Özel hayatımın köküne kadar karışan bir kayınvalide!!Ne yapabilirim?!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
z

Ben toz pembe bakıyorum biraz hayata. Hani aşıksan ahırda da yaşarım hesabı sevdiğim de yanimdaysa.Ondan oluyo galiba böyle.
Olur mu öyle şey yahu, hadi siz şikayet etmiyorsunuz tamam da annesiniz artık madem bebeğinizi de düşünmek zorundasınız, başkaları rahat edecek diye yavrunuzun ne günahı var. Ayrıca ne yapayım demişsiniz, öncelikle her hafta kayınvalidenizde kalmayın, ne derse desin ve tepkilerinizi de eşinize ve annesine daha sert gösterin. Adam bak be iki şiirle sözle kadını parmağında oynatıyor.

Iste böyle güzel bir adam aşık olduğun bir adam bir anda böyle olunca inanamıyorsun ki!
O çok iyi biri diyosun bu zamana kadar tek kelime kötü sözü yoktu diyosun.sok oluyorsun.
Canım bak, bu adam hiç bir zaman senin sandığın dört dörtlük efsane erkek değildi. Sen 17-18 yaşında gözünü ilk bu adamla açmışsın, ilk romantik ilişkin o yüzden böyle ilahlaştırmışsın. Kaç yaşında eşin?

Melek gibi olan sensin. Bu vasat aile yaşamına rağmen hiç söylenmemişsin bile. İlk sorunda adam çark etmiş.

Ağırlığını koy. Her hafta sonu KV'ye gitmeyerek başla mesela. Kimsenin senin hakkında yaptığı dedikonunda bir önemi yok.

Valla düşman basına böyle insanlar. Benim kaynanamda bunun gibi gibi. Ama benm yaptığım en doğru şey, her şeyi hemen eşime anlatmam oldu. Hep anlatıyorum, ablan söyle davrandı annen böyle konuştu VS. Artık eşim bile nasıl yalancı nasıl çeviriyor ya diye gülüyor. E artık bende takmıyorum o kadar.
Gecen bayılmış (astımı var) ambulans filan çağırmışlar. Eşim de oradaymış. Ben annemlerdeydim. Neyse ertesi gün eve gittim. Telefonda herkese kalp krizi geçirmişim diye anlatıyor. Anne diyorum hayır bak kalp krizi geçirmemişsin yoksa seni 2saat sonra eve yollarlar mı bak şöyle böyle olmuş.
Biliyorum biliyorum bende onu diyorum deyip telefonda kalp krizi geçirmişim demeye devam etti.
...
Eesi eşim de ben de gülüyoruz artık. İlk zamanlar eşim de konduramazdı. Çok dolduruşuna gelirdi. Ama geçti, anladı. Şimdi siz yeni yeni söylemeye basladığınız için eşiniz konduramama safhasında. Bu aralar dolduruşa gelebilir. Siz eşinize karşı sakin ve sevecen olmaya devam edin. O da anlayacaktır bir süre sonra...

Geçen gün aynen cevap verdim terslendi.Kendi haklıymış gibi davranmaya başladı. Acaba benmi haksızdım dedim. Ağladı çünkü. Çok yufka yürekliyim . Ama.borclari bitti yeni borç çıkarmazlarsa eşya almaya başladık. Beğendiklerimi alıyor şu an. Kayınvalidem çok sınır oluyor galiba o yüzden eşimle hep odada fısır fısır konusuyo

Evet abla bak yaşayan anlıyor iste. Aynn böyle durumum. Eşim yıllarca çocukluğundan beri yurtdışında okumuş evlenmeden önce dönmüş. Ailesiyle vakit geçirmemiş hiç O da çok iyi niyetli . Şimdi borcu bitti ve beğendiğim herşeyi almaya başladı. Ilk önce ailesini rahatlatıp benim gönlümü aldı. Onların isini halledeyim sana daha güzellerini alacağım dedi ve şu an beğendiğim herşeyi alıyor. Evimizi yeni diziyoruz.

Esini ballandıra ballandıra anlatmışsın burda dikkat kıskançlar çıkabilir sana bulaşabilir ikincisi galiba senn kv şizofren yani bana öyle geldi bilemedim.

Esini ballandıra ballandıra anlatmışsın burda dikkat kıskançlar çıkabilir sana bulaşabilir ikincisi galiba senn kv şizofren yani bana öyle geldi bilemedim.

Ben sadece eşimin iyi biri olduğunu bilip ona göre akıl versinler istedim. Ha bide torunları onun yanında bir kez yemek yemesin ağlıyor bunlar benim yemeğimi sevmiyor mu diye?
Işhanı yoktur şu an cocuk iste diyoruz. Her konuda hemen ağlıyo. Insanların yanında hep acındırıyo kendini.

Çok safsın çok... İnşallah zamanla şeytana dönüşmezsin ama kendini ezdirmeyide bir yerde bırakırsın üzüldüm...

Eşin sana inanmıyor ve çok iyi öyle mi? Soğuk davranmaya başlaması annesinin yaptıklarını anlatmandan kaynaklanıyor. Yani esin senin zannettigin gibi biri değil. Sen ailesine iyi davranıyorsun diye iyiymiş..

Abla deme bende 21 yasındayım bende 3senedir evliyim hemen hemen aynı durumlarımız. Ben sana kızamıyorum bile. Benden şanslı durumdasın. Ben hala kaynanamlarla aynı evde yasıyorum.
Alsın tabi istediklerini ama şöyle bişey var. Eşimin cebinde 300₺si olsun mesela. O parayı kaynanam da istesin ben de isteyeyim. Eşim bana verir. Kira fatura VS derdimiz yok, e o evde yasıyor geçiniyoruz. Ama o parasını bana veriyor. Eve haftalık alışveriş yapar. Doğalgaz faturasını sadece eşim ödüyor .
Yani senin eşin olsa, kendi annesine para verir. Evi o geçindiriyor der anladın mı.
Bu çok ince bir çizgi.

Ne zaman bir anneyi oğluna anlatırsan, o oğlan annesine ahtapot gibi yapışır. Kayınvalideni kimse yokken uyar, hııı anne senin dediğin gibi yapıcam de kendi bildiğini yap, kapınızı mı dinliyor? farkettiğin anda uygunsuz sesler çıkar

ne yapıcaksın bu dünya sinsilerin geçtiği bir dünya

Ses çıkarmazsanız baştan böyle olur çok safsınız

Çok safsın çok... İnşallah zamanla şeytana dönüşmezsin ama kendini ezdirmeyide bir yerde bırakırsın üzüldüm...
Biraz dönüşmeye başladım zaten. Şimdi gene aradılar binanın çatı katını spor salonu dinlenme yeri vs. Yapmak istiyorlarmış gene borca gireceklermiş.Kimse sormuyor bu gelinin eksikleri noldu diye. Herşey için toplanıp para topluyorlar borca giriyorlar. Benim evimi düşünen yok. Ben sessiz durduğum için böyle dimi. Şu an tam da eve eşya almaya başlamıştık. Eşime nasıl evi önceletebilirim.

Canım aklı başında bir eşin olsa zaten o borçlarla ilgilenmez böyle gelmiş böyle gider...

Annesi eşimin beni savunacağını bildiği için onun yanında tatlı davranıyor. Mesela mutfağa gidince benim yanıma gelip bir sürü laf diyor. Iki yüzlü biraz.
e sen de aç telefonunun ses kaydını tut elinde çaktırmadan ya da koy yakın bi yere ekranı görünmeyecek şekilde. ses kaydına al tüm dediklerini sonra eşine dinlet. ayrıca eşin çok dört dörtlükse haftasonları gidip orda kalma işine son versin.

çok basit. önceliklerini hatırlatıcaksın. evli bi adam olduğunu hatırlatıcaksın. ailenin borçları bitmiyor ben daha nereye kadar eşyasız bekliycem bizimki ev değil mi burası yuva değil mi ben ailen değil miyim diyeceksin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…