Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

çoookk teşekkr ederim canım çok güzel açıklamışsın yaklaşık olarak benzer süreçler yaşıyoruz demekk i hepimiz benim yumurtalar klomene tepki vermedi femara isimli bir ilaca prosedurde pek kullanılmayan bir ilaça tepki verdi henüz bir kez kullandım adetim dün başladı yarın druma gidicem. çenen düşsün çok güzel oluyor bende sabırsızlıkla yazmanı bekliyordum teşekkür ederim. benim dr um 3 ay kadar deneriz demişti ama yeni ilaca tepki verdiğinden sanırım hemen iğnelere geçmeyecektır eşimin yaşı 40 olduğundan çok uzun sürsün istemiyorum ama maddi külfetli oluyor malum dr ilaç falan herşey. umarım bu ay sonuç alırsın tedavinde.

benim dr un hemşireside pek bi sevimli oda zaten baya bir karanlık soyunurken konuşuyoruz oda cihazı hazırlıyor derken ben oyuruyorum bişle :)))

ecrincim ve yelkenli kız süreciniz sorunsuz geçer inşallah,
iyi doktorlarla karşılaşırsınız,
ve sonra burdaki bütün arkadaşlarım tabi..

ecrincim ve yelkenli kız süreciniz sorunsuz geçer inşallah,
iyi doktorlarla karşılaşırsınız,
ve sonra burdaki bütün arkadaşlarım tabi..

herşey gönlümüze göre olur inşallah bizimde minnak ikizlerimiz olur mu ki :)

valla kız sen manyaksın heee ne kadar güzel konusuyorsun benki farklı dur bende öyle diyeyimmm sen kolay kolay yaşlanmazsın hee ne güzel hayat dolusun

aaa bak bak bna mannak dediiii inşallah yaşlanmam yahu.. fena olmaz yani

ahh ahh süreç zorlu ve uzun.. maddi külfet de cabası.. ama işte sonunda gelecek cimcimeler için katlanıyoruz
Allah aratmasın, tez zamanda gelsin yavrularımız.. inşallah yarın iyi sonuçlarla dönersin doktordan..

hehee yaşlanmada zaten yaa bişey daha sorcam özele gittsen bana tahlıl verse direk gidip o tahlılları devlette yaptırabılırmıyım acaba soru olurmu özelde yaptrıın biz yapamayız derlermı acaba:26: heee

valla bilmiyorum ki canım devlette yaparlar mı? ama bak sgk anlaşmalı benim gittiğim yer ve tüm hormon tahlillerim için 70tl birşey ödemiştim.. bence bir araştor derim özel klinikleri.. hem zamandan tasarrufun olur..

ben hep özelde yaptırmıstım 130tl falan tutmustu neyse kararımı değiştirdim adet olayım 2yada 3,günü gidip hep kontrol olcam hemde tahlıllerımı yenıletcem yanı 1taşda 2kuş vurmuş olcam 2kez izin almayada gerek kalmayacak

adetin 3-5. günleri arasında gidebilirsin.. inşallah iyi sonuçlar alırsın..

slm kızlar nasılsınızzz giremedim dünden beri trabzondan eniştem gelmişti sabahta bi faci atlattık bizim apartmanın önndeki su boruları deişio kepçe kazarken dogalgaz borusunu patlatmş uçucaktık havyaa

amin canım inşallah, maddi külfeti var birde manevi zayiat hangisi daha çok zorluyor çözemedim :/

slm kızlar nasılsınızzz giremedim dünden beri trabzondan eniştem gelmişti sabahta bi faci atlattık bizim apartmanın önndeki su boruları deişio kepçe kazarken dogalgaz borusunu patlatmş uçucaktık havyaa

Allah korusun ya öyle hafif bi mevzu değil yani verilmş sadakanız varmış geçmiş olsun.

bende de soğan öyle gaz yapmıştıki çatlayacam sanmıştım.ama sivilcelerimi yok etmişti ki bende her zaman sivilce vardır şaşırmıştım gerçekten neden sizde öyle olduki.

klomenle kür yapma bence.ben bir kere klomen ve incir kürü yapmıştım yumurtammm o kadar büyümüştiki.allahtan kiste dönüşmedi.

tatlımmmmmmmm bakkkkkkk hala gelmemişşşşş yaşasınnnnnnnn.bide sendeki belirtiler ben dede varrr vallahi.ne olur gelmesinde hamile ol canımmm ya bana da moral ol.

cyclo prognova bu nasıl bi ilaçtı tatlım peki.bide bişey soracam gece ben yatakta feci terliyorum işte sabah tel çalıyor uzanıp yan komidine onu kapatıyorum kalkmadan hızlı bişekilde sonra termemetreyi alıyorum öyle ölçüyorum bunlarıda hızlı bi şekilde yapıyorum anlayacağın yatakta kıpranıp sonra ateş ölçüyorum.bugünde öyle oldu gecede bayağı terlemiştim zaten benim ateş 36,9 çıktı yuhhhh dedim 10 dakika daha uyuyup tekrar ölçtüm 36,6 oldu şimdi ben tabloya hangisini ekleyeyimmm.ya sizde ateş ölçmeden yatakta kıpırdanmak zorunda kalıyorsunuz değilmi.ya ateş 36,9 çıkınca birden ayyy çokmu ani hareket ettim dedim

Son düzenleme:

geçmiş olsun tatlımmmm aman allah korumuş gerçekten.

ayy geçmiş olsun.. Allah kazadan beladan korusun.. bu işçilerde kazma oluyor yahu

bak yaaa nasıl seviniyo dur kız hele.. bugünün yarını da var.. inşallah gelmezler valla bende istemeden de olsa heveslenmiyorum desem yalan olur
ateşe gelince; bende yandan uzanıyorum alıyorum filan.. merak etme hepten hareketsiz olmuyorum yani.. ama ilk değeri baz al her zaman.. bi daha ölçme bence.. kafanı karıştırır hemde
cyclo prognova; doğum kontrol ilacı gibi ama kontrol amacı olmayan, adet döngüsünü düzene sokmaya yarayan bir ilaç.. kist oluştuğunda filan da doktorlar tercih edebiliyor.. mesela benim 2. denememde yumurta çatlamamış kist olmuştu bu ilacı kullanmıştım..

yazdıklarınızı okudum kızlar nasılsınız?
maşallah birikmiş yine ve yeni arkadaşlar gelmiş hoşgelmişler..
canım inşallah olsun bu ay olmazsa da tahlillerini yaptıracaksın iyi bir de doktor bulman gerekli...

akıntının adetle ilgisi yok canım ya... bende de bu gün tatlı yeme isteği oldu ilk defa 1 tane küçük çikolata yedim diet yabana gitmez umarım...
evet canım çalışmaları yapmak elimizden tek gelen ne güzel dedin...

peki kaç gun sonra adet olacağızki bu ilaç bittikten sonra ? soğan suyu içtim dun akşamla bu sabah birde ?
progestan bittikten sonraki 4. gün adetin gelir...
gelmezse test yaparsın...

selam kızlar pkolu olupta az kilosu olan kaç kişi var burda? yani genel durum nedır?
bence çok azdır bu oran çünkü deli gibi yemek yedirtiyor pko kaynaklı insülin direnci sorunu....

ahh ahh sen benim doktordaki esprileri bi görsen.. çok tatlıdır çooook.. ve ilgi benim için çok önemliydi.. bunu yakaladığım için çok mutluyum.. darısı başına olsun..
yaaaa bir ben bulamıyorum öylesini zaten... hiç şansım yok...

ecrin bence yapmazlar canım devlette yani yine devletteki jinekolog doktora görünmen ve o tahlilleri o doktora kabul ettirmen gerekli sonrasında devlet hastanesindeki doktorun seni tahlil için yönlendirmesi gerekli...

geçmiş olsun canım ya şakası olmaz gaz, tüp vs nin...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…