Özel Gün

valla ben ilk yıl bekledim hediye, kutlama falan. yapmadı, bozuldum ama hemen söyledim, özel günlerde yemek yapmam dışarı çıkalım diye. ondan sonrada hiç ona bırakmadım. kendi d.günü hediyemi bile alıyorum ek kartımla. ne onu yoruyorum ne kendim üzülüyorum. bende çok duygusal bir insan değilimdir, öyle her günü kutlamam. doğumgünleri ve evlilik yıldönümümüz yetiyor. 3 gün için birbirimizi kırmaya gerek yok kimin beklentisi varsa o yapıyor planları. karşı taraftan birşeyler beklemek yıpratıyor insanı, gerek yok bence.

Bundan sonra benimde tek beklentim doğum günleri ve yıldönümü olacak. Ne yaptiysa bende ona öyle yapcam fazla beklentiye girmeden

oda olabilir
eşim maasini alir daha dogrusu alamaz 😁😁
daha isten cikmadan banka krediyi coktan cekmis ve maasin nerdeyse yarisini almis olur
erkeklerin para yonetimi 0 bence

Ben evlendikten hemen sonra kredi kartlarına el koydum. Borcumuz var harcama yapmasın diye. Başka türlü borçlar bitmiyor çünkü. Maaşları da alınca hemen borçlar kapatılıyor. Geri kalan parasını da ellemiyorum artık 😅

Sevgili kk hepinize selam :KK200:

Umarım kendimi ifade edebilirim. Eşimle 8.5 aylık evliyiz. Benim için özel günler önemlidir, ufak bir jestle de olsa kutlamak isterim ve kutlarım da.
Bugün eşimle bizim için özel bir gün, kendisi bana cumartesi gününden beri seni yemeğe götüreceğim dedi. Bugün mesajlaşırken aklıma geldi, beni nereye yemeğe götüreceksin dedim; bizim evin orada kebapçı var ya oraya dedi. Sonra dedim, gider bir yerde çay içeriz dedi.
Çok üzüldüm.
Nedeni ise kebapçı, çorbacı olması değil, bana beni değerli hissettirmemesi.
Evlenmeden önce gayet bu konularda sürpriz hazırlayan, hediyeleri, yaptıklarıyla gönlümü fethetmişti.
Evlendikten sonra bu konulardaki özelliği gitti :KK43:
Bundan önce benim doğum günüm vardı onda da öyle o kadar büyük hayal kırıklığı yaşadım ki anlatamam. Aldığı hediyeyi 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi.
Ben hediyeler alsın, önümde diz çöksün ölsün demiyorum ama kutlamak istemiyorsa da beni beklentiye sokmasın. İkidir hayal kırıklığı yaşadım.
Defalarca söyledim ona özel günler benim için önemlidir daha hassas ol diye ama adam evlendikten sonra bu konularda çok başarısız :KK43:
Ben ona en yoğun, en koşturmacalı zamanlarımızda bile onun hiç bir özel gününü atlamadım.
Hala kendimi iyi ifade edemedim. Umarım beni anlamışsınızdır.

Sizden tavsiye istediğim nokta şu; eve gidince nasıl bir yol izlemeliyim?
İçimden hiç bir şey yapmak gelmiyor. Yemeğe de gitmeyeceğim dedim zaten :KK43:
Öküz de olsa şöyle bi kocam olamadı ya...
Bence yüzüne söyle en azından bilsin... tek taraflı değer de verilmiyor falan de surat assan sebebini sorar tatsızlık çıkar en iyisi kendin ona söylemen.

Yeni evli kavramı nedir ki ? Evlisiniz işte, toplumun dayatması cicim ayları masallarını boşverin. O sizin eşiniz, hayat arkadaşınız ve hayat özel günlerden çok ciddi bir şey. Eşin sağ salim yanında, evinizde huzur varsa, benim bir yoldaşım var diyebiliyorsanız her şeyiniz var demektir. Şahsen özel günlerde gösterilen davranışların sevgi ifadesi olduğunu düşünmüyorum ve forumda gördüğüm kadarıyla bu günler erkekler için eziyet haline gelmiş durumda. Özel olan ne biliyor musunuz, gece gözlerinizi kapatırken yanınızdaki adamın elini tutup iyi geceler demek, onun nefesini dinleyip çok şükür diyebilmek gerisi boş. Ne kendinizi ne eşinizi boşa üzmeyin....

O yeni gelin havasına hiç girmedim ben. Yeni evlenince insan romantizm, ilgi bekliyor ya benim beklentim o yöndeydi zaten. O benim en büyük duam zaten çok şükür. Sadece biraz kırıldım işte 😔

Öküz de olsa şöyle bi kocam olamadı ya...
Bence yüzüne söyle en azından bilsin... tek taraflı değer de verilmiyor falan de surat assan sebebini sorar tatsızlık çıkar en iyisi kendin ona söylemen.

Öğlen konuştuk bugün sorunu, neye kırıldığımı söyledim. Eve geldik saat 19.30 da o saatten beri konuşmuyoruz :)

Ee daha ne desin adam yemeğe götürüyor, beğenmiyorsanız mekanı siz seçin.
Sosyal medya hep bizleri bu hale getiren, hani hic birsey yapmayan erkeklerde çok, malum ekonomide çok iyi değil demekki bu kadar olmuş.

Benim beklentim ölene kadar onunla olmak.
Buda mı çok geldi size?
Ben çok geldi veya gelmedi demedim.
Yukarıda "o zaman evliliğin ne anlamı kalıyor?" tarzında birşey yazmışsınız. Ona istinaden cevap verdim. İnsanlar "özel günleri kutlamak için" evlenmiyorlar,hayatlarını birleştirmek,doğru insanı bulduğuna inandıkları için evleniyorlar.
Kendimden örnek vereyim ben özel günleri kutlamayı severken eski erkek arkadaşım zerre sevmezdi ama ben beklentiye girmediğim için üzülmezdim,ona trip atmazdım. Siz kendiniz bir öyle diyip bi böyle diyorsunuz. Aslında sizde içten içe kutlamak istiyorsunuz ama "söylesin beklentiye girmeyeyim" diyerek kendinizi üzmemeye çalışıyorsunuz,hak veriyorum. Bu gibi durumlarda yapılabilecek en güzel şey beklentiye girmemektir,adamı olduğu gibi kabul edin zoraki birşeyler yapınca çok mu mutlu olacaksınız sanki. Aksine baskı altında olduğunu düşünüp tedirgin olacak.
Ters çıkışmanızı da anlayamadım doğrusu.
Buldukça buluyorsunuz,adam hiçbirşey yapmıyor değil ya işte yemeğe götürüyoeir. Plastik bir gülle evlilik yıl dönümü kutlayan kocalar var.

Kaç sayfa yorum okudum, ne istediğinizi anlamadım.
Evlilik yıl dönümünüz değil, doğum gününüz değil, ne olduğunu da söylemiyorsunuz.
Nişan, tanışma yıl dönümü falansa ben olsam kokoreççiye götürürdüm. Böyle özel güne kebap çok bile.

"Sosyal medyaya konan bir fotoğraf bile yeterliydi ama o kebapçı dedi sadece"
Beklentiniz gösteriş yani? Kebapçıdan fotoğraf atmak yeterince havalı olmuyor değil mi? :KK51:

"Bazen ışıkları kapatalım mum ışığında kitap okuyalım diyorum o neden diyor bana"
Böyle bir talep için verilecek tek mantıklı cevap "neden" diye sormaktır zaten. Çünkü neden yani? Gözlerinizle zorunuz mu var?

Adam organizatörünüzmüş gibi fikir edinsin diye video yolluyormuşsunuz bir de.
Ya evliliği yanlış anlamışsınız ya da eşinizi sevmiyorsunuz. Çünkü önemli olan beraber vakit geçirmek olmalıydı.
Ama siz sürekli bir romantiklik peşindesiniz ki verdiğiniz örnekler romantik de değil. Çok garip beklentiler içindesiniz.

Sürprizler için mi evlendiniz? 🧐

Adam bugünkü özel gün için cumartesinden akıl etmiş şuraya götüreceğim demiş işte. Bence siz kebabçı diye bozulmadım diyerek kendinizi kandırıyorsunuz.

Ayrıca her insanın her günü bir değilki. Yoğun olur, yorgun olur sürekli sürekli sürpriz mi düşünsün. Siz ne yapıyorsunuz eşinize?
Eşim beni kebapciya götür de yasasinnnn derim😂Ne güzel işte yiyin kebapları,için çayları el ele tutuşu gelin dimi ama.Ne gerek var yapmacık romantikliklere

Benim annem hayati boyunca boyle abuk subuk seylerle, romantizm hayalleriyle yasayip babamdan her zaman sikayetci olmustur.
Sonuc asiri mutsuz gecimsiz bi kadin,
Vurdumduymaz bir adam.
Kusurabakmayinda attiginiz videolardaki ozentiligi cozemedim. gosteristen ziyade herkes cok romantik olmak zorundada degil.
Cok sey bekliyorsunuz
Ufacik seyler icin bu kadar hayal kurarsaniz tabi hayal kirikligi olur.

Kaç sayfa yorum okudum, ne istediğinizi anlamadım.
Evlilik yıl dönümünüz değil, doğum gününüz değil, ne olduğunu da söylemiyorsunuz.
Nişan, tanışma yıl dönümü falansa ben olsam kokoreççiye götürürdüm. Böyle özel güne kebap çok bile.

"Sosyal medyaya konan bir fotoğraf bile yeterliydi ama o kebapçı dedi sadece"
Beklentiniz gösteriş yani? Kebapçıdan fotoğraf atmak yeterince havalı olmuyor değil mi? :KK51:

"Bazen ışıkları kapatalım mum ışığında kitap okuyalım diyorum o neden diyor bana"
Böyle bir talep için verilecek tek mantıklı cevap "neden" diye sormaktır zaten. Çünkü neden yani? Gözlerinizle zorunuz mu var?

Adam organizatörünüzmüş gibi fikir edinsin diye video yolluyormuşsunuz bir de.
Ya evliliği yanlış anlamışsınız ya da eşinizi sevmiyorsunuz. Çünkü önemli olan beraber vakit geçirmek olmalıydı.
Ama siz sürekli bir romantiklik peşindesiniz ki verdiğiniz örnekler romantik de değil. Çok garip beklentiler içindesiniz.
İşte bunların hepsi social yeni gelin sendromu :KK70:
Gerçekten mum ışığında kitap okuma saçmalığı ne yahu? Video atmak ne?
Gösteriş için evlenen kadınlardansınız sanırım :KK70:

Valla ben sana hak verdim hayatım. Kebapçı nedir yaaa sanki normalde gidilmeyen bir yer kebapci.
Benim esimde evlenmeden önce daha guzel organizasyonlar yapardı pahali hediye alırdı
Ha hala pahalı hediye alıyor o huyu değişmedi
Biraz ensesi kalın kodaman 🤣🤣
Ama boyle sacma yerlere goturme huyu çıktı bende sinir oluyorum.
Evlenince bunlara bir haller oluyor sanırım.
Dogumgunumde restoranta götürdü balik kebap restoranı. Deniz kenarında. Ben bekledim ki daha lüks bir mekan olsun. Pastami da guzel yaptırmış karicim mutlu yillara vs ama olsun yinede sinir oldum
Bu dogumgunumde umarim akli başına gelir 😡😡😡😡
Bende beklentiye girerim ta 1 ay evvelinden
Isin kötüsü adama bir saat alamadım su hayat kargasasi ve pahalılığında kendime ceyrek alıyorum ona bir saat alamadım. Eger bu doğumgünümü guzel kutlarsa saati hak eder :63:
Sende gitmicem demissin oh iyi oldu ona soyleseydin gidicek baska yer mi kalmadi memlekette diye 2 dirhem bir cekirdek giyin gösterişli bir yere götürsün seni 😡
Biz de nişanlımla hemen hemen her yere gittik. Nusrete de gittik , kebapçıya da , dürümcüye de . Adamlara da hak vermek lazım ya zaten bizi her yere götürmüşler. Adamlarda artık ne yapsak diye mi düşünüyor ne yapıyor anlamıyorum. Valla inan bana hediye almasını bile istemiyorum. Zaten her şeyim var çok şükür.
Aldığı şeyden çok yaptığı manevi şeyler hoşuma gidiyor sanırım . Ama haa o doğum gününde o yapılı pasta gelecek :KK70:

Biz de nişanlımla hemen hemen her yere gittik. Nusrete de gittik , kebapçıya da , dürümcüye de . Adamlara da hak vermek lazım ya zaten bizi her yere götürmüşler. Adamlarda artık ne yapsak diye mi düşünüyor ne yapıyor anlamıyorum. Valla inan bana hediye almasını bile istemiyorum. Zaten her şeyim var çok şükür.
Aldığı şeyden çok yaptığı manevi şeyler hoşuma gidiyor sanırım . Ama haa o doğum gününde o yapılı pasta gelecek :KK70:
Hehehehehhehe o yapılı tasarım pastalar olmazsa olmaz :KK70:
Bence evet onlarda napsak diye düşünüp kararsiz kaliyor olabilirler :KK70: acaba ben mi simarigim diye düşünüyorum şuanda. Zaten bir sure sonra seyde oluyor insan gidicek yer bulamiyor o da var Aslinda

Şimdi yine kutluyormuş az biraz daha geçsin o günlerden bi haber olur o yüzden evlenince o büyü bozuluyor arkadaşım beklenti içinde olma alışmaya bak

Sizi hatirladim, hediye kahve makinasi diye de konunuz vardi. Onu da begenmemis, esinizin hediyesine burun kivirmistiniz, yine aynisini yapiyorsunuz. Cevabinizin birinde yazmissiniz 'oysa sosyal medyaya bir fotograf atsa yeterdi' diye. Tam boyle olmasa da bu anlamda. Belliki takipcilerinize gosteris yapacaktiniz ama kebabci fotosu atinca komik duruma dusmekten korkuyorsunuz. Niye cunku pahali bir restorant olmaliydi. Bosuna bahaneler bulmayin. Allah esinize sabir versin.

X