Özensizim her konuda …

Eğer kilo probleminiz yoksa online alışveriş platformlarında zaten kombin olarak görüyoruz kıyafetleri o şekilde beğendiğinizi kombin olarak alın. 3 kombin alın mesela sonra her ay 1 kombin ekleyin sonra birbirlerine uyanları giyebilirsiniz

Eşiniz haklı ve sizi üzmeden kırmadan teşvik etmeye çalışması da çok güzel. Başka erkek olsa burun kıvırıp aldatmaya kadar götürebilir işi. Örneklerini bu site dahil bi çok yerde görüyoruz. Mesela evde ev hali tişört eşofman ve ev topuzuyla gezerken dışarı çıkarken hafif bi makyajla yüzüme bakınca enerjik hissederim. Kıyafetim o gün beni iyi hissettiriyorsa fotoğraf çekinirim 🤪 kendinize azıcık zaman ayırsanız bile iyi hissettirir emin olun güzel bir alışveriş yapın 🤪🙏🏼
Çok haklısınız eşim kendine çok özen gösterir kendine saygın olmalı der herzaman ben olayı öyle çok abarttım ki onun atletleriyle dolaştığım oluyor 😣 dedgnz gibi aldatma ya kadar gidebilrken bu durum karşına alıp beni konuşuyor hep

Gözlemlerime göre sizin gibi kişiler gençliğinizde pek maddi durumu olmadığı için kıyafet almayı, kombinlemeyi öğrenememiş oluyor.
Uyum yakalamak tarz sahibi olmak için emek sarf etmeniz gerekiyor. Eğer varsa sizinle alışverişe çıkacak zevkli birini bulun güzel bir meblağ da ayırın. Alışveriş yapa yapa öğrenirsiniz. Önce alırsınız baktınız size uygun değil başka şey denersiniz böyle böyle tarzınızı oluşturmuş olursunuz. Bir anda doğrusunu bulmak zor olabilir ama pes etmeyin :)

Ve eğer bir yere mekana gidiyorsanız instagramda oranın adını yazıp çekilmiş fotoğraflara bakarak insanlar nasıl giyinmiş bakıp spor mu şık mı casual mı karar verebilirsiniz.

Aman odalar dolusu ayakkbı, kıyafet, kisisel bakım ürünleri bla bla kendime hep baktım.
O kadar ki arkadaşımın görümcesinin oglunun sünneti vardı zamanında ay elbise ayakkabı vs nasıl gezmiştim unutmuyorum😂😂😂.
Bazı şeyler zamanında mı güzel yoksa bıkkınlık mı geldi bilmiyorum…
Ama son zamanlarda artık sadecelik istiyorum.
Çok yoruyor beni bazı şeyler.
Bi kot bi tşört benim icin yeterli valla.

En en en en önemli olan temiz saçlar, kadının yüzünün temiz olması bıyık, kaş vs temiz kokması ve temiz kiyafet bitti.

Gerçekten giyiniş tarzı, süs vs o kadar etkiliyor ki benim psikolojimi.
Bazı günler mesela hiç kıyafetime, takıma, makyajıma özenesim uğraşasım gelmiyor. Çıkıyorum öyle direk evden ve fark ediyorum gün içerisinde kendimi iyi hissetmiyorum.
Ama ne zaman ki güzelce giyineyim, uyumlu takılar takıp, saçıma yüzüme özeneyim daha öz güvenli ve iyi hissediyorum kendimi. Çünkü aynada ki yansımam daha çok hoşuma gidiyor. Nişanlımla görüşeceğim de ekstra ekstra özeniyorum hatta jilet gibi :KK70:

Gözlemlerime göre sizin gibi kişiler gençliğinizde pek maddi durumu olmadığı için kıyafet almayı, kombinlemeyi öğrenememiş oluyor.
Uyum yakalamak tarz sahibi olmak için emek sarf etmeniz gerekiyor. Eğer varsa sizinle alışverişe çıkacak zevkli birini bulun güzel bir meblağ da ayırın. Alışveriş yapa yapa öğrenirsiniz. Önce alırsınız baktınız size uygun değil başka şey denersiniz böyle böyle tarzınızı oluşturmuş olursunuz. Bir anda doğrusunu bulmak zor olabilir ama pes etmeyin :)

Ve eğer bir yere mekana gidiyorsanız instagramda oranın adını yazıp çekilmiş fotoğraflara bakarak insanlar nasıl giyinmiş bakıp spor mu şık mı casual mı karar verebilirsiniz.
Ay çok haklısınız mesela casual nedemek bilmiyorum bile

Aman odalar dolusu ayakkbı, kıyafet, kisisel bakım ürünleri bla bla kendime hep baktım.
O kadar ki arkadaşımın görümcesinin oglunun sünneti vardı zamanında ay elbise ayakkabı vs nasıl gezmiştim unutmuyorum😂😂😂.
Bazı şeyler zamanında mı güzel yoksa bıkkınlık mı geldi bilmiyorum…
Ama son zamanlarda artık sadecelik istiyorum.
Çok yoruyor beni bazı şeyler.
Bi kot bi tşört benim icin yeterli valla.

En en en en önemli olan temiz saçlar, kadının yüzünün temiz olması bıyık, kaş vs temiz kokması ve temiz kiyafet bitti.

Valla aynısı, modum sabit şekilde mutlu ve pozitif, zen mi diyeyim kıyafetimin de saçımın başımın da hiçbir etkisi yok. Zaten tonla kıyafetim var, az buçuk uyumlu duran bir şeyler üstüme geçiriyorum abes/kötü bir görüntü olmadığı sürece de ruh halimde öyle süper bir etkisi falan yok. Genelde şort/pantolon+tişört+sandalet giyiyorum. Valla hayattan yorulmuşum :bicak:

Valla aynısı, modum sabit şekilde mutlu ve pozitif, zen mi diyeyim kıyafetimin de saçımın başımın da hiçbir etkisi yok. Zaten tonla kıyafetim var, az buçuk uyumlu duran bir şeyler üstüme geçiriyorum abes/kötü bir görüntü olmadığı sürece de ruh halimde öyle süper bir etkisi falan yok. Genelde şort/pantolon+tişört+sandalet giyiyorum. Valla hayattan yorulmuşum :bicak:
Aynen aynen.
Temiz kadın, mis gibi kokan ve temiz kıyafetler yeter.

Ay bence kesinlikle bir insan bakımlı olmalı ve güzel giyinmeli. Ben 2 çocuğum oldu kendimi saldım düşüncesini yanlış buluyorum.
Nasıl göründüğünüz özgüveninizi ve enerjinizi çok etkiler.
Ben yanımda kötü giyinen, kendine bakmayan birisini istemezdim açıkçası

Bir baskası veya bir amaç icin yapıldıgında görev gibi olacağindan bir zaman sonra yeniden basa dönüp salıyor insan.Ben aksine evden cıkmayacağım zamanlarda bile yemekleri yapip dus alıp giyinir hazırlanırım.Sabah aksam cilt bakımı dus sonrası vucut bakımı rutinim vardır.Kıyafette de esofmanla bile şıklaştırırım kendimi.Tatillerde gündüzlü geceli kombini ayrı yapar özenirim.Arkadasım benim hazırlıgı izlerken üsenir mesela😅hep böyleydim.Tamamiyle ilgi alanına girmesi gerekiyor bu islerin.
Herkesin enerjisi farklı.Ben de ev islerinden ev icin alınacak herşeyi angarya görüyorum mesela cok sıkılıyorum.Baska biryerde hosuma gidiyor ama kendim yapamıyorum.

Bir baskası veya bir amaç icin yapıldıgında görev gibi olacağindan bir zaman sonra yeniden basa dönüp salıyor insan.Ben aksine evden cıkmayacağım zamanlarda bile yemekleri yapip dus alıp giyinir hazırlanırım.Sabah aksam cilt bakımı dus sonrası vucut bakımı rutinim vardır.Kıyafette de esofmanla bile şıklaştırırım kendimi.Tatillerde gündüzlü geceli kombini ayrı yapar özenirim.Arkadasım benim hazırlıgı izlerken üsenir mesela😅hep böyleydim.Tamamiyle ilgi alanına girmesi gerekiyor bu islerin.
Herkesin enerjisi farklı.Ben de ev islerinden ev icin alınacak herşeyi angarya görüyorum mesela cok sıkılıyorum.Baska biryerde hosuma gidiyor ama kendim yapamıyorum.
Çocuk var mı?

Ben de genelde spor ve rahat giyinirim günlük, bence spor şık da olabilirsiniz. Birkaç tüyo vereyim:

- Yazları ketenli, pamuklu mümkünse değişik renkli pantolonlar/şortlar giyerim. Zara çok iyi bohem ve rahat pantalonlar yapıyor tavsiye ederim. Olmazsa güzel bir üst, rahat beyaz bir pantolon/şort giyerim. Bir de beyaz ceket üste gider:) Burda önemli olan kumaşın iyi kalite olması, kötü kalite kumaşlar insanı paçoz gösteriyor genelde.

- Takı bence kıyafeti değiştirir, imkan varsa günlük spor bir altın küpe+yüzük (+bileklik) takımınız olsun. İmkan yoksa da biju kapın derim gerçekten çok güzel biju küpeler var:KK200:

- Çok kafa yormak istemiyorsanız 2 çanta yeter bence, yazlık çanta için taba ve beyaz gibi 2 nötral rengi tercih edin, kışlıkta da bir siyah bir koyu kahve olsun mesela.

- Ayakkabıda da düz beyaz keten olur, taba sandalet/terlik olur, her şeyin altına gider bu ikili.

- Her şeyden önce insanı şık gösteren SAÇtır diyorum, kıyafet süper olmasa bile saç iyi yapılmışsa tüm görünüm iyi olabilir. Aksine tüm kıyafet iyiyse saç baş iyi değilse yine de kötü bir görüntü olabilir. Evde kullanılan saç aparatları var gayet praitk oluyor.
Müsaadenle ekleme yapabilir miyim… kahverengi, bej, mavi tonlarının kombini çok kolay oluyor. Ben yıllardır böyle seçiyorum. Kapsül gardrobum olmuş farkında değilim 😂 İnternette tonla örneği var.

Görümcemde böyle aslında güzel bir kız ama aşırı kötü giyiniyor ve bir saçını taramaktan aciz. Hiç hoşlanmıyorum onun o halinden kızı 5 yaşında o bile diyo annem hiç kendine bakmıyor böyle süslenmiyor diye.

Kızlar ben kendime hiç dikkat etmiyorum yani giyinme konusunda olsun bakım konusunda olsun bilmiyorum hep toparlanmak istiyorum böyle yapan dikkat eden insanlara çok özeniyorum ama yok olmuyor zorla da olcak bisey değil sanırım ama mesela bi tarzım yok her yere hep aynı kıyafetle gidiyorum . Mesela çocukları dışarı çıkarılan jean tshirt eşimle dışarı çıkıcam yine aynı .. yani bi ayrım olmalı dimi ? Bi çeşitlilik olmalı dolabımda .. ben sanki sadece giyinmiş olmak için giyiniyorum mecburiyetten yani . Çok skldm bu durumdan esimde aksine kendine çok dikkat eder renk uyumuna saatine kadar seçer .
Yani giyinmek için giyinince mesela o onla olmuş hayatım diyor 😏bakıyorum cidden olmamış ama ben önemsemediğim için dokunmuyor eşimde bak giyimin önemli için nekadar önemliyse kılıf kıyafette o kadar önemli kendini iyi özgüvenli hissedersin konuşman bile değişiyor diyo senin iyiliğini istiyorum diyor 😭 neden böyle paspalim ben ya🥸
Eşin haklı madem hatanın da farkındasın kendini geliştirebilirsin çeşitli kanallar izle instadan takip et hazır kombinler al vs vs

X