Önce ev mi çocuk mu?

Sakin olun yanlış anlaşıldım galiba. Bosanmadan bahsetmedim. Eşiniz çalışıyormuş ya ailesiyle onların işinden ayrılırsa dedim.

Aynı şeyleri ben yaşadım...
Şimdi aşırı lüks evim var ama çocuğum yok..
Benim için evinde anlamı yok bisürü oda bomboş ev...
Keşke zamanında düşünseydim artık çok geç..
33 yaşındayım benim size tavsiyem önce çocuk...

Bence ilk önce ev alın kredi borcunuz bitene kadar da hamile kalirsın ikisi birden olmuş olur canim ev önemli çocukta önemli insallah istediğin gibi olur

Yerinizde olsam önce sigortalı bir işe girer tedavime devletten başlardım bir yandan da evimi alırdım en az asgari ücretle de babanızın çektiği krediye destek olursunuz böylece çocuk oluncaya kadar; bu kadınlar gerektiği zaman çalışmayı niye düşünmez bir türlü anlayamıyorum....

Ya arkadaşım kızma bana fakat çevremizde örnekler var mantıklı olmaya çalısıyorum.
Şuan ne ev ne çocuk düşünme zamanı değil bence . Ev alsanız hem babanız hem eşiniz zor durumda kalacak kredilerin faiz oranları yüksek netice de çok zorlanırsınız.
Çocuk için tedavi parası olsa bazı arkadaşların dediği gibi tutup tutmayacağının garantisi yok.
Şahsi fikrim önce kp ile olan iş birliğinden sıyrılmak sizde çalışmıyorsanız işe girin derim birlik olun eşinizle borcunuzu harcınızı kapatıp birikim yapın.
Allah elbet birgün önünüzü açar diye umut ediyorum.
Maddi imkansızlıkta çocuk büyütmek zordur çok herşeye heves edeceksin evlatlarımız için en güzelini en iyisini isteriz ama harçlıkla olmaz çok üzgünüm öyle minnak kalmayacak oda büyüdükçe isteği ihtiyacı bitmeyecek.
Uzun oldu fakat maddiyatı iyileştirmeden her ikisi de mantıksız geldi bana.
Dağınık gelirle ne ev kredisi ödenir ne de çocuk büyütülür.
Allah yar ve yardımcınız olsun inşaAllah

Bence ev ve cocuktan daha önemli bisey var konunuzda, Kocanıza babasının cocuk gibi harçlık vermesi

Once kendisine maas baglatsın.
Bır eve gelir sart
Yarın cıkacak tum sorunlarınızın kaynagı bu olacak, kocanızın bedavaya calismasi.

Bu evlilik oturmus bir evlilik degil. Dengeler dogru degil. Altinlarini bozdurmamani oneririm. Esin once babasina laf anlatip maddi olarak hakkini alsin. Eger bu iliskide bir de cocuk yaparsan durumlar iyice kotulesebilir. İlla ev istiyorsan daha uygun bir ev bakin kaln parayi da kenara koy tup bebek. Babanin kredi borcuna girip kp nin bana ne demesi cok sacma. Buna bir cozum bul bence,esin bulmali daha dogrusu. Bu cok gurur kirici bence

Her ikisi de sizin için doğru seçenek değil. 50 bin TL peşinatla hele ki düzenli gelir yokken ev alınmaz. Gençsiniz, önce hayatınızı düzene sokun sonra çocuk da yaparsınız ev de alırsınız.

Önce ne ev ne çocuk
Önce ben diceksin alcaksın kartını
Sonra çocukta yap gayrimenkul de ama önce Sen ‍♀

Ne acelen var çocuk için lütfen önce evladının geleceği için bir şeyler yap. Ev yok, maaş yok, yığınla borç var. Belki de sonradan tedavisiz hamile kalacaksın. Önce bir belinizi doğrultun 23-28 erken yaşlar daha. Kaynının çocuğunun olmaması da garip kayınvaliden oğullarının bezini iyi değiştirememiş galiba bebekken.

Ev her zaman alinir tüp bebege baslayin hemen. Yaş ilerledikçe zorlasiyor bu işler. Hala geceleri erken baslamadigimiz için suçluluk duygusuula uyaniyorum. Vicdanim rahat birakmiyor. Ha olur olmaz nasipdir ama beebek onceliginiz olsun

33 yasindaymissiniz tüp bebek denedinizmu doktorlar ne diyor

Babanızdan gelen yardımı kabul etmeyin , ortak çalışma ne demek ayrıca ne kazanıyorlarsa 3 e bölsünler madem herkes kesesini bilsin

Bebek olmadan evin alınması önemli ama her geçen gün aleyhinize olacaksa doktorla konuşun bence o zaman öncelik tüp bebek olur değilse de ev önemli kafanız rahst olur

Harçlik ile geçiniyorsunuz. Eşin evde bile yok, tek başina ağlayan, her iki saate yemek isteyen, uykusuz birakan bebeğe bakacaksin. Yanliz. Yada anne ile. Baba sadece sperm donörü.

Ha bide bunu bezi, mamasi, kiyafeti, yataği, oyuncaklari,.. var. Bunuda nasil harçlik ile karşilancak muamma.

Tabiki kayindan önce davranilmali. Yarişma ya hani. Ilk torun. Çocugun yokluk icinde, neredeyse babasiz büyümesinde sorun yok

Koyabildigin kadar koy tüp bebek tedavi süreçleri öyle 12 binle bitmiyor benim 8 9 bin dediler 15 bine çıktı ina göre fazla fazla paran olsun t3davi çok yıpratıyor birde 2ci 3ci deneme olursa diye düşün her deneme para işte umarım tez zamanda rabbim evlat verir hakkınızda hayırlısı

Oncelikle daha onemli meseleleriniz var.
Durumunuz cokmu kritik? Çocuk icin.
Yani tedavi surecleri şu kadar para diyip şu kadarla bitmiyor. Bizim 15 bini gecti şuan.
Yani neden birlikte iş yapiyorsaniz da herkesin bi geliri yok?
Kayinbaban bi kasada toplayip sizede duruma goremi daģitim yapiyor?
Ayni evdemi oturuyorsunuz.

bende aynı durumdayım ev aldım öncelikle.şimdi ikinci sırada çocuk var.ama sizin iş durumunuz sıkıntı geçim sağlanabilabilir inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…