Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

peki kaç gun sonra adet olacağızki bu ilaç bittikten sonra ? soğan suyu içtim dun akşamla bu sabah birde ?

selam kızlar pkolu olupta az kilosu olan kaç kişi var burda? yani genel durum nedır?

slm cnm. bendede pko var. 62 kiloyum 1,66 boy boyuma göre normal kilom... hormonlarda hi bir sorunum yok. daha yeni tedaviye başladım ben ultrasonda görduler pko ve rahim kalınlaşması oldugunu. progestan içtim ve adet olmayı bekliyorum.

selam canım, adet döngülerin uzunmuydu kısa mı bende normal pkodan görülenin tersine sık adet olma eğilimi varda

valla benim genelde progestan sonrası 4. gün geliyor kırmızılar.. benimde 31. günüm.. 1 gün var aramızda bakalım ne olacak.. ya bende hiç düzgün adet olmadım.. hatta ilaçsız neredeyse hiç adet olmuyor bende.. ocaktan beri ilaçlar desteği ile ortalama 30 günde geliyordu ama son aylarda 34 güne uzadı.. doktoruma söyledim.. o da progestanı günde 3 tane verdi ve 10 günde biter döndün kısalır iyi olur dedi.. ama yok bak gene bekletiyor beni.. güya çok beklemeyecektim ama bu benim kaderim olsa gerek..
ağrın sancın yok dimi senin? belirtin de yok.. bende de bi sürü belirti var.. karın ağrısı, akıntı, sivilce, gerginlik.. varda var..

haklısın bakalım inşallah koskoca kavonoz keçiboynuzu pekmezini de yedirdim eşime bu ay hamile kalmazsam birdaha bu kadar uğraşmam çok zor hele çalışan için...hayırlısı

canım selam
ben İstanbul Ataşehir de oturuyorum Yeditepe üniversitesi hastanesi doç. doktor Gazi Yıldırım'ı öneririim inan hiç pişman olmazsın ben ki o kadar çok doktor denedeim ki Allah karşıma bu kadar iyi birini çıkardı...

selam kızlar pkolu olupta az kilosu olan kaç kişi var burda? yani genel durum nedır?

canım ben1,63 boyundayım 56-57 kilo civarlarındayım...

hoşgeldin canm aramıza.

canm bebeklerini Allah bağışlasın.3.yümü istiyosun sen?ikizlerinde hangi tedavi süreçlerinden geçtin anlatırmısın hikayeni?

kızlar hamıle olup bebek dogurunca pco geçiyor mu?

selamlar hanımlar tekrar,
hızlı akan muhabbetlerinizi takip ediyorum ama yazmaya çok fırsatım olmuyor,

kısaca kendimi yazayım,

evliliğimin ilk yılı titiz bi biçimde korunduk
anam sonra deiniyoruz olmuyor,deniyoruz olmuyor,
bu salak dizilerden de insanların haydaaa çocuk yapalım diye yorgan altına kikirdeyerek kaçtıklarında hemen hamile kalındığını zannediyordum,
önce bir kadın doğumcuya gittik,bişeyin yok dedi,6 ay deneyin dedi,yine yok,
sonra bir başka doktor PKO teşhisi koydu,artık mübarek bir PKO luydum,
Hemen rahim filmi çektirdik,eşimin sperm analizi yapıldı,başka bi sorun çıkmadı,
Doktorum Gluchopage verdi bir süre ve Folik asit başladım,
Böyle bir süreçte kayınpederimi kaybettim araya zaman girdi,derken
doktorum aşılama önerdi ama ben adet düzensizliklerimden hayal kırıklıklarımdan illa tüp olsun,garanti olsun dedim ve tüp bebek yaptık,
ikiz kızlarım var,Allah bağışlarsa,darısı başınıza inşallah..
şimdi korunmamamıza ve aslında şimdilik 3. yü düşünmemeize rağmen hala adet olunca moralim bozuluyor..

Bu arada hanımlar yazmayı unutmuşum,
doğumdan sonra yine PKO durumu pırtlıyor hemen,

geçmiyor yani:18:

hıı analdım canım evet aramızda 1gün var bakalım hayırlısı olsun hakkımızda.bende progestanı 5gün içtim sabah akşam biteli bugun 2,gün geçen ay 3,günde adet oldum galıba yanlıs hatırlamıyorsam buay bende bişey yok odun gibiyim valla ne bi belirti ne bişey bide kendımı pek dinlemediğim için pek fazla belirti yok galıba beklıyorum adet olmayı hamıle olcagımıd ahiç düşünmüyorum ama allhdan umut kesılmez dımı bekleyelım bakalım ben sadece cok sık wc gidiyorum ama 1,5litre su içiyorum ondan galıbaa bakalım hayırlısı yarın yada cuma günü doktora gitcem inş.adet oluncada testlarımı yaptırcam

gossip canım ben kendi doktorumdan çok memnundum,sağolsun hamileliğim de onunla geçti,
arz talep meselesi nelerden memnunsun değilsin,nasıl birini ararsın bilmiyorum ama arzu edersen özelden yazışabiliriz.İstanbul Fulya-Şişli de..

mrb canım ne güzel anlatmıssın hıkayenı ne mutlu sanan ikizlerin varr bu hastalıkdan kurtulmanın yolu yok galıba doktorun ismini burdnada yazabılrfısın canım muayne ucretleri ne kadardı peki bende iyi bir doktor bulmak istoyoum

Canım benim Doktorum Serdar KOÇ Bey di..
Yani muteber şahsıyla alakalı arzu ederseniz ayrıca konuşur,yazışırız,
çünkü herkes aynı tip doktordan da hoşlanmıyor,
yani bana göre iyi olan,başkasına göre ilgisiz,
başkasına ilgili olan bana göre densiz gelebiliyor,

Serdar Bey harika bir doktordu,hamileliğim ve hatta sonraki takiplerim hep onunlaydı yine ona giderim bir durumum olursa,

Kendisi benim zamnımda Medikal Parktaydı,Şimdi Fulyada İstanbul Cerrahi Hastanesinde,
Ancak ben Şişli Musevi Mezarlığı karşısında muayenehanesine gittim,
benim zamanımda yani yaklaşık 3 yıl önce 80 liraydı,ama devamlı hastalarına 50 yani bana da 50 oluyordu ,siz de benim selamımla giderseniz size de bişeyler yapar belki
ben bedavaya ikiz çocuk sahibi oldum diyebilirim hamdolsun

yardım için teşekkürler canım suan ben devlete gitmeyi düşünüyorum maddı durumdan dolayı ilk tedavılerıme başlayacam güzel sonuclar almazsam tekarra görüşürüz senınle bu doktoru sagol canım

seninde kilon yok h-daha önce genelde kilolu olanlar denk gelmiş demekki ama bu aralarda hep normL kiloda olanlar denk geldi enteresannn :)

valla iyi cesaret canım ya 3. düşünmüyorsunuz ama korunmuyorsunuz hahaha :) geçen arkadaşla yaptık bu muhabbeti kaza kursunu oldun dıyemem evladıma nahoş olansa bende 1 tane bile yok daha beceremedik 1.5 senedır denıyoruz ama denedığımızle kalıyoruz:)
valla iyi cesaret ama tabi ekonomik durumda önemli bize dr haplar çatlatma iğnesi bile ağır geliyor tüp işine çok daha fazla masraf var zorda kalmadıkça o kadrına gidemeyiz heralde ki eşimlede konuştuk oda napalım kredi çekeriz diyor garibim hanım yumurta geliştiremiyor napsınnn
2iz kızların varmış rabbim bağışlasın hayırlı evlat olsunlar inşallah.

Bu arada hanımlar yazmayı unutmuşum,
doğumdan sonra yine PKO durumu pırtlıyor hemen,

geçmiyor yani:18:

aklımdaki bir soruya yanıt oldun dr dayken aklıma gelmıyor bı turlu soracaktım senden aldım cevabı sağol canım.

Ben kendisiyle Tanıştığımda Bakırköy Devlet Hastanesinde İnfertilite uzmanıydı,
eşim doktor olduğu için bir doktor arkadaşı sayesinde tanışmıştık,
bütün tahlillerimi de devlette yapmaya devam etmiştim ben de,
rahim filmim de dahil,
işi uzatmazsanız eğer madden çok yıpranmıyor insan,
ama aşılama,aşılama,tüp deneme,tüp deneme derken çok yoruluyor ve her ilaç grubu için ayrı masraf yapıyor insan..
Gönlüne göre olsun imnşallah canım,ben buralardayım..

kızlar ankarada olan var mı yada ankarda kadın doğumcu tanıdıkları olan falan yani iyi bi dr arkadaş arıyor ben dr umdan memnunum ama oda doğum yapacak bu ay sonunda galiba izne ayrılacak 2 ay yokum demişti ama yarın randevum var öğrenirim artık kendisi bi dr önerebilir yada tedaviye ara verebiliriz. ama varsa öneriniz duymak isterim. şimdiden teşekkürler

ya canım ben açıkçası dğumdan hemen sonra spiral işine giriştim,dedim ikizler üstüne nolur nolmaz,
çok kanamam oldu,
evliliğin başında da saçma sapan yere korunmuşuz zaten,
eşim dedi ne diye kendine eziyet ediyorsun bırak şu korunma işini,
şimdi yine işin gırgırındayız,ama düşünmüyorum desem de diyorum ya hala adet olamayınca moralim bozuluyor,
artık kızlarım büyüdü sayılır,valla bi bebek olsa hiç kaza kurşunu demem yani,

ben hiç testte başarılı olup eşime ay kocacığım hamileyim diye süpriz yapamamıştım,
ilk testimi hamileliğimin 3.ayında yapmıştım,hamile olmama rağmen ellerim titriyordu ya çift çizgi olmaz sa diye,
o yüzden çift .izgiyi normal yolla bulursam öpüp başıma koyarım..

tedavi süreci deyince,
ben madden manen yıpranmamak adına bu çatlatma iğnesiymiş doktor kontrolleriymiş ve her adet sonucu hayal kırıklıklarıymışş mahvolmamak için işi kısa tuttum,
çok zor bir süreç evet,
o yüzden aklınıza koyduysanız bismillah deyip dalın işin içine

ayrıca doğumdan sonraki pko konusunda doktorlar afaki konuşuyorlar canım,
yani tekrarlayabilirdee,tekrarlamayabilir dee,yüzde şu-bu diye..
ama tekrarlıyor,düzelenini hiç duymadım ben..

Son düzenleme:
amin canım amin busmaide hamıle galıba geçmişi okuyorumda şöylee öyle gördüm o nasıl kaldı yaa çok sevındım valla hayırlısı olsun

evet canım oda hamile çok şükür

evet çok şükür içime sindi çok bekledim valla bir buçuk yıl oldu artık çok bunaldım eşimin ailesiyle yaşamaktan özgürlüğümü istiyorum artık :)

çok iyi bir doktor biliyorum ferhat uysal eğer ararsan yada gidersen çağla karabiberin arkadaşının tandığıyım dersin sizi tavsiye ettiler yardımcı olur canım sana bende doktora başlıyacağım zaman ona gidicem numarasını özelden atıyorum sana

inşallah gelir hayatım gönlünü ferah tut gelmezse bile üzülme zamanımız var bekliyoruz işte alıştık artık değilmi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…