Önce ev mi çocuk mu?

Madem ortaklıktan ödenecek ev siz evlenirken neden almadılar

Bence eşin Hakkını almak için böyle bir yola gireyim düşüncesinde

Yani borç olur ödenir diyor

Eğer her ay bunun dışında eve düzenli para gelecekse olur yani 3000 olsun ama mutlaka olsun

bence önce ev işini haledin eşiniz taşındıktan bir ay sonra dra gider ne gerekiyorsa yaparız demiş zaten sperm arttırıcı bitkisel ilaçlar araştırın sizde sorun var mı ? ilişki günlerinide sıksa eğer seyrekleştirin haftada bir gibi ya da 10 günde bir iki haftada bir bile olabilir ara verince spermler daha yoğun ve güçlü oluyor deniliyor öylede bir deneyin inşaallah olur.
Suana kadar çok şükür bende birşey çıkmadı

Her ikiside Allahin takdiri. Fikir yurutmek gerekirse eger, esin o sekilde dusunuyorsa onun dedigi olsun cunku o sıkıntının icine bebek dogarsa masraflar iyice artacak ve esin ben sana demedim mi diyecek. Ev iyice hayal olacak. Biz anne olarak oyle dusunmeyiz ama babalik sonradan ogreniliyor. Dua edin Allah goruyor belkide tup bebekle ugrasmadan olur. Cunku tup bebegi tutundurup verecek olanda Allah. Once esinizi dinleyin, sonra hep basiniza kakabilir. Umarim rabbim tup bebekle ugrasmadan nasip eder siz evinizin borcunu oderken

Hani bir insan ev araba mal mülk hayatında zorluk çekmemek için ve evlatlarına iyi bir gelecek sunmak için alir hadi evi aldık diyelim ya bebek olmazsa diye korkuyorum ev araba ne ise yarayacak
Çocuğunuz olmazsa siz yaşamak istemeyecek misiniz? Eşinizin ve sizin rahat etmesine yarayacak bunlar. Sizler hali hazırda birer bireysiniz, sırf çocuk yapmak için dünyaya gelmediniz. Çocuğunuz olmasa, üstüne bir de yoksulluk çekseniz daha mı iyi olur ?

Her ikiside Allahin takdiri. Fikir yurutmek gerekirse eger, esin o sekilde dusunuyorsa onun dedigi olsun cunku o sıkıntının icine bebek dogarsa masraflar iyice artacak ve esin ben sana demedim mi diyecek. Ev iyice hayal olacak. Biz anne olarak oyle dusunmeyiz ama babalik sonradan ogreniliyor. Dua edin Allah goruyor belkide tup bebekle ugrasmadan olur. Cunku tup bebegi tutundurup verecek olanda Allah. Once esinizi dinleyin, sonra hep basiniza kakabilir. Umarim rabbim tup bebekle ugrasmadan nasip eder siz evinizin borcunu oderken
Amin hayırlısıyla inşallah çok teşekkür ederim

Eğer kayinbabayla ise devam edersek 35 bin iş yerinden ortakliktan ödenecekmis ama işi ayirirsa o zaman tek ödeyecek esim
Peki bu borç ne zaman bitecekmiş?bence doğal yollarla deneyin biraz daha borç bitince işi ayırın.eşiniz ne iş yapıyor ne mezunu bilmiyorum ama eğer imkan varsa maaşlı bir iş bulsun sonra ayrılsın.ayrılamayacaksanız ev nasıl alınacak?

Peki bu borç ne zaman bitecekmiş?bence doğal yollarla deneyin biraz daha borç bitince işi ayırın.eşiniz ne iş yapıyor ne mezunu bilmiyorum ama eğer imkan varsa maaşlı bir iş bulsun sonra ayrılsın.ayrılamayacaksanız ev nasıl alınacak?
2 yıl ı varmış 35 binin bitmesine ve evi de zaten babamın destegiyle ve eşim kendi de kredi çekecek + 50 bin tl likte altın var

Öncelikle çevremden birinin eşi aynı sizin gibi babasıyla birlikte çalışıyordu sigorta hiçbir şey ödemşyordu kp ve para kv de de dönüyordu gelinlere para çıkartmazlardı oğullarına sigara parası verirlerdi. en son dayanamadılar karı koca resti çektiler iş baktılar ikisinde çok güzel işler bulup hayatlarına daha güzel devam ettiler. eşiniz kp boyunduruğu altında çalıştıkça siz bir cacık yapamazsınız bunu unutmayın.

Ayrıca Yaş çok genç ve maddi konuda bağımlı olduğunuz için önce ev almak daha mantıklı şahsen. Ama kendi babanızdan destek almadan ortak giderden olmalı.

Bencede ilk evinizi alin. Bizde asagi yukari ayni durumdaydik ilk olarak isyerimizi ayirdik,arabamizi aldik,evimizi aldik,isyerimizi aldik sonra tup bebek denedik. Esimde ki problemle esinizin problemi ayni hatta bizim daha fazla problemlerimiz vardi ona ragmen cok acele etmedik 27 yasimda 8. Senemde cok sukur anne oldum.

Iyi aksamlar. Kısa ve öz olarak şöyle söyleyeyim; eşim 28 yaşında ben 24 yaşındayım. 2 defa aşılama yaptirdik ikiside tutmadı. bagkura suanda borçlu görünüyoruz ve yararlanamıyoruz. Tüp bebek diye önerildi çünkü sperm sayısı ve canlılık çok az.
Ilk başta şu şekilde düşündüm ev parası 200- 250 bin tl arası ev bakıyoruz ve düşüncem şuydu biranda bu parayı bulup ev alma ihtimalimiz olmaz ama ama tüp bebek+ilaclar gidip gelmek 12 bin felan maal oluyor bunu bulabiliriz diye dusunuyordum. Ama geçen gün ağladım bu arada evliliğimizin 4. Yılına girdik ve hiç hamile kalmadım . Kaynimgil 3. Yıla girdi onlardada yok kaynimdada sperm sayısında azlik varmış ve benim korkum ya hiç olmazsa diye ev almayıp ne var ne yoksa hepsini bebek masrafı yapmak istedim eşim kabul ettmedi (50 tl altın var babam 50 bin tl kredi çekecek eşim 120 bin çekecek yani elimizde sadece 50 binlik altın var) esim maaş almıyor kayinbabayla ortaklar sadece arada bir cebine harçlık alıyor gecimimiz ortaklıktan oluyor kirada dahil esim ev alalım diyor bende çocuk olmasını istiyorum hayırlısıyla inşallah. Eşim çok çalışıyor sabah 4 de gidip bazı geceler şehir dışında ürün getirmeye gidiyor ayda 4 kere falan. Sabah 4 de gidip akşam 7-8 gibi geliyor bu kadar çok çalışmasına rağmen kayinbaba benden birşey beklemeyin dedi ve eşim böyle çok cakisiyorkem kayinvabagil elini taşın altına sokmuyor benim babam ve eşim kredi çekecekler araba alırken de böyle yaptı benden birşey beklemeyin dedi ve yine altın bozdurmustuk. Neyse sormak istediğim ne yapacağınmyapacağınmi bilmiyorum. Etrafimdaki kişiler evini al ilerde ne olacağı belli olmaz yaşınız genç çocuk isineişine evden sonra bakın diyorlar ve biz çok borçlu olacaz tüp bebek yaotiramayiz diye korkuyorum . Esimde evi alalım 1 ay sonra doktora bebek için gidip ne gerekiyorsa yapalım diyor ben cok korkuyorum hani kimisi derya genç yaşta olsun yaş ilerledikçe zorlasiyorzorlasiyor diye lütfen bir fikir verin ne yapmam lazım ailem evlenirken hep elimden geleni yaptı ve birde bu zor duruma sokmak istemiyorum . Ne yapmak lazım ? Eşim ev araştırmasına başladı vazgecelim diyince bana canı sıkılıyor
Bak canım benim biraz mantıkla hareket et. Şimdi çocuğun olsa evin olmasa kira ve ev giderleri çocuk masrafları bilmem nesi olacak çok sıkıntıya düşersin. Kirada oturma stresti de var tabi. Sen yavaş ilerle yaşın 24 aceleye gerek yok. Bu arada da normal cinselliğe devam edersiniz. Belki Rabbim normal yoldan nasip eder. Sen evini al. Sonrası daha sağlam adımla ilerler.

Bak canım benim biraz mantıkla hareket et. Şimdi çocuğun olsa evin olmasa kira ve ev giderleri çocuk masrafları bilmem nesi olacak çok sıkıntıya düşersin. Kirada oturma stresti de var tabi. Sen yavaş ilerle yaşın 24 aceleye gerek yok. Bu arada da normal cinselliğe devam edersiniz. Belki Rabbim normal yoldan nasip eder. Sen evini al. Sonrası daha sağlam adımla ilerler.
Amin hayırlısıyla inşallah çok teşekkür ederim

Ikisi de değil bence. Es ailesinden bir yardım görmüyorsunuz düzenli bir maaş yok ortada ve bir huzursuzluk çıksa ayrılsa borçla ayrılacak gibi. Birde kendi ailenizi borç altına sokmayın bence. Siz calismiyorsaniz bir şekilde iş bulun derim. Maddiyat konuları yoluna girince çocuk ya da ev düşünün. Gittiğiniz yolda hiçbir şeyin garantisi yok

ne ev ne cocuk, kocaniz ilk önce ondan bundan borc almak.durumunda kalmadan ev gecindirmeyi basarsin.
Pardon da size eleştiri yapın
Ikisi de değil bence. Es ailesinden bir yardım görmüyorsunuz düzenli bir maaş yok ortada ve bir huzursuzluk çıksa ayrılsa borçla ayrılacak gibi. Birde kendi ailenizi borç altına sokmayın bence. Siz calismiyorsaniz bir şekilde iş bulun derim. Maddiyat konuları yoluna girince çocuk ya da ev düşünün. Gittiğiniz yolda hiçbir şeyin garantisi yok
Yarınımızında garantisi yok. Siz boşandılar bilmem ne herşeyi sahnelediniz nerdeyse. Nasıl düşünürseniz öyle olur. Bozucu değil yapıcı olun. Karamsarlık değil huzur saçın.

X