Özel Gün

evet haklısın bu tamamen erkegın ıçınden gelen bir duygu düşünce his istek ,
zorla hiçbirşey yaptıramazsın çünkü özlerinde öküzlük yatıyor ,

benim eşimde ailemizde hem onun hem benım akrabalarımda en romantık erkegıdır ,
en küçük günlerimizi bile kutlardık , hediyeler çiçekler yemekler :KK37:
hatta ablam falan kocasıyla kavga bile ederdi o yapıyor sen neden düşünemiyorsun diye :sinirli:

ama şimdi yıllar geçti bir çiçek bir yemek
benım düşüncem sana söyleyiş biçimi , sen ona alındın bence ,
madem özel bir gün birazdaha özenebilirdi

Aynen canım kalbimi okudun. Ben anlatamadım sen anlat 💓

Ya bir şey söyleyeceğim nolur kızmayın ama bir derdim var başlığı altında yazıyorsunuz, tüm mesajlarınızda " :KK43: " ifadesi var ve derdiniz eşinizin sizi kebapçıya götürmesi. Yani burada her gün neler neler okuyoruz, acaba hiç şükretmiyor musunuz derdinizin bu olmasına? :KK53: Eşiniz de sürpürüz yapmayıversin. Sürprizleri siz yapın, bu evlilikte bu iş sizde olsun, dünyanın sonu mu yani? :kahve:

Ben burada eşim beni aldattı :) diye konu açarsan sizde mutlu olursunuz o zaman ☺ bana göre benimde derdim bu. Yeri geldi kuru ekmek yedim ama şuan nedense kebapla doymaz oldum 😅😅

Valla bende az beklenti çok mutluluk diyenlerdenim, bizde henüz 1,5 yıllık evliyim özel günler benim içinde önemlidir ama hatırlaması yeter extra birşey beklemem oda her özel günümüzde iş yerime çiçeğini gönderir akşam gelir hazırlan yemeğe gidelim der ki çoğu zaman bn gitmek istemem sadece hatırlayıp kutlasa bile yeter çiçeğe bile gerek yok benim içn çok beklentiye girmeyin.

Kendi topladığı çiçeğe de razıydım kebabı geçtim hatırlamamak özel hissetmemek yani benim sorunum. Bundan sonra beklentim yok zaten ona da dedim. Ayrıca nickiniz çok güzel en sevdiğim çiçektir papatyalar 😊

evlenmeden önceki hayatınız nasıldı sizin bireysel olarak? yani canınız istediğinde pahalı bir yerde yemek yiyebilir, beğendiğiniz bir şeyi çat diye alabilir miydiniz? eğer hayırsa ben sebebin bu olduğunu düşündüm. evlenmek size göre bir statü belirtisi olduysa kebapçıyı kendinize yakıştıramamış olabilirsiniz. ara sayfaları okumadım ama bu sosyal medyaya fotoğraf işi falan da öyle düşündürdü bana belki yanlıştır.

yaşadığım yerde yiyebileceğim güzel bir kebap yok bu arada, bana en iyi sürpriz bu olurdu herhalde. :KK70:

Kendi topladığı çiçeğe de razıydım kebabı geçtim hatırlamamak özel hissetmemek yani benim sorunum. Bundan sonra beklentim yok zaten ona da dedim. Ayrıca nickiniz çok güzel en sevdiğim çiçektir papatyalar 😊
Çok teşekkür ederim canınızı sıkmayın daha çok yenisiniz boşuna keyfiniz kaçmasın tek derdiniz bu olsun :KK200:

Sevgili kk hepinize selam :KK200:

Umarım kendimi ifade edebilirim. Eşimle 8.5 aylık evliyiz. Benim için özel günler önemlidir, ufak bir jestle de olsa kutlamak isterim ve kutlarım da.
Bugün eşimle bizim için özel bir gün, kendisi bana cumartesi gününden beri seni yemeğe götüreceğim dedi. Bugün mesajlaşırken aklıma geldi, beni nereye yemeğe götüreceksin dedim; bizim evin orada kebapçı var ya oraya dedi. Sonra dedim, gider bir yerde çay içeriz dedi.
Çok üzüldüm.
Nedeni ise kebapçı, çorbacı olması değil, bana beni değerli hissettirmemesi.
Evlenmeden önce gayet bu konularda sürpriz hazırlayan, hediyeleri, yaptıklarıyla gönlümü fethetmişti.
Evlendikten sonra bu konulardaki özelliği gitti :KK43:
Bundan önce benim doğum günüm vardı onda da öyle o kadar büyük hayal kırıklığı yaşadım ki anlatamam. Aldığı hediyeyi 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi.
Ben hediyeler alsın, önümde diz çöksün ölsün demiyorum ama kutlamak istemiyorsa da beni beklentiye sokmasın. İkidir hayal kırıklığı yaşadım.
Defalarca söyledim ona özel günler benim için önemlidir daha hassas ol diye ama adam evlendikten sonra bu konularda çok başarısız :KK43:
Ben ona en yoğun, en koşturmacalı zamanlarımızda bile onun hiç bir özel gününü atlamadım.
Hala kendimi iyi ifade edemedim. Umarım beni anlamışsınızdır.

Sizden tavsiye istediğim nokta şu; eve gidince nasıl bir yol izlemeliyim?
İçimden hiç bir şey yapmak gelmiyor. Yemeğe de gitmeyeceğim dedim zaten :KK43:
Şu konuda kendinize dürüst değilsiniz bence:
"Ben hediyeler alsın, önümde diz çöksün ölsün demiyorum ama kutlamak istemiyorsa da beni beklentiye sokmasın."
Bence tam tersi hediyeler alsın, sürprizler yapsın istiyorsunuz...
Bu konu ilişkiniz için ne kadar önemli, kritik... Onu düşünün isterseniz.
Gereksiz kaprisle ilişkiyi yıpratmaya gerek yok.

evlenmeden önceki hayatınız nasıldı sizin bireysel olarak? yani canınız istediğinde pahalı bir yerde yemek yiyebilir, beğendiğiniz bir şeyi çat diye alabilir miydiniz? eğer hayırsa ben sebebin bu olduğunu düşündüm. evlenmek size göre bir statü belirtisi olduysa kebapçıyı kendinize yakıştıramamış olabilirsiniz. ara sayfaları okumadım ama bu sosyal medyaya fotoğraf işi falan da öyle düşündürdü bana belki yanlıştır.

yaşadığım yerde yiyebileceğim güzel bir kebap yok bu arada, bana en iyi sürpriz bu olurdu herhalde. :KK70:

Milyonkere yazdım bu konunun maddiyatla ilgisi yok

Şu konuda kendinize dürüst değilsiniz bence:
"Ben hediyeler alsın, önümde diz çöksün ölsün demiyorum ama kutlamak istemiyorsa da beni beklentiye sokmasın."
Bence tam tersi hediyeler alsın, sürprizler yapsın istiyorsunuz...
Bu konu ilişkiniz için ne kadar önemli, kritik... Onu düşünün isterseniz.
Gereksiz kaprisle ilişkiyi yıpratmaya gerek yok.

Siz kapris görmemişsiniz bence :) öyle bir isteğim olsaydı yaptırırdım emin olun ama hiç bir zaman maddi şeylere önem vermedim. Benim eşim hayatımın en büyük hediyesi zaten ona da söylerim her zaman

Doğru öyle ama insan eşinden de bu beklentiye girmemeli mi?
Daha yeni evliyiz biz :KK43:
yeni evli olmasanız da bekleyebilirsiniz. Karşınızdaki el değil eş. Kv ve kp 70e yakınlar özel günlerini hiç atlamamışlar, hala otellerde tatillerde kutlarlar. Seneler geçtikçe dozajı arttırıyorlar.

Oğulları mı ? Düz erkek :KK70: öyle beklentili bir kadın değilim ama samimi bir iki kutlama sözcüğü bile yeter bana çok mutlu oluyorum. Normalde de kırıp üzmüyorsa, fikirlerime değer verip istediğim bi şeyi geri çevirmiyorsa gibi gibi daha ne isterim ki..

Birde şunu merak ediyorum bana diyen kadınlara soruyorum. Eşiniz size hediye gönderdiğinde yada başka bir mutlu anınızı hiç mi sosyal medya da paylaşmıyorsunuz? Adım gibi de eminim size gelmeyen çiçeklerin bile fotoğrafını çekip kendinize gelmiş gibi paylaşırsınız 😅

Asla böyle birşey yapmadım yapmam. Kusura bakmayın ama bu bildiğiniz eziklik. Değer gördüğünüzü iliklerinize kadar hissetseniz sizden mutlusu olmaz. Sosyal medya kullanmıyorum ve sevgilim öğrenci özel günlerde bütçesi kadar birşeyler alıyor, yapıyor. Pahalı hediyeler alan prensesler gibi yaşatılan arkadaşlarım var, geçen gün görüştüm çok üzüldüm hep tartışmışlar. Yanlarında birşey diyemedim ama sevgilim mesaj atıp durdu ve resmen imrendiler. Üstelik benim ilişkim onların ilişkisinden daha uzun süreli ama onlar daha çabuk yıpranmış. Birilerine hava atmama gerek yok, zaten gören görüyor.

Arkadaşlarıma verdiğim tavsiyeyi size de veriyorum, sürekli beklentiye girmeyin ve iki sıcak sözü eşinden esirgemeyin. Özel gününüzde siz ona sıcak davransaydınız içinden gelerek bir sonrakine özenirdi. Ütü yaparak geçirmişsiniz akşamı, bir sonrakine eşiniz zaten forewamorrenk yemek vs yemek istemiyor evde otururuz diye düşünmeyecek mi? Ben olsaydım o kebabçıya gider ve çok eğlenirdim. Sosyal medayda istediğinizi paylaşın, maalesef mutsuz olmuşsunuz işte.

monotonlaşıyor evlilikler de bi süre sonra. Ne bekliyordun ki. Bütün erkekler aynı. düz mantık. Evde yemeğim yapılsın, düzenli yaşamım olsun. Ha daha yeniymişsiniz . seninki biraz erken pes etmiş. 8.5 yıl anladım biran oruç kafayla.

yeni evli olmasanız da bekleyebilirsiniz. Karşınızdaki el değil eş. Kv ve kp 70e yakınlar özel günlerini hiç atlamamışlar, hala otellerde tatillerde kutlarlar. Seneler geçtikçe dozajı arttırıyorlar.

Oğulları mı ? Düz erkek :KK70: öyle beklentili bir kadın değilim ama samimi bir iki kutlama sözcüğü bile yeter bana çok mutlu oluyorum. Normalde de kırıp üzmüyorsa, fikirlerime değer verip istediğim bi şeyi geri çevirmiyorsa gibi gibi daha ne isterim ki..

Ağzınıza sağlık dünden beri bunu anlatmaya çalıştım ama konum gene farklı yerlere gitti. Ilerde çocuk olunca zaten bu konular askıya kalkıyor ben istiyorum şimdi vakit varken değerlendirelim. Bundan sonraki özel günde jeep isteyeceğim bakalım ne tepkiler alcam 😅

Birde şunu merak ediyorum bana diyen kadınlara soruyorum. Eşiniz size hediye gönderdiğinde yada başka bir mutlu anınızı hiç mi sosyal medya da paylaşmıyorsunuz? Adım gibi de eminim size gelmeyen çiçeklerin bile fotoğrafını çekip kendinize gelmiş gibi paylaşırsınız 😅
Çok samimi olarak söylüyorum hiç bunu yapmıyorum...anı yaşamak, o anın doğru açıdan en güzel fotoğrafını çekmeye ve paylaşım arkasindan gelen mesajlara cevap vermeye çalışmaktan çok daha keyifli

Asla böyle birşey yapmadım yapmam. Kusura bakmayın ama bu bildiğiniz eziklik. Değer gördüğünüzü iliklerinize kadar hissetseniz sizden mutlusu olmaz. Sosyal medya kullanmıyorum ve sevgilim öğrenci özel günlerde bütçesi kadar birşeyler alıyor, yapıyor. Pahalı hediyeler alan prensesler gibi yaşatılan arkadaşlarım var, geçen gün görüştüm çok üzüldüm hep tartışmışlar. Yanlarında birşey diyemedim ama sevgilim mesaj atıp durdu ve resmen imrendiler. Üstelik benim ilişkim onların ilişkisinden daha uzun süreli ama onlar daha çabuk yıpranmış. Birilerine hava atmama gerek yok, zaten gören görüyor.

Arkadaşlarıma verdiğim tavsiyeyi size de veriyorum, sürekli beklentiye girmeyin ve iki sıcak sözü eşinden esirgemeyin. Özel gününüzde siz ona sıcak davransaydınız içinden gelerek bir sonrakine özenirdi. Ütü yaparak geçirmişsiniz akşamı, bir sonrakine eşiniz zaten forewamorrenk yemek vs yemek istemiyor evde otururuz diye düşünmeyecek mi? Ben olsaydım o kebabçıya gider ve çok eğlenirdim. Sosyal medayda istediğinizi paylaşın, maalesef mutsuz olmuşsunuz işte.

Bende yapmadım, yapmıyorum da. Aksine eşimle özel şeyleri paylaşınca nazara geliyoruz ve inanın paylaşmamaya çalışıyorum. Arada hatırlanmak 2 çift söz duymak istediğim bu yeterli olurdu benim için. Bana geçen sene doğum günümde telefon hediye etmek istedi kabul etmedi sırf bu görgü meselesi yüzünden( o zaman sözlüydük çünkü ) Simdi eşim diye de diretmiyorum çünkü içinden ne geliyorsa onu yapsın istiyorum. Biz bundan önce doğum günümde de bir fiyasko yaşadık ve ben dile getirdim özel olmasını vs. Bunda da böyle yapınca ben ondan konuşmadım. Onunda huyu bu haksız olunca kendini kapatır hiç konuşmaz. Öyle geçti gitti konu. Ben beni anlamasını bekledim. Kadınsal bir trip değil kırıldım sadece kendimi değersiz hissettim

X