öncesi ve sonrası nasıl bu hale geldim? :( resimli

Bir uzmana danışmalısınız. Kilo vermek bu kadar basit bir mevzu olsaydı bu konuda uzmanlar olmazdı. Aynı ilaç kullanmak gibi düşünün bunu da. Nasıl ki komşunun önerdiği ilacı kullanmak doğru değilse bir başkasının önerdiği diyet de sizin için uygun olmayabilir. Diyet kişiye özel olmalıdır. Özellikle de daha kalıcı ve sağlıklı olmasını istiyorsanız. Genelde kimse bu sözleri umursamıyor, bildiğini okuyor ama umarım bir faydası olur sizin için.

Ekmek şeker tatlı unlu Yağlı her şeyi kes. Evde asla hamur işi yapma. Akşam yemeğine Çorba salata yoğurt pilav sebze et böyle çeşit çeşit değil iki tanesini seçip yap. Diyet olmayan içecekleri çikolata falan asla tüketme. Her gün 1 saat Yürü. Bol yumurta yoğurt süt yağsız et sebze tüket. Tavuk göğüs bol bol tüket. Yemeklere çok az yap koy. Eve ekmek almamaya çalış. Günde iki dilimden fazla asla yeme. Önerilerim bunlar.
Eski halin çok iyiymiş. Başarabilirsin. Görüntüden önce kilo hiç sağlıklı değil.

çok almışsın gerçekten..dost acı söyler....spor yap iştah miştah kalmıyor hem sıkı veriyorsun..sarkmıyor verince..daha yeni evlisin niye bıraktın böyle kendini ki..toparlan..
eşim bi ara işten ayrıldı uyku düzenimiz yeme düzenimiz bozuldu o sebebten saldım biraz

biberiye mate ve yeşilçay bana iyi gelmedi canım midemi mahfetti gastrit var... ama bunu dısındaki önereilerini dikkate alacağım cok tesekkurler

Canım biberiye acı olmaz ben çok severim hatta. Yalnız 2 çok önemli nokta var ilki kaynaymayıp demleyeceksin, ikincisi de asla beklemişini içmeyeceksin. Tek seferlik demlenecek.
Mideye iyi gelmiyosa adaçayı dene canım. O da metabolizma hızlandırır

bende bugün içtim biberiye cok acı ama nasıl içtiniz hergün
Canım biberiye acı olmaz ben çok severim hatta. Yalnız 2 çok önemli nokta var ilki kaynaymayıp demleyeceksin, ikincisi de asla beklemişini içmeyeceksin. Tek seferlik demlenecek.
Benim midemde yok yok. Gastrit reflü ülser, ama bende kötü bir etkisi olmuyor biberiyenin. Eşim de içer ona da olmadı. Acaba çok koyuyor olabilir misiniz, 3,4 fincan kaynamış suya bir tutam atıyorum 3-5 dk demleyip içiyorum

90'dan 58 e 1.5 senede düştüm.
Yaptığım şeyler; şekerli, unlu, tuzlu ne varsa hayatımdan çıkarttım. Asitli içecek neydi unuttum. Su odaklı yaşadım. 3 öğün beslendim sabah kahvaltım: yumurta, gül aromalı yeşil çay, yeşillik. Öğle öğünüm mevsim meyve salatası yanına süt, akşam yemeğim ızgara ya da sebze yemeğiydi. Akşam 6'dan sonra ağzıma tek koyduğum "su" oldu. Sabah kahvaltıdan önce limonlu ılık su içtim. 1 senede kilom gitti 5 ayda da sıkılaşmak ve selülit gidermek için pilates yaptım. Su ve pilates her şeyi çözdü diyebilirim Pilates hocam ayakta yemek yemek hatta su içmenin direk vücuda yapılabilecek en kötü zarar olduğunu söyledi. Işte o zaman "içtiğim su bile yarıyor" lafının gerçek olduğunu bize Açıkladı bir dersinde. Bunlara dikkat ederseniz gerçekten Fit bir görünüm elde edersiniz. Her şey beyinde biter.

çok teşekkür ederim çok yararlı bir yazı olmuş bende ayakta su içerim çok dikkat edeceğim bundan sonra... peki benım için önemli olan tatlıya dur diyebilmek bunu nasıl başardınız

fazla renk vermıyor dıye ben baya atıyordum içine sanırım yoğun geldiği için bana dokundu çok saolun guzle fikirleriniz için ♥

çok teşekkür ederim güzel fikirlerin ve yorumun için dikkate alacağım burası benım moral günlüğğüm gibi olacak sürekli okuyup motive oluyorum:)

çok teşekkür ederim güzel fikirlerin ve yorumun için dikkate alacağım burası benım moral günlüğğüm gibi olacak sürekli okuyup motive oluyorum:)
Mutlaka başarırsın. :) Ben 10 kilo verdim ama 5 kilosunu bi seferde diğer 5 kilosunu bi seferde. Zamanla yeme alışkanlığımı değiştirerek, spor ekleyerek.
Sporumuz kalori yakmadan sadece yemeği keserek sakın Zayıflama. Mutlaka enerji harca. Yoksa vücudun kaslarını da eritir, diyetkolik gibi sitelerde kalorisi düşük proteini yüksek gıdalara bak. Lifli, vitaminli proteinli gıdalar ye. Mesela yemekte makarna, patates, pilav, bulgur, bunlardan biri varsa o yemekte asla ekmek yeme. bol su iç. Ve mutlaka hareket et.

çok teşekkür ederim çok yararlı bir yazı olmuş bende ayakta su içerim çok dikkat edeceğim bundan sonra... peki benım için önemli olan tatlıya dur diyebilmek bunu nasıl başardınız

Tabiki canım tatlı istemedi desem yalan olur ama size şöyle söyleyeyim, 1 ay çok zorluk yaşayacaksınız tatlı konusunda sonra rahatsınız. Yazın bikini ile utanmadan sıkılmadan "ben bu kızdan güzel miyim acaba?" demeden plajda gezineceğiniz anları düşünün. Ben kendime tatlı konusunda hep "e sen bu tatlıların tadını bilmiyor musun yani 1 sene yemesen ne olacak bu göbekte deposu var zaten!" diyerek tatlıya şafak saydım diyebilirim. Aynadaki halim beni ağlatıyordu çünkü. 60'a düştüğüm an kendime ödül olarak en sevdiğim tatlıdan ısmarladım, inanın o tatlının tadı hiçbir şeyde yoktu. Sonra pilatese başladığım dönemde haftada bir yemeye dikkat ettim. Hala haftada bir yerim, cumartesiler mesela benim çikolata günüm. Alışkanlık kazandım.

ne güzelsiniz:) tam bir yaşam koçu kendi kendinizin diyetisyeni olmuşsunuz tebrik ederim :)kendinizi telkinle yenmişsiniz bazı şeyleri bende bunu deneyeceğim önerilerinizin hepsini dikkate alacağım çok çok teşekkür ederim ♥

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…