orada mısın ?

arkadaşlar çok teşekkür ederim hem ağlıyorum hem gülüyorum okurken..
bu devirde kimsenin evlatsız kalmayacağını biliyorum ama kalbime söz geçiremiyor gibiyim..
muhtemelen stresten gecikmiş olsa bile içten içe hep ya varsa Allahın işi işte var bence sürekli kualğımda bu ses..

ama dikkate alcam gerçekten düşünmemeye çalışcam..

biz öyle gün takip etmiyoruz aslında ve özellikle de eşim bebek için özel çaba sarfetmiyor.
cinselliğimiz bebek üzerine kurulu değilse de her defasında bi muhbabeti geçiyor :)

dünya kadınlar günün kutlu olsun canım bu kadar yıpratma kendını herseyin başı stres bunuda unutma ben ilk oğluma tamam bu ay olsun ben yazın o kiloyu tasıyamam subat ayında dogsun dedım yaradan mevlam verdi şükür ikinci hamileliğidede oyle olsun istedik mayıs ayında başladık 7 ay boyunca hic olmadı 7. aydada adet olmadım ama nasıl sevındık hemmen test yaptırmaya gıttık tabı pozitif ama değer düşük bir hafta sonrada kanamam başladı zaten kimyasal gebelikmiş dokltorum ara verelim biraz biraz rahatla dedi o aydan sonra bır daha hic adet olmadım kasımdan şubata kadar unuttum adet olmadıgımı bıle çünkü başka bir uğraş buldum kendıme işime verdim şubatta ayında arkadasım aradı teyzen olcan dıye şakayla karısık bende sende teyze olcaksı dedım hemen arkasından test yaptım hamileydım herşeyin başı stres bunu unutma inşallah en yakın zamanda alırsın kucagına

Bizim de 3. Ay bitti ve tik yok. Hani kimyasal gebelikten sonra kolaydi lan diye cemkiresim var. 2. Ayda kimyasal gebelik gecirdim.

Anliyorum seni.

Tek fark ben ovulasyon testi kullaniyorum ve adet olacagim gunu sasirma sansim olmuyor. Istersen dene, gecikti stresi yasamazsin. Zaten adete yakin testi tekrarlayinca beklemene hic gerek kalmiyor. Ovulasyon testleri gebelik testinden once sonuc verdigi icin.

Sigarayi birakmistim, olmuyor zaten diye geri basladim. Esimle her gun kapisiyoruz bu sebeple.
Insanlar bana da "ay ruyamda gorduuum" diye baslayinca totonu ort bi dahakine diyorum.

Ben hala "bizim bebe mal heralde gelmeyi beceremiyor" diyorum. Suc bizde degil, bebede. Adam olsun be. Bir seneyi doldurunca takmaya baslayacagim.

Bu arada forumlarda gezme. Ciddi soyluyorum. Kafayi yersin. Ben de geziyordum ilk iki ay, bakiyorum her yolu denemis bir uye, 2008den beri her basliga usenmemis yazmis. Bugun bile 10 haftalik hamile. Artik kacinci cocuguysa ya da hala mi hamileyse? Paso ortalik karistiriyor.

Ha oneri istersen, kimyasal geçirdigim ay bal tarcin corekotu kurunu yapmistim. Oncesinde ve sonrasinda yapmadim. Alakasi var mi bilmiyorum. Dene istersen.

Bu arada gebe kalmak da cozum degil. Kendim dahil 5 hamilelik gordum son 4 ayda, sadece biri devam ediyor. Iki bos, bir dis, bir de kimyasal var. Demek ki cift çizgiyle de is bitmiyor. Gec olsun guc olmasin.

Sikma canini.

Bahsettiginiz sey bos gebelik.
O psikolojik bir sey degil. Bos gebelikte de gayet dollenme var fakat fetus yok.
Tabi bhcg falan da yükseliyor haliyle.

Yok artık daha neler... 3 ayda girdiğiniz ruhi sıkıntıya bakın.
Herkese ilk önceleri hemen çocuğumuz olur gibi gelir. Biz de ilk 6 ay deli gibi korunduk bebek olmasın ! diye.
Sonra 4 sene bekledik olsun diye. Bir 4 sene olsa yine beklerdik,hatta olmasa bile yapacak bir sey yok Allah'ın takdiri..Bende çok ağlardım ama öyle 3 ay sonunda değil 3senenin sonunda falan.
Her insan umutsuzluğa düşer ama sizin yaptığınız ne bileyim biraz fazla geldi bana.
En yakın zamanda kucağınıza sağlıkla bebeğinizi alırsınız inşallah.

Sen hekza'sin değil mi?

Duyduklarını çok takma kafana. Herkes farklıdır. Benim kuzenim de 37 de doğurdu. Gayet sağlıklı çocuğu. Diğer kuzenime 35inde menopoz başlangıcındasın dendi o da hamile kaldı. Gayet sağlıklı. Kötü örneklere bakıp mutsuz etme kendini. Allah herşeyin hayırlısını versin. Senin de olur inşallah bebişin.

İlk 3 mı ? ben ilk 1 yıl - aman yeeeaaa olur elbet modundaydım, hiç düşünmedim sorun var mı acaba diye. Gerçi şimdi 6 yılı deviriyoruz hala tık yok. başta tasalansaymışım iyimiş

Bu kadar stres yapmak için çok erken, ben şu stres yüzünden 45 gün geciktirdiğim oldu. Hiç kafaya takma diyemem çünkü uzun vadede takmamak mümkün değil ama bu 3 ay değil emin ol.

bende çok bekledim zamanında adetlerimin günü hiç şaşmaz ama her ay yine olmadı yine olmadı diye üzülürken öğrendim ki aslında hamile kalıyorum ama adette düşüyor kimyasal gebelik deniyor buna 2 düşüğüm oldu bu şekilde bunlar bildiğim şu 2.5 yıl içinde belki kaç düşük yaşadım haberim yok yaşın kaç bilmiyorum ama doktora git testlerini tahlillerini yaptır eşinde yaptırsın ona göre hareket edersiniz rabbim tez vakitte evlat sahibi yapsın inşallah sizide

amin inşallah sağolun arkadaşlar

evet isim değiştirdim arkadaşım doğru tahmin :)

Off cok dokunakli ve gercek ornekler yazmissiniz inanin gozlerim doldu ozellikle su akademisyen olan arkadasa cok uzuldum, eside tam kinanacak kisi yani hic o kadin istermiydi cocugu bu sekilde olsun, Allah sabir versin.

Su adetimden once hissediyorum kismina katiliyorum cunku bende hissediyorum aynisini, sanirim insan belli bir yasa gelince ve bebek yapmak icin engelleri kalmayinca, is evlilik yada baska seyler gercekten sadece bebek dusunmeye basliyor.
Simdi o kadar yazmissiniz ama bebek planlamadan once keske kari koca bir genel kontrolden gecseydiniz esinizin kendinde ``kusur`` aramasini yadirgamayin artik varikosel gibi dusuk sperm kalitesi gibi bir sure erkek ureme rahatsizliklari var ve toplumun cogunlugunda olan birsey bu bence bir kontrol ettirin derim. Ben bunu kusur sende yada bende seklinde de gormeyin. Madem duzenli adetiniz var bu cok avantajli bir durum ureme takviminizi cikarin avantajli gunleri degerlendirin ve son olarak inanin tamamen yasla alakali degil artik bu ureme yeteneginin kaybedilmesi. Cok genc yastaki ciftlerde bile dusuk yapmalar sikintili gebelikler veya gebe kalamama her turlu sorun cikabiliyor, sizin de dediginiz gibi yedigimi yemekten ictigimiz suya hatta soludugumuz havaya kadar hersey yapay , sahte katliki veya genetigi modigiye edilmis seyler
Insan vucudu uzerinde ister istemez etkisi gorulecek yani bunun icin 30-40 yasinda olmaya gerek yok artik bu yok edici etkliler taa dogustan basliyor anne karnindaki beslenmeden itibaren. Ustune is ve hayat stresi de eklenince sizinki gibi durumlar ortaya cikiyor.
Tibbi anlamda kontrollerinizi yaptirin bence yas ne olursa olsun bebek plani yapiliyorsa oncelikle bir on hazirlik asamasi olmali ondan sonrada isi oluruna birakin.

hayirlisi....

Umutsuzluğa kapılmak için çok ama çok erken.
Kendinizi strese sokmayın.
Biraz akışına bırakabilirseniz,herhangi bir sağlık probleminiz yoksa zaten hamile kalırsınız.
Yıllarca deneyen(hiçbir sorun olmadığı halde) var,en beklemedikleri,artık akışına bıraktıkları zamanda hamile kalan kadınlar var.
Rabbim gönlünüze göre versin

Daha çok yeni başlamışsınız, yol yakınken stres yapmamayı öğrenin, sakin kalın, akışına bırakın.
Hariçten gazel okumuyorum, yaşadım bizzat, çoook zor düşünmemek ama başardığımda, inandığımda hamile kaldım ben.

1sene olmaması normal.. İlla sabredemem diyorsanız, 1 sene olmuş gibş gidin doktora, eşiniz test yaptırsın, siz de bi kontrol ettirin kendinizi ve ondan sonra bırakın doğal akışına..

Sizin de çocuğunuz olur, neden olmasın, Allah izin verirse olur..

geçtiğimiz aylarda gününde olduğu için inanın dert etmedim..
bu ay da sekmeden olsaydı yine dert etmezdim çünkü ilk başta doktorum bize 6 ay beklemeyin demişti ona az çok hazırdık..

sonra gecikti..
geciktiği yetmiyormuş gibi hiç ağrı sızı yoktu üstelik adet olmadığım halde devamlı ki hala var bu yumurtlama zamanında olan sümüksü akıntım devam ediyor..
kesin hamileyim sandım sonra 1.2 görünce şok oldum.
hani gecikmem olmasa kendimden bu kadar emin olmayacaktım..

ve bu kadar üzülmeyecektim..
he kalbim de hala bekle diyor.
adetim gelene kadar içimde bi umut olacak sanırım.

Ben de sekmeden olurdum. İlkinde hemen olmaz diye düşünüyordum çevremde hemen olan yok gibi çünkü. Hatta eşim çok istiyordu ben zaten olmaz diye kabul ettim. 2. Aya beklemiyorum ya oldu. Ama nasip değilmiş kaybettik. Düşük sonrası uzunca bir süre dr uygun görmedi zaten. İlk olabilir dediği ay, hatta ultrasonda yumurtayı gördü. dedik bu ay kesin olacak hatta adetime daha var kan testi yaptırdık negatif çıktı test sonucu çıkmadan kanamam başladı. Yumurtam çatlayamamış kist olmuş. Doğum kontrol hapı verdi kullanmak istemedim soğan kürü yaptım kist için o ay geçti şükür. Sonra ki ay 2yumurtam oldu o kadar umutlandık ki kesin olacak yani bide günüm geçti ama sonuç negatif. Eşim diyo ben de sorun test yaptırayım. Sonra ki ay amaaaannnn olmuyo işte dedim. Spora yazıldım ama Yok hasta oldum yok okul çok yoğundu 4gün gidebildim. o ay suyumuz kesildi kaç gün, 2defa kombi bozuldu. Eşimle kavga ettik falan. olması çok zor yani hatta imkansız gibi. Yumurtlama günü falan boş geçti. Günüm geçti ama ihtimal vermiyorum ben. Hadi bi test yapayım dedim bi baktım 2.çizgi silik. Tabi ki tamamen kafandan atamıyosun ama ne kadar aklından çıkarırsan o kadar kolay oluyo inan. Biraz uzun oldu ama. Allah hayırlısıyla tez vakitte sana da isteyen herkese de versin :)

Ben adet olunca bile belki üstüne görüyorumdur belki yerleşme kanamasıdır diye test yaptığımı biliyorum

ahh ahh herkes söylüyor işte de bakalım ben yinede kırmızıları görene kadar bi umut taşıcam içimde..
evet hastalandığı halde test yapanlar varmış :) okumuştum bi kaç kez :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…