Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aselece canım bu yumurtanın kesin çatladığı progesteron hormonuyla belli oluyormuş ya nasıl oluyor o hangi gün kan vermem lazımdı ve değer kaç olmalı bi bilgin var mı ?
Canim yumurtlama donemine bakmak icin progesteron hormonuna bakmaz doktorlar. Yumurtlamadan 1 hafta sonra progesteron testi yapiyorlar. O da gününü gecirir. Sadece ulteason yoluyla takip ettirebilirsin diye biliyorum

Canim yumurtlama donemine bakmak icin progesteron hormonuna bakmaz doktorlar. Yumurtlamadan 1 hafta sonra progesteron testi yapiyorlar. O da gününü gecirir. Sadece ulteason yoluyla takip ettirebilirsin diye biliyorum
Bende araştırdım da canım benim işte ovulasyon testi yumurta oluştuğunu gösterir fakat çatlayıp çatlamadığını progesteron belli eder diyor 10dan yukarıysa çatlamış oluyormuş felan oyüzden dedim ama bi kan tahlili yaptırsam mı ramazanda geldi gerçi

Aselece hayırlı akşamlar canım

Bugün adetimin 7.günü ve bitti.
Geçen ay 14.günümde yumurtam olmuştu
Geçen ay 8.günümde ovü yapmaya başladım yine yarın başlıyım mı ?

Bugünde sabahtan beri aşırı derece de kasık ağrısı çekiyorum sanki içimde bi şeyler patlamış gibi şiddetli kasık ağrısı oturamıyorum yatamıyorum bi kaç dk sürüyüyor sonra geçiyor

Dayanılmaz bi ağrı tarif edemiyorum yani gaz sancısı gibi sanki gazım kasıklarıma baskı yapıyor inanılmaz bi baskı var ama iğne batırılıyor gibi bıçak saplanıyor gibi

Daha önceki aylarda da özellikle adetim bittikten 1 gün sonra falan oluyordu ama 2 3 aydır yaşamadım hiç bu ay yine oldu

Kist falan mı var acaba korkuyırum

Canim sen bilirsin de. Insallah bu ay hamileligin olur da olmazsa gelecek ay ovu testiyle yumurtlama gununde doktora gidip ovu testi yaptigini progesteron testinin degerine bakip catlayip catlamadigina emin olmak istiyorum dersin oyle baktirirsin
Yoksa yumurtlamadan 1 hafta sonra test yapar. bu arada degerlendirme gunlerine kac yazdim ben sana?

Korkacak bir sey yok canim. Adetin yeni bitti olabilir gaz sancisi yapar. Probiyotik aktivya yogurt yemeni oneririm. Bu arada adetin düzenli ise bu ay 11. Gün başla. Yok duzensiz ise yarin basla. Birde rica etsem su an ovu testi yapip bana test resmini atar misin

Biraz rahatladım canım çok sağol
Bide iki gün önce mıtgağımı su bastı ayaklarım iki saat suyun içinde kaldı nerdeyse üşütmeyle ilgili de olabilir dimi ?

Tamam hemen yapıp atıyorum

Biraz rahatladım canım çok sağol
Bide iki gün önce mıtgağımı su bastı ayaklarım iki saat suyun içinde kaldı nerdeyse üşütmeyle ilgili de olabilir dimi ?

Tamam hemen yapıp atıyorum
Aynen öyle bu arada kasik bölgeni ve ayaklarini cok sicak tut bu ay. Mumkunse gece yatarken sicak su torbasiyla uyu

Aynen öyle bu arada kasik bölgeni ve ayaklarini cok sicak tut bu ay. Mumkunse gece yatarken sicak su torbasiyla uyu

Tamam canım çok sağol testi yaptım şimdi yüklüyorum idrarım nerdeyse su gibi ve berrak hiç bu kadar açık görmemiştim doğrusu

Vee beyaz akıntımla birlikte pembe kırmızı leke gelmiş
Sabahtan beri beyazdı

Aselece canım testim böyle çıktı yine yarın devam edeyim mi

2 3 aydır gecikiyordum hep
Bu ay tam günümde oldum 28 günde
Ama bu ay nolur bilmiyorum

Eklentiler

• 20190504_214012.jpg
    100,1 KB · Görüntüleme: 32
  • 20190504_214207.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 34
1 2 3 4 yazmıştın canım benim

Aselece canım testim böyle çıktı yine yarın devam edeyim mi

2 3 aydır gecikiyordum hep
Bu ay tam günümde oldum 28 günde
Ama bu ay nolur bilmiyorum
Kuzum yarından başla testin varsa koyulasmaya yakin çünkü. Bir de bugün temizsen mutlaka ilişki olarak bugünü degerlendir. Test icin demiyorum bunu. Adet bitimi duzenli iliskiye baslamis olursun bugun iliski yapamazsan yarin mutlaka yapin. Birde testlerini oglen vakti yapmayi unutma biliyorsun zaten bu konuda deneyimlisin

Tamam canım yarın yaparım
Bugün öğlen temizlendim ve değerlendirdik öğlen vakti
Ama akşam namazı için abdeste girdim beyaz akıntıyla çok hafif kırmızı da gelmiş

Böyle olunca çok kötü hissediyorum

Şimdi yine beyaz akıntım var ama niyr geldi o akıntı bilmiyorum

Korkma korkacak bir sey yok insallah dollenme olmustur kuzum. Ama ovu testinde pik gorene kadar 2 gune bir yada 3 gune bir iliski mutlaka yapin vücudun spermi kolay kabul etmesi icin onemli. Piki görünce zaten 4 gun ara vermeden iliski yapacaksiniz. Birde 15 dk ayaklari kaldirmayi unutmayin iliskiden sonra. Rabbim.umudunu boşa cikarmasin insallah

Allah senden razı olsun canım pızitif enerjin ve duaların için
Rabbim kat kat fazlasını sana versin imşallah ❤❤❤

Dün değerlendirdim canım iki kere bi sabah bi akşam bide yarın sabah değerlendiricem bakalım hayırlısı olur insallah

Benim bu gunki testim k.b yın biraz geç ekledim işlerim vardı testtense hiç birşey anlamadum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…