Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

özel mesaj atamadım sana sanırım kapatmışsın özel mesajları açarsan yollarım topiğe yazmak yasak olabilir tam bilemiyorum

istiyoruz ama çokda istiyormuş gibi davranmıyoruz diyosun sanki :) kaza kurşunu olmazsa öyle olur yani:)
bizde evliliğimizn ilk zamanlarında 5-6 ay korunduk eşim korundu ama eşimin yaşı 40 ben 28 en yakın zamanda çocuk sahibi olmak istiyorum diye bıraktık ama adet döngüm çok kısa idi zaten vakti yakalayaak kadar uzun sürmüyordu adetsiz dönemler 1 yıl olunca dr aa başvurdum pko yu öğrendim ilaçlar falan düzenli adet için sürekli ilaç kullanıyoruz bu ay ilk kez yumurtam büyüdü ve ekstra ilaç kullanmadan 29 gün sonra adett oldum normal gibi şimdide adetim ama çok sancım var ümitlenmiştik ilk yumurtada hamile kalabaileceğimize ama olmadı kısmet. aslında bende istiyorum kestirmeden çocuk sahibi olalım yıpranmayalım ama ekonomik durum elvermiyor napalım yavaştan alıyoruz işte.
testteki 2 çizgi çoğumuzda bi hayal, yanlışlıkla hamile kalanlara deliriyorummm bizede bizede diyesin bağırasım geliyor :)

tahlıllerı devletde yaptıman cok güzel valla bende bağcılar ve bakırköy devleti çok iyi diye duymustum ama gidememdim bir türlü.benim eşimdede sorun var doktorlar aşılam diyor ama biz ne tedavı olabıldık nede bişeyy bende ocak gibi aşılama düşünüyorum ama inş. gerek kalmaz hayırlısı

Biz çok istekli bir aileyiz,ama hiçbişeyi de belli etmeyiz yani,aynennn doğru teşhis :13:
Benim eşim de benden 10 yaş büyük,ama onda sorun yoktu,bende bitek bu çıkmıştı,
Her doktor randevusu bir problem,her yumurta,
yani adamlar dışarıda yumurtayı döllüyorlar yine tutmuyor hele ki bu iş doğal yoldan olsa tam bir mucize gerçekten,
burda kürtajmış istenmeyen hamilelikmiş guruplarına bi bakıyım desem kavga edip çıkıyorum ben zaten..

Birde kızlar yani ben bş kere eşime sperm testi yaptırana kadar ne diller döktüm,ne yalvardım,ne masajlar yaptım karşılığında
Yani şaka bir yana onlar bizim gibi sabırlı olmuyorlar,bu yüzden tedavi süreci de zr tabi başlamak,niyetlenmek bir mesele gerçekten..
ama ben tahlillerimi,renkli usg mi bile devlette yaptırdım valla,
İşte Serdar Bey illa bizim hastanede yapacaksın yaptıracaksın diktatörlüğünde biri değildi..

ikizlerin olması ne güzel.. bende ikiz olsa sanırım kalkar göbek atarım ne güzel kestirmeden direk tüp yapmışsınız.. biz de doktorun tavsiyesi üzerine adım adım gidiyoruz.. daha klomen çatlatma iğnesi dönemlerindeyiz.. bu ay 3 yumoşum vardı.. bakalım nasip.. tuttu mu tutmadı mı belli değil.. kırmızılar gelmesin duası modundayım Allah çocuklarınızı size bağışlasın.. bende bir kere doğum yapsam asla korunmayacağım.. inşallah tez vakitte 3. bebeğinizde gelir..

ben Ankaradayım canım.. eğer araştırmak istersen doktorumu önerebilirim.. Lina Kadın Sağlığı Merkezi Doktor Sema YILDIRIM.. Yenimahallede yeri.. Yenimahalle metroya çok çok yakın.. ben doktorumdan çok çok memnunum.. herşeyden önce çok rahatlatan bir yapısı var.. onunla konuşunca dünyayı unutuyorum diyebilirim.. nerede oturuyorsunuz? siz hangi doktora gidiyorsunuz? ben çok doktor araştırdım.. daha önce Adapazarında yaşıyordum, buraya geldiğimde çok zorlandım.. ama çok şükür ki dünyalar tatlısı bir doktorum var.. daha önce bir sürü doktor denemem oldu ama genelde randevu aşamasında bile sıkıntılar yaşadım..

eşim spermiogram testi vereceği zaman sağolsun hiç zorluk çıkarmadı tamam ilk kez böyle birşey yapacaktı stres yaptı falan ama hiç ikiletmedi onda bi sorun yok gibi sigara kullanıyodu dr azaltsın dedi hareketlilik biraz yavaş demişti ama sağolsun sigarayıda bıraktı işte bende pko var

aaaaaa ankarada olman güzel :) aslında dr araştırrırken bu isimle karşılaştım tesettürlü bi bayandı gitmeyde düşü
ndüm ama uzak düşüyor bana ben çankayadayım 2 araç değiştirmem lazım birde adet döneminde dr a gidiyoruz ya ben felaket sancılı oluyorum en yakın yerde olması bana iyi olur dedim birde bir arkadaşımızın eşinin dr uydu çağ hastanesinde güler şahin e gidiyorum ben tesettürlü bi bayan ve çok iyi seviyorum dr umu ama bu aralar izne ayrılacak hamile doğurması yakın birkaç ay olmayacak o arada gidebilirim yada belki ikisine birden :) ücretleri nasıl anlaşmalı mı sgk ile
evet dr bulmak çok zzor kadın d. uzmanı önemli

aaayy eşi konusunu sorma bana benim eşimdede varıkosel vardı amlıyat yaptırana kadar canımdan can cıktı sankı sonra ilaçlar kürler falan nazlanna nazlana bir hal oldu bıktım valla 1sendır onunla ugrasmakdan şimdi rahatladım birazz takmıyorum öyle yada böyle düzelcegi varsada düzelir belli bir süre ilaçlkarı aklına gelirse içiyor gelmazse içmiyorr çok nadir içiyor yanı bende dedım ben bu adamla ugrasana kadar bi aşılma yaptırayım bakalım nolcak belkide gitcem doktor takıp yapalım derse yaptırcak hayırlısı artık

yooo doktorum tesettürlü değil..klinikte başka doktorlar var onlarla karıştırdın sanırım :))) kendisi de pkolu.. bu zaten beni daha mutlu ediyor.. halimden anlıyor en azından.. 3 tane çocuğu var.. ve 3. kazara olmuş..
sgk ile anlaşması var kliniğin.. muayeneler 20tl, gebelik takibi 35 tl.. tahliller vs çok ucuz geliyor bana.. ilgi alaka da cabası.. doktor öyle içeri girince hadi yallah iş bitti modunda değil.. en ufak ayrıntıya kadar açıklama yapıyor, her soruya itina ile cevap veriyor ve cevapları ile tatmin ediyor.. şimdiye kadar hiç gitmedi isem 20 kere gitmişimdir doktoruma ve min. 15 dakika içeride kaldım.. kahkahalar da cabası.. eşim dışarı çıkınca gene neye güldünüz bu kadar diyor.. düşün yani öyle kahkaha atıyoruz ki dışardan duyuluyor..
ama tabi doktor göreceli bir kavram.. benim beğendiğim tarz sana hoş gelmez senin ki de bana.. ama bu kadın cidden çok rahatlatıyor insanı.. ücretleri de çok uygun olduğu için bence denenebilir

aklıma geleni paylaşayım biraz saçmaladım galıba ben yaa bu ay klomen kullansam adetimin üçüncü adetim ilk günü bögürtlen kökü kullansam nasıl olur klmenle yumurtam buyuse daha sonrada bögürtlenle catlasa saçma dimi:26:

canım klomeni aklına göre içme.. doktor kontrolü çok önemli bu ilaçta.. ayrıca ilaçlarla bitkisel kürler ters tepki yapabilir.. bence ikisi bir arada olmamalı..
bunlar benim fikirlerim.. ama bence doktora gitmeden düşünme bunları..
bu arada belim çok ağrıyor yaaa hala gelmedi kırmızılar deli ettiler beni

şimdi bende baktım karıştırmışım ama onlardan birine bende daha önce bakmışım aklıma yattı ben çağda muayenede 32 tl veriyorum. sgk anlaşması varmış onuda gördüm. aklımda dr un gitmeyi düşünücem dr um izine ayrılacak nasılsa. teşekkür ederim ilgin için canım sağol. bende ilgili olsun istiyorum tabi benim doktorda güleç yüzlüfalan ama seninkide pek bi espriliymiş demkkki:))

canım benim pko görünümü baya değişti kürtajdan sonra hatta hiç kistim yok neredeyse düzenli olmaya başladı reglim,lh değerlerim vs. ise çok daha iyi...

haklısın galıba canım aay iş yerinden izin almaya çekiniyorum surat yapıyorlar bide kontrollerı alttan yapıyorlaryaa çok uatnıyorum çok kasıyorum kendımı yaa napcam bennn bu akşam bi randevu almaya çalışsammı acab yaaa:26:

ahh ahh sen benim doktordaki esprileri bi görsen.. çok tatlıdır çooook.. ve ilgi benim için çok önemliydi.. bunu yakaladığım için çok mutluyum.. darısı başına olsun..

canım izin konusunda haklısın.. sıkıntı oluyor işyerlerinde bu.. ama elden gelen birşey yok.. iş yerine yakın bir yer bulsan, hızlıca gidip gelsen filan idare edemezler mi?
bir de valla takma kafana alttan muayeneyi.. ben de ilk zamanlar çok stres oluyordum ama artık alıştım.. hiç rahatsız olmuyorum.. doktorum bu konuda çok anlayışlı, odanın ışığını kapatıyor yanıma gelirken ve neredeyse hiç görmüyor bebeğimiz için tüm bu sıkıntılar, katlanmak zorundayız.. lütfen sıkıntı etme kendine ufak tefek şeyleri..

ahh ahh sen benim doktordaki esprileri bi görsen.. çok tatlıdır çooook.. ve ilgi benim için çok önemliydi.. bunu yakaladığım için çok mutluyum.. darısı başına olsun..

:) amin hepimizin biraz daha soruya ne dersin :)
20 defa falan gittim dedin kaç aydır devam ediyorsun tedaviye nasıl başladınız neler kullandınız yumurrtalarınız ne durumda hangi tedavileri gördün hangi süreçlerde dr ile görüşüyorsun yani sağlama yapmak açısından yada başıma gelecekleri kestirmek açısından ben 2 ay klomen kullandım 1 ayda femara+çatlatma iğnesi bu ay ilk kez yumurtam buyudu ama şu anda adetım yarın dr uma gıdıem hem tedavıda napcamıza karar verez hemde ızne ayrılacağı çin süreç nasıl devam edecek onu kkonusucaz bu aralar dr unu görmeye gelme durumum var yani:)

haklısın canım bebek olsunda kontrol neki dimi ben şu doktorların yanlarındakı asıtanlar oluyorya ayagınızı söyle koyun falan diyorlar bide bez veriyorlaryaa dikiliyorlar karşındaa sinir oluyorum bu sefer kızacam ama bkma diyecem gittiğim yerde :) ben bu akaşm randevu alamay çalısayım tahlıllerımı yenımem lazım valla uzun zaman oldu yaptırmayalı

ben ilk geçen sene temmuz ayında telefonla tanıştım kendisi ile.. bir arkadaşımın doğumunu yaptırdı ve arkadaşı tebrik için aradığımda bana telefonunu verdi sıkıntımı bildiği için muhakkak görüş çok memnunum çok dedi.. güle oynaya doğum yapmışlar.. 10 kere hamile kalsam 10 kere Sema hanımda doğururum ve normal doğururum deyip duruyor hala.. neyse.. bende bu gazla hemen aradım kadını akşam 7 sıralarında cepten.. kendimi tanıttım filan sonra şikayetlerimi sordu, anlattım bana adet görmem için ilaç söyledi ve muhakkak gel bekliyorum dedi.. benim gitme cesaretini kendimde toplamam aralık ayını buldu ve yine telefon ettim yine ilaç tavsiyesi ve ben ocak ayında adetle birlikte doktorun kapısını çaldım.. üstünden 6 ay geçmiş olmasına rağmen konuştuğumuz herşeyi hatırlıyordu.. bu benim için çok önemliydi.. bir sonraki gidişimde bana; sana ne yapmıştık hangi ilacı vermiştik demeyecekti bundan emindim.. neyse ocaktan beri her ay 2 kez minimum gidiyorum ilk aylarda cyclo prognova diye bir ilaç ve direk metformin içerikli glukophage verdi.. 3 ay bunları kullandım.. sonra ilk klomen denememi mayısta yaptık.. ilk ay 3 yumurtam oldu, çok heveslendik.. hatta öyle güven vardı ki içimde kesin hamileydim.. ama avucumu yaladım sonra tatile çıktığım için eşimden ayrı bir ay ara verdik.. sonra temmuz ayında 2. klomen denemem.. tek bir yumurta o da zorla büyüdü.. çatlatma iğnesi pregnyl vuruldum.. yine hüsran yine avuç yalama sonra yine ara verdik bir ay daha.. ve eylül ayında 3. klomen denemem.. bu sefer pregnyl bulamadık ovitrelle çatlatma iğnesi.. 2 yumoş biri küçük biri büyük.. ama küçük olan iğne günü atak yapmış diğerine yetişmiş.. sonuç iki sağlıklı yumurta ama yine hüsran.. ehh şimdi bu 4. klomen demem.. 6ya kadar yolu var diyor doktor.. yumurtan oluşmasa iğneliye geçerdik ama iyi cevap veriyorsun deneyelim diyor.. deniyoruz heyecanla.. şimdi adetimi bekliyorum.. inşallah gelmez.. ama evde test yaptım negatifti.. eli kulağında gelecek akşam sabah.. tüm bu ilaç iğne süreçleri arasında, eşime 2. klomen ayında test yaptırdık. çok şükür sıkıntı çıkmadı.. 3. klomen tedavim başladığında adet kesilir kesilmez rahim filmi de çektirdim.. anestezisiz.. doktoruma çok güvendim ve hiç acısız ağrısız geçti.. başka da birşey yapmadık daha.. inşallah bu ay tutmuştur.. doğum günüm geliyor.. 5 gün sonra doğum günüm.. eşim bana süpriz derdinde.. bende ona süpriz yaparım inşallah..
fazla uzun oldu, çenem düştü.. ara ara oluyor böyle.. kusura bakma..
sende adeti bekliyorsun sanırım.. inşallah adetin gelmez bebeğin seninledir..

yaa bende de doktorun hemşiresi oluyordu ilk zamanlar.. rahatsız oluyordum.. çıkarsanız soyuncam diyordum ne var canım bütün gün görüyoruz diyordu.. gıcık oluyor ve direk benimki farklı görme benimkini deyip tersliyordum artık içeri kimse gelmiyor.. zaten o hemşire de gitti.. yenisi geldi yerine suratsız bişey, kasıntı.. dünya umrunda değil..

valla kız sen manyaksın heee ne kadar güzel konusuyorsun benki farklı dur bende öyle diyeyimmm sen kolay kolay yaşlanmazsın hee ne güzel hayat dolusun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…