Ömrümü kendime harcamak hedefim

Öyle bişey varsa biz de yapalım
Öyle şeyler çok düzenli yapanlarda vardır belki ama bende olmadı

Daha dinç hissediyorum
Güzel uyku uyuyorum
Adet zamanı düzenli oluyor

Vücut arınmaya başladığı için bazı hastalıkların ortaya çıktığı oluyor diye de okumuştum
Yani gizli saklı olanlar ortaya çıktığı için tedavi olma gereği duyuluyor gibi( biraz değişik bir cümle oldu)

Oysa başta üçlü ve güçlü olacaktık :/
Ben de baktım da yorumlarda beyaz saçlarım çocukluk rengine döndü, hastalıklarım vardı geçti yazmışlar. O kadar etkili mi bunlar ya
Beyazlardaki değişim güya 6. aydan sonra belli olmaya başlıyormuş, benim pek ümidim yok o konuda. Ama bu kadar kısa zamanını alıp ilk günlerden etkisini göstermeye başlayan başka bir şey varsa da ben bilmiyorum. Daha ilk günden sindirimimde iyileşme ve ruhsal bedensel rahatlama hissetmiştim. Rüyalar daha belirgin, hatırlanır oluyor deniyor; bende de oldu. Daha fazla renkli ve etkileyici rüya görmeye başlıyorsunuz. Uyku düzenimin de tibetle ilgisi olduğundan neredeyse eminim. Sabaha kadar ayakta olmama rağmen gece 11-12 gibi esnemeye başlamıştım daha ilk günlerden.

23 Eylül
- Sabah işe yürüyerek gittim
- Gün içinde bir proje için makale okuması yaptım bolca
- sigarayı daha az içtim
- sağlıklı beslenmeye devam
- 50 sayfa kitap okudum
- Kurani Kerim okudum
- 40 gün boyunca hacet namazı kılmaya karar verdim. Gerçekleşmesini istediğim bir dileğim için. 4.gününü kıldım çok şükür.

Şuan uykudan ölüyorum yardın sabah 08.00'a alarm kurdum. Erken kalkıp günümü düzene sokucam.

Bugün
- 2 tez inceledim.
- Biraz da kuramsal okuma yaptım. (Belgisiz yazıyorum, maalesef istediğim sayıdan çok uzaktayım ama şimdi okumaya devam edeceğim ve hafta sonu spordan kısıp ders çalışmaya yükleneceğim.)

spor:
- 5.003 adım
- 35 dk yoga
- 30 dk Jillian (5)
- 20 dk fitness
- 40 dk eliptik

Bugün:
Evde 5.000 adım atmışım.
Evi süpürdüm.
Kitap okudum
Annemle kahve içtim.
Sağlıklı beslendim

Bu arada sigara içenler için, ben 4 sene önce Allan Carr’ın Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu kitabı ile sigarayı tamamen bıraktım. Ondan sonra ne canım istedi ne içmeyi düşündüm, kafada bitirmek deniyor ya onu yaptım. Alkol de kullanmıyorum. Ancak bir eğlence olacak yada tatilde. Zaten emzirmeyi yeni bıraktım, kola bile içmiyorum hamilelik 9 ay+ emzirme 2,5 yıl

Evet orası öyle ya, biz de uzak mesafeydik İstanbul Ankara aynı, otobüsle yollarda geçti 3 senemiz Treni o zaman keşfedememiştim ama dediğin gibi çat diye doluyor her yer

Evet orası öyle ya, biz de uzak mesafeydik İstanbul Ankara aynı, otobüsle yollarda geçti 3 senemiz Treni o zaman keşfedememiştim ama dediğin gibi çat diye doluyor her yer
Geçmiş zamanlı konuştuğunuza göre kavuşmuşsunuz 3 sene sonunda darısı herkesin başına Siz neden uzak mesafelerdeydiniz

Geçmiş zamanlı konuştuğunuza göre kavuşmuşsunuz 3 sene sonunda darısı herkesin başına Siz neden uzak mesafelerdeydiniz
Evet evet 1 senedir evliyiz İnternetten tanışanlar grubundaydık biz, ben İstanbul'daydım o Ankara'da. Sizde görev ayrılığı gibi bi şey sezdim, siz neden ayrı illerdesiniz?

Ohooo yine dolu dolu bir günnnn
Çook güzel bir gün olmuş. Evde 5.000 adım maşallah
Ben sigarayı kafada bitireceğim bir dönemde olduğumu düşünmüyorum çünkü ben 16 yaşımdan beri yani 12 senedir düzenli içiyorum. Önümde stresli bir süreç var o süreçte azaltmak istiyorum sürecin sonunda tamamen bırakacağım inşallah.
Günaydınn

Bugünkü hedeflerim:

-Sağlıklı beslenmek
-En az 1 saat yürüyüş
-Ev temizliği
-Alanımda en az 2 saat okuma
-Bir de 5’er saatlik 2 tane dopamin diyeti
Güzel bir gün dilerimmm

Kitap size birileri tarafından tavsiye mi edildi yoksa nasıl oldu tek bir kitapla mı bıraktınız sigarayı? O kadar etkili mi yoksa sizin bırakacağınız vardı da kitap vesile mi oldu acaba?

Ben, birkaç kez bıraktım sigarayı, verdiğim en uzun ara 1.5 yıl. Şu an 2 paket sigarayla 1 hafta takılıyorum. Günde 1-2 paket içenleri düşününce haftada 2 paket fazla değilmiş gibi duruyor ama aslında fazla. Nihai hedefim sigarayı bırakmak da değil, güzellenecek bir durum olmadığını biliyorum ama yengem çok uzun yıllardır haftada 1 paket sigara içiyor. Dayım her pazartesi mutfak masasına 1 paket marlboro light bırakırdı biz çocukken. Geçtiğimiz yıllarda bayram ziyaretinde baktım paket hala masanın kenarında duruyor. Kendisi şu an 68 yaşında ve bir kez bile öksürdüğüne vs şahit olmadım. Böyle haftada 1 paketlik bir düzenim olsa sanırım sigarayı dert etmem. Ama şu an stres altında olduğum ve kendimi çok yalnız hissettiğim için bir teselliymiş gibi kahveyle birlikte tüketiyorum. Yine de bahsettiğiniz kitabı merak ettim. Alıştırma filan yaptırarak mı bıraktıyor sigarayı yoksa yalnızca telkinle mi?

Hayatında hiç sigara içmeyenler bana soruyor tadı nasıl diye çok kötü çamur gibi oluyor ağzın diyorum. Onlar da e neden içiyorsun öyleyse diyor buna verecek cevabım yok. Ama işte dediğiniz gibi yalnızlıkta arkadaş, strese dert ortağı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…