Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım değerlendirdik herşeyi işte sabırsızlanıyorum evdede ovulasyon testi kalmıştı diyorlar ya gebelik olsa koyuluk devam eder diye benim silik çıkınca üzüldüm

Eklentiler

• 717CEEE1-8F68-4D9B-8A3B-EA2F5B705EB8.jpeg
    128,5 KB · Görüntüleme: 41
Devam et canim testlere. Gecen ay kacinci gunde pik yaptiysa o gune kadar devam et o gune kadar pik olmazsa yumurtlama gecikecek demektir.

Tamam canım geçen ay reglim 5 gün sürdü
14.günde pik oldu

Bu ay reglim 8 gün sürdü eğer yine adetten 9 gün sonra pik olursa o zaman 18.günümde pik olacak

Sağlıkla yumırtlamak da büyük nimet

İnşallah bu ramazan ayının feyzi ve bereketi hürmetine Rabbim evlat bekleyenlere hayırlı evlat nasip etsin.

Testleri hergun mu yaptin adet bitimi? Bu testlerin hic biri pik olmamis canim

Canım değerlendirdik herşeyi işte sabırsızlanıyorum evdede ovulasyon testi kalmıştı diyorlar ya gebelik olsa koyuluk devam eder diye benim silik çıkınca üzüldüm
Ovu testi gebelikte şaşırtır bos yere ovu testiyle bakmayin gebelige. Ovu testi sadece yumurtlama gununu tespit eder.

Testleri hergun mu yaptin adet bitimi? Bu testlerin hic biri pik olmamis canim
Düzenli olarak yapamadım ne yazık ki, bazen günde bir tane sabah, bazen de günde iki tane saba akşam yaptım. Hep aynı saatte yapmaya dikkat ettim. Ben 23 nisan yazanın bir üstündekinde pik yapmış gibi düşünmüştüm. 3 Mayıstaki yani fotoğrafta tek olan pik mi peki? O zaman mı yumurtladım acaba. Teşekkür ederim cevap için

Bak canim hergün yap ama günlük bir tane yapmalisin.. pik olmamis son testin bayagi koyulasmis. Adet basindan kacinci gun?

Ozaman benim yumurtam kaliteli oluyor dimi bu ay iki çizgide kıpkırmızıydı. Bende acaba yumurtalarım kalitesiz mi o yüzden mi olmuyor diye düşünüyordum. Yani özetle övü testi silik çıkıp çatlaması yada kıp kırmızı olmaması bu yumurtanın kalitesiz olduğunu gösterir Dimi. İçim rahatladı buda sağlamsa benim bebeğim neden olmuyor ki ya

Cnm benim test bi günde böyle sabah dr gittim geçen aydan kist var dedi ama testi etkilediğini sanmam çünkü başlarda silikti

Eklentiler

• 20190506_152904.jpg
    117,1 KB · Görüntüleme: 47
  • 15571471118126315021496028239283.jpg
    75,6 KB · Görüntüleme: 32
Cnm benim test bi günde böyle sabah dr gittim geçen aydan kist var dedi ama testi etkilediğini sanmam çünkü başlarda silikti
Pik gibi duruyor resimde canim T bayağı bi koyu çıkmış. Sen bugünü degerlendirebilirsen iyi olur

Canim testlerinde henuz pik yok pik olsaydi ayin 4 unde tekrar T cizgisi koyulasmazdi. Testlere devam etmelisin bu arada gecen ay adetin basindan kacinci gun pik yapmisti ve bu ay yaptigin son test adetin basindan itibaren kacinci test?

adetimin bitimi olan 27 nisanda başladım testleri yapmaya ben. ilk defa ovülasyon yapıyorum. 27 nisandan 4 mayısa kadar yaptım ama 2 gündür yapmıyorum pik olmuş dendiği için

adetimin bitimi olan 27 nisanda başladım testleri yapmaya ben. ilk defa ovülasyon yapıyorum. 27 nisandan 4 mayısa kadar yaptım ama 2 gündür yapmıyorum pik olmuş dendiği için
Kim dedi bu testlere pik diye canim. Bak iki gunu de test yapmadin yanlis yorum yuzunden. Neyse daha 9 gun olmus adet biteli. Sen testlere saatlere uyarak devam et canim hergun bana at test resimlerini. Pik günü gelmemis daha

Son düzenleme:
Kizlar merhaba 1 saat once test boyle cikdi yeterli koyulukdami sizce

Eklentiler

• 20190506_153740.jpg
    25,8 KB · Görüntüleme: 48
Bak canim hergün yap ama günlük bir tane yapmalisin.. pik olmamis son testin bayagi koyulasmis. Adet basindan kacinci gun?
Adet başından itibaren sayınca 24. Gün oluyor son yaptığım. 30 günde bir adet olurum normalde. En fazla değişiklik iki gün öne gelir öyle olur.

Merhaba kızlar, ilk defa bugün başladım bu testleri yapmaya, şimdi bu testten nasıl bir anlam çıkarmalıyım? Yardımcı olur musunuz?

Eklentiler

• 134F1731-A102-4FEC-8BC8-7088C3EC54C1.jpeg
    187,8 KB · Görüntüleme: 49
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…