Özeleștri : Paylașmayı Sevmiyor Muyum?

Soz hakkim olmuyor pek. Verme diyemiyorum, bana uzun uzun mantığını anlatir.. Aman ne bileyim yahu cikmaza surukledi beni :)
işte bastırıyosa sende bastır. sende uzun uzun sabaha kadar anlat neden vermek istemediğini. ben öyle yapıyorum istediğim cevabı alana kadar on gün de olsa konuşuyorum :KK70:

Haha, olabilir.

İlk başta kendinizi doldurmamayı deneyin. Bizim sıkı aile bağlarımız var, eşimin ailesi ise bize göre daha kopuktur. Yani pek alışkın değildi böyle durumlara. Arabasını alacağına canını al modundaydı. Sonra baktı ki bizim aile dinamiklerimiz böyle. Abimlere gidiyoruz birkaç günlüğüne mesela abim arabasını evde bırakıyor işe giderken, çıkın gezin diye. Yengem işten gelip eşimin sevdiği yemekleri yapıyor falan. Kavga gürültü yok ailemizde, küslük yok, arkadan konuşma yok. Zamanla alıştı hatta sevdi bu durumu. Ama ben de onu zorlamadım hiç bir şeye. Yapmak istemiyorsan yapma ama bunu yaparsan mutlu olurum dedim. Çekirdek aile konusunda sıkıntımız yok artık ama çemberi biraz genişletince bunalıyor. Ben de anlayış gösteriyorum o konuda. Mesela annemlere teyzemler geldiyse yemeğe gitmemiz gerekiyor. İstemiyorsa sen evde kal ben gideyim diyorum, öyle yapıyoruz. Yani karşılıklı anlayış, hoşgörü lazım biraz.
Valla resmen ayni cumleleri kuruyorsunuz sasirdim :)) o da bana ayni seyi soyledi. Kendini dolduruyorsun, ic sesini sustur dedi. Evet kendi ailemde bu derece yardimseverlik gormedim. Birinin bir eksigi olsa hemen digerleri birlesip yardim ediyor. Araba, para vs hic önemli degil. Eğer gercekten onemli bir durum varsa herkes sahip oldugu seyleri ortaya dokuyor vs. Ben bu durumlara cok uzagim, ister istemez garipsiyorum.
Eșim bunu bana yuzume vurmadi, konuyu ben actim. Sanırım ben yardimsever degilim dedim boyle basladi. Bilemiyorum alismam gerekiyor Sonuc olarak sanirim :)

işte bastırıyosa sende bastır. sende uzun uzun sabaha kadar anlat neden vermek istemediğini. ben öyle yapıyorum istediğim cevabı alana kadar on gün de olsa konuşuyorum :KK70:
Anlatiyorum ama bir yerden sonra tamam artik yeter diyor ve ustunu kapatiyoruz. Bir cozume gitmiyor kısaca :)

Valla resmen ayni cumleleri kuruyorsunuz sasirdim :)) o da bana ayni seyi soyledi. Kendini dolduruyorsun, ic sesini sustur dedi. Evet kendi ailemde bu derece yardimseverlik gormedim. Birinin bir eksigi olsa hemen digerleri birlesip yardim ediyor. Araba, para vs hic önemli degil. Eğer gercekten onemli bir durum varsa herkes sahip oldugu seyleri ortaya dokuyor vs. Ben bu durumlara cok uzagim, ister istemez garipsiyorum.
Eșim bunu bana yuzume vurmadi, konuyu ben actim. Sanırım ben yardimsever degilim dedim boyle basladi. Bilemiyorum alismam gerekiyor Sonuc olarak sanirim :)

Şöyle düşünün, bir gün başınız sıkıştığında arkanızda dağ gibi kalabalık bir aile olacak. Maddi, manevi başınıza ne gelirse gelsin size destek olacak, düştüğünüz durumdan çekip çıkaracak hiç bir şey yapmasa yanınızda olacak bir sürü insan var. İnsanız, her zaman iyi durumda olmayabilirz, başımıza her şey gelebilir. Böyle bir durumda aile desteği çok önemli. Kendinizi şanslı hissedin bence böyle bir ailenin bir ferdi olduğunuz için.

Sizi de anlıyorum ben, alışkın olmayan için gerçekten zordur eminim. Ama önyargılarınız bir kenara bırakın. Bu insanlar sizi kullanmaya çalışmıyorlardır muhtemelen. Sadece onların aile anlayışları bu. Deseniz ki hep biz veriyoruz, karşı taraf sürekli talep halinde (maddi manevi) o zaman bir durun, kendinizi geri çekin derdim. Ama anladığım kadarıyla öyle değil. Başınız sıkıştığında arkanızda olacaklarını hissediyor veya biliyorsanız çok dert etmeyin. Onlara da kendinize de anlaşmak için şans tanıyın.

Şöyle düşünün, bir gün başınız sıkıştığında arkanızda dağ gibi kalabalık bir aile olacak. Maddi, manevi başınıza ne gelirse gelsin size destek olacak, düştüğünüz durumdan çekip çıkaracak hiç bir şey yapmasa yanınızda olacak bir sürü insan var. İnsanız, her zaman iyi durumda olmayabilirz, başımıza her şey gelebilir. Böyle bir durumda aile desteği çok önemli. Kendinizi şanslı hissedin bence böyle bir ailenin bir ferdi olduğunuz için.

Sizi de anlıyorum ben, alışkın olmayan için gerçekten zordur eminim. Ama önyargılarınız bir kenara bırakın. Bu insanlar sizi kullanmaya çalışmıyorlardır muhtemelen. Sadece onların aile anlayışları bu. Deseniz ki hep biz veriyoruz, karşı taraf sürekli talep halinde (maddi manevi) o zaman bir durun, kendinizi geri çekin derdim. Ama anladığım kadarıyla öyle değil. Başınız sıkıştığında arkanızda olacaklarını hissediyor veya biliyorsanız çok dert etmeyin. Onlara da kendinize de anlaşmak için şans tanıyın.
Haklısınız, soyledikleriniz gercekten ilac etkisi olusturdu bende. Cok tesekkur ediyorum :)

Araba konusunda haklı olabilirsin. Arabanın emaneti olmaz. Zaruri hallerde verilebilir ama onun dışında her önüne gelene her zaman verilmez. Kasa yapıp birine çarpsa ruhsat sahibi olarak siz sorumlusunuz.

Harçlık konusunda haksizsiniz. Ha 30 vermiş ha 50.

Valla savurganlıkla merhamet arasında ince bir çizgi var ve eşiniz bu çizgiyi tutturamayıp savurganlık tarafına geçmiş bence.Evet haklısınız insanları memnun etmek tabii ki önemli ama kendinden eşinden kısarak değil kesinlikle.Durumun iyiyse kime ne veriyosan ver de karın arabanı verdin diye yollarda sürünüyosa, borcun varken herkese para saçıyosan bu merhamet değil umursamazlık ve savurganlıktır bana göre.

Araba konusunda haklı olabilirsin. Arabanın emaneti olmaz. Zaruri hallerde verilebilir ama onun dışında her önüne gelene her zaman verilmez. Kasa yapıp birine çarpsa ruhsat sahibi olarak siz sorumlusunuz.

Harçlık konusunda haksizsiniz. Ha 30 vermiş ha 50.
Bunu ona anlatamiyorum. Araba konusunda yani. En fazla ne olabilir ki diyor. Bir kaza olsa o kisi oder sonucta diyor ne kadar basit degil mi :)
15 kişiye veriyorsa bence 50lira az degil :olamaz:

Eşiniz gerçekten bonkörmüş,eşinin dayısı bizim oglana 10 lira verdi .bunu da söylim rahatlim dedim😁

Siz yemezseniz başkaları yer...
Bir bakmışsınız kendinize bayramlık bile almayarak biriktirdiğiniz paralar, aman dünya malı nasıl olsa diye eşinizin ailesinin cebine girivermiş...

Siz yemezseniz başkaları yer...
Bir bakmışsınız kendinize bayramlık bile almayarak biriktirdiğiniz paralar, aman dünya malı nasıl olsa diye eşinizin ailesinin cebine girivermiş...
İşte ben de bundan korkuyorum. Umursamadan her istedigimi alayim o zaman diyorum. Bu sefer de kendimi eşimden para kopariyormus gibi hissediyorum.

Haha :)) mesela bir cocugun enistem bana 50 tl verdi demesi onu cok mutlu ediyor, bu bana yeter diyor o parayla fakir olmayacagiz ya diyor ne bileyim
eşinizin düşüncesi güzel çocuk sevındırmek çok güzel ama kaç çocuğa veriyor o önemli 50 de az para degıl hele şu dönemde çok kıymetli

Bence sen haklısın canım yeni evlisiniz borcunuz var birde gerek yok okadar kişiye bu miktar da harçlık vermek bugün araba verdiğiniz kişiler emin olun yarın öbür gün arabanız olmadığında hiç vermezler

X