Önce ev mi çocuk mu?

33 yasindaymissiniz tüp bebek denedinizmu doktorlar ne diyor

3. Tüp bebek tedavisine başlayacağız nasipse nisan da...
Doktorlar normal yolla da çocuğunuz olur dedi ama olmadı..
Eşim zamanında önce ev alalım dedi dedi erteledi şimdi evim çok güzel ama huzurum yok.. kocaman evin içinde 2 kişi kaldık...
Bazi insanlar igneliyo bile satsanıza size apartman dairesi yeter diyorlar... Çok üzülüyorum...

Iyi aksamlar. Kısa ve öz olarak şöyle söyleyeyim; eşim 28 yaşında ben 24 yaşındayım. 2 defa aşılama yaptirdik ikiside tutmadı. bagkura suanda borçlu görünüyoruz ve yararlanamıyoruz. Tüp bebek diye önerildi çünkü sperm sayısı ve canlılık çok az.
Ilk başta şu şekilde düşündüm ev parası 200- 250 bin tl arası ev bakıyoruz ve düşüncem şuydu biranda bu parayı bulup ev alma ihtimalimiz olmaz ama ama tüp bebek+ilaclar gidip gelmek 12 bin felan maal oluyor bunu bulabiliriz diye dusunuyordum. Ama geçen gün ağladım bu arada evliliğimizin 4. Yılına girdik ve hiç hamile kalmadım . Kaynimgil 3. Yıla girdi onlardada yok kaynimdada sperm sayısında azlik varmış ve benim korkum ya hiç olmazsa diye ev almayıp ne var ne yoksa hepsini bebek masrafı yapmak istedim eşim kabul ettmedi (50 tl altın var babam 50 bin tl kredi çekecek eşim 120 bin çekecek yani elimizde sadece 50 binlik altın var) esim maaş almıyor kayinbabayla ortaklar sadece arada bir cebine harçlık alıyor gecimimiz ortaklıktan oluyor kirada dahil esim ev alalım diyor bende çocuk olmasını istiyorum hayırlısıyla inşallah. Eşim çok çalışıyor sabah 4 de gidip bazı geceler şehir dışında ürün getirmeye gidiyor ayda 4 kere falan. Sabah 4 de gidip akşam 7-8 gibi geliyor bu kadar çok çalışmasına rağmen kayinbaba benden birşey beklemeyin dedi ve eşim böyle çok cakisiyorkem kayinvabagil elini taşın altına sokmuyor benim babam ve eşim kredi çekecekler araba alırken de böyle yaptı benden birşey beklemeyin dedi ve yine altın bozdurmustuk. Neyse sormak istediğim ne yapacağınmyapacağınmi bilmiyorum. Etrafimdaki kişiler evini al ilerde ne olacağı belli olmaz yaşınız genç çocuk isineişine evden sonra bakın diyorlar ve biz çok borçlu olacaz tüp bebek yaotiramayiz diye korkuyorum . Esimde evi alalım 1 ay sonra doktora bebek için gidip ne gerekiyorsa yapalım diyor ben cok korkuyorum hani kimisi derya genç yaşta olsun yaş ilerledikçe zorlasiyorzorlasiyor diye lütfen bir fikir verin ne yapmam lazım ailem evlenirken hep elimden geleni yaptı ve birde bu zor duruma sokmak istemiyorum . Ne yapmak lazım ? Eşim ev araştırmasına başladı vazgecelim diyince bana canı sıkılıyor
Bizde aynı durumdayız eşimle düşünüp taşınıp önce tüp bebek yaptırmaya karar verdik şuanda tedavi oluyoruz, ev alıp içinde çocuklarım koşturmadıktan sonra boş duvarlara mı bakıcam dedim bizim yaşımızda henüz genç 25-29 yaşlarındayız biz çok istediğimiz için önce bebek dedik eğer tedavimizden olumlu sonuç alırsak yıl sonu gibi ev almayı düşünüyoruz doğumdan önce yerleşip herşeyi hazır etmek için. Sizde düşünün enine boyuna konuşun sonuçta sizin hayatınız önceliklerinize siz karar vermelisiniz.

3. Tüp bebek tedavisine başlayacağız nasipse nisan da...
Doktorlar normal yolla da çocuğunuz olur dedi ama olmadı..
Eşim zamanında önce ev alalım dedi dedi erteledi şimdi evim çok güzel ama huzurum yok.. kocaman evin içinde 2 kişi kaldık...
Bazi insanlar igneliyo bile satsanıza size apartman dairesi yeter diyorlar... Çok üzülüyorum...
Rabbim kucağınızı doldursun inşallah tez vakitte.

Önce ekonomimizi güçlendirin derim ben.
Kayınbabanın eline bakarak olmaz bu işler..

Şimdi yaşınız genç gördüğüm kadarıyla...
Eşinizin düzensiz bir işi var ki bebek olunca hem anne hem babanın ilgisi gerekiyor...
Ayrıca bebek olsa da borç içinde doğacak....

ben bebek bezlerinin fiyatına baktıgımda inanamadım siz düşünün bir de...
Bir de bence doktorunuzda da bilgi alın
Ha bana göre ev de almamalısınız çünkü eşinizin doğru düzgün işi yok...
Neden zorlanasınız ki?

• Beğen
Reactions: H M
Ne sacma essek gibi çalıştir adami para verme dogur dogur at sokaga boyle baba olmakda cok kolay evi aldiniz diyelim para olamadıgi icin tuo bebek vs yaptiramadiniz esinizin sperm sayısı iyice azaldi o zman ne yapacaksınız bis evde oturursunuz artik çocuksuz bence kesinlikle bebek

Yasiniz daha cok genc.doktorlar da kolayci midir ticaret meselesi mi anlamadim hemen tup bebege yonlendirmisler.saglikli beslenin spor falan yapin bir de cok zor ama stresten uzak durun.gerisi kendiliginden olur bence.
Once ev fikri mantikli.hem yatirim olur hem de ileride kira derdiniz olmaz.

Harçlik ile geçiniyorsunuz. Eşin evde bile yok, tek başina ağlayan, her iki saate yemek isteyen, uykusuz birakan bebeğe bakacaksin. Yanliz. Yada anne ile. Baba sadece sperm donörü.

Ha bide bunu bezi, mamasi, kiyafeti, yataği, oyuncaklari,.. var. Bunuda nasil harçlik ile karşilancak muamma.

Tabiki kayindan önce davranilmali. Yarişma ya hani. Ilk torun. Çocugun yokluk icinde, neredeyse babasiz büyümesinde sorun yok :KK14:
Yanlış anlamışsınız. Yarış içinde değilim hangimizinki önce olacak diyr düşünmüyorum onlarinkide olsun istiyorum benimkide. Onları örnek verdiğim ikimizinde esinde sorun var benim korkum hiç olmazsa diye korkuyorum konuyu nereye cekmissiniz.

Koyabildigin kadar koy tüp bebek tedavi süreçleri öyle 12 binle bitmiyor benim 8 9 bin dediler 15 bine çıktı ina göre fazla fazla paran olsun t3davi çok yıpratıyor birde 2ci 3ci deneme olursa diye düşün her deneme para işte umarım tez zamanda rabbim evlat verir hakkınızda hayırlısı
Amin hayırlısıyla inşallah

Oncelikle daha onemli meseleleriniz var.
Durumunuz cokmu kritik? Çocuk icin.
Yani tedavi surecleri şu kadar para diyip şu kadarla bitmiyor. Bizim 15 bini gecti şuan.
Yani neden birlikte iş yapiyorsaniz da herkesin bi geliri yok?
Kayinbaban bi kasada toplayip sizede duruma goremi daģitim yapiyor?
Ayni evdemi oturuyorsunuz.
3 gelir diye yorum yapan olmuş . Hayır sadece kayinbabam ve eşim ortaklar. Evimiz ayrı. Evimizin a dan z ye bütün gereçleri ortaklıktan ödeniyor kirada dahil elektrik su pazar market herşey ortaklıktan ödeniyor. Harçlık olarak aldığı dedigim mesela bugün dışardan yemek canımız istedi veya kıyafet almam gerek sadece bunun için para bize gerek oluyor . Arabanın yakıtı bile ortakliktan alınıyor

Yanlış anlamışsınız. Yarış içinde değilim hangimizinki önce olacak diyr düşünmüyorum onlarinkide olsun istiyorum benimkide. Onları örnek verdiğim ikimizinde esinde sorun var benim korkum hiç olmazsa diye korkuyorum konuyu nereye cekmissiniz.
Hakkınızda hangisi hayırlıysa o olsun ama ev için eşiniz nasıl kredi cekecek bankalar sigorta şartı koyuyor en az 6 ay düzenli ödeme olması gerek yani.

3 gelir diye yorum yapan olmuş . Hayır sadece kayinbabam ve eşim ortaklar. Evimiz ayrı. Evimizin a dan z ye bütün gereçleri ortaklıktan ödeniyor kirada dahil elektrik su pazar market herşey ortaklıktan ödeniyor. Harçlık olarak aldığı dedigim mesela bugün dışardan yemek canımız istedi veya kıyafet almam gerek sadece bunun için para bize gerek oluyor . Arabanın yakıtı bile ortakliktan alınıyor
Sizin acinizdan bakarsak yaşin genc.
Eşin acisindan bakarsan dojtor zamanla bozulurmu diyor hormonlariyla alakali.
Yani bende bi zaman boyle düsündum ben 24umde evlendim.
Yatirim ida yapiyoruz tedaviyi goruyoruz cok sukur. Ama cocuk meselesi hemen olmayabilir tüp bebeklede olmayinca olmuyor.. ben 2 denememde düşük oldu.
Kismet bu isler. Eviniz varsa tabiki ev almayin.
Doktorlarin genel kanisi tup bebekse başlayin..

Iyi aksamlar. Kısa ve öz olarak şöyle söyleyeyim; eşim 28 yaşında ben 24 yaşındayım. 2 defa aşılama yaptirdik ikiside tutmadı. bagkura suanda borçlu görünüyoruz ve yararlanamıyoruz. Tüp bebek diye önerildi çünkü sperm sayısı ve canlılık çok az.
Ilk başta şu şekilde düşündüm ev parası 200- 250 bin tl arası ev bakıyoruz ve düşüncem şuydu biranda bu parayı bulup ev alma ihtimalimiz olmaz ama ama tüp bebek+ilaclar gidip gelmek 12 bin felan maal oluyor bunu bulabiliriz diye dusunuyordum. Ama geçen gün ağladım bu arada evliliğimizin 4. Yılına girdik ve hiç hamile kalmadım . Kaynimgil 3. Yıla girdi onlardada yok kaynimdada sperm sayısında azlik varmış ve benim korkum ya hiç olmazsa diye ev almayıp ne var ne yoksa hepsini bebek masrafı yapmak istedim eşim kabul ettmedi (50 tl altın var babam 50 bin tl kredi çekecek eşim 120 bin çekecek yani elimizde sadece 50 binlik altın var) esim maaş almıyor kayinbabayla ortaklar sadece arada bir cebine harçlık alıyor gecimimiz ortaklıktan oluyor kirada dahil esim ev alalım diyor bende çocuk olmasını istiyorum hayırlısıyla inşallah. Eşim çok çalışıyor sabah 4 de gidip bazı geceler şehir dışında ürün getirmeye gidiyor ayda 4 kere falan. Sabah 4 de gidip akşam 7-8 gibi geliyor bu kadar çok çalışmasına rağmen kayinbaba benden birşey beklemeyin dedi ve eşim böyle çok cakisiyorkem kayinvabagil elini taşın altına sokmuyor benim babam ve eşim kredi çekecekler araba alırken de böyle yaptı benden birşey beklemeyin dedi ve yine altın bozdurmustuk. Neyse sormak istediğim ne yapacağınmyapacağınmi bilmiyorum. Etrafimdaki kişiler evini al ilerde ne olacağı belli olmaz yaşınız genç çocuk isineişine evden sonra bakın diyorlar ve biz çok borçlu olacaz tüp bebek yaotiramayiz diye korkuyorum . Esimde evi alalım 1 ay sonra doktora bebek için gidip ne gerekiyorsa yapalım diyor ben cok korkuyorum hani kimisi derya genç yaşta olsun yaş ilerledikçe zorlasiyorzorlasiyor diye lütfen bir fikir verin ne yapmam lazım ailem evlenirken hep elimden geleni yaptı ve birde bu zor duruma sokmak istemiyorum . Ne yapmak lazım ? Eşim ev araştırmasına başladı vazgecelim diyince bana canı sıkılıyor

Çoğu arkadaşların tavsiyesi üzerine, aynı şeyleri yazacağım.
Yaşınız çok genç...
Tüp bebek çok masraf...
35 yaşına kadar gebelik düşünülebilir.
İlk önce ailenizden bağımsız kendinize ait bir evin olması lazım.
Bu zamanda ev almak o kadar zor ki, genç iken ev sahibi olursanız sizin için avantaj olur.
İleride rahat edersiniz.
Bırakın eşiniz ev araştırmasına devam etsin.

X