sürer. Doktor adet söktürücü vermedi. Doğal yolla adet ol yoksa hormon tahlillerin doğru çıkmaz, yanıltıcı olur dedi. Sizce beklemeyip bir adet söktürücü kullansam mı? Ya da bunun bitkisel bir yolu var mı?

Bu hastalık bebeğe engel değil. Asla ümitsiz olmamak lazım. Benim iki çocuğum var. İkisine de kesinlikle adet görmeden hamile kaldım. Gebelik bir mucizedir. Rabbim ol diyecek ki, olsun. Asla umutsuz olmayın. Dilerim herkes hayırlısıyla önce sağlığına kavuşur, sonra bebeğine.

Sevgiler herkese.

çok ilginççç regly olmadan hamile kaldın yani allahım sen büyüksün...

Son düzenleme:
vay be metforminmi 2 ayda 6 kilo verdirdi çok güzel maaşallah.tatlım madem bekarsın 3 ay soğan kürü yap.sonrada ya hayıt yada arslanpencesi gibi kürleri yap.
evet canım ekstra diyet yapmadım. doktorum hayatımdan pilav , muz , hamur işlerini çıkaracaksın dedi bide bol bol su iç dedi. hepsini fazla uygulayamasamda dikkat ediyorum . inanıyorum inşallah üstesinden geleceğim

hamile değilsen soğan kürü yapmıştır. genelde çok akıntı yapıyormuş bakalım hayırlısı..

bende hiç akıntı falan yapmadı herzamanki gibiydi bende zaten kist falan yok rahim filmide temiz ben sadece rahme iyi gelsin diye yaptım regli olursam bu ayda yaparım belki diye düşünüyorum çünkü günde bir kez yapmıştım şimdi ikiye çıkarıcam

ya nerdesin sen ya çokmu kötü canımmm ya .merakla seni bekliyorum bende çektirmeyi düşünüyorum yaa.çok mu ağırdı çokmu kötü oldu gelde anlat biiii.

hani demişsin ya ateşim yüksek ti ama adet oldum diye bendede öyle oldu.merak ettim seninkinide fikir olsun istiyorum.

bu arada ben son 3 aydır adet dönemimde ağrı kesici almıyorum artık sancıdan ölsem bile almıyorum.iyikide almıyorum bence bu yüzden o kasılmalar sayesinde 3 adetimdede o yumurta akıntısı tarzlar geldi rahim temizleniyor sanırım.yada eskileri hatırlamıyorum ama benim her adetimde yumurtam çatlıyor herhaldeeee.bundan sonra adetten önce ilişkiye dikkat edecem.

canım ben çıkıyorum tekrar gelirim artık sırf seni bekliyorum rahim filmi için neler yaşadım çok merak ediyorummm.eğer yara yada iltihabım yoksa bende çektirecem çünkü.

X