okumak istemezseniz anlarım kızlar bayağı uzun

yolcucum keşke bazen hayat başka şans sunsa ben kendi imtihanımı veremediğimin ve inan ki veremeyeceğiminde farkındayım. olmadı olmaz bu saatten sonra çünkü karşımda biraz taviz verirsek evimizin huzuru kaçmasına ne eşimin ne benim ne de benim ailemin takadi yok. her zaman eleştiriye eleştirilmeye açığım.

ve şunu anladım ki bende artık her türlü bitilmiş... benim ne sabrım ne de insani tahammülüm kalmamış... içimden kimseye böyle nefret duyduğumu hatırlamıyorum. keşke ama keşke birileri silgiyle kötü olan herşeyi düzeltse. veli değilim ve hatalarımın önüne set çekemiyorum saygı duymayı isterdim ama duyamıyorum bitmiş tükenmiş herşey.

küçükler hata yapar büyükler affeder ben yoruldum büyüğün hata yapıp küçüğün sineye çekmesinden. yapabileceği hiç birşey yok maalesef. iki yüzlülük yapamam onlara içimden gelmediği gibi davranıp sonra eşime patlamak istemem. ve sadece şunu biliyorum kötülük geliyor uzak durucam

karşımdaki insan bana evladı gördüğü için değil oğluna kötü görünmemek için sarılıyor merak etme bazen gözlerde herşeyi anlatıyor. hatasız kul olmaz beşerim hata yapıcam ve BEN GERÇEKTEN ARTIK HATA YAPMAK İSTİYORUM NE GARİPTİR Kİ İLK DEFA BU ŞEKİLDE DAVRANDIM BU İNSNALARA VE İLK DEFA AĞIZLARINDAN KIZIM CÜMLESİNİ DUYDUM.ne kötü değil mi hediyelere boğarken onları her kandilde bayramda ararken o..pu denilen ben bugün trip attım diye bir anda KIZLARI oldum.
:KK50: daha bugün ilk gün sabah ola hayrola sevgiler
bak seni anlamadığı düşünme. acını da nefretini de satırlarında hissedebiliyorum. ama ne biliyim belki yaşamadığım için belki senin kadar güçlü olmadığım için bu zalim insanlara da olsa bir evladın anne babasına "sizi sevmiyorum" sözü içimi acıttı.
imtihan dünyası. herkesin imtihanı farklı farklı. size belki de en ağırlarından biri yüklenmiş. keşke bu zamana kadar sürdürdüğünüz sabrınızı ferasetinizi biraz daha devam ettirebilseydiniz. asla demiyorum ki onlara gül, vıcık vıcık sahte samimiyet göster, hiç bir şey olmamış gibi davran.. demem, diyemem de.. ama sözler benim bünyeme çok ağır geldi.

madem böyle başladınız devamını da getirin de yumuşadığınızı düşünüp cesarete gelmesinler. Allah şaşırtmasın arkadaşım..

ayrıca bu eleştiriye açık tavrın için teşekkür ediyorum..

Son düzenleme:
ben senin neden eşinle küstüğünü anlamadım. eşinin ailesiyle sorunlar varmış. ancek eşin senin yanındaymış. annelerdesin falan.. ailesi gelmek isteyince eşin de istemiyormuş gelmelerini neden eşine küstün ki?

sonra ailesinin neden 5 günlüğüne gelmek istediklerini de anlamadım. yani onca laf söz olmuş anlattığına göre de resmen hakaretler etmişler ve suçlulular ilk barışılıcak gün nasıl kalınır ki..

ayrı şehirde olabilirsiniz ama 5 günlüğüne kalmak istemeleri tuhaf geldi doğrusu.

Son düzenleme:
Bana kızabilir diğer arkadaşlar, ama başka konulara yaptığım yorumlar ortada, dileyen bakabilir. Sizin konunuzda ve yazdıklarınızda beni rahatsız eden başka bir şey var. Evinize gelmelerini kabul etmeniz büyüklük.. Fakat evinize gelinince ister istemez taviz de vereceğinizi düşünmüştüm ben.. Bu kadar kuvvetli olabileceğinizi düşünmemiştim ve açıkçası, tebrik ediyorum.
Bazı şeyler vardır, "ölüm" gibidir.. geri alınamaz.. Alınmamalı...
Küfür, terbiyesizlik, beddua, hadsiz davranışlar, sonuçları kestirilebilir olduğu halde kişinin "belki" karakterinde varolan yumuşaklığa güvenip, ezebileceğini zannederek yapılan aşağılamalar...
Siz, ekmek atın diyemeyeceğim ilk kez.. Bu tavıra devam...
Bu tavır onları törpüleyip, "insan" olmalarına yardım edecektir. Empati kurdurup, hatalarını gösterecektir, biraz olsun kişilikleri varsa. Her yapılanın bir bedeli vardır. Bazı yapılanların bedelleri "pahalı"dır.. Zira kişinin de kendisine vermesi gereken bir değer var, hepimiz kuluz. İnsan olduklarına, yeterince akıllandıklarına emin olunursa, belki yıllar sonra... Tavırlarına göre yeniden "insanlık" yapmaya başlayabilirdim ben. İşte o zaman ekmek atma zamanı gelmiştir zira... Akıllanmadan önce değil,

Tebrik ediyorum...
Siz gerçekten en iyisini biliyorsunuz...

ben zaten bana davranılanın mecburen aynısını yaptım hep bunu dedim farklı birşey değil aynısını yapmalıyım ki ne kadar üzdüklerini anlasınlar istedim. ben eşimin ailesinin evine gittiğimde hiç unutmam eşimi öperlerdi ben öpmek için yaklaşırken sanki kokuyormuşum gibi davranıp yanımdan çekip giderlerdi. aynı sofraya oturunca çorba içerken acıkmışım sanırım ilk defa mı içiyorsun baban almıyor muydu sadakayı kayınbabana ver oğlum dediklerini hiç unutmam ve eşimin çorbayı tutup salonun ortasına attığını ya ne diyeyim kızlar çok şey var çok. hayatta mevki makam sahibi olamadı diye ailemi silemezdim onlar için. yanlış belki yapacaklarım ama mecburum
:KK50:

Öncelikle geçmiş olsun ve kolay gelsin. Çirkin şeyler yaşanmış.

Ancak eşinize haksızlık etmişsiniz :KK43: Bence gidin açık açık stresliyim, senden çıkardım acısını, özür dilerim diyin barışın. Sonuçta sizin stresinizi tedirginliğinizi kendisi de yaşıyor, anlayacaktır. Bir de eşinizle aranız gergin olmasın.

Kesinlikle katılıyorum. Esınız hep yanınızda olmus, bosuna ondan çıkarmayın sınırınızı.. Belli o da gergin, birbirinize destek olun ve kolayca atlatın insallah

Benim davranisim evime almamak olurdu.
Cunku ben ne olursa olsun sert davranamazdim.
Ne olursa olsun , bir evladin annesi ve babasina "sizi sevmiyorum" demesini izleyemezdim.
Sizi suclamiyorum. Ama alkislayamam da.
Kotuye kotuyle karsilik verince ne farkimiz kalir ?
Iyilikle de karsilik veremedigimizda en guzel yol, sukunet bence.

allah yardımcın olsun arkadaşım her insanın bu dünyadaki imtihanı farklı seninki de böyleymiş sen sabret yıllar geçer belki ama sen sabret sakın kimseye kotü davranma her insanın kendi çirkinliği,terbiyesizliği,ahlaksızlığı..
bu dünyanın bir de ahireti var hesap günü elbet gelecek sen sabret rabbine sığın ve de şunu unutma kimsenin senin gibi kocası yoktur kimse karısını bu kadar koruyup kollamaz eşin bak ne kadar koruyup kolluyor seni kocanın kıymetini bil otur dua et bak allah sana ne kadar güzel bir eş nasip etmiş.bir de şu var allah intikam alanların da en hayırlısıdır sen sadece rabbine sıgın kardeşim allah yardımcın olsn inşallah

Merhaba,
Öncelikle ALLAH evladını analı babalı büyütsün eşinle iki ömür mutluluklar dilerim. ALLAH mutlu yuvanızı bozmasın ve bence eşinin kıymetini bil ona verdiğin değeri hiç azaltma yaşadığın şeyler gerçekten çok zor ama eşin arkanda durduktan sonra sizin sırtınız maddi manevi yere gelmez inşallah. Öyle bir aileden eşin gibi adam çıkmış daha ne kadar şükretsen azdır. İnşallah tadınızı bozmazlar buna müsade etmeyin aranızın bozuk olduğunu öğrenirlerse onları mutlu etmiş olursunuz. Eşin için güzel bir süpriz yapıp gönlünü almalısın bence. Eminim süpriz için abartılı bir beklentisi olmayan biridir tabi bunu en iyi sen bilirsin.

allahım nasıl kötü insan onlar. daha doğrusu insan mı onlar... Allah yardımcın olsun allahtan kocan hayırlı birisiymiş... dünden beri sesin çıkmamış inşallah bir şey olmamıştır

canım benim, Allah yardımcın olsun.Tek tek bütün yazılanları okudum, ne iyi yüreklsin sen böyle...Allah ailene sağlık sıhhat versin,inşallah o kayınvalidenle kayınpederinde ettiklerini bulur...Lütfen gelişmeleri yaz, baktın bir sıkıntı oldu; at özelden adresini valla süprgemi kapar gelirim :) merak etme,yengenden aşağı kalır çnem,abinden aşağı kalır cüssem yok!..Gelişmeleri yaz, hepimiz merak içindeyiz.Allah'a emanet ol arkadaşım.:18:

Canım benim Allah yardımcınız olsun.. Eşinle barış mutlaka adamın bir suçu yok ki.. Annesi babası kötü insanlarsa çocuk napsın hiç mutlu olamasın mı. Bak ne güzel sahip çıkmış sana sende üzme hem kendini hem de eşini. Çok güçlü insanlarsınız maşallah Allah mutluluğunuzu daim etsin :KK34:

Çok merak ettim diger günler nasıl geçti ne yaptınız? O manyaklarla 5 gün nasıl geçerse artık..

ben zaten bana davranılanın mecburen aynısını yaptım hep bunu dedim farklı birşey değil aynısını yapmalıyım ki ne kadar üzdüklerini anlasınlar istedim. ben eşimin ailesinin evine gittiğimde hiç unutmam eşimi öperlerdi ben öpmek için yaklaşırken sanki kokuyormuşum gibi davranıp yanımdan çekip giderlerdi. aynı sofraya oturunca çorba içerken acıkmışım sanırım ilk defa mı içiyorsun baban almıyor muydu sadakayı kayınbabana ver oğlum dediklerini hiç unutmam ve eşimin çorbayı tutup salonun ortasına attığını ya ne diyeyim kızlar çok şey var çok. hayatta mevki makam sahibi olamadı diye ailemi silemezdim onlar için. yanlış belki yapacaklarım ama mecburum
:KK50:

sevgili anilsa. ne var ne yok ? Merak ediyoruz seni.

Ya allah askina arkadaslar su uzun yazilarda alinti yaparak yazmayin ya ..yemin ediyorum in in bitmiyo ya birde bakiyorum bir cvb sonra sayfa bitmis birde telden giriyorum cok zor oluyo ya off

Ya allah askina arkadaslar su uzun yazilarda alinti yaparak yazmayin ya ..yemin ediyorum in in bitmiyo ya birde bakiyorum bir cvb sonra sayfa bitmis birde telden giriyorum cok zor oluyo ya off

gene alinti yapiyorum kusura bakma emi :) alinti yapmamin sebebi su. Konu sahibi bugun girmis nete ama hicbirsey yazmamis. Eyer bir daha gelirse ondan alinti yaptigim icin bunu gorur bildirilerinde ve gelir belki yazar cevap diye dusundum.

Ayrica alintim cok uzun deyildi ki :)

Eşine yazık etmişsin be canım adam hep seni korumuş onun için daha zordur ailesini böyle kabul etmek

Geçmiş olsun öncelikle çok üzüldüm fakat eşinize gerçekten çok büyük haksızlık yaptığınız.

Eşiniz zamanında benim ailem kötü dese evlenmeyecek miydiniz ? Bence çok seviyorsanız yine evlenecektiniz o yüzden böyle kavga etmeye gerek yok. İyi günde kötü günde.

Allah yardımcınız olsun.

merak edenler olacaktı hazır onlar gitmişken yazayım dedim. sabah saat 7de geldiler kızlar eşim karşılamaya gitti banada giderken sıkı sıkı tembihledi sakın kucaklama ve kapıda karşılama dedi tamam dedim. eşim alıp geldi ve ben kapıda karşılamadım bavullarını boş odaya yerleştirene kadar yatak odamdan çıkmadım tam yatak odasından çıktım kayınvalidem yanıma geldi öpmeye bende yok " kibar bir şekilde lütfen gerek yok kabul etti" diyerek omuzuma attığı elini tutup yavaşça indirdim. babasına hoş geldin demedim. o sırada kahvaltı hazırladım kahvaltıya babası oturmadı ona hazırlanan tabağı geri yolladı bende oturdum masaya babasına hazırlanan tabağı bir güzel yedim :KK1: kayınvalidemde lavaboda ağlamış masaya surat şiş oturdu dediğim şu oldu " son pişmanlık fayda vermiyor değil mi ne yazık evladın evinde sığıntı gibi olmak Rabbim düşman başına vermesin"dedim yine kibarca eşimde yanımdaydı hiç birşey diyemedi.

bebeği sevemediler çünkü elleri gitmedi eşimde " korkmanıza gerek yok ama ölsün dediğiniz çocuğu sevmeye utanıyorsanız o başka mesele tabi"dedi. ve şunu söyledi "eşimin sayesinde bu evdesiniz ve dünya gözüyle torununuzu görüyorsunuz. bunu bir taviz olarak değil size sunulan bir şans gibi görün bu görüşmenin ikincisi olmasın diye ben elimden geleni yapıcam .sizi anilsanın yüzünden değil sizin karakteriniz yüzünden sevmiyorum anilsa olmasa hayatımda yine sizi sevmezdim. anilsa yaptırıyor sanmayın bu davranışları evlatlık vazifem var ama ana baba sevgim hürmetim yok size" dedi.

bende eşime onları dışarı çıkarmasını akşam yemeklerini dışarıda yemelerini söyledim. eşim alıp götürdü ben bilerek gitmedim evde kafa dinliyoruz kızımla. eşim sen güzelce yemeğini ye dedi bana ve şu anda rahatım eşime güvendiğim için onlarla olmasındna rahatsız da değilim. şimdilik bunlar oldu kızlar
:44:​

Allah yardımcınız olsun.Bu tür insanlara kesinlikle taviz vermeyin.En doğrusunu yapmışsınız helal olsun size..

bunları kokollarım yüzüm sırtım mosmor halde hala nasıl ayakta durabildiğimi bilmeden en acısı eşim tarafından nasıl yapıldığına inanamadan vücudumdan çok kalbim acıyarak yazacağımı hiç düşünmezdim.

kimseye sakın ama sakın eğer içinizden gelmiyorsa başkaları size ne der diye Allahtan korkuyorsunuz diye sakın iyi davranmayın.yoksa benim gibi heeeep kaybedenlerden olursunuz kızlar. benim herşeye inancım bitti.

burada bazı arkadaşlarım anne babaya kötü davranılır mı yazmıştınız ya cevap şimdi vereyim davranılır kızlar daha doğrusu davranılmalıymış. iyi davranmaya yönelik verdiğim tek bir taviz sonucu şu anda felaket durumdayım. 30u akşam servise binip gitme günü gittiler ve eşim cinnet geçirip beni çok sevdiğini söyleyip senin için ölürüm diyen insanın bacaklarına vurma artık diye nasıl sarılıp yalvardığımı hatırladıkça hala kendimden nefret ediyorum keşke ama keşke o yerde yığılıp ölseydim, keşke ömrüm dediğim evladım olmasaydı da ben tek bir nefes bile almasaydım artık bu dünyada. Allaha beni ve evladımı al yanına artık diye onca içtenliğimle yalvarırken neden hala nefes aldığımı bile anlamakta zorluk çekecek kadar tükendim ben.

işin garibi neden dövüldüğümü bile bilmiyorum. geldikleri günkü soğuk duruşumu bozup iyi davranayımla başlayan aptallığım ve odalardan odalara eşimi sürükleyip yapılan fısıldaşmalar ve hazin sonumuz. merak bile etmiyorum artık neden vurduğunu yıkılmış, tükenmiş, bitmiş bir haldeyim. beynimi yiyen tek bir cümle ne yaptım ki beni dövdü ne dediler gider ayak ki beni dövdü. ne zaman girip yazabilirim bir daha bilmiyorum yok olup gitmek istiyorum sadece ölmek istiyorum.

anne babalık kavramından aile olmaktan öyle tiksinmişim ki. inanın kızımı alıp gitmek istiyorum bu evde hala nasıl durabildiğimi bile bilmiyorum.

belki sen hakettin ilk gün kötü davrandın diyenler olacaktır. onuda söyleyeyim ilk günkü gibi kötü davranmayı hep başarabilseydim 5 gün boyunca başıma bunlar gelmezdi. o da anne baba o da evlattır deyip eşime güvenip beraber gezerlerken kalbimi bozmadığım evde onları beklediğim için oldu herşey.

haklıda bulan haksızda bulan herkesten Allah razı olsun kızlar. hepinizi çok seviyorum iyiki varsınız. sevgiler

X