okumak istemezseniz anlarım kızlar bayağı uzun

annemiseviyorum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
174
6
dün olanlar oldu ve ben ne zaman bu kadar doldum hiç bilmiyorum. 3 yıldır evliyim ve 5 aylık bir bebeğim var kızlar. eşimle düne kadar bir kere bile problem yaşamadım ama dün artık patladım. eşimle küsüz şu anda. ve çok üzgünüm sebebi de bu zamana kadar ailesinin bize yaşattıkları ve eşime çok üzülüyorum haksızlık ettim ona çünkü aşağıda yaşadıklarımızın sadece devede kulak olnalarını anlattım bir akıl verirseniz sevinirim

eşimle üniversitede tanıştık 4 yıl sevgililik döneminden sonra evlendik. lakin ben bu kadar Allahtan korkmaz haktan anlamaz bir aileyi etrafımda ne gördüm ne duydum. babası, annesi, kardeşi sürekli Allaha, kitaba herşeye küfrediyorlar. bana benim annemede aynı şekilde sürekli küfrediliyor kısacası onun ağzında benim ismim o..... çocuğu. babası engelli kardeşinin bakım parasını ödeyeceğim diye ödünç alıp geri ödemeyen, inanan insanları aşağılıkmış gibi görüp ağza alınmayacak şeyler söyleyen bir insan ve bende bundan nasibimi aldım.

okul bittikten sonra eşim tayini çıkınca nişan yapmak istedik ve herşey o anda başladı ben öğretmenim lakin atanamadım ve özelde çalışıyorum eşimde askri personel. ilk kavga burada çıktı benden için " o kız atanamamış sana atanmış birini bulalım telefonunu falan değiştir ayrıl nasıl olsa ayrı şehirlerdesiniz tayinde oldun bulamaz bir daha, senin paranı yer durur yedirme paranı" denildi eşime ve ben bunu akrabalardan öğrendim. eşim hep arkamda durdu hep onlara beni savundu ve taviz vermedi. hatta benimde kız kardeşim var anilsaya bişey yapan ondan bulsun aynısını dedi.

ikinci kavga nişanımda çıktı eşimin babası sürekli aldıkları maaşların toplamını ne kadar çok paralarının olduklarını bu nişana hiç gönlü olmayıp sadece oğlu istedi diye geldiklerini sürekli belirtti... karısına bizi duymuyor zannedip biz bu kızın ailesi gibi 10 aile bakarız bizim paraya vuruldu bu dedi ve ben en yakın arkadaşım ve yanımda kuzenimle bunu duydum. o an ben bacaklar titrek halde olunca kuzenim nişan olmadan misafir gelmeden siz kalkın gidin dedi eşime ve bunlara ve 2. kavga burada çıktı. eşim yine arkamda durup destek oldu hatta o gece bizde kaldı annem babamla uzun uzun konuştu ve nişan oldu. ve ben hep ona beni kandırdın ailenin bu kadar kötü olduğunu bana hiç söylemedin dedim. eşimin cevabı şu deseydim benimle evlenmezdin ben seni çok sevdim hiç bir zaman ezdirmedim ezdirmem de hakkımı yeme diyor.

bu sürede ne kınadan ne düğünden ne de çocuğumuzun doğmasından hiç bişey anlamadık. kınaya kına günü geldiler eşim Allahtan bir hafta önce geldi de o ilgilendi herşeyle. kuaföre tek gittim, düğün saçıma tek gittim, evden çıkarmaya gelmediler, 8 tane sahte bilezik takıp gittiler ayrıca evimizdeki iğneyi dahi sadece eşim ve ben aldık hiç önemli değil bunlar sorun etmedim zaten.dünya malı olsun can sağlığı olsun dedim onlara da hatta bu cümleme güldüler bile.

eşimin Allahı var 3 yıl boyunca onları bir kere bile evimize ayak bastırmadı hangi yüzle o kızın evine geleksiniz dedi hep onlara .zaten tayin nedeniyle ayrı memleketlerdeyiz her iki taraftanda. lakin eşim kendi ailesinden için ailem bu eve asla girmeyecek dedi ve biz sadece tatillerden dönerken onun ailesine bir günlüğüne uğrayıp geçtik. çünkü eşime namaz kılıp oruç tuttuğu için saçma saçma sapan küffrediyorlar ve o da bunlara dayanamıyor. ve beni sürekli aşağılıyorlar anneme sürekli sin kaflı küfürler kullanıyor bu adam karısıda hiç bişey demiyor sus diye. giyimimi beğenmiyor vs vs.

ve bu bir günlük uğramaların birinde yemek yaptım yiyelim diye bana sen yap dediler çünkü kayınpederim yaptığım yemeğe etmediği hakareti bırakmadı acı biberli olmuş diye. bende masayı terkederken beni kolumdan sıkıp salladı az kalsın dövecekti eşim lavabodan yetişmese. bunu yapan üniv mezunu bir insan düşünün okumak bişey değiştirmiyor. o günden sonra hiç görüşmedik evlerine gitmedik. eşim sadece bayramlarda annesini aradı kapattı ve ben burda da kavga çıkarmadım sadece sustum evde sorun çıkmasın diye. ağlayıp durdum gizli gizli.

amaaaa işin can alıcı tarafı ben hamile kalınca ve kendi aileme yakın bir tayin yerine tayinimiz çıkınca durumlar değişti hiç aramayan insanlar sürekli araya birini sokup aramak istemeye başladılar. ve eşim hepsini reddedip doğumu kendi annemin yanında yaptırdı ve onların gelmesine müsaade etmedi şu son bir aya kadar gelen telefonlar sıklaşana kadar hala da etmiyordu.

bir aydır telefonlarımız susmuyor kızlar teyze anneanne hala dayı amca yenge kuzen eşimin kimi varsa sürekli aranıp rahatsız ediliyoruz.olanlar olmuş bi gelip görsünler çocuğu diyorlar. ancak eşim onların huyunu bildiği için istemiyordu. çünkü kendi biliyor ki kızımı severken "bu çocuk bizim" deyip duracaklar senin değil diyecekler benim hakkım yok gibi ve ben anne olduğumdan beri evladımı felaket kıskanıyorum onlara da dokundurmak istemiyorum. ayrıca evimizi beğenmeyip sürekli laf edecekeler dini görevleri yapıyoruz diye kavga çıkaracaklar, yaptığımız yemeklere kusur bulacaklar.

geçen hafta telde beni istediler uzun uğraşlarla ilk defa konuştum onca olaydan sonra ocak sonuna bir beş günlüğüne gelip gidelim dediler cevap vermedim eşime sorararım dedim annesi telefonda ağlayıp durdu. eşimle akşam uzun uzun konuştuk bütün akrabalar eşimi suçluyo anne babaya ayıp yaptığın seninde çocuğun oldu deyip. velhasıl düşündük taşındık 5 günlüğüne çağırdık biletlerini aldılar. lakin eşim durumdan felaket rahatsız hiç gelsinler istemiyor bir yandan da gelip görsünler defolup gitsinler özlemiyorum onları onca yaşadığımdan sonra yüzlerini görmek istemiyorum bir an önce şu torun sevme faslı kapansın bıktım onlardan diyor. babası benim yaşımda kadınlarla beraber olup bütün rızkını öyle yerlerde heba eden bunları da evde kavga gürültü eksik olmadan büyüten bir insan annesi de aynı şekilde ikisinden de tiksiniyor. annesi babasını parası çok diye boşamıyor. kadın kendi yatağında aldatılıyor ama kadın sorun etmiyor çok çirkin bir durumdalar yani.

sürekli dedikodu gıybet insanları küçük görme inanın kızlar yüzlerini görmek bile hoşuma gitmiyor. 5 dk başınızı başka yere çevirin hemen kaş göz yapıyorlar. ve ben bu insanlar eve gelince ne yapacağım hiç bilmiyorum karakterim gereği ciddidirim gerekmedikçe konuşmam sevmediğim insanlara buz kesiliyorum ne yapayım. kendilerini affettirmek için çocuk gibi yok bilgisayar yok telefon alıp duruyorlarmış orada ve sus payı bu onlara evlerine giidnce laf demesinler diye diyorlarmış ne yapsam kızlar bilemedim nasıl davranayım.

eşim korka sakın yanındayım seni müdahil etmem asla kavgaya çocuk emziriyorsun onun rızkını korurum üzdürmem seni diyor ama yinede tedirginim. dün ağladım sen bana bunalrın bu kadar kötü olduğunu söylemedin hep kandırdın sevmiyorum artık seni dedim ve konuşmuyor benimle eşim barışmak istiyorum onla çok üzgünüm

ALLAH YARDIMCIN OLSUN BASTAN SONA OKUDUM..AMA ALLAH sABREDEnlerler beraberdir..emin ol bunların mükafatını alırsın bir gün...sen ne iyi ne kötü davran ...öncelikle eşinle barış..anlat korkuyorum vs de..sevgiler..

Canım ne kadar pislik insan bunlar Allah korkusu olmayan vicdansızlar, valla sana bu yaptıklarından sonra eve sokmasan hak aslında ama ne yapacaksın eşinin ailesi... Allahtan eşin yanında ve onu boşu boşuna üzmüşsün. Bence şimdi ara özür dile gelecekleri için stresli olduğunu ona karşı almış bir tavır olmadığını söyle.. Ayrıca eşine neden daha önce söylemedin diye yüklenmen biraz gereksiz olmuş sonuçta sen bu adamıseviyorsun eğer kötü deseydi bırakacak mıydın eşini yada zaten ne kadar da kötü olsalar da kötü demezdi ki... Biraz empati yap arada kalan bir adam var ve seni haklı bulan bir adam onun yanında ol ve 5 gün sabret canım...

bütün sıkıntı dün eşimden çıktı farkındayım onun hiç suçu yok kime dert yansam bilemedim buraya yeni tayin olduk arkadaşım yok anneme anlatsam hastalanır üzüntüden evde kala kala tek içim sıkıldı iyice. Eşim için katlanırım 5 gün ama o beş günde neler olacakları düşündükçe bunalıyorum. maşallah desek sorun dini görevleri yapsak sorun küfretme desek sorun besmele çeksek sorun sorun da sorun onlar için herşey

Ben senin kadar sabırlı ve iyi niyetli olabilir miydim hiç bilmiyorum..Sevmediğimiz bir insanla bile 1 dk aynı ortamda tahammülümüz yokken koca 5 gün..Zor çok zor Allah yardımcın olsun gerçekten bir mucize çıksa da gelemeseler keşke...

Öncelikle geçmiş olsun ve kolay gelsin. Çirkin şeyler yaşanmış.

Ancak eşinize haksızlık etmişsiniz Bence gidin açık açık stresliyim, senden çıkardım acısını, özür dilerim diyin barışın. Sonuçta sizin stresinizi tedirginliğinizi kendisi de yaşıyor, anlayacaktır. Bir de eşinizle aranız gergin olmasın.

Son düzenleme:
Çok şeyler yaşamışısınız ama eşiniz Maşallah tam bir adam gibi hep yanınızda olmuş, bence büyük haksızlık etmişsiniz.
Bİr şekilde özür dileyin eşinizin gönlünü alın.
Adamcağız sizin huzurunuz kaçmasın diye elinden geleni yaparken sizin ona davranışınız çok kırıcı.
Madem yaptıklarınızın farkındasınız özrü dilemekten başka çareniz yok.
Ayrıca nasıl olsa görüşmüyorsunuz ilk defa evinize gelecekler hepi topu 5 gün geçer gider, belki delip geçer ama çok uzun bir süre değil idare edilebilir.
Eşinizi daha fazla kırmadan gönlünü alın, isteyerek öyle bir cümle kurmadığınızı huzurunuzun kaçmasından korktuğunuz için ne diyeceğinizi şaşırdığınızı falan söyleyin.

ilk kez burdan benden daha kötü bir hikayeyle karşılaştım yaa artık ölsem de gam yemem

bizde de buna benzer bir durum var ancak dede kızımı 5 yaşında gördü.KV sadece kendisi geliyordu.keşke sadece KV gelseydi ama yapacak bir şey yok ayrıca 5 gün çok fazla olmuş.sizde şöyle bir durum var, adamların en azından yapabileceği terbiyesizliklere hazırlıklısınız.evde çok kalmasınlar eşinizin alsın seni yalnız bırakmasın onları dışarda gezdirsin hatta yemeklerini bile dışarda yesinler

senin her daim arkanda olan, seni ailesine ezdirmeyen adama "seni sevmiyorum" deyip üstüne bir de küstün mü? Adam daha ne yapsın..
aynı şehirde değilsiniz bu bile büyük nimet, haklı tarafların çok o tip insanlarla 5 gün değil 5 dk aynı ortamda durmak zulümdür. Eşine küsme gönlünü al, bu kadar stresin arasında küs olmanız onu daha çok üzer..

Ne demek neler olacak yahu...
İlk hamlelerinde hemen atağa geçeceksiniz, siz yada eşiniz.
"Burası bizim evimiz ve bizim kurallarımız var. Kimse ibadetimize yaşam koşullarımıza müdahale edemez.
Biz evimizde huzursuzluk, küfür istemiyoruz. Buraya geldiyseniz bunları bilmeniz ve uymanız gerekli" diyeceksiniz.
Eşiniz söylerse daha etkili olur d
Ben ki her ne olursa olsun ailelere karşı tepkili konuşmalara sert çıkışlara karşı bir insanım ama bu kadarına müsamaha gösteremem.
Ne demek benim besmeleme, ibadetime karışmak, kim oluyor onlar.
Hoşlanmıyorlarsa gelmeyecekler o halde.

aynen dediğiniz gibi oldu durduk yere sıkıntı stres korkudan eşimi kırdım mesaj attım telefonu işte açmaz özel konular olunca özür dilerim seni çok kırdım dedim. sen benim için çok değerlisin senden vazgeçmem, ama geldiklerinde ben evde yokken neler olacağından tedirginim yazmış. soğuk davranıcam ben onlara başka çarem yok onlara mesafeli durmadığım anda seni dışlar ezme kalkarlar müsaade etmem ben yazmış.

wallahi billahi seni ne kadar şanslı buldum bilemezsin.

eş ailesinden neler çekiliyorda kimse seni savunmuyor. ne güzel işte eşin arkanda hiç bir şey için seni zorlamıyor? evet ne kadar kötülerse de torunu görmek hakları. eşin zaten yanında. bir görüp gitsinler. niye bu kadar uzatıyorsun ki?

nişanda herşeyi öğrendin. öğrenip kabul ettin. kuaförde, düğün işlerinde olmamaları neden seni üzmüş veya şaşırtmış ki anlamadım. yat kalk dua et ki sinsilik etmemişler herkesin önünde ne mal olduklarını göstermişler.

hiç mi bir şeyden imtihan olmayacağız bu dünyada? ya onlar senin ailen olsaydı? bence eşin için üzül kendine ağlama. hiç bir şekilde onlara maruz kalmıyorsun? ne istiyorsun anlamadım? emin ol yıllarca eş ailesinin sinsiliklerini çekip, eşine anlatamayan, anlatsa da arada kalan kadınlar var. ben sana kızmıyorum, ne kadar ŞANSLI olduğunu göstermek istiyorum.

herşeyin bir sınavı var, bu da seninki özellikle ama eşinin sınavı. sonuçta eşin de dindar birisiymiş, anne ve baba ne kadar kötü olsa da DÜNYA işlerinde onlarla ilgilenmeli. o nedenle sabredeceksin. eşin seni zorlasaydı bunları demezdim. ama eşin arkanda, ailen de arkanda. şükret

bende çok sabırlı değilim ama asla öfkeyle kalkmamaya çalışırım zararla oturmamak için en baştan eşim gelme şartlarını konuştu lakin nuh deyip peygamber demeyen insanlarla karşı karşıyayım söz veremeyiz kavga konusunda dediler. eşimle beni çıldırtan nokta bu oldu bilet aldıklarındna bir saat sonra anilsada iki kavgaya sabredemeyecekse bıraksın seni gitsin lafıları çıktı ne var kayınpederi iki azarlasa büyütüyor babadan azar yemedi mi hiç dedi. eşimde anilsa çıkıp gitmesine sen karar veremezsin ama sizi bu evden geldiğiniz gibi göndermeye ben karar verebilirim kavga çıkarırsanız babasıda oğlundan iki azar yer bu ölümlü dünyada ne olacak anne dedi kadın sustu kaldı. anladık ki dert üzüm yemek değil bağcı dövmek olacak tek derdim sabrımı nasıl koruyacağım çünkü anladığım kadarıyla onlarda bayağı dolmuş boşalmaya geliyor. adım kadar eminim

Gerçekten tahammül edilemez bir ailesi varmış eşinin.
Ancak eşin doğruyu eğriyi ayırt edebilmiş,seni korumuş ailesinin de hatalarını biliyor.
Gelip gitsinler bakalım.Şimdiden gerilme bu kadar.
Zaten çok kötü şeyler yaşamışsınız.
Daha kötü ne yapabilirler ki.
İyi niyetle geliyorlarsa ona göre davranacaklardır.Sİzler de mesafeli ama asgari düzeyde ilgili
davranırsınız geçer gider.
Yok kötü niyetle geliyorlarsa daha ilk geldikleri gün geri döneceklerdir.
Sizler vicdanen rahatsanız akrabaların filan dediklerinin bi önemi yok.
Çünkü eşinin ailesi çok uç noktalarda çirkinlikler yapmışlar bunu da çeken bilir.
Kimseye bişey ispat etme durumunda değilsiniz.

Eşi Allah korkusu bilen, kul hakkından korkan birisi bence.
Yoksa bu kadar sabır ve anlayış herkesin harcı değil.
Allah yardımcıları olsun.

aynen öyle haksızlığımı görse benimde yüzüme bakmaz. para mal mülk düşkünü değilim çok şükür hatta elimde olsa fazlasını ben vermeyi teklif ederim borcu harcı olana.eşimde bunu biliyor onun üzüldüğü bu sırf bişeylere inanıyorsun onların istediği ilgi çeker açık şekilde giyinmiyorsun ya da atanamadın diye bunlar reva değil dedi. hiç bi zaman ben altın falan istemedim niye kuaföre tek gittim demedim evlenirken bir arkadaşım yazmış sadece üzüldüğüm hiç bişey beklemezken huzur dışında neden maddi bişeyler bekliyor gibi görünüyorum onu anlamıyorum. sürekli yanımda biz evleri satacağız üzerimizdeki bakalım o zaman da evli kalacak mısın diyorlar bana sanki ev için evlenmişim gibi. eşim o yüzden yanımda bişey yapmadığıma kendi şahit bizzat 7 aylık hamileyken tayin olunca güneydoğunun en ücra yerinde evi tek başına paketleyip taşıdığımı kimsenin yanımda olmadığını birde üstüne keşke eşyaların altında kalıp ölse çocukla ya da masada kalsa keşke doğumda deiklerini bildiği için nefret ediyor. sen benim canımın canına doğmamış çocuğa bile ölsün dedin aslında hiç görmesen hakkın dedi babasına bu evde kimse seni saymıyor yüzün varsa gel dedi. adam hala geliyor

Son düzenleyen: Moderatör:

"ooo kavga konusunda söz veremeyiz"lerle yola çıkıyorlarsa aslında tereddütlerinde haklısın.
Valla ne diyeyim şimdi şaşırdım.Eşin gelmelerini istiyor mu.Yoksa ailenin baskısı ile mi razı oluyor sadece.

eşiniz çok iyi nıyetlı maşallah.
bu konuda en cok o dıkkatımı cektı

ahh arkadaşım o böyle olmasa nasıl dayanılırdı bende bilmiyorum nişanlıken kendi başına kayınvalidem eşimin numaralarını başka kızlara mı dağıtmadı, başka kızları eşimle aynı tayin yerinde çalışan numarasını ismini verip yanına mı yollamadı tanışsınlar diye neler yaptılar neler. hiç tavrımı bozmadım şükür eşimde bozdurmadı kendi halletti Allah razı olsun kaybeden hep onlar oldu 3 yılda toplasan 10 gün görmemiştir eşimi ailesi

inan ki salak oldum sayelerinde .eşim gelmelerini istemiyor kendi benden daha çok tedirgin kaç gündür girdik bir yola hayır olsun diyor. amma velakin bu çocuğu bir şekilde görecekler görmeleride gerekiyor torun nihayetinde hakları olmasada bunca olandan sonra. işte manyak ettiler bizi. sülalesi eşimin eşimi rahat da bırakmıyor zaten ayıptır deyip. bizde karar verdik beş gün onlar kalıp gittikten sonra yeni numara alacağız eşime eşimin eski numarası sadece annesinin babasının aramalarına açık olacak diğer tüm numaralara akrabaların kapalı olacak bıktı çünkü. yeni numarayı kimseye vermeyecek iş yerinden başka. onlar zaten sürekli aramıyor eşimin işi sebebiyle iki haftada 1 ancak annesi arıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…