Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hiç bilemedim bebeğim Liri

Pcosta insülin direnci ne yazikki oluyor zaten, bende glifor seker ilacini kullandim bi sure haftaya yeniden yazdircam bitiyor bakalim test yapıp gorcez devam mi. İnsülin direnci yumurtaları baskiladigi icin ve seninde yumueta rezervin cok olduğundan belli başlı yumurtalar buyuyemiyor 17/18 mm ustune cikamiyor çünkü şeker baskiliyor. İlaçla birlikle yumurtalar baskidan kurtulacak ve belirli bir boyuta gelmeye baslayacak. O sirada da sen yumurta takibi ile catlama zamanini takip edeceksin vs vs. Yani kisaca durum bu, umarim anlatabilmisimdir.
Fazla yumurta birbirini sıkıştırıyor ve hepsi de küçük kalıyor üstüne bide baskı var derken gebelik olmuyor.

ya canımsın nasıl güzel anlatmışsın öyle ben klomen ve glucophage kullandığımda yumurtalarım 21 mm ulaşmıştı klomenden mi olmuş o yani pcoluyum ben öylemi bir de inofolic mi alsam gynositol mü bak şimdi kafam karıştı

Evet dirençli pco hastasıyım. Doktorum başlattı diaformini. Yumurtlamayı düzenliyor. İnsülini düzenlediği için birbiriyle bağlantılı hepsi. Hele yedklerine dikkat edersen zayıflatır ilaç hemencecik.
Ben 10 aydır kullanıyorum. Düzensizliğim yoktu ama kilo artısım cok olmuştu

Ayy hadi güzel haberlerini bekliyorum canım

Kuzum vallahi bende iştahsızlık yaptı mide bulantısı falan gün içinde eskisi gibi iştihaım açık değil kilolu da değilim aslında sanırım yumurtlama için verdi

Kuzum dedigim gibi inofolic de kullandim ama yumurta takibi yapılmamıştı daha belki ondan gebelik olmadi, inositol iceren bi folikasit alman lazim dedi, yumurta kalitesi için, oda hem gynositol da hemde inofolic de var sana bırakıyorum ama ben gynositol oneriyorum hep dedi eğitim araştırma hastanesinde doc doktorum. Bende bu sefer gynositol alacağım dedim. Öyle aynen klomenden büyümüştür ilacta baskıyı azaltmıştır ondandir 21mm

Rahim ağzı darlığı emrio transfer başarısını etkileyen bir durum canım

benim bir arakadsim da bağışıklık sistemi bebeği vücuttan atmaya çalışıyor ve hep düşük yapıyordu drun dediği gibi bağışıklığı baskılayıcı ilaç kullandı ve maşallah nur topu gibi oğlu oldu. Yabu arada rahim agzini nasıl açtı

Kuzum vallahi bende iştahsızlık yaptı mide bulantısı falan gün içinde eskisi gibi iştihaım açık değil kilolu da değilim aslında sanırım yumurtlama için verdi
Evet öyle yan etkileri var ama dayan canım geçecek 1 haftaya . Max 2 haftaya geçer.
Benm bulantı ishal oldu o da 4 gün çektim. İştahımı tamda kesmemişti ama kontrol altına alabiliyodum.
Merak etme gerçekten yumurtlamayı düzene sokuyor

inşallah Allah razı olsun :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…