Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Maşallah testlerinde lh hep yüksek cikmis ama tam pik olmamis cunku bütün testlerin benzer c siliklesmedigi surece pik olmaz canim çünkü lh in normalde yüksek görünüyor yarın yap test bir de ona bakalim sanirim senin testin benim testler gibi 16. Gun pik olacak gibi hadi hayirlisi. Yalniz sana ilişki yap diye bir kac gun oncesi soylemis olmam.lazim testlerine bakarak. Ama toplu resimde tam pik ve catlama görünmüyor

Valla hiç bilemedim ki cnm ne diyeceğimi çünkü hep pik gibi

Canm seninkiler nasıldı ki 24 gün oldu

Canım birşey Sorucam sana yumurtanın kaliteli olup olmadığını övü testinden anlayabiliyormuyuz. Yumurta kalitesi hakkında bilgin varsa bi yazarmısın.
Yumurta olgunlaştığında t cizgisi koyu cikar bu yuzden t cizgisi cok koyu çıktığında yumurta iyi olgunlaşmış demektir ve ertesi gün siliniyorsa yumurta catlamis demektir. Yumurta iyi olgunlasmazsa hemen catlamaz canim. Yani kalitesi iyi olan yumurta zamaninda catlar. Bu yuzden piki gorunce ertesi gunu testi tekrarlayip siliklesmesini takip ediyoruz

merhaba. aselce hanım sizden değerlendirme almıştım daha önce. sonra siteye giremedim başka bir tanıdığa sordum 01.05.2019 tarihinde pik yapmış dedi. 02.05.2019 tarihini çatlama olarak düşünüp 1,2 ve 4 mayısı değerlendirdim. nisan aynda ise 27 ve 30'unu değerlendirdim. Gönderdiğim görseller doğrultusunda umarım doğru bir yol izlemişimdir. bana tekrar yardımcı olabilir misiniz? düzenli ilişki hala gerekli mi?

Eklentiler

• 20190504_105449.jpg
    73,6 KB · Görüntüleme: 59
  • 20190504_105531.jpg
    56,7 KB · Görüntüleme: 59
Canın ben dün evde değildim yapamadım ve lekelenmem devam etti zaten

Sahurda lavaboya gittiğim için şimdi yaptım
Geçen ayda bu saatlerde yapmıştım hep

Eklentiler

• 20190506_102433-1.jpg
    40,2 KB · Görüntüleme: 42
  • 20190506_102316-1.jpg
    55 KB · Görüntüleme: 52
Aselece canım bugün elimdeki lh testinden yaptım ama yumurtlamadan 4 gün geçti silik çizgi hamile olsam koyulaşmaz mıydı çok stres oldum 2 gündür alt karnımda sancı gibi böyle hamlamak gibi bi ağrı oluyor belim bile ağrıyor gögsüm olduğu yerde değil de dokununca sızlıyor bende bi ümit bekliyorum işte ama yok heralde

Canim testlerinde henuz pik yok pik olsaydi ayin 4 unde tekrar T cizgisi koyulasmazdi. Testlere devam etmelisin bu arada gecen ay adetin basindan kacinci gun pik yapmisti ve bu ay yaptigin son test adetin basindan itibaren kacinci test?

Canın ben dün evde değildim yapamadım ve lekelenmem devam etti zaten

Sahurda lavaboya gittiğim için şimdi yaptım
Geçen ayda bu saatlerde yapmıştım hep
Devam et canim testlere. Gecen ay kacinci gunde pik yaptiysa o gune kadar devam et o gune kadar pik olmazsa yumurtlama gecikecek demektir.

Yumurtlamadan en az 12 gun gecmesi lazim canim. Yumurtlamayi gördük degil mi sende 4 gunu de degerlendirdin umarim. Bu sekilde adete kadar duzenli iliski yapabilirsiniz yapamazsaniz da mutlaka 4 gunu degerlendirmis olun.. yumurtlamadan 12 gun sonra gebelik testi yapabilirsin ovulasyon testi yapmaya gerek yok artik

Merhaba herkese, bu ay işin içinden çıkamadığım bir durum var. Sat tan sonraki dönemde ovulasyon testi yaptım görsele ekliyorum. 23 nisan akşam-24 nisan sabah pik olmuş gibi geldi. Sonra da silindi zaten. Sonra test yapmayı bıraktım. Biraz akıntım olunca 3 mayısda testi tekrarladım ve yine pik gibi sonuç aldım. Ovulasyon testi adet tarihine yakın koyulaşırsa hamilelik olabilir diyorlar ama benim 5 mayıs itibariyle test kısmı yine silikleşti. Sizce öncekilerde yumurtlama olmadı mı? Ya da iki kez mi oldu? Yardımcı olabilir misiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…