okul arkadaşım sürekli beni eleştiriyor

pervin7862

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Mart 2023
89
27
24
okul arkadaşım sürekli beni eleştiriyor yok sen şu konuda hatalısın bunda hatalısın tamam bir kere söyle iki kere söyle anlarım da sürekli demesi irite edici beğenmiyorsa konuşmasın ne zaman konuşsak benim hatalarımı söylüyor ama ona sorsan hiç hatası yok sizce konuşmayı kesmeli miyim?

Bunu burda sormanız bile hata. Sizde onun yanlışlarını ve kusurlarını söyleyip basın kıçına tekmeyi fazla şımartmışsınız. Hayatımda arkadaş istiyorum kene değil de. yada açıklamaya tenezzül etme direk iletişimi kes.

okul arkadaşım sürekli beni eleştiriyor yok sen şu konuda hatalısın bunda hatalısın tamam bir kere söyle iki kere söyle anlarım da sürekli demesi irite edici beğenmiyorsa konuşmasın ne zaman konuşsak benim hatalarımı söylüyor ama ona sorsan hiç hatası yok sizce konuşmayı kesmeli miyim?

Birde soruyormusun?

Kesinlikle aranıza mesafe koymanız gerekiyor. Yoksa insanın sağlığı bile bozulabilir. Anlamıyorum bu insanlar neden bu kadar hadsiz. Aklınca kendini sizden üstün görüyor olabilir.

Bence arkadaş dediğin hatalı olduğunda sana bunu söylemeli. Yerli yersiz eleştiri yapmaktan bahsetmiyorum. Ancak gereksiz yere pohpohlayıp gaza getiren, hataya hata demeyi bilmeyen kişilerin gerçek arkadaş olduğunu düşünmüyorum.

Yırtarım dağları, enginlere sığmam taşarım, ne münasebet ayol?

Eleştirinin insanı çok fazla geliştirdiğine inanırım ama insanlar bunun dozunu maalesef bazen ayarlayamıyorlar. Arkadaşınız, sevgiliniz, kim olduğu fark etmez, eleştiri sınırını aştığını düşünüyorsanız bunu belirtin. Belirttiğiniz takdirde devam ediyorsa iletişimi kesin.

X