Pınar'ın Günlüğü

Sadece yürüyüş yaparak kilo verildiğinde göbek de erir mi?

• Evet göbek de erir ve karın sıkılaşır

• Hayır çok fazla erimiyor öylece kalıyor göbek

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Menülerini de başlangıç için güzel buldum ama şöyle iki hafta sonra değişikliğe gitmek gerekiyor yoksa vücut da alisiyor sen bu sekilde devam et sonra birlikte bir el atarız, mesela son 15 gündur kilo vermem çok yavaslamisti 3 gün önce yeni şeyler ekledim biraz değiştirdim ogunleri müthiş fark etti cuma tartilip neler yaptigimi yazarim

12 Eylül Menüm
Sabah
2 kaşık pişmiş yumurta
1 dilim kepekli ekmek
Yeşil biber salatalık mandalina elma
Şekersiz çay

Ara
2 tane salatalık

Öğlen
3-4 köfte büyüklüğünde gelir kavurma
1 dilim kepekli ekmek
Salatalık domates elma
Şekersiz çay

Akşam
1 fincan şekerli Türk kahvesi
2 fincan melisa çayı
6-7 çatal kavurma(her çatalda küçük 1 parça et vardı)

Ara
2 tane salatalık

Su
8 bardak ya da daha fazla

Egzersiz
25 dakika yürüyüş

Son düzenleme:
K kimyayas hayırlı bayramlar :) teşekkür ederim güzel yorumların için :) tecrübelerini benimle paylaşman ve paylaşacak olman beni çok mutlu etti :) çok teşekkür ediyorum :) inşALLAH istediğin kilona sağlıklı bir şekilde inebişirsin yeniden :) yeşil çayı canım istedikçe içiyorum menülerimin yarısında vardır büyük ihtimal... Bi de egzersiz de çok önemli sen egzersiz olarak bir şeyler yapıyor musun?

K kimyayas hayırlı bayramlar :) teşekkür ederim güzel yorumların için :) tecrübelerini benimle paylaşman ve paylaşacak olman beni çok mutlu etti :) çok teşekkür ediyorum :) inşALLAH istediğin kilona sağlıklı bir şekilde inebişirsin yeniden :) yeşil çayı canım istedikçe içiyorum menülerimin yarısında vardır büyük ihtimal... Bi de egzersiz de çok önemli sen egzersiz olarak bir şeyler yapıyor musun?
Canım ben kilo verdiğim dönem o kadar çok araştırma yaptım ki bunlarida not aldım olaki tekrar lazım olursa diye günlük tuttum, hatta anneme o dönem aç yatmazsam kilo verilmiyor demişim çünkü denemistim tabi ac dediğim tıka basa doymayacaksin anlamında annem bunu unutmamis, bir ayda 5 kilo gitti bebek olduğu için duzenli yuruyemedim hafta da ortalama 2 gündür, ama bir haftadır evde çok koşturdum hareketli olmaya çalışıyorum ama 3-4 gün tempolu 45 dk yürüyüş olsa süper olur .bu kiloylada bacaklarima çok yuklenmek istemiyorum önceki zayiflamamda artık kesmiyordu her gun 2 saat yuruyordum tabi varis oldu bacaklarim bu defa o hataya düşmek istemiyorum

Mesela kabız olmamalisin yoksa kilo vermen durur, öğün atlamayacaksin o öğünde bir şeyler mutlaka yiyeceksin kilo vermem yavasliyor,bir dr metabolizmayi yanan bir ateşe benzetmisti,az az odun atar gibi az az sık sık yani 2 ikibucuk saatlik aralarla besleneceksin bu çok önemli, akşam yemeğini 6-7gibi sonraki ara öğünü de 9 gibi yapıp yeme işini bitireceksin, su zaten biliyorsun çok önemli ben yaklaşık 4 lt içiyorum emzirdigim için de , birde yemekten çok iceceksin yani su süt ayran maden suyu ile.neyse seninde bildiğin şeyler vardır içinde kafanı şişirmeyeyim

13 Eylül Menüm

Ara
Biraz kuru üzüm

Sabah
3 köfte kadar kavurma
1 dilim kepekli ekmek
Salatalık domates
Şekersiz çay

Ara
Tadımlık ceviz
3 çiğ fındık
1 elma
1 mandalina
Biraz kuru üzüm

Öğlen
Kaynamış kafa eti
2,5 köfte kadar
Yarım limon
1 mandalina
1 dilim kepekli ekmek

Ara
Şekersiz Çay
7 tane çikolatalı leblebi
1 küçük bayram çikolatası
1 tane susamlı gevrek
2 bardak yeşil çay

Su
8 bardak veya daha fazla

Egzersiz
Yapmadım

Son düzenleme:
Mesela kabız olmamalisin yoksa kilo vermen durur, öğün atlamayacaksin o öğünde bir şeyler mutlaka yiyeceksin kilo vermem yavasliyor,bir dr metabolizmayi yanan bir ateşe benzetmisti,az az odun atar gibi az az sık sık yani 2 ikibucuk saatlik aralarla besleneceksin bu çok önemli, akşam yemeğini 6-7gibi sonraki ara öğünü de 9 gibi yapıp yeme işini bitireceksin, su zaten biliyorsun çok önemli ben yaklaşık 4 lt içiyorum emzirdigim için de , birde yemekten çok iceceksin yani su süt ayran maden suyu ile.neyse seninde bildiğin şeyler vardır içinde kafanı şişirmeyeyim
Estağfurullah gayet faydalı bilgiler paylaşıyorsun ben bu konularda çok yeniyim en yüksek 89u gördüm şu an85.9 um bu süreçte bana yorum yapman motive ediyor beni bu arada ben hiç zayıf olmadım kendimi bildim bileli kiloluydum... Zayıflayınca nasıl görüneceğim çok merak ediyorum...

Bebeğine de sana da maşALLAH inşALLAH o eski fazla kilosuz günlerine tekrar dönebilirsin :)

Estağfurullah gayet faydalı bilgiler paylaşıyorsun ben bu konularda çok yeniyim en yüksek 89u gördüm şu an85.9 um bu süreçte bana yorum yapman motive ediyor beni bu arada ben hiç zayıf olmadım kendimi bildim bileli kiloluydum... Zayıflayınca nasıl görüneceğim çok merak ediyorum...

Bebeğine de sana da maşALLAH inşALLAH o eski fazla kilosuz günlerine tekrar dönebilirsin :)
Canım kilo verince iltifatlar ard arda geliyor bazıları seni taniyamiyor güzel duygular, şu iki gün et ve tatlı beni bozdu ama toparlarim inşallah, bir liste deniyordum ona yazık oldu bugün fena değildim,yarın daha kontrollü olmalıyım cuma tartiliciiim çünkü

Canım kilo verince iltifatlar ard arda geliyor bazıları seni taniyamiyor güzel duygular, şu iki gün et ve tatlı beni bozdu ama toparlarim inşallah, bir liste deniyordum ona yazık oldu bugün fena değildim,yarın daha kontrollü olmalıyım cuma tartiliciiim çünkü
İnşALLAH verebiliriz kiloları çok heyecanlandım nasıl bir şeye benzeyeceğim acaba :)

14 Eylül Menüm

2 köfte büyüklüğü gelir kavurma
1 domates 2 salatalık
Şekersiz çay

Ara
1 elma
5 fındık
1 bardak yeşil çay

Öğle
1 çatal yeşil fasulye
Kuru üzümlü yoğurt( 3 yemek kaşığı yoğurt ve birazcık kuru üzüm ile)
1 dilim kepekli ekmek

Akşam
1 köfte büyüklüğünde düdüklüde kaynatma ile kavurma arası et
1 dilim kepekli ekmek
1 domates 2 salatalık

Ara
1 melisa çayı
Yarım kibrit kutusu kaşar peyniri
1 lavaşın üçte ikisi
1 tatlı kaşığı çikolata
1 elma
2 küçük domates
Not: Bu öğünü göz tansiyonum yükseldiği için abarttım biraz...

Su
16 bardak

Egzersiz
25 dakika yürüyüş

14 Eylül Menüm

2 köfte büyüklüğü gelir kavurma
1 domates 2 salatalık
Şekersiz çay

Ara
1 elma
5 fındık
1 bardak yeşil çay

Öğle
1 çatal yeşil fasulye
Kuru üzümlü yoğurt( 3 yemek kaşığı yoğurt ve birazcık kuru üzüm ile)
1 dilim kepekli ekmek

Akşam
1 köfte büyüklüğünde düdüklüde kaynatma ile kavurma arası et
1 dilim kepekli ekmek
1 domates 2 salatalık

Ara
1 melisa çayı
Yarım kibrit kutusu kaşar peyniri
1 lavaşın üçte ikisi
1 tatlı kaşığı çikolata
1 elma
2 küçük domates
Not: Bu öğünü göz tansiyonum yükseldiği için abarttım biraz...

Su
16 bardak

Egzersiz
25 dakika yürüyüş
Maşallah çok iyi gidiyorsun pınar, bende başladığım gün foto çekmiştim tutuklular gibi önden sağ sol profilden:olamaz: bugün yine çektim aslında 5 kiloda bir yapacaktim bugün yapabildim bu 80 kiloluk halime bile hayran kaldim:KK48:fark çok belli tabi eşime de teyit ettirdim , tavsiye ederim sende yap motivasyon tavan yaptı bende:KK76:nerdeeen nereye demek için şart

Maşallah çok iyi gidiyorsun pınar, bende başladığım gün foto çekmiştim tutuklular gibi önden sağ sol profilden:olamaz: bugün yine çektim aslında 5 kiloda bir yapacaktim bugün yapabildim bu 80 kiloluk halime bile hayran kaldim:KK48:fark çok belli tabi eşime de teyit ettirdim , tavsiye ederim sende yap motivasyon tavan yaptı bende:KK76:nerdeeen nereye demek için şart
Güzel fikir :) bunu deneyeceğim :) annemin bugünkü yorumu kalçada küçülme var ama göbeğin hala aynı dedi bana... Sanırım yürüyüşün göbeğe pek etkisi yok 3. Haftadayım şimdi sanırım mekik de yapsam iyi olacak ama mekiği yanlış yaparım da yarar yerine zarar görürsem diye korkuyorum
Gerçi mezro ile geçen hafta ölçtüğümde 2 cm de belden incelme vardı olmadı yarın mezro ile tekrar ölçüm yapayım belimi kalçamı

Güzel fikir :) bunu deneyeceğim :) annemin bugünkü yorumu kalçada küçülme var ama göbeğin hala aynı dedi bana... Sanırım yürüyüşün göbeğe pek etkisi yok 3. Haftadayım şimdi sanırım mekik de yapsam iyi olacak ama mekiği yanlış yaparım da yarar yerine zarar görürsem diye korkuyorum
Gerçi mezro ile geçen hafta ölçtüğümde 2 cm de belden incelme vardı olmadı yarın mezro ile tekrar ölçüm yapayım belimi kalçamı
Benim de göbek sezeryanin da etkisiyle kocaman ama o bile azıcık toparlamaya başlamış senin de gider ama ekstra gobege çalışmak gerekiyor.ben şimdilik yapmıyorum ama önceden platesin hundred yüz diye bir hareketi vardı onu yapardım birde yere uzanıp makas hareketi yapardım çok işe yarıyor biraz daha kuculeyim bende yapıcam, benide annemler 87 kiloluk halimle hatırlıyorlar yarından sonra yanıma gelecekler bakalım farkedecekler mi

Benim de göbek sezeryanin da etkisiyle kocaman ama o bile azıcık toparlamaya başlamış senin de gider ama ekstra gobege çalışmak gerekiyor.ben şimdilik yapmıyorum ama önceden platesin hundred yüz diye bir hareketi vardı onu yapardım birde yere uzanıp makas hareketi yapardım çok işe yarıyor biraz daha kuculeyim bende yapıcam, benide annemler 87 kiloluk halimle hatırlıyorlar yarından sonra yanıma gelecekler bakalım farkedecekler mi
Peki bu hareketlere de bakarım :) teşekkürler söylediğin için :) bence farkederler 7 kg az uz değil yani :) bu arada ben bekarım henüz ve şu an beni seven hiçbir erkek yok :KK43: peşimden koşan kimse yok ben kendi kendime sevip hayal kırıklığı yaşıyorum hep :KK43:

15 Eylül Menüm

Sabah
1 küçük tabak kıymalı menemen
1 dilim kepekli ekmek
2 salatalık
Şekersiz çay
1 elma

Ara
5 fındık
Melisa çayı

Öğlen
1 köfte büyüklüğünde kavurma
1 dilim kepekli ekmek
1 kase yoğurt
Yeşil çay

Akşam
1 köfte büyüklüğünde kavurma
1 dilim karışık tahıllı ekmek
1 salkım üzüm
Yeşillikler(Marul, ekşimen)
Şekersiz çay

Su
15 bardak

Egzersiz
Dinlendim

Peki bu hareketlere de bakarım :) teşekkürler söylediğin için :) bence farkederler 7 kg az uz değil yani :) bu arada ben bekarım henüz ve şu an beni seven hiçbir erkek yok :KK43: peşimden koşan kimse yok ben kendi kendime sevip hayal kırıklığı yaşıyorum hep :KK43:
Canım ben 35 olmak üzereyim, sen daha gencsin inşallah fazlalıklarını üzerinden bir at , kendini iyi hisset gerisi gelir sevilirsin de seversinde,diyorum ya seni taniyamayacaklar o pınar olduguna inanmayacaklar iyice zayiflayana kadar çok kıyafet alma eskilerle idare et, sonra birden güüm diye çık ortaya walla film gibi oldu ama benim ki aynen öyleydi hey gidi günler hey:KK45:

Ayy d
Canım ben 35 olmak üzereyim, sen daha gencsin inşallah fazlalıklarını üzerinden bir at , kendini iyi hisset gerisi gelir sevilirsin de seversinde,diyorum ya seni taniyamayacaklar o pınar olduguna inanmayacaklar iyice zayiflayana kadar çok kıyafet alma eskilerle idare et, sonra birden güüm diye çık ortaya walla film gibi oldu ama benim ki aynen öyleydi hey gidi günler hey:KK45:
Darısı başıma inşALLAH :) ve sen de o güzel günleri tekrar yaşarsın inşALLAH :) geçen hafta 85.9 kg dım bu hafta 83.6 gösteriyor tartı :)(MaşALLAH)... :) bu arada Hayırlı Cuma'lar :)

Ayy d

Darısı başıma inşALLAH :) ve sen de o güzel günleri tekrar yaşarsın inşALLAH :) geçen hafta 85.9 kg dım bu hafta 83.6 gösteriyor tartı :)(MaşALLAH)... :) bu arada Hayırlı Cuma'lar :)
Walla maşallah genç olunca metabolizma hızlı yürü pınar kim tutar seni:halay:bende beis emiyor ona güveniyorum metabozmam normalde yavaş. Bugün tartilmadim dün eti biraz kaçırdım bağırsaklarım da calismiyop pazartesi tartilicam inşallah 79 lar görmeyi bekliyorum.pazartesi 80.7 idim ama bayramda et ve tatlıyine azcık kaçırdım. Pazartesi bir tartılayim sana müthiş tüyolala gelicem.kulaktan dolma değil diyetisyenden ve tecrübe edildi :KK76:

X