Ömrümü kendime harcamak hedefim

Evet evet 1 senedir evliyiz 😅 İnternetten tanışanlar grubundaydık biz, ben İstanbul'daydım o Ankara'da. Sizde görev ayrılığı gibi bi şey sezdim, siz neden ayrı illerdesiniz?
Biz ikimiz yanyana sokaklarda oturuyorduk, subaylığı kazanınca Ankara’ya gitti. Önümüzde yollarda geçecek garanti 2 sene var 😂

Ohooo yine dolu dolu bir günnnn ❤️🌼

Çook güzel bir gün olmuş. Evde 5.000 adım maşallah 👌👌
Ben sigarayı kafada bitireceğim bir dönemde olduğumu düşünmüyorum çünkü ben 16 yaşımdan beri yani 12 senedir düzenli içiyorum. Önümde stresli bir süreç var o süreçte azaltmak istiyorum sürecin sonunda tamamen bırakacağım inşallah.

Güzel bir gün dilerimmm ❤️🌼
Ben 1 senedir içmiyorum ondan önce 2.5 sene kadar içtim sadece. Açıkçası sağlığım için daha alışkanlık uzamadan gençken bırakmak istedim. Çok da keyif alırken bıraktım aslında hala canım çok ister çünkü olay nikotin veya tat değil tamamen sigaranın psikolojimizdeki konumu. Rahatlama, stres atma, iş molasında ödül olarak yerleştirdik ve en ufak zorlukta insanın aklı gidiyor. İçince tüm dertlerim bitecek gibi 😂

Ben sigarayı kafada bitireceğim bir dönemde olduğumu düşünmüyorum çünkü ben 16 yaşımdan beri yani 12 senedir düzenli içiyorum
Annem 8 yaşında başlamış. Yerden izmaritleri toplayıp onları içerdik diyor 🤦🏿‍♀️ Akciğer kanseri şu an ama içmeye devam ediyor. Kafada bitsin gibi bi şey çok mümkün değil zaten beynin yolaklarını değiştiren bi şeyi "beyninde bitir yeaaa" diyerek değerlendirmek çok küçümsemek oluyor durumu. Ha sonuçta yine beyinde bitiriliyor tabii ama şak diye ya da kolaylıkla olmuyor maalesef.

Annem 8 yaşında başlamış. Yerden izmaritleri toplayıp onları içerdik diyor 🤦🏿‍♀️ Akciğer kanseri şu an ama içmeye devam ediyor. Kafada bitsin gibi bi şey çok mümkün değil zaten beynin yolaklarını değiştiren bi şeyi "beyninde bitir yeaaa" diyerek değerlendirmek çok küçümsemek oluyor durumu. Ha sonuçta yine beyinde bitiriliyor tabii ama şak diye ya da kolaylıkla olmuyor maalesef.
Geçmiş olsun, Allah yardımcınız olsun.

Biz ikimiz yanyana sokaklarda oturuyorduk, subaylığı kazanınca Ankara’ya gitti. Önümüzde yollarda geçecek garanti 2 sene var 😂
Ayy Allah kavuştursun ❤️ erkek arkadaşım işini kurma aşamasında bi haber bekliyoruz eğer o iyi haber gelirse ben bu yaz nişan düğün yapıp sonunda bi yuva kurarım gibi. Allah hepimizin yardımcısı olsun
Ben 1 senedir içmiyorum ondan önce 2.5 sene kadar içtim sadece. Açıkçası sağlığım için daha alışkanlık uzamadan gençken bırakmak istedim. Çok da keyif alırken bıraktım aslında hala canım çok ister çünkü olay nikotin veya tat değil tamamen sigaranın psikolojimizdeki konumu. Rahatlama, stres atma, iş molasında ödül olarak yerleştirdik ve en ufak zorlukta insanın aklı gidiyor. İçince tüm dertlerim bitecek gibi 😂
Aman içme bende öyle bıraktım pandemi döneminde bi kere kahve yanında içmemle yeniden başlamam bir oldu
Çok geçmiş olsun Allah şifa versin

24 Eylül Cumartesi

-25 dk leslie yaptım
- sağlıklı beslenmeye devam
- ales için 40 paragraf sorusu çözdüm
- bugün bir arkadaşımla dışarı çıktık kahve içtik, sohbet ettik, oyun oynadık, yeni açılan bir İtalyan restoranına gittik. Biftekli salata yedim yanında da 1 servis kaşığı şahane bir makarna vardı.
- Baza altı düzenlemesi yaptım, mevsimlikler çıktı
- Kurani Kerim okudum
- namaz kıldım

Çoook yorgunum iyi geceler canım kadınlar

Kitap size birileri tarafından tavsiye mi edildi yoksa nasıl oldu tek bir kitapla mı bıraktınız sigarayı? O kadar etkili mi yoksa sizin bırakacağınız vardı da kitap vesile mi oldu acaba?

Ben, birkaç kez bıraktım sigarayı, verdiğim en uzun ara 1.5 yıl. Şu an 2 paket sigarayla 1 hafta takılıyorum. Günde 1-2 paket içenleri düşününce haftada 2 paket fazla değilmiş gibi duruyor ama aslında fazla. Nihai hedefim sigarayı bırakmak da değil, güzellenecek bir durum olmadığını biliyorum ama yengem çok uzun yıllardır haftada 1 paket sigara içiyor. Dayım her pazartesi mutfak masasına 1 paket marlboro light bırakırdı biz çocukken. Geçtiğimiz yıllarda bayram ziyaretinde baktım paket hala masanın kenarında duruyor. Kendisi şu an 68 yaşında ve bir kez bile öksürdüğüne vs şahit olmadım. Böyle haftada 1 paketlik bir düzenim olsa sanırım sigarayı dert etmem. Ama şu an stres altında olduğum ve kendimi çok yalnız hissettiğim için bir teselliymiş gibi kahveyle birlikte tüketiyorum. Yine de bahsettiğiniz kitabı merak ettim. Alıştırma filan yaptırarak mı bıraktıyor sigarayı yoksa yalnızca telkinle mi?
Kitabın adını bu forumda duydum. İlk fırsatta gidip aldım. Başladığımda pakette 2 tane sigara kalmıştı. Başlarken diyor ki bu kitabı okurken sigara içmeye devam edebilirsiniz. İnanın o iki sigarayı içmek keyif vermedi. Yeni paket de almadım, okurken 2-3 gün daha içebilirdim. Kendi hür irademle isteğimle içmedim. Ki ben önceleri 1 paketi 1 haftada içerken 4-5 güne sonra 2 güne düşürdüm. Bunun bir sonraki adımı günde 1 paketti. Ben övmek istemiyorum ama okuyunca sigara içmek için sıraladığınız bütün nedenler aslında bize empoze edilen bahaneler. Mutlaka okuyun. Ben sigara içmek aklıma gelince mutlu olan, sabah sırf sigara içmek için Kahvaltı yapan biriydim. Sigara sırtımızda bir kambur, hani toksik arkadaş vardır dost gibi görünüp aslında hep zarar verir öyle. Benim sırtımdan koca bir yük kalktı. Yazarı vefat etti. Ben dua ediyorum inşallah cennettedir. O kadar çok kişiyi kurtardı ki bu illetten.
Kitabı herkese tavsiye ediyorum. Kardeşime verdim okuması için, okumadı. Yanımda olsaydı kargoyla gönderirdim. Ben bıraktığımda içtiğim sigara 13 TL idi. Kitap 25 TL idi aldığımda.

Hayatında hiç sigara içmeyenler bana soruyor tadı nasıl diye çok kötü çamur gibi oluyor ağzın diyorum. Onlar da e neden içiyorsun öyleyse diyor buna verecek cevabım yok. Ama işte dediğiniz gibi yalnızlıkta arkadaş, strese dert ortağı
İşte bunun cevabını da veriyor kitap, ilk içtiğiniz günü hatırlarsanız çok kötü tadı ama içtikçe alışıyor insan. Uzun süre ara verince de öyle tadı çok kötü geliyor inat edip içtikçe alışıyoruz.
Aslında dost da değil arkadaş da.

Allah şifa versin annenize. Ben babamı akciğer kanserinden kaybettim, o öldükten sonra da içmeye davam ettim. Ama nasıl bir psikoloji ile; her nefeste kanser olucam korkusu, çocuğum henüz küçüktü onu annesiz bırakacağım düşüncesi, vicdan azabı. Ben hamileliğimi öğrenir öğrenmez bırakıp emzirmeyi bırakır bırakmaz başladım. Hatta emzirirken arkadaşlarla buluştuğumuzda içtim.
Kafada bitirmek deyimini ben kullandım ilk, kendim yaptım başardım diye değil. Yani öyle bir şey oldu ki kitabı okurken kafamda sanki bir şartel attı ve sigara isteğini, düşüncesini attı kafamdan. Tabi ki bırakmak istiyorumdum. 6 ay içmeyip bir ortamda tekrar içip başlamıştım. Bu sefer öyle değil sanki hiç hayatımda içmemiş gibiyim.

Ben babam vefat ettikten sonra, doktora gittim akciğer filmi çektirdim. Bana da doktorum gençken bırakın dedi. İleride hem bağımlılık artıyor hem hastalıklar ortaya çıkıyor sigara kaynaklı.

Kitap size birileri tarafından tavsiye mi edildi yoksa nasıl oldu tek bir kitapla mı bıraktınız sigarayı? O kadar etkili mi yoksa sizin bırakacağınız vardı da kitap vesile mi oldu acaba?

Ben, birkaç kez bıraktım sigarayı, verdiğim en uzun ara 1.5 yıl. Şu an 2 paket sigarayla 1 hafta takılıyorum. Günde 1-2 paket içenleri düşününce haftada 2 paket fazla değilmiş gibi duruyor ama aslında fazla. Nihai hedefim sigarayı bırakmak da değil, güzellenecek bir durum olmadığını biliyorum ama yengem çok uzun yıllardır haftada 1 paket sigara içiyor. Dayım her pazartesi mutfak masasına 1 paket marlboro light bırakırdı biz çocukken. Geçtiğimiz yıllarda bayram ziyaretinde baktım paket hala masanın kenarında duruyor. Kendisi şu an 68 yaşında ve bir kez bile öksürdüğüne vs şahit olmadım. Böyle haftada 1 paketlik bir düzenim olsa sanırım sigarayı dert etmem. Ama şu an stres altında olduğum ve kendimi çok yalnız hissettiğim için bir teselliymiş gibi kahveyle birlikte tüketiyorum. Yine de bahsettiğiniz kitabı merak ettim. Alıştırma filan yaptırarak mı bıraktıyor sigarayı yoksa yalnızca telkinle mi?
Bazı sorularına yanıt vermemişim. O yüzden tekrar alıntıladım. Robot gibi yazmışım çünkü 1 kişinin bile bırakmasına vesile olursam çok sevinirim.
Bu kitabın seminerleri de var. Orada uzman kişiler yine kitaptaki teknikle anlatıyor. Benim bir tanıdığım ona katılıp bıraktı. Kitabı da 14 kez okumuş.
Herhangi bir teknik telkin sunmuyor. Hatta sigara şöyle zararlı böyle kötü demiyor. Diyor ki sigara içen birine hemen insanlar müdahale eder içme zararlı kanser yapar vs diye. Sigara içenler aptal insanlar değil bunların hepsini biliyor zaten. İrade meselesi de değil. Alanında çok başarılı çalışkan disiplinli insanlar var sigara içen. Sigara bir bağımlılık önce bunu kabul etmek gerek. Bağımlı olduğunuz şeyi içtikçe bağımlılığınız artıyor. İrade ile bırakabilirsiniz ama yoksunluk çekersiniz, en ufak üzüntü streste tekrar başa dönebilirsiniz. Ben kitabı okuyup bırakınca bırakmak da değil aslında kitap benim hayatından sigarayı çıkarttı sanki, hiç yoksunluk çekmedim, canım istemedi, keşke içsem demedim, bazı bırakanlar da bu sefer sigara düşmanı oluyor içenlere saldırıyor, ben empati yapıyorum sizi anlıyorum. Hayatınızda en iyikiniz olacak bırakmak.

İşte bunun cevabını da veriyor kitap, ilk içtiğiniz günü hatırlarsanız çok kötü tadı ama içtikçe alışıyor insan. Uzun süre ara verince de öyle tadı çok kötü geliyor inat edip içtikçe alışıyoruz.
Aslında dost da değil arkadaş da.
Kitabı hemen alacağım öyleyse

24 Eylül Cumartesi

-25 dk leslie yaptım
- sağlıklı beslenmeye devam
- ales için 40 paragraf sorusu çözdüm
- bugün bir arkadaşımla dışarı çıktık kahve içtik, sohbet ettik, oyun oynadık, yeni açılan bir İtalyan restoranına gittik. Biftekli salata yedim yanında da 1 servis kaşığı şahane bir makarna vardı.
- Baza altı düzenlemesi yaptım, mevsimlikler çıktı
- Kurani Kerim okudum
- namaz kıldım

Çoook yorgunum iyi geceler canım kadınlar
Bu ne kadar güzel bir gün olmuş ama :nazar:
Ben bıraktığımda içtiğim sigara 13 TL idi. Kitap 25 TL idi aldığımda.
Şu cümle ben de dahil "Ama kitaplar da artık çok pahalı," deyip fosur fosur sigara içmeye devam eden herkes için anahtar niteliğinde.
Bazı sorularına yanıt vermemişim. O yüzden tekrar alıntıladım. Robot gibi yazmışım çünkü 1 kişinin bile bırakmasına vesile olursam çok sevinirim.
Bu kitabın seminerleri de var. Orada uzman kişiler yine kitaptaki teknikle anlatıyor. Benim bir tanıdığım ona katılıp bıraktı. Kitabı da 14 kez okumuş.
Herhangi bir teknik telkin sunmuyor. Hatta sigara şöyle zararlı böyle kötü demiyor. Diyor ki sigara içen birine hemen insanlar müdahale eder içme zararlı kanser yapar vs diye. Sigara içenler aptal insanlar değil bunların hepsini biliyor zaten. İrade meselesi de değil. Alanında çok başarılı çalışkan disiplinli insanlar var sigara içen. Sigara bir bağımlılık önce bunu kabul etmek gerek. Bağımlı olduğunuz şeyi içtikçe bağımlılığınız artıyor. İrade ile bırakabilirsiniz ama yoksunluk çekersiniz, en ufak üzüntü streste tekrar başa dönebilirsiniz. Ben kitabı okuyup bırakınca bırakmak da değil aslında kitap benim hayatından sigarayı çıkarttı sanki, hiç yoksunluk çekmedim, canım istemedi, keşke içsem demedim, bazı bırakanlar da bu sefer sigara düşmanı oluyor içenlere saldırıyor, ben empati yapıyorum sizi anlıyorum. Hayatınızda en iyikiniz olacak bırakmak.
Çok teşekkür ederim detaylar için :) Namazda gözü olmama misali sigarayı bırakmayı düşünmeyince kitabı da seminerleri de duymamışım hiç. Bir süre erteleyeceğimi biliyorum ama kitabı yine de okunacaklar listeme alıyorum, sağ olun :)

bir gun mutlaka bir gun mutlaka Yoga: 7. gün
C cranial ? :)

Bu egzersiz, elementler serisinden özellikle de ateş elementinden sonra bana o kadar iyi geldi ki. Orada sürekli "ha şimdi dön, ha kaldır, ha bırak," bir harala gürele vardı, "E kardeş hani rahatlayacaktık bitince" deyip ateşten dayak yemiş gibi çıkıyorduk. Bu egzersizi 15 günlük yapmışlar, kahramanlık beklentim de yok ama daha uzun süre mi devam etsem acaba diye düşünmeye de başladım. Bir de hava elementinin üstüne Tibet çok iyi gidiyordu, ikisini peş peşe yapıp 2-3 saat hareketsiz takılıyordum. Bu egzersiz ile Tibet hiç uymadı, şimdi Tibet ile arasına 1-2 saat koyup deneyeceğim bir de.

X