Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
hiç birşey demedi kuzum sormadım bende şüphelnmemiştim hiç ama arkadaşım dan duydum olabilirmiş diye amh göre
Nasıl birşey demez ya.. Dr lar işlerini ne zaman yapacak ? Ha bire polikliniğe mi gidip geleceğiz. Belki de ultrason görüntün PCO ile uyumlu değildi

Nasıl birşey demez ya.. Dr lar işlerini ne zaman yapacak ? Ha bire polikliniğe mi gidip geleceğiz. Belki de ultrason görüntün PCO ile uyumlu değildi
belki de ama bana bir ilaç verdi glucophage diye onu hergün akşamları alıyorum araştırdığımda pcolulara veriliyormuş sanırım tam da emin değilim ki gerçekten pco var da demedi bana

aşko değerlerimi yazayım bak ben anlamıyorum kii
amh 5.54
prolaktin 8.56
tsh 0.921
lh 3.670
fsh 7.0
e2 28
progesteron 0.75
Canım amh 5.71 bende, pcos. İnofolic combi kullanmistim ama simdi tedavi ile Gynositol önerdi doktorum ona baslicam bende. Sabah aksam bir gunde iki tane, inşallah faydasini görürüm

Gluco.. şekeri dengelemek için mi acaba
Polikistik Over Sendromu (POS) çok sık rastlanan bir hastalık. Her 100 kadından 5 veya 10’unda görülen bu hastalığın en dramatik etkisi ise, kısırlık. Çocuğu olmayan her 100 kadından 20’sinde bu hastalık saptanıyor. Adet dönemlerinde gecikme, tüylenme, erkek tipi şişmanlık, akne gibi problemlere yol açan POS’u (çok kistli yumurtlama hastalığı) tetikleyen faktörün, insülin rezistansı (direnci) olduğu kanıtlandı. İnsülin direnci, pankreasın aşırı derecede insülin salgılamasıyla ortaya çıkıyor. Direnci kırmak için pankreas bu kez aşırı miktarda insülin salgılamaya başlıyor. Bu aşırı salgılanmanın yumurtalık ve erkeklik hormonu üzerinde direkt etkisi var. İnsülin fazlalığı, seks hormonu yapımını azaltıyor ve yumurtlamayı durduruyor.
‘Glucophage’ aslında insülin direncini kıran bir ilaç. Şekeri düşürmede kullanılan bu ilacın yan etkisi olarak ortaya çıkan bu durum, kısırlık tedavisi gören bazı kadınların umudu oldu.

böyle yazıyor int de dr bana yumurtlama direnci falan bişiler demişti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…