Ören Nasıl Kızlar?

Orodrethica

Guru
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2008
194
0
33
Kızlarr selam :)

Ben bu sene tatil durağı olarak Ören'i düşündüm..gideniniz var mı? Sizlerin de düşüncesini almak istiyorum 1 hafta kalacağım..Gidenler hangi otelde vs konakladıklarını da söyler ve beni aydınlatırlarsa çoooooooooooooook sevinirimmm..

Çok teşekkür ederim :) sevgiyle kalın..

bir defa örenin denizi çok sğuktur hangi tarihte giderseninz gidin... allttan böyle soğuk birşeyler üfürüyor gibi.. derin bir denizi vardır... onun haricinde bu konudan bilgim var çünkü yazlığımız vardı orda artık yok ama 2 sene önce ordaydım geçen yaz gidemedim sadece.. merkezinde hertürlü ihtiyaınızı giderefceğiz yerler var.. market vs.. burhaniyeye çok yakındır.. kalınabilcek yerler olarak uygun moteller vardır.. kumlası çok geniştir..

bir defa örenin denizi çok sğuktur hangi tarihte giderseninz gidin... allttan böyle soğuk birşeyler üfürüyor gibi.. derin bir denizi vardır... onun haricinde bu konudan bilgim var çünkü yazlığımız vardı orda artık yok ama 2 sene önce ordaydım geçen yaz gidemedim sadece.. merkezinde hertürlü ihtiyaınızı giderefceğiz yerler var.. market vs.. burhaniyeye çok yakındır.. kalınabilcek yerler olarak uygun moteller vardır.. kumlası çok geniştir..

Evet soğuk olduğunu ben de duydum da..Hangi deniz soğuk değil ki..geçen sene ölüdenize gitmiştim ve soğuk denize hasret kaldım o zamanlar yani:p

Denizi falan temizdir değil mi? :)

suyun soguklugunu yuzunce anlarsiniz:)biz yazlikta kaliyoruz.ama cok guzel oteller var.esime sorarim adini suan hatirlamiyorum bir tanesine kaplica icin gidiyoruz.altinolukta sanirim afrodit oteldi..oren en bol oksijene sahip biryer..kaz daglarinin ve cam agaclarinin kokusunu icine cektiginizde diger yerlerden farkinii anlayacaksiniz..mutlaka gidin gorun derim.bana cok huzurlu geliyor herseyiyle.her gittigimizde mutlaka zeytinyagi ve zeytin alirim..sarimsaklinin denizini severim tavsiyede ederim..

suyun soguklugunu yuzunce anlarsiniz:)biz yazlikta kaliyoruz.ama cok guzel oteller var.esime sorarim adini suan hatirlamiyorum bir tanesine kaplica icin gidiyoruz.altinolukta sanirim afrodit oteldi..oren en bol oksijene sahip biryer..kaz daglarinin ve cam agaclarinin kokusunu icine cektiginizde diger yerlerden farkinii anlayacaksiniz..mutlaka gidin gorun derim.bana cok huzurlu geliyor herseyiyle.her gittigimizde mutlaka zeytinyagi ve zeytin alirim..sarimsaklinin denizini severim tavsiyede ederim..
Uff gerçekten o kadar soğuk mu kızlar yapmmayın korkutmayın benii yaa=) mors'cum eşinden bilgi alabilirsen çok sevinirim oteller vs. gibi..dediklerini not aldım çok teşekkür ederim ilgine :)

ören benim memleketimdir...
denizi çok soğuktur ve esmesi ile meşhurdur.
pansiyonları vardır.burhaniyeye gezmeye gidebilirsiniz çünkü çok yakındır..çok güzel pazarı vardır.gemi ile midilli adasının etrafında gezsinti yapabilirsiniz :) sakin bir yerdir bizim orlar.

sarımsaklıyı tavsiye ederim ayvalık sarımsaklı... ören in denizi gerçekten farrkdeilir derecede soğuktur..

ben oren de yasıyorum dogup buyudugum yer.sogukluk konusunda abartmıs arkadaslar.
bahsedılen kadar soguk degıl canım.sankı buzlu suda yuzuyormusun gıbı bahsetmısler.
sarımsaklı oren aycay vs bu yerlerın denızlerı serındır.cok sıcak olsun dıyorsan eylul ayında gelceksın yada aksam ustu denıze gırceksın.
suyun ıcıne gırdınmı vucudun alısıyor zaten.denıze nıcın gıdılır serınlemek ıcın degıl mı?
sahsen sıcak suda yuzmek pek keyıflı olmazdı bence...

her sene giderim.arkadaşların dediği gibi soğuk ,derin ve temizdir.ama bu yıl hiç soğuk değildi.sanırım rüzgarın etkisi var.aslında tam yüzülecek denizdir.ama çocuğunuz varsa tavsiye etmem...

gonulcumm teşekkürler güzel bilgilerin için..ben o dediğin sıcak su deneyimini ölüdenizde geçen sene yaşadım işte..denizde serinleyemiyordum birtürlü:S neyse sonra marmariste serin deniz keyfini çıkardım..:)

sulecim çocuğum yok arkadaşlarım ile gideceğim :) bu bir artı oldu sanırım heheh :)

Örene daha önce giden ya da fikirleri olanlar yazmaya devam etsinn canlarr sizlerin fikri çok önemli benim için..:)

suyu soğuktur... buzlu suya benzetseydim buz gibi suyu var derdim :)
su gerçekten soğuk alttan su akıntısı olduğu için su soğuk...

Yillarca severek gittigim bir tatil beldesidir...Deniz soguk fakat girdikten sonra hemen beden isiya alisiyor...Hele birde imbat estimi degmeyin keyfime...:) Bence gayet ferah,yabanci turistlerin akinina ugramamis,samimi bir tatil yöresi...Kumsali bence Türkiye´nin en güzel kumsallarindan biridir...Ben sahilde kumsali cok önemserim...Mavi bayraklidir...Pansiyon,otel ve motel konusunda pek bir sorun yasamazsin, bir cok yere görede ekonomiktir...Iskelede raki-balik muhabetti tavsiye olunur arti (hala varmi bilmiyorum) Fabrika bar´a ugramayi ihmal etmeyin...Ayvalik,Sarimsakli,Orjan,Akcay vs. yakin mesafededir,yatla adalar turu yapmanizi tavsiye ederim.

Yillarca severek gittigim bir tatil beldesidir...Deniz soguk fakat girdikten sonra hemen beden isiya alisiyor...Hele birde imbat estimi degmeyin keyfime...:) Bence gayet ferah,yabanci turistlerin akinina ugramamis,samimi bir tatil yöresi...Kumsali bence Türkiye´nin en güzel kumsallarindan biridir...Ben sahilde kumsali cok önemserim...Mavi bayraklidir...Pansiyon,otel ve motel konusunda pek bir sorun yasamazsin, bir cok yere görede ekonomiktir...Iskelede raki-balik muhabetti tavsiye olunur arti (hala varmi bilmiyorum) Fabrika bar´a ugramayi ihmal etmeyin...Ayvalik,Sarimsakli,Orjan,Akcay vs. yakin mesafededir,yatla adalar turu yapmanizi tavsiye ederim.

Çok çok teşekkür ederimm!! canım buarada bildiğin güzel bir otel var mı ören'de önerebileceğin? :)

Ören merkezde degil ama ögretmenler mahallesinde ova apart var,onu tavsiye edebilirim.Internet siteleride var veya google üzerinden baska pansiyon veya otel icin arama yapabilirsin.Simdiden iyi tatiller!:teytey:

soguk dediysek kuzey buz denizi demedik:)) ewet yabancilar az ve fiyatlar ekonomiktir..orjan (ordu jandarma) yazlik sitelerin oldugu bir yer..

Ören merkezde degil ama ögretmenler mahallesinde ova apart var,onu tavsiye edebilirim.Internet siteleride var veya google üzerinden baska pansiyon veya otel icin arama yapabilirsin.Simdiden iyi tatiller!:teytey:

Hotel MTK diye biryer var, hiç duydun mu cnm? ya da duyan var mı? onu gördüm şimdi.

bende örene gitmeyi düşünüyordum ama yorumları görünce anladımki 2 çocuklu biri için denizin soğukluğu problem olacak,yorum yazanlar:))))))sağolun kızlar...........opuyorumnanaktan

bende örene gitmeyi düşünüyordum ama yorumları görünce anladımki 2 çocuklu biri için denizin soğukluğu problem olacak,yorum yazanlar:))))))sağolun kızlar...........opuyorumnanaktan

Ben valla yarın gidiyorum örene..:) soğuk moğuk dinlemem :)) ama sizin çocuklar var..bence güney bölgelere gidin..deniz hem ılık oralarda..Fethiye de olabilir :)

Hotel MTK diye biryer var, hiç duydun mu cnm? ya da duyan var mı? onu gördüm şimdi.

MTK´yi tanimiyorum canim,sadece netten bakabildim.Fena görünmüyor,ama yinede yanlis yönlendirmek istemem...Aslinda cocuklu aileler icinde gayet uygun bir yer ama nedense soguk deniz yorumlari ürküttü üyeleri...Sonucta havalar zaten gayet sicak oldugu icin güney taraflari benim icin daha cekilmez geliyor...Orodrethica arkadasim sen ne kadar kalacaksin Ören´de?Sana simdiden iyi tatiller dilerim ve dönünce burada deneyimlerini paylasirsan sevinirim...Cevreyi gezmeyide unutma sakin,Tijen Inaltong yani mutfakta zen blogunun ve bircok güzel yemek kitabinin yazari bu günlerde Ören ve cevresinde alinacaklar,yenilecekler vs. üzerine yazilar yayinliyor istersen bir göz atabilirsin...:)

MTK´yi tanimiyorum canim,sadece netten bakabildim.Fena görünmüyor,ama yinede yanlis yönlendirmek istemem...Aslinda cocuklu aileler icinde gayet uygun bir yer ama nedense soguk deniz yorumlari ürküttü üyeleri...Sonucta havalar zaten gayet sicak oldugu icin güney taraflari benim icin daha cekilmez geliyor...Orodrethica arkadasim sen ne kadar kalacaksin Ören´de?Sana simdiden iyi tatiller dilerim ve dönünce burada deneyimlerini paylasirsan sevinirim...Cevreyi gezmeyide unutma sakin,Tijen Inaltong yani mutfakta zen blogunun ve bircok güzel yemek kitabinin yazari bu günlerde Ören ve cevresinde alinacaklar,yenilecekler vs. üzerine yazilar yayinliyor istersen bir göz atabilirsin...:)

Evet bence de aileler için gayet ideal bir yere benziyor..neyse ben şu soğuk su olayını bi deneyimleyip geleceğim:lepi: 1 hafta kalacağım ben :) yarın sabah yola çıkıyoruz kısmetse :) deneyimlerimi paylaşacağımm tabii ki, sağol cnm buarad dediklerini aklıma yazdım :)

X