Özensizim her konuda …

ikicocukannesiyim

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2024
73
19
29
Kızlar ben kendime hiç dikkat etmiyorum yani giyinme konusunda olsun bakım konusunda olsun bilmiyorum hep toparlanmak istiyorum böyle yapan dikkat eden insanlara çok özeniyorum ama yok olmuyor zorla da olcak bisey değil sanırım ama mesela bi tarzım yok her yere hep aynı kıyafetle gidiyorum . Mesela çocukları dışarı çıkarılan jean tshirt eşimle dışarı çıkıcam yine aynı .. yani bi ayrım olmalı dimi ? Bi çeşitlilik olmalı dolabımda .. ben sanki sadece giyinmiş olmak için giyiniyorum mecburiyetten yani . Çok skldm bu durumdan esimde aksine kendine çok dikkat eder renk uyumuna saatine kadar seçer .
Yani giyinmek için giyinince mesela o onla olmuş hayatım diyor bakıyorum cidden olmamış ama ben önemsemediğim için dokunmuyor eşimde bak giyimin önemli için nekadar önemliyse kılıf kıyafette o kadar önemli kendini iyi özgüvenli hissedersin konuşman bile değişiyor diyo senin iyiliğini istiyorum diyor neden böyle paspalim ben ya

İki çocuk anası olunca bir şeyler yetişmiyor olabilir, sade temiz kendine yakışan şeyleri giymek lazım. Kendine bakım için yaşam alanı açman lazım. Ha deyince şıkır şıkır moda geçilmiyor. Biraz eşin de destek olacak sana bu süreçte ki rutin oluşsun. Sen çocukları giydir, topla et kocanın kıyafetleri hazırla düzeninde isen yetişmek için kendini ihmal ediyor olabilirsin

Kıyafet alırken kombin olarak almaya çalışın. Demekki elinizdekileri birbirine uydurmak zor geliyor.
Ben çoraba kadar alırım birşey aldığımda, evde uygun çorap var mı diye düşünüp. Yoksa uydurmak çok zor oluyor. Hatta ikili takım tercih ediyorum çoğunlukla.

Evet bu da var tabi ama kendime ait zevkim asla yok sosyal medyada link paylaşıyorlar ya beğenirsem kolayima gelip alırım diyorum o derece çünkü onlar hazır kombin yapmışlar ama zevkimin olması benimde bi fikrimin olması gerekir sanki ya

Durumdan sıkıldıysanız artık kendinize bir tarz olusturabilirsiniz aslında.Sosyal medyada olan butiklerden bakıp nelerden hoslandıgınızı anlayabilir ona göre bir tarz olusturabilirsiniz.Bakım konusunda da cilt bakımı saç beden bakımı vs bunlarsa yaşa ve amaca göre bakım yeterli zaten.İsterseniz olur hatta keyifte alırsınız belki?size de esinizin belirttiği gibi iyi gelecektir.

Uyum yakalamak zor geliyorsa elbise giymeye gayret edin. Alt üst kombin yapmaktan daha kolay. Kışın da elbiselerin üzerine bir kazak giyince yine şık duruyor. Ayakkabı da önemli. Birkaç moda hesabı takip edebilirsiniz veya pinterestten kombin sayfası bakabilirsiniz.

Eşiniz haklı ve sizi üzmeden kırmadan teşvik etmeye çalışması da çok güzel. Başka erkek olsa burun kıvırıp aldatmaya kadar götürebilir işi. Örneklerini bu site dahil bi çok yerde görüyoruz. Mesela evde ev hali tişört eşofman ve ev topuzuyla gezerken dışarı çıkarken hafif bi makyajla yüzüme bakınca enerjik hissederim. Kıyafetim o gün beni iyi hissettiriyorsa fotoğraf çekinirim kendinize azıcık zaman ayırsanız bile iyi hissettirir emin olun güzel bir alışveriş yapın

İllaki vardır da, kendi başına gezmeye gidip üst baş almak için zaman olmayınca kombin seçmemen normal. Rahat seviyorsan sen de kendine sportif şık şeyler seç. Hem rahat olursun hem şık. Kıy paraya

Ben de genelde spor ve rahat giyinirim günlük, bence spor şık da olabilirsiniz. Birkaç tüyo vereyim:

- Yazları ketenli, pamuklu mümkünse değişik renkli pantolonlar/şortlar giyerim. Zara çok iyi bohem ve rahat pantalonlar yapıyor tavsiye ederim. Olmazsa güzel bir üst, rahat beyaz bir pantolon/şort giyerim. Bir de beyaz ceket üste gider:) Burda önemli olan kumaşın iyi kalite olması, kötü kalite kumaşlar insanı paçoz gösteriyor genelde.

- Takı bence kıyafeti değiştirir, imkan varsa günlük spor bir altın küpe+yüzük (+bileklik) takımınız olsun. İmkan yoksa da biju kapın derim gerçekten çok güzel biju küpeler var

- Çok kafa yormak istemiyorsanız 2 çanta yeter bence, yazlık çanta için taba ve beyaz gibi 2 nötral rengi tercih edin, kışlıkta da bir siyah bir koyu kahve olsun mesela.

- Ayakkabıda da düz beyaz keten olur, taba sandalet/terlik olur, her şeyin altına gider bu ikili.

- Her şeyden önce insanı şık gösteren SAÇtır diyorum, kıyafet süper olmasa bile saç iyi yapılmışsa tüm görünüm iyi olabilir. Aksine tüm kıyafet iyiyse saç baş iyi değilse yine de kötü bir görüntü olabilir. Evde kullanılan saç aparatları var gayet praitk oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…