okumak istemezseniz anlarım kızlar bayağı uzun

Hiç huyum değildir ama vallahi bela okutucaklar bana. Allah yardımcın olsun 5 sezon dizi çıkar bu hikayeden.. Bu kadar alenen ve yüzsüz şekilde davrananınada az rastlanır. Allah kocanı şaşırtmasın onu başından eksik etmesin inşallah.

5 gün kocan evde olmadığı zamanlarda onların olmasına izin verme ya da sen çık o evden. Bunlardan herşey beklenir.

Ben pek ağız dalaşına girmezdim ama eğer ki düzenime karışacak bi harekette bulunurlarsa orda susmazdım. Dayanmak zorunda değilsin. Gelsinler görsünler madem torun sevecekler sevip gitsinler. Yıllık izin gibi 5 gün gelmek nedir yani..

Allah yardımcın olsun. İnşallah kolay atlatırsın. Yanında kocan olmadan 5 dakika bile geçirmezsin bunlarla inşallah..

Bu olanlar seni üzdüğü kadar hatta daha fazla eşini üzüyor..
Ailesinin kötü olduğunu söylememiş ama önemli olan eşinin kendi insanlığı ve iyiliği..
Ailesi iyi, kendi kötü olan bir eşe denk gelseydin bu daha vahim olurdu, aileden uzak kalabilirsin ama eşten değil böyle düşün..
Üzülüyorsun canım tamam ama eşini de anlamaya çalış, haz etmese bile anne ve babası onun içinde ki yangın senden mislince fazladır.
Sakın eşine haksızlık etme ve güzelce özür dileyip gönlünü al madem...

ALLAH sana çok iyi bir eş vermiş, kıymetini bil..
O insanları da ALLAH'a havale et ve ALLAH için beş gün sık dişini..
Ne yaparlarsa yapsınlar umursama bile..
Eşin dini vecibelerini yerine getiren biri bak ne olsa da üstünde anne baba hakkı var,
Kendi haklarınızı yedirmeden onları da hak ettikleri kadar ağırlayın..

Gerçekten uzunmuş.. yine de elimdeki işleri bir toplayayım, yemek yiyeyim; sonra okumak isterim. Umarım çözümsüz bir şey değildir.

Eşinle neden küskün biliyorum içten içe kırgınsın ona o napsın insan ailesini secemezki:S seni sevmiş seni kaybetmek istememiş diyemezdiki ben seni seviyorum ama ailem kötü die...allaha şükretki kocan senin arkanda sana hiç laf söyletmiyor birde yanında durmasadaydı????eşinde sana kırılmıştır ben onun yanında duruyorum ama bana haksızlık ediyo die hadi ara onu cumasını mübarek et bahanende var kızmayın birbirinizi...yalnız aklıma şu takıldı geldiklrrnde annemler iyiler bak geldiler affedelim görüşelim demez dimi???

Beni yanlış anlamayın lütfen, eşinizin ailesinin gıybet yaptığını söyleyerek yeriyorsunuz lakin onların her söylediklerinden haberdarsınız.. ( alınan telefon ve bilgisayarlar ve onların sus payı demeleri vs ) Bu da gıybettir, demekki siz de gıybete karışıyorsunuz.
Bunu söylüyor olmam sizi haksız gördüğümden değil. Tamam siz haklısınız ama ben sadece insanların başkalarını eleştirirken kendilerini kayırmalarını doğru bulmuyorum.

Eşinize haksızlık ettiğinizi söylemeden geçemeyeceğim. Bence bir an önce gönlünü alın. Dindar bir insana benziyorsunuz, dinimizde koca hakkının ne kadar önemli olduğunu da biliyorsunuzdur bu durumda.

Bence eşinizden özür dileyin ve bu gece yatağa küs girmeyin. Çünkü adam sizin hakkınızı sonuna kadar savunmuş, daha ne yapsın.

Çöpten bile olsa o insanlar eşinizin ailesi, çocuk olmuş görmek istemişer, bu durumda geri çevirmek günahtır. Allah rızası için, eşinizin hatrına 5 gün katlanın. Rabbim elbet mükafatını verir. Lakin yine huzursuzluk çıkartırlar ise aradaki mesafenizi korursunuz.

Gelecekler diye sürekli içli dışlı olmaya gerek yok.

peki 5 gun esın ısınden ızın alamaz mı? esın evde yokken bunlar sana ezıyet eder yalnızmı kalcan? baksana 2 kavga etmeye gelıyolar. yok ben ıyı nıyet goremedım.

benim babam da inançsızdır ama tüm ailemiz inançlıdır. babamın ağzından tek bir söz duymadım kimseye karşı, kimseden de babama bu konu ile ilgili laf geldiğini duymadım. ama eşinizin ailesi tarzı insanları da iyi biliyorum. bunlar inanmamayı bir statü meselesi sanan okumuş gözüken zır cahiller. okumamış insanlara böyle yaparak ezdiklerini sanarlar, öyle alıştıkları için size de aynı şekilde davranabileceklerini düşünmüşler demek ki. bu tip insanlar benim etrafımda da var, ben dalga geçip rezil etmeye bayılıyorum. ama sizin başınızda olunca çok zor tabi ki. sabırlı olun, gereken yerde cevabı verin hiç çekinmeyin. dediğim gibi onlar alışmışlar böyle davranmaya çünkü aslında oldukça ezik insanlar. ezikliklerini de başkasını ezerek örtmeye çalışıyorlar.

Vallahi açtığım kaynana, kayınpeder konularından utandım bunu okuyunca. Ben neyi dert ediyormuşum ki melek gibi insanlarda konumuna getirdin beni:) Canım Allah sabır versin herşeyden önce! Ama ne güzel eşin de senin gibi düşünüyor. Ya onlar benim annem-babam. İlla görüşmek zorundayız deseydi? Bu açıdan çok şanslısın. Ama keşke evinize kabul etmek yerine siz gitseydiniz torunlarını göstermeye. Böylece ne zaman isterseniz çıkıp giderdiniz belki 2gün sonra belki 5gün sonra. Ama evine gelen bir insan, bir de 5 gün diyerek geliyorsa 2.gün canını sıkmaya başlasa da yapacak birşeyin yok... Hayırlısı, inşallah sorunsuz geçer o günlerin de. Ama yüz vermeyin, devamını istemesinler.

durumun çok zor. ama eşin yanında, seni koruyor kolluyor. o insanlara karşı savunuyor.
ama ben eşini bir konuda haksız buldum. madem dininize diyanetinize özen gösteren insanlarsınız, anne baba hakkından da haberiniz vardır. ne kadar kötü olurlarsa olsunlar anne babası hakkında "gelmesinler, defolsunlar" şeklinde konuşmak bana çok itici geldi. sonuç olarak onu büyüten, okutan bu insanlar değil mi? Allah karşısında bunun hesabını veremez. tamam sen görüşme, eşin görüştüğünde onların aklına uymasın. ama ana babasına da bunu yapmasın. yoksa değil 5 vakit namaz kılmakla, oruç tutmakla, başını secdeden ayırmasa o anne babaya bu muameleyle bir yere gelemez..
nacizane fikrimdir..

canım benim bana telefon açıp özellikleanilsa bak sana kayınvaliden şunları şunları dediler haberin var mı demiyorlar ki. aynen şöyle yapıyorlar mesela halası arıyor. anilsa nasılsın kızım? - iyiym hala şükür sen nasılsın?- kız bende seni moralin bozuktur konuş da kafa dağıt diye aradım kayınvalidenler evlerini satıp bankaya atıp kiraya çıkacaklarmış bakalım biizm gelin duyunca ne zaman oğlumuzu boşuyor diye gülüyorlardı bende yazıktır kız duyarsa üzülür diye seni aradım diyor anlayacağın herkes birbirine danışıklı sanki beni anlamıyor gibi yapıp akıllarınca oyun oynuyorlar. bende aynen şöyle diyorum Allah hayırlı eylesin hala benim bebeğe bakmam lazım eşim seni istiyormuş deyip eşime uzatıyorum telefonu. ahh güzle arkadaşım sırf inandığım Allahtan korkuyorum onlar gibi olmayayım ki sen böyle mi inanıyorsun demesinler onlar utansın diye bulaşmamaya çalışıyorum insanı yoldan çıkarıyor yoksa. bu üstündekini çingene giymez oğlumuzuda kendine benzettin der. ben eşyalarımı atmam muhakkak bulurum bir ihtiyaç sahibi ama ona bile nelr denir. yok oplumun oarasıyla oraya sadaka buraya zekat bıktık bu kızdan diyorlar

Allah sabırlar versin..Sizinle tam olarak aynı olmasa da benzerlerini yaşadım.
Beni de etnik kökenimden dolayı istememişlerdi,tanışmak için bile zahmette bulunmadılar.Eşimin müdürü,şehrin ileri gelen kişileri gelip istedi beni.Babası da düğünüme misafir gibi geldi aynı gün geri döndü.Herşeyi eşimle ve ailemin desteğiyle yaptık.Abim ev aramayla uğraşmayalım diye apar topar ev alıp yerleştirdi bizi.Ve bize bu muameleyi reva görenler gayet eğitimli,inançlı insanlardı
Düğünden bir hafta sonra abim boş verin el öpmeye gidin dedi. Herşeyi unutup gittim eşimin memleketine.Tabi eşimin babasını ailem o kadar iyi karşıladı ki eve dönünce artık nasıl anlattıysa bize muhteşem bir sofra hazırlamıştı kayınvalidem..Ben hiçbir şey olmamış gibi davrandım.Bu zamana kadar da asla geçmiş konuları açmadım.Eşime bile senin ailen şunu bunu yaptı demedim.Ben demedikçe onların sevgisi de eşimin sevgisi de bana karşı kat kat arttı..
Kendinizi ezdirmemek kaydıyla,ölçüyü ayarladığınız takdirde inanın insanlar zamanla yaptıklarından utanacaklar.Sizi öldürmeye gelen sizde dirilecek..

Canım bak seni biri aradığında da kesin tavrını koy. Ben gıybet yapamam kusura bakma hala, bana anlatma böyle şeyleri de. Ne sen günaha gir ne de sinir ol. Anladığım kadarıyla hiç dini bilgileri yok bu insanların. Hoş kendi ihtiyacın olmayan eşyayı atmayıp bir ihtiyacı olana vermek, israf etmemek sadece dinde olan birşey değil. İnsani, ahlaki birşey aynı zamanda.

Dediğim gibi sen haklısın ama eşinin hatrına, Allah rızası için sabretmeye çalış. Farkındayım çok zor ama ağır imtihanların da mükafatı büyük olur. Dinimizde küslük haramdır. Mümin kardeşi ile 3 günden fazla küs durmak ve akraba ile sıla-i rahim i kesmek çok günahtır. Yanlışsa rabbim affetsin; eğer karşındaki insanın sana eğer gerçekten zararı dokunuyor ise küs olmamak şartı ile çok fazla samimi olmamaya da izin var diye biliyorum..

Eşin askeri personelmiş, belki de lojmanda kalıyorsunuz. Bu insanlar böyleyken neden hala onları evinize kabul ediyorsunuz? Bence hala zamanı varken biletlerini iade etsinler, siz gidin oraya. Hem diğer akrabalarda bebeği görmüş olr vs dersiniz. Bebek küçük henüz gidemem derseniz atlatın bir şekilde. Ocak sonu deyin Şubat sonu gidin. Ama bence siz gidin... Ki istediğiniz zamanda çıkıp dönebilesiniz.

aynen katılıyorum. sabrınızdan dolayı tebrik ederim sizi

Son düzenleme:
Konunu baştan sona okudum.
Allah yar ve yardımcınız olsun arkadaşım.
Yazacak bişey bulamadım,içim parçalandı.
Bu sizin imtihanınız unutma.

Öncelikle Allah sabır versin durumun gerçekten zor.Geldiklerinde nasıl davranman gerektiğini valla bilemedim.Ama eşine gerçekten haksızlık etmişsin.SEni bukadar koruyan,ailesini arkasına alan ve kaldı ki kendiside herşeyin farkında olan insana bunu yapmamalıydın.Hele ki sevmiyorum seni artık lafı böyle bir eş için çok ağır olmuş.Daha öncede eşine söylemişsin zaten bunların böyle olduğunu niye söylemedin diye o da sana açıklamasını yapmış,seni kaybetmemek için söylemedim demiş.Tekrar niye söylüyosun ki? Bence biran önce eşinin gönlünü almaya bak.Ve bence birdaha tekrarlama.

Ay cok guzel cevaplar gelmis.Sabrindan dolayi kutlarim seni.ins 5 gun cabucak gelir gecer.bu kadar kotu olmasada bende bircok sey yasadim esimin ailesiyle ve esim simdi ailesiyle gorusmuyor.
ve ben git gorus dedigimde benimle kavga ediyor,konuya atlamis oldum ama bende artik napicagimi bilmiyorum.onlarda aramiyor...ben gorusmek istemiyorum onlarla ama esim icin uzuluyorum.onun qnnesi babasi.5dklik mesafe var aramizda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…