Organik Ve Doğal Ürünlerim Var

Merhaba kızlar uzun zamandır buradayım ama böyle bir yerin varlığının yeni farkına vardım:26:
Az çok beni tanıyanınız vardır diye umud ediyorum.
Mutfakla aram iyidir.El becerilerim de vardır çok şükür.Çocuklarım olduktan sonra mümkün mertebe doğal olana yönelmeye başladım ve bulunduğum şehirde şatış yapmakta idim.Fakat forumumuz da böyle bir yer varsa bende beden satış yapmayayım diye düşündüm.
Forumumuz dan bazı arkadaşlarıma hediye çam sakızı çoban armağanı birşeyler yolladım.Ve yaptığım ev yapımı bazı ürünlerimi uygun fiyatlarda satmaya karar verdim.
Yakın zamanda yapacaklarım arasında Erik pestili ve Konserve Domates bulunmakta.
Dileyen ve isteyen olursa Adana'dan kendi yaptığım ürünlerden yollayabilirim.Yazdıklarım dışında yaptığım şeyler varsa sipariş de verebilirsiniz.

-Yakında yapmayı planladığım ERİK PESTİLİ ÜZÜM PESTİLİ ve KONSERVE DOMATES var.Bunları siparişe göre yapcağım.Erik pestilinin Lezzetini forumumuz üyelerinden BOREAS'a sorabilirsiniz.
Bunlar dışında,

-Yufka ekmek
-Domates ve biber salçası
-Kurutulmuş biber,patlıcan,kabak,domates
-Reçellik kuru incir
-Köftelik bulgur
-Yarma (içli köftenin dağılmaması için az miktarlarda kullanıldığında dilediğiniz incelikte açmanızı sağlar)(Sarımsaklı köfte,analı kızlı gibi yemeklerde de rahatlıkla kullanılır ve haşladığınız da dağılmasını engeller)
-Aşurelik buğday(döğme)
-Mantı(Halis kıymadan yapmaktayım)
-Ev eriştesi(tutmaç)

Köyümüzden gelen halis tereyağı ve zeytin yağı da mevcut.Halis İsot,kırmızı pul biber.....
Ve aklınıza gelen şeyler.

Boreas İsot için mutfak kokuyor dediğinde çok sevinmiştim.
:KK16:

Birkaç resimde ekleyeyim.Bazı ürünlerin yapışlışlarınıda zamanı geldikçe ekleyeceğim.

Ürünlerin fiyatlarını soranlara yardımcı olurum.PTT Kargo ile çok daha ucuza isteklerinizi yollayabilirim.Özel kargolar çok pahalı arkadaşlar......Sevgiler.

İşte beklediğim an! Yaşasııınnn:KK16: sey-ren çok çok sevindim. Şimdi face'de gezerken Kadınlar Kulübü'nün linkini tıkladım; bir de ne göreyim, bizim sey-ren.... Kazancın bol olsun diyerek hemen reklamını yapıyorum:

Erik pestili mükemmel ötesiydi. Ben böyle yumuşacık, şekeri- lezzeti kıvamında, kokusu harika, rengi müthiş bir pestil hiç abartmıyorum; gerçekten de böyle bir pestil yemedim. Hatta sey-renciğim daha bu sabah keşke zamanı gelse de sey-ren'den istesem de bana bolca yapıp gönderse diyordum. Yani hani hamilenin dileği olurmuş ya, bu kadar olur:KK16: Sey-ren'ciğim şimdiden siparişimi yaz bir kenara unutma: 1 kg erik pestili

İsot gerçekten de hakiki isottu. Buram buram koktu mutfak. Kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca eriştesi de hem artımlı, hem de lezzetliydi. Köy unundan yapılmış olması da cabası tabiki....

Yufka ekmeğin kokusu hala burnumda. Anneciğinin elleri dert görmesin...

Sey-ren'den alışveriş yapan pişman olmaz, parmaklarını yer; benden söylemesi:KK56:

Şimdiden kolay gelsin, bol kazançlar canım:KK16:

Son düzenleme:
Canım bacım, yaz bir kenara siparişleri:

Yufka 5 adet

Erişte 1 kg

İçli Köfte için yarma demişsin, ama fiyatını yazmamışsın. Ondan da yarım kg

Kurutulmuş patlıcan

Pilavlık Bulgur 1 kg

ve tabiki Erik Pestili 1 kg (Ağzım sulandı )

Erik pestili hazır olunca mesajlaşırız canım tamam mı:KK54:

Ha bir de mantının da fiyatını yazmamışsın. Sen daha çok şey yapıyorsun. Bence güzel bir liste hazırla, görenin gözleri bayram etsin, hem de rahat rahat seçsin...

Senden tereyağ,salça falan da isterim ama eylülden sonra. Hem havalar da biraz serinlesin. Yoksa zor olur kargoyla gelmesi

Son düzenleme:
Oy ben mantı ile erişte istiyorum:)ama ücretini nasıl vericez:KK1:

Postaneden hesabıma havale ücretsiz yatırabilirsiniz canım.Teşekkür ederim topiğime geldiğiniz için.Çok sağolun.
Ben listeyi hazırlayıp tekrar yazacağım.Şimdi pazara gidiyorum.Konserve domates alacağım.Buradan sipariş aldım :)

Canım bacım, yaz bir kenara siparişleri:

Yufka 5 adet

Erişte 1 kg

İçli Köfte için yarma demişsin, ama fiyatını yazmamışsın. Ondan da yarım kg

Kurutulmuş patlıcan

Pilavlık Bulgur 1 kg

ve tabiki Erik Pestili 1 kg (Ağzım sulandı )

Erik pestili hazır olunca mesajlaşırız canım tamam mı:KK54:

Ha bir de mantının da fiyatını yazmamışsın. Sen daha çok şey yapıyorsun. Bence güzel bir liste hazırla, görenin gözleri bayram etsin, hem de rahat rahat seçsin...

Senden tereyağ,salça falan da isterim ama eylülden sonra. Hem havalar da biraz serinlesin. Yoksa zor olur kargoyla gelmesi

Canım yaaa bu güzerl mesajların beni çok mutlu çok öptüm seni paşalarıda öpüyorum.Pazardan gelince görüşürüz inşAllah.:KK16:

Postaneden hesabıma havale ücretsiz yatırabilirsiniz canım.Teşekkür ederim topiğime geldiğiniz için.Çok sağolun.
Ben listeyi hazırlayıp tekrar yazacağım.Şimdi pazara gidiyorum.Konserve domates alacağım.Buradan sipariş aldım :)

Tamam.Ellerinize sağlık:KK42:

Sey_ren ilk mesajı düzenleme hakkın var dilersen fiyatları da oraya koyarsan soru trafiği biraz olsun azalmış olur.

Birde ben senin yerinde olsam bunların yapılışını fotoğraflar ile yemek bölümünde anlatırım ki insanlar ne kadar hijyen olduğunu, hazırlanışının ne kadar zahmetli olduğunu görsün.

Örnek veriyorum biber salçası nasıl yapılır diye konu aç burada ilk mesaja o konunun linkini ekle. Şu endişeye kimse düşmesin bak anlattım insanlar evinde yapar. Gelecek endişesi duyanlar kaybetmeye mahkumdur bu açıdan çok rahat bildiklerini paylaş... Benimle yapılan röportajlarda soruyorlar şu nasıl oldu bu nasıl oldu diye 2 gün sonra kopyamız çıkıyor ama biz 12. senedir ayaktayız diğerleri unutuldu gitti. Bu sebeple hiç çekinmeden paylaş...

tabi bu kişisel fikrim ...

Bu arada Yurtdışına yolluyormusunuz diye sormuş facebook üzerinden bir üyemiz. Dilersen PTT kargodan kiloya göre fiyatları al ve bu tür ürünlerin yollanıp yollanamayacağını da öğren. Yurt dışı çok önemli bir trafiğini oluşturacaktır.

Bir de paypal hesabı alırsan yurt dışı ödemelerde hemen hemen hiç masraf ödemeden sonuca ulaşırsın...

organık gıbısı yoktur ellerıne sağlık canım
bende anneanem sayesınde sağlıklı beslenmeye çalışıyorum :KK1:

Şuan ıçın alıcı değılım ama yazmadan geçemedım, ellerıne sağlık bol kazançlar
Dükkanın önünü kapatmayayım ben :KK1::KK1::KK1::KK1:

organık gıbısı yoktur ellerıne sağlık canım
bende anneanem sayesınde sağlıklı beslenmeye çalışıyorum :KK1:

Şuan ıçın alıcı değılım ama yazmadan geçemedım, ellerıne sağlık bol kazançlar
Dükkanın önünü kapatmayayım ben :KK1::KK1::KK1::KK1:

Canım benim teşekkür ederim Allah razı olsun.Doğal olan gibisi gerçekten yok tabiki,sevgili anneanneciğinin ellerinden öperim.Onlar olmasa biz neyiz ki.Keşke benim anneannemde yaşasaydı ben hiç görmedim:KK43:
Babaannemi gördüm ama doyamadım.:KK43:

Dükkan önü kapatmak ne demek canım alıcı olmasanda beğendiklerinin tadına bak,bizde herşey helal:KK1::KK16:

Sey_ren ilk mesajı düzenleme hakkın var dilersen fiyatları da oraya koyarsan soru trafiği biraz olsun azalmış olur.

Birde ben senin yerinde olsam bunların yapılışını fotoğraflar ile yemek bölümünde anlatırım ki insanlar ne kadar hijyen olduğunu, hazırlanışının ne kadar zahmetli olduğunu görsün.

Örnek veriyorum biber salçası nasıl yapılır diye konu aç burada ilk mesaja o konunun linkini ekle. Şu endişeye kimse düşmesin bak anlattım insanlar evinde yapar. Gelecek endişesi duyanlar kaybetmeye mahkumdur bu açıdan çok rahat bildiklerini paylaş... Benimle yapılan röportajlarda soruyorlar şu nasıl oldu bu nasıl oldu diye 2 gün sonra kopyamız çıkıyor ama biz 12. senedir ayaktayız diğerleri unutuldu gitti. Bu sebeple hiç çekinmeden paylaş...

tabi bu kişisel fikrim ...

Sevgili Kazen,
Mesaj düzenleme hakkı verdiğiniz için teşekkür ederim.Ayrıca böyle bir imkan sağladığınız için gerçekten Allah sizden razı olsun.
Güzel fikirleriniz için sağolun.Dediğiniz gibi özellikle patlıcan kurutmalığını,mantıyı,erişteyi,erik pestilini,yufka ekmek yapılışını ve bazı ürünlerin yapılışını zamanla yaptıkça resimleyeceğim zaten.Ama tereyağı zeytinyağı zor olsada elimden geldiğince yaparım.Bulgur yarma bunlarıda köyde yine değirmenlerde öğütüp kurutma kaynatma aşamasında resimleyebilirim.İnsanlar birşey alacaksa elbette nasıl yapıldığını görmek isteyeceklerdir bende bunları mümkün mertebe resimlerim ki içleri rahat etsin.

Bahsettiğin gibi inan bana ben bunu anlattım,insanlar öğrenir endişesi hiç gütmedim.Bilakis sevinirim,en azından bilmeyen öğrenir ve çok fazla paralarla sağlıksız beslenmekten kurtulurlar.Zaten insana rızkını yer buradan bana rızık varsa Allah yardımcım arkadaşlarım da alıcı olurlar.:KK16::KK16:

Kadınlar Kulubü artık bir ayrıcalık olmuş taklit kopya zamanla yok olur aslolan ilk göz ağrısıdır.Allah başarılarınızı kalıcılığınızı daim etsin inşallah hep böyle kalıcı oluruz.

Bu arada Yurtdışına yolluyormusunuz diye sormuş facebook üzerinden bir üyemiz. Dilersen PTT kargodan kiloya göre fiyatları al ve bu tür ürünlerin yollanıp yollanamayacağını da öğren. Yurt dışı çok önemli bir trafiğini oluşturacaktır.

Bir de paypal hesabı alırsan yurt dışı ödemelerde hemen hemen hiç masraf ödemeden sonuca ulaşırsın...

Sağolsunlar Kazen,
Yurtdışına yollayabilirim bugün kuzenimin nişanlısı ile konuştuk.Bazı ülkelerin yasal prosedürleri var,sıvı olanları almayabilirler dediçBunları yurtdışında yaşayan arkadaşlarımız öğrenip ona göre bana haber verilerse halledebiliriz.Özel kargolar çok ahalı ama PTT kargonun fiyatları daha uygundu.Şehiriçine Boreasa yolladığım şeyler 3-4 kilo arası idi 10 tl almışlardı.Yurtdışı koli fiyatları vardı elimde ama bulamadım pazartesi fiyat tarifesini alıp paylaşırım bir problem çıkmazsa inşAllah.
:KK4:PAYPAL hesabm vardı ama işime yaramıyor diye pasifleştirmiştim tekrar alma şansım varmı:26:

Hayırlı geceler arkadaşlar.2 gündür konu açtım bazı şeyleri netleştirdim ve size öyle geldim.Yalnız oğlum hala uyumadı ağlama krizlerinde 1 saattir bana bir şey yazdırmadı.Yarın sabah birçok şeyi yazmış olurum inşAllah.

Hayırlı geceler arkadaşlar.2 gündür konu açtım bazı şeyleri netleştirdim ve size öyle geldim.Yalnız oğlum hala uyumadı ağlama krizlerinde 1 saattir bana bir şey yazdırmadı.Yarın sabah birçok şeyi yazmış olurum inşAllah.

:KK1:Ne geldim ama dimi kızlar.
Neyse bu kez kesin geldim ve net fiyat ve bazı ürünler yazacağım.Yalnız resimlerimde hazır bana 1-2 gün müsade şahsıma ait bilgisayarım bozuldu gelince resimleri yükleyeceğim.

Şimdi gelelim ürünlerimize ve fiyatlarına,

Bazıları geçen yılki fiyatlardı netleştirdikten sonraki ortaya çıkanlar....

Yufka Ekmek:1 TL
Köftelik ve pilavlık bulgur (işin içine kazanlar ve kaynatma girince 50 kuruş koydu inşAllah sıkıntı olmaz:KK25:) 3 TL
Aşurelik buğday:4 TL
Salça:15 TL
Zeytinyağı:15 TL
Tere yağı:20 TL
İncir Reçeli :12 TL
Pestil:15 TL
Kurutulmuş Nane(ev yapımı)1 su bardağı:1,25 TL
Kurutulmuş patlıcan 50 adet:15 TL
Erişte:3 TL
Bal:30 TL
Mantı-Yüzük Çorbası:15 TL
Kaymak(şu an havalar sıcak yapmıyoruz)o zaman fiyat yazarım arkadaşlar
İsot:15 TL
Yarma:4 TL
Sumak Ekşisi:Bardağı 2 TL
PTT Kargo ile anlaşacağım arkadaşlar ücret alıcıya ait.

Ve mantı isteyen canlar ne eti yediğinizi perhiziniz varmı yokmu onları yazarsanız sevinirim.Örneğin ben soğan yemem,karabiber kullanma,kuzu kıyma olmasın,dana olsun veya olmasın gibi isteklerinizi yazarsanız bende ona göre yaparım.
Ben dana kıyma isterseniz Et Balık Kurumunda alacağım kuzu isterseniz bizim burada her Cuma Namaz çıkışı caminin orada kuzu kesilir oradan alacağım.Yani hem taze hem güvenilir olacak.
İsteyen olursa ona göre yapmaya başlayacağım.
Boreasımın pestilini ve patlıcanlarını yaptım hafta sonuda köye gidip bulgur kaynatacağız teyzemle beraber.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar canlar.Sizin aklınıza gelen olursa yazın.

Canıımm,ellerine sağlık,ellerin dert görmesin:KK54: çok mutlu oldum;benim siparişim neredeyse hazır. Aslında mantı da isterim ama mesafe epey uzun; bozulur mu diye düşünüyorum açıkçası...sen ne dersin?
yaşasın! Pestilim hazır:KK56:

Canıımm,ellerine sağlık,ellerin dert görmesin:KK54: çok mutlu oldum;benim siparişim neredeyse hazır. Aslında mantı da isterim ama mesafe epey uzun; bozulur mu diye düşünüyorum açıkçası...sen ne dersin?
yaşasın! Pestilim hazır:KK56:

Canım daha önceki yolladığım gibi ertesi gün gelirse sıkıntı olmaz yani sonuçta fırınlayıp yollayacağım direk buzluktan çıkarsam 1 saate bozulur da fırın olunca sıkıntı olmaz.Ben yaparım fırınlar dolaba atarım yollayacağım gün çıkarırım.Eğer sıkıntı olacağını düşünüyorsan 10-15 gün aha bekleyelim mevsim dönsün biraz.:KK16:

X