okumak istemezseniz anlarım kızlar bayağı uzun

Dini konulara girmek yasak allanip dallanirsa bu konu kapanabilir. Öncelikle ben olsam böyle inancsiz insanlari genellermis gibi konusmus olmamak icin, bunun bu aileye özgü oldugunu özellikle konumun basinda belirtirdim. Cünkü böyle anlatirsaniz, binlerce kisinin okudugu bir sitede "inancsizlar, Allahsizlar" küfür ederler, genc yastaki kadinlarla birlikte olurlar, yok bilmem igrenc hayatlar yasarlar tarzi yargilara varabilir insanlar, aman ha. Bir de özellikle bu tarz dini konularda insanlar heyecana kapilip cok yanlis yorumlarda bulunabiliyorlar.

Sizin konunuza gelirsek, ben sahsim adina söyleyeyim, böyle bir anne ve babam olsa, iliskimi derhal keserdim, inancsiz olduklari icin degil, psikolojik olarak sorunlari oldugu icin. Eger gercekten anlattiginiz gibi insanlarsa, bir kere esinizin bu insanlara anne baba diyebilmesi de cok garip degil mi? Adam sizin yasinizdaki kadinlarla birlikte oluyor, parayi har vurup harman savuruyor, gürültü patirti eksik degil, anne de masallah cok yüzsüz babanin parasi oldugu icin bosanamiyor, üstelik kendi yataginda aldatiliyor (bilmiyorum bunca ayrintiyi size kim anlatti) Esiniz bir ogulsa, bir erkekse, annesiyle konusmuyor mu? Böyle bir seyi kabul ederek yasamak zorunda degilsin, biz sana destek oluruz demiyor mu? Ya da böyle igrenc bir babaya, senin gibi adam olmaz olsun gözükmeyin bir daha gözüme demiyor mu? (tamam cogu ailede aldatma vakalari yasanir ama sizin anlattiginiz cok ayri bir dünya)

Yoksa kadin öyle rahat bir tip ki, aldirmiyor mu? Aldirmiyorsa da esinizi cidden benim aklim almiyor, böylesi bir pisligin icinde yasayan insanlara, anne baba nasil diyor? Sizin kolunuzu sikmalara kadar varmis yani kayin peder, dövecekmis neredeyse, normal sartlarda bir erkegin bütün bu olanlara dur diyememesi, cok tuhaf geldi bana.
Anne baba sevgisi, Allah korkusu ile de aciklanabilecek seyler degil.

Eski Türk filmlerinde bile bize kücük yaslardan böyle igrenc babalariniz varsa, analarinizi koruyun ve katil olmadan hayatiniza ceki düzen verin, yok onlar düzelmiyorsa, kendi yolunuza gidin mesajlari verilmiyor mu?

Daha önce de söylemistim anne babalari ilahlastirmaya hic gerek yok, size göre böyle agir hatalari varsa, kisiligi oturmus insanlar olarak resti cekmeyi de bilmelisiniz.

Esinize ailesini tedavi ettirmesini önerebilirsiniz.

Ben sabirla alakasini falan da göremedim bu durumun. Anlatilan seyler normal gelin kaynana kayinpeder atismalari falan da degil. Kesinlikle normal degil ki sabret canim denilsin.

Dedigim gibi benim böyle annem babam olsa, daha genc yaslarda onlari kendi hallerine birakip kendi yolumu cizmistim.

bahsettiğim kısım bu. ne diyebilirim ki. ben kendi görüşlerimi aktardım. ve hala anne babaya böyle davranılmasını uygun bulmadığımı söyler kenara geçerim.. iyi günler..

Ben 1 gün bile evime çağırmazdım bu insanları,değil 5 gün. geç değilse istemediğinizi söyleyin. bunlarla yüzgöz olunmaz

Bu lafları eden insanları evinize kabul ediyorsunuz öylemi? Siz delimisiniz? Hakaret duymaya mı çağırıyorsunuz insanları? Arayın ne yapın, edin, iptal edin bu durumu. Hem de 5 gün! 1 değil, 2 değil...

Son düzenleme:
aynen katılıyorum. sabrınızdan dolayı tebrik ederim sizi
Teşekkür ederim..Yalnız arkadaşın durumu çok farklı.Bana bu kadarı yapılsaydı,bu kadar metanetli olur muydum? İşte onu hiç
kestiremiyorum.
Çünkü korkunç ve kabul edilemez hakaretler var ortada.Ve anladığım kadarıyla sebepsiz yere yapılmış..
Dini boyutuna giremiyoruz tabi kurallar gereği.Ama benzer durumları yaşayan bir abimize alanında uzman,muhteşem birikime sahip bilge hocamız şu tavsiyede bulunmuştu;
"Eğer annen baban dahi olsa senin aile huzurunu bozuyorsa,evliliğini temelden sarsacak durumlara getiriyorsa,görüşmek zorunda değilsin.Sen hallerini hatırlarını sor.İhtiyaçlarını karşıla,zor duruma düştüklerinde yardımcı ol.Ve müşkül durumda değillerse evine almaya zorunlu değilsin.Kaldı ki eşin de onlara bakmak zorunda değil."

eşin zaten elinden geleni yapıyo o da üzülüyo sonuçta.git gönlünü al.kime anne babasını ailesini seçemiyor malesef.o insanların içinden çıkmasına rağmen kendini kurtarmış şükür..

ha işte ben de bunu diyorum. bu insanları savunduğum falan yok ama konu sahibinin eşinin defolsunlar gelmesinler şeklindeki yaklaşımı bana çok itici geldi. ben olsam ben de böyle insanlarla asla görüşmem. ama bir evlat olarak anne babasına defolsunlar diyen bir eşi de haklı göremem..

canım eşimede yazık değil mi çocuk değil koca adam sürekli azar sürekli hakaret bir yere kadar susabiliyor sustukça karşı taraf daha da alevleniyor daha da fevrileşiyor insana başaka söylenecek söz bırakmıyor kim ister bu şekilde huzursuz olmak onunda içi acıyor kaç kere keşke böyle olmasalardı çocukluktan beri bıktım kavgadan gürültüden insanları bağırarak susturmasından diyor

bahsettiğim kısım bu. ne diyebilirim ki. ben kendi görüşlerimi aktardım. ve hala anne babaya böyle davranılmasını uygun bulmadığımı söyler kenara geçerim.. iyi günler..

evladıma bana doğumda ölsün diyen bir insandan bahsediyoruz canım benim bana da yazık ve ne hikmettir ki o bizi ölsün diye beklerken en sevdiklerini aldı rabbim elinden. uzun uğraşlarla konuştum kendimi toparlayabilmemi kastetmiştim neyle karşılacağımı ne diyeceğini bilmediğim için ve malum ben emziriyorum onun her beni üzmesi sütümü biraz daha azaltıyor.

kayınpederim kendi annesine ölene kadar gitmemiş bir insan vefat edince gitti yanına ben anne babaya nasıl davranılacağını çok iyi biliyorum bayramda ararım salak der kapatır kandilde ararım salak der kapatır. hasta olur bakmaya geleyim mi diyeyim salak der kapatır söyler misiniz bir anne babaya güneydoğunun ücra bir köşesinden daha ne yapabilirdim

yazık çok yazık. dediğim gibi ben olsam görüşmem böyle insanlarla. ama hani dedin ya dinine bağlı bir insan. işi o yönünden değerlendirdim. insan başına gelmeden bilemiyor işte. Allah yardımcınız olsun.
gelecekler mi evine? ne yapmayı düşünüyorsun?

Allah çok çok sabır versin ve inşallah onları size muhtaç etmesin. Genelde böyle olur çünkü, o sevmediği beğenmediği insana muhtaç eder Allah. Ama siz sabır örneğiymişsiniz gerçekten. Hala evinize kabul etmekten bahsediyorsunuz. Hala istemediğimi söyleyeyim vs demiyor, durumu kabulleniyorsunuz. Geldiklerinde sizi üzüp sütünüz kesilirse ne olacak? Doğumda ölsün diyen insanlar bunu umursayacak mı? Neden kendinize eziyet etmekte kararlısınız, neden kabul ediyorsunuz, yada en azından 1-2gün diye şart koymuyorsunuz ben anlayamadım.

,canım benim..inan çok etkilendim..eşinin ailesinin karşısında dik ve vakarlı duruşu beni çok etkiledi.inan bana mükemmel bir eşe sahipsin ve bu kolay kolay herkese nasip olmaz.öyle bir ailede kendini korumuş,kişiliğinden ve inançlarından taviz vermemiş ya..bu Allahın ona ve sana bir lütfu.inançlı ve inancını yaşamaya gayret eden birisin belli canım maşallah..sende bilirsin ki rabbimiz,sizi imtihan etmedikçe cennete gireceğinizi mi sanıyorsunuz diyor...canım benim bu durumu da eşinin ve senin imtihanın olarak düşün..asr suresini bol bol oku..unutma rabbim sabredenlerle beraberdir..birde bu 5 günlük gelişlerinde eşin izin alsa ve seni onlarla yalnız bırakmasa olur mu..ALLAH yardımcın olsun..katılaşmış o kalplere merhamet ve doğru yolu nasib etsin...

ben eşin için söyledim. senin onlarla uğraşmana gerek bile yok.
bak görüyorsun işte, onlar seni, bebeğini ölsün diye bekler, Allah onun sevdiklerini alır, ters düz eder.
kimsenin yaptığı yanına kalmaz. bu insanlar için çirkefleşmeye değmez..
biran önce eşinin gönlünü de almalısın..

canım benim kayınvalidem kayınpederimi ölür yine bırakmaz hakaret de yese kadınlık gururu ayaklar altına da alınsa asla bırakmaz çünkü onun hayat standartlarını ancak o adamın parası karşılıyor. ayrıca eşimin kardeşi var üniversitede okuyan çok kötü günler geçirmiş o kavgaların içinde bunu dakaldırabileeğini zannetmiyorum çok fazla hassaslaştı. bana kayınpederimin yaşadığı bu iğrençlikleri kayınvalidem evlerinde kavga çıktığı gün anlattı. sen sadece senin yemeğini beğenmeyip kolunu sıktığı için dayanamadın bak ben neler yaşadım deyip anlattı ve eşim o gün hiç utanhmadığı kadar utandı :ben takmıyorum sende takmayacaksın kayınpederin sana hakaret edebilir kızabilir doğru seni sevmiyor seni oğlumuza bizde yakıştırmadık ama sen susacaksın dedi azarlar şekilde. eşimde sizin gibi çoook silmeyi denemiş lisede üniversitede okurken ama yaş ilerledikçe olmuyor böyle şeyler akrabalar dedeler nineler işimn içine giriyor ayıptır yazıklar olsun anne babanı ne olursa olsun atma diyorlar çocuklarının ne yaşadığını düşünmeden onların ne kadar kötü etkilendiğini kimse anlamıyor varsa yoksa katlanacaksın diyorlar. işte katlana katlana böyle noktalara geldik

Yanlış anlama canım ama seninki gibi bir eşe sahip olmak isteyip de olamayan kaç kişi var biliyor musun? Seni bu kadar seven ezdirmeyen kocana gerçekten de haksızlık ediyorsun. Eşinin ailesinin kötü olmasının faturasını eşine kesmen çok yanlış, üstelik evlenince aileyle de evleniyosun derler eşin sana bu durumu hiç yaşatmamış tamam belki evlilik sürecinde kötü şeyler yaşamış olabilirsin ama önemli olan eşinin sana karşı tutumu değil mi? Bak onun ailesini eşinin bir kusuruymuş gibi gör herkesin kusurları olabilir ve böyle altın kalpli, dinsiz imansız bir ortamda yetişmesine rağmen Allah yoluna girmiş eşine daha fazla zulmetme, ne dinsiz imansız kocalar var kocana sıkı sıkı sarıl onu üzme..

Ben sahsen annendir babandir, affet diyen insanlari anlayamiyorum. Annendir, babandir affet denilecek bir sürü konu aciliyor KK`da ama her anne babaya da ayni muamelenin gösterilmesi gerekliligini anlamiyorum. Ve saniyorum ki bu insanlar bu tarz cirkinliklerle karsilasmadiklari icin hala sabret diyebiliyorlar.

Keske böyle herkesten uzak kimsenin sizi bulamayacagi bir yere tasinabilseniz. Yoksa sizin derdiniz baska türlü bitmeyecek gibi.
Insan degisebilen bir varlik degil, hele sorunlu kayinpeder hic degismeyecektir. Bir özür dilese, üc küfür eder herhalde.

Yapabileceginiz bu durumda hicbir sey yok gibi. Yine de elinizden geldigince akrabalara ninelere dedelere direnerek böylesi insanlarla iletisim icinde olmamaya calisin.

kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim dedime ortak oldunuz. inanmayacaksınız ama görümcem mesaj attı müsait olunca ara abla annemin sana söylemek istediği şeyler varmış diye. ben onu arayacağım inanın ki çok yorgunum, yılgınım, üzgünüm, gün geçtikçe azalan sütüme mi yanayım. her defasında o çocuk onun değil alacağız elinden demelerine mi üzüleyim telefonda bilmiyorum. konuştuklarımızı yazarım nasıl olsa hakaret yiyeceğim muhakkak bir kavga çıkar Allaha emanet olun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…