Öyle kötüyümki..

matemm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
3.112
947
34
Geçmiş konularımı bilen bilir..görümce ve eş ailesi durumumu. Ailemden bikaç kişi covid çıktı ve temaslıyım diye bi süredir eşimin ailesine gitmiyorum.. Bu sırada olan olmuş herkes eteğindeki taşları dökmüş.1,5 yıllık evliyim görümcem bana hep artniyetle yaklaştı.Çok garip bi şekilde ailem hastayken beni aradı sordu bende aynı şekilde.Fakat memleketten evime geldiğimde arayıp bi hoşgeldin bile demedi.kv kb hepsi aradılar sadece o aramadı.Eşim bu akşam ailesine tek gitti ve döndüğünde bi soğuk davranmalar.sonunda konuştu..
-sen benim aileme ben olmadan kaç defa gittin anne ben geldim diye?? bende geçen yıl bi iki kez gittim ama zaten 2 araçla gidiliyor oraya.Biz normalde haftanın 2-3 günü gittiğimiz için ektradan gitmeye gerek duymuyordum dedim.
Hayır diyor bana sen evin kızı gibi değilsin...bak dayımın gelini var o öylemi.onlar 7-8 yıldır evliler bu arada.beni niye başkasıyla kıyaslıyosun diyorum cvp yok. İnanın her ailesine gittiğimde bi dk. durmam hep hizmet ederdim.tencerelerine kadar yıkar arkaya hiçbi iş bırakmazdım.Bunları bildiği halde bi anda sanki ben hiçbişey yapmamışım gibi konuştu.Bu söylemlerin hepsi görümceme ait söylemler biliyorum.Eşimin yanında onun gelini şöyle iyi..sabahtan gidiyor yatana kadar kv.desinde.. yani ben haftanın 2-3 günü hatta bazen 4 günü gitmeme rağmen sabahtan gidip tüm günümü orda geçirmemişim diye uzak duran soğuk gelin olmuşum...
Bütün bunlarda yetmezmiş gibi -babam senle konuşurken sen tv ye baktın gördüm diyor bana. ki babası çok konuşan biridir benim çalışmamla ilgili defalarca beni rencide etmiştir yinede güzelce açıklama yapmışımdır.Daha 1 aylık bile evli değilken amcası bana matemm sen napıyosun bütün gün evde? sıkılmıyomusun deyince şaşırmıştım mesela.Benim amcasıyla hiçbi yakınlığım yokken.bunu eşime söylediğimde ne var bunda sen alıngansın deyip durmuştu.Veya babası daha evlendiğimiz 1. gün el öpmeye gittiğimizde mateme iş bulalım diye pat diye herkesin içinde söyleyince annesi bile daha dün bir bugün iki ne acelen var demişti.Benim tüm bunlara üzülmem bile onları rahatsız etmiş.
Sonunda eşimide etkileyip üzerime saldılar.bana artık ya tamam ya devam diyor.git tedavi ol diyor yoksa ayrılırız.onların tüm kabalıkları üslupsuzlukları normal..ben tavrımı koyunca kötü olmuşum.. Görümcem denilecek kişi kendi görümcesyle görüşmez.kardeşine bağımlı biri.eşimde yeğenlerine aşırı düşkün.Bigün birinin evliliğinden konuşuyorlar kendi aralarında mutsuz vs. ama çocukları var işte diye..görümcem benim yanımda eşime dönüp tabii ben sana diyorum emin olmadığın karıdan çocuk yapmıcann diye.donup kalmıştım ve eşim bu sürede çocuk istemedi.en ufak tartışmada günlerce küstü.benim ailem var sana ihtiyacım yok edalarında...32 yaşındayım oda 35.. çok üzgünüm şaşkınım.... başından beri özellikle anne babasına hep saygıyla yaklaştım güleryüzlü oldum ama bunları bile görmemişler..Beklentileri o kadar yüksekmişki sürekli girip çıkayım haftanın 5 günü beraber olalım..görümcem hergün orda nerdeyse.sabah kahvaltıdan gider yatana kadar durur...kafam çok karışık.İnsanlar hiç göründüğü gibi değiller..eşim bile bi olayı bana farklı anlatıyor.yapmadığım bişeyi yapmışım gibi söylüyor.İşin kötüsü inandırma kabiliyeti yüksek..anlatsa sanırsınızki o doğruyu söylüyor...ailem yeni covit atlattı babam yoğun bakımdan çıktı.üstelik uzaktalar.Söylermisiniz bu süreçte ben ne yapıcam....yarın kv arayıp bunları söylemek istiyorum ama eminim oğluna hak verecek..Düşünsenize hep güleryüzlü oldum gittiğimde hizmetlerini ettim laf vurduklarında cvp vermeyip hep içime attım.haftanın 2-3 günü gittim evimede çağırdım bu virüsten önce en az 7-8 defa..zaten evliliğimin yarısı covite denk geldi.Ben nerde hata yaptım.. bana yaş sorunuda var 32 yaşındasın yoluna bak dedi..bunu bile dedi.Eğer tedavi olmazsam ailesinin bütün patavatsızlıklarını normal görmezsem ben problemli biriyim onun gözünde..Görümcem öyle işlemişki planını..başından beri beni sevmemişti zaten..kb bigün bana kızım hep beraber şuraya yemeğe gidelim dediğinde görümcem atlayıp ayy baba senin paranmı var demişti.anne babasının bana değer vermesinden bile rahatsızdı.. ve gençliğim yıllarım bu insanlar yüzünden mahvoldu.

Son düzenleme:
eski konularımıda lütfen okuyun...benim tüm iyi niyetlerim boşunaymış.Zaten biliyordum görümcemin herkesi doldurduğunu...öyle kıskançki bana alınan altınların bile lafını ettiğinden eminim artık.Durduk yere bana ben evlenirken hiç altın istemedim diye anlatıp duruyordu.sonra birden eşim aldığı altınlara pişman olduğunu söyledi.ki ben asla şu alınacak diye şart koşmadım.Eşimse tam bi narsist çıktı.Herkes bana istediği lafı söylesin ama ben hiç bozulmıyim..öyle patavatsız sözlere maruz kaldımki...babamın mal varlığından tutun ablamla eniştemin neden çocuğu olmadığına kadar.... hepsine anlayışla cvp verdim.ama hiçbirinin önemi yok artık.Eski konularımıda okuyunca anlayacaksınız...Üzülmekten kahretmekten canıma düştüm artık..

O kadar üzüldüm ki. Ne hissettiğinizi anlıyorum. Sıkışmak hayal kırıklığına uğramak keske kimse yaşamasa buna benzer duugylari. Siz de hic bir sorun yok.
yarın görümcemi arayıp senin benimle problemin nedir demek istiyorum.Biliyorum olaylar dahada büyüyecek.Çünkü çok pervasız biri.İlk evlendiğim zamanlar bana ben insanlarla gezer tozarım eğlenirim ama o insanın kalbimdeki yeri bellidir.asla yakın olmam gerçekten sevmem demişti.. bi kuzeninin dedikodusunu yaparken..sonra baktıki ben ona destek değilim onla beraber milletin dedikodusunu yapmıyorum..öyle uzaklaştık

Bosan,bu adam duzelmez. Seni boyle tuketmelerine izin verme.

Haftanin 2-3 gunu gitmek ne demek ya. Senin bir evin, bir hayatin var. Bir de yetmiyormus 🤦‍♀️ Her gun gidip gunluk temizliklerini, hizmetlerini yapmani falan istiyolar heralde.
evet aynen bunları bekliyorlarki bunu dolaylı yoldan dile getirdiler kaç defa..Bide eşim bilerek konuyu saptırmak için kimi vardır 10 yılda bir gider samimidir yakındır.kimi isterse hergün gitsin uzaktır..Her gittiğimde güleryüz gösteririm mutfakta bi iş varsa yaparım.anne ne yapalım derim çay servisi vs.. bunlar onlar için misafir gibi davranmakmış...çok üzgünüm.hepsi boşa gitti..arkamdan kötü gelin soğuk gelin diye konuşacaklar..eşim deseniz tam bi ailekolik.. ve bana yaptığı herşeyi inkar ediyor.

Niiye sürekli açıklama yapan bir haliniz var ? Niye sürekli çocuk gibi o bana bunu yaptı ama ben çok güzel cevap verdim ben iyi gelinim açıklaması yapıyorsunuz ?

30 yaşında kadınsınız aile sizin resmen hem aileinizi hem gururunuzu ayak altına almış. Hastasın diyen adama evet hastayım boşanalım diyemeyip yok görüncemle konuşacağım yok ben iyi gelinim kafasındasınız...

Emin ile olun şu yaşadıklarımız da sizde yaşatanlar kadar suçlusunuz. İnsan kendini korur.gerekirse de kapıyı çarpar çıkar bu kadar zor mu bu.

32 yaşındasınız ve acele edip boşanmazssnız yeni hayatınızı geç kalırsınız haberiniz olsun. Bu evlilikten hiç bir cacık olacağı yok. Bırakın artık şu açıklama yapıp kendinizi aklamayı

Adam bana bu lafları etse. Evet ruh hastasıyım evet aileni sevmiyorum kötü gelinim işine gelmiyorsa boşanalım der hiç olmazsa kendi içimi soğuturum. Bu ne böyle ya

Niiye sürekli açıklama yapan bir haliniz var ? Niye sürekli çocuk gibi o bana bunu yaptı ama ben çok güzel cevap verdim ben iyi gelinim açıklaması yapıyorsunuz ?

30 yaşında kadınsınız aile sizin resmen hem aileinizi hem gururunuzu ayak altına almış. Hastasın diyen adama evet hastayım boşanalım diyemeyip yok görüncemle konuşacağım yok ben iyi gelinim kafasındasınız...

Emin ile olun şu yaşadıklarımız da sizde yaşatanlar kadar suçlusunuz. İnsan kendini korur.gerekirse de kapıyı çarpar çıkar bu kadar zor mu bu.

32 yaşındasınız ve acele edip boşanmazssnız yeni hayatınızı geç kalırsınız haberiniz olsun. Bu evlilikten hiç bir cacık olacağı yok. Bırakın artık şu açıklama yapıp kendinizi aklamayı

Adam bana bu lafları etse. Evet ruh hastasıyım evet aileni sevmiyorum kötü gelinim işine gelmiyorsa boşanalım der hiç olmazsa kendi içimi soğuturum. Bu ne böyle ya
Bi sorunun içine düşünce ve sürekli suçlanınca kendinden şüphe ediyor insan..eşimn teyzesi ablası annesi sürekli laf çakan ama alınmıııcan diyen insanlar.Başkalarının arkasından yaptıkları dedikoduları görünce emin oldum.ben o dedikodulara katılmayıncada uzak duran mesafeli gelin oldum.Halbuki elimden geleni yapmıştım.yetmemiş.Çok ağrıma gidiyor görümcemin yaptıkları.Eşimn bugün bana tüm söyledikleri onun söylemleri.Babam daha yeni covit atlattı kalp gibi ciddi hastalıkları var..ben ne yapıcam... En çok üzüldüğüm yüzüme gülen arkamdan konuşan ailesi oldu.

Bi sorunun içine düşünce ve sürekli suçlanınca kendinden şüphe ediyor insan..eşimn teyzesi ablası annesi sürekli laf çakan ama alınmıııcan diyen insanlar.Başkalarının arkasından yaptıkları dedikoduları görünce emin oldum.ben o dedikodulara katılmayıncada uzak duran mesafeli gelin oldum.Halbuki elimden geleni yapmıştım.yetmemiş.Çok ağrıma gidiyor görümcemin yaptıkları.Eşimn bugün bana tüm söyledikleri onun söylemleri.Babam daha yeni covit atlattı kalp gibi ciddi hastalıkları var..ben ne yapıcam... En çok üzüldüğüm yüzüme gülen arkamdan konuşan ailesi oldu.
Yahu hala açıklama yapıyorsun canım benim.

Lütfen bir silkelen ve o adama ben buyum işine geliyorsa de. De şunu bir kere yahu..

Dünyanın en iyi insanı bile olsa anne babası belki sen sevemedim için ısınması. Görüşmek istemiyorsun. Tamam konu bitti işte. İstemiyorsun var mı ötesi..

Bırak artık şu iyi gelin olma çabasını ya

Bu sitede yesilin tonu ve matem asla ayrilmazlar asla kendilerini savunmazlar
Ancak bu bana onu dedi der durur
Kendilerini feda ederler sonra diğer tarafda bunlari maalesef kullanir
Bu degismez.
benim ablam boşandı ve babam halâ onun etkisinde.yakın dönemde kovitten yoğun bakımda kaldı.hem kalp hem beyninde inme sorunu var.Kahrolacak biliyorum.Bütün aile hata bende sanacak.Çünkü bu insanlar dışarıya karşı inanılmaz iyiler.Kendi akrabalarını bile yüzlerine gülüp arkalarından demediğini bırakmıyorlar.ve eşimde yaşadığımız bi sorunu bana anlatırken öyle bi anlatıyorki ben bile kendimden şüpheye düşüyorum.kendinden emin ama çarpıtarak..Boşanmak en doğru karar bunun farkındayım.ama çalışmadığım için korkuyorum..çevre baskısı vs.Bazen en kötü ne olabilir diyorum bu çileyi çekmeye değermi? ben eşime beraber gidelim dedim tedaviye onuda kabul etmiyor.Sürekli bana sen sorunlusun insanlar sana soru sormuşsa nolmuş..diyor. Söylermisiniz görümcemin kocası neden bana sıkılmıyomusun bi kursa yazıl bari desin..ben hoşgörüyle cvp vereyim.sonra 2 kere daha bunu desin alaycı bi üslupla.Naaaptın diyerk.Benim çalışmıyor oluşum meğer hepsine dert olmuş.

sizde eşinize karşı net bir tavır koymalısınız. sürekli kendimi açıklamaktan ve senin bunu anlamamandan bıktım beni kabul ediyorsan bu şekilde et etmiyorsan geleceğimizi konuşup bir karar alalım de eşine. kendini ne ezdiriyorsun.
bende farklı problemler yaşadım eşimin ailesiyle. gitmedim aylarca. varsın nasış biliyorlarsa öyle bilsinler dedim. sonra düzeldik şimdi sadece saygımdan gidiyorum. zerre sevgim yok içimde.

Maalesef hala anlayis bekliyor
Karşısında ona deger vermeyen biri var
Ailemde ailem
O takmis ben sunu yaptim ben bunu yaptim
Bazi insanlara agzinda kus tutsan yaranamazsin
Biran once is hayatına girmeli
Kendine güveni gelmeli
Böyle insanlar iş hayatında da pasif oluyor dasmeer. En çok bu insanlar eziliyor iş hayatında. Ha bu iyi niyet iyi insanlık falan da değil yani kendilerini kandırmasınlar

İş hayatında en tahammül edemediğim insan tipi budur. Herşeye he der hep açıklama yapar. Onun yüzünden senden de olmayacak işe evet demeni bekliyorlar bir süre sonra benim iş grubum şakaya gelmez mesela. Tasarımda yapılan hatanın bedelini biri canıyla bende hapse girmekle öderim. Ama herşeye evet diyen hep bir açıklama sevdası içinde olan kişiler yüzünden biz hep zor duruma düşüyoruz.

O yüzden lütfen iş hayatında dik duramayan çalışmasın çünkü insanlarında hayatının gasp edilmesine sebep oluyorlar

Ve en önemlisi kendini savunamayan insanlar hiç çocuk işine falan bulaşmasın olan o sabi sübyanlara oluyor. Sen daha kendini koruyamıyorsun o çocukta seninle bir paspas oluyor

sizde eşinize karşı net bir tavır koymalısınız. sürekli kendimi açıklamaktan ve senin bunu anlamamandan bıktım beni kabul ediyorsan bu şekilde et etmiyorsan geleceğimizi konuşup bir karar alalım de eşine. kendini ne ezdiriyorsun.
bende farklı problemler yaşadım eşimin ailesiyle. gitmedim aylarca. varsın nasış biliyorlarsa öyle bilsinler dedim. sonra düzeldik şimdi sadece saygımdan gidiyorum. zerre sevgim yok içimde.
ben aylarca gitmesem zaten onlar için bu boşanma sebebi.ilk eşim harcar beni

benim ablam boşandı ve babam halâ onun etkisinde.yakın dönemde kovitten yoğun bakımda kaldı.hem kalp hem beyninde inme sorunu var.Kahrolacak biliyorum.Bütün aile hata bende sanacak.Çünkü bu insanlar dışarıya karşı inanılmaz iyiler.Kendi akrabalarını bile yüzlerine gülüp arkalarından demediğini bırakmıyorlar.ve eşimde yaşadığımız bi sorunu bana anlatırken öyle bi anlatıyorki ben bile kendimden şüpheye düşüyorum.kendinden emin ama çarpıtarak..Boşanmak en doğru karar bunun farkındayım.ama çalışmadığım için korkuyorum..çevre baskısı vs.Bazen en kötü ne olabilir diyorum bu çileyi çekmeye değermi? ben eşime beraber gidelim dedim tedaviye onuda kabul etmiyor.Sürekli bana sen sorunlusun insanlar sana soru sormuşsa nolmuş..diyor. Söylermisiniz görümcemin kocası neden bana sıkılmıyomusun bi kursa yazıl bari desin..ben hoşgörüyle cvp vereyim.sonra 2 kere daha bunu desin alaycı bi üslupla.Naaaptın diyerk.Benim çalışmıyor oluşum meğer hepsine dert olmuş.
Siz pek normal değilsiniz galiba. Biz ne yazıyoruz siz ne yazıyorsunuz...

X