Öğretmenin Davranışı

Çocuğa yazık evet ama adam sırıta sırıta geldiyse keşke kenara çekseydiniz güzelce sen ne sorumsuz bir adamsın diye bağırsaydınız ... madem öğretmenin geç kalmasına sebep oldu o adam eşşek değilse evine bırakır ayrıca, ben anlamıyorum bu ne sorumsuz ve rezil bir insan Ben olsam iyice bağırır sorumluluk almayı öğretene kadar haşlardın o adamı

Bilmiyoruz işte. Bildiğimiz üzerinden yorum yapıyoruz. Sonuç olarak öğretmen aşırı ilgisiz bir tavır sergilemiş. "Çıkmıştır herhalde" demek benim bu çpcukla alakam olmadı haberim yok demek
Ders bitme zili çalmış zaten o saatten sonra alakalı olması gereken kişi veli, öğretmen değil. Bende ilkokul çocuğu velisiyim daha 1 gün geç kalmadım. Bekletilmez, beklenir.

Bizim bu muhitte bunu dersek sonra eve giderken başımıza bir şey gelme ihtimali olur :) işte o yüzden de zaten yarım saat geç gitmesi sorun oluyor arkadaşımın.

Vardım zaten. Vaktinde okulda oldum. Ne de olsa öğretmeni yanında diye sallana sallana gitmedim mesela. Hanımefendi görüşünüze saygı duyuyorum. Ama önceki yazdıklarımı da okursanız sanırım anlarsınız.

Yani o zaman tetikte olun.Bu konudaki olay öyle ya da böyle bitti.Çocugunuza açıkça hissettirmeden sorun bir daha olursa hemen idareyle görüşün.

Pardon benim zeka seviyemi ölçmek size kalmadı sanırım?
Öğretmenler hakkında bu kadar bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız KPSS ye girip bu ideallerinizi sahada da gösterin ama zannetmiyorum ki sınavı kazanabilesiniz

Yani o zaman tetikte olun.Bu konudaki olay öyle ya da böyle bitti.Çocugunuza açıkça hissettirmeden sorun bir daha olursa hemen idareyle görüşün.
Haklısınız. Konunun takipçisi olacağım zaten. Benim en büyük sıkıntılarımdan biri de oğlumun öğretmenini sevmeyişi. Sınıf değişikliğini düşünme sebeplerimden biri de bu. Her gün hır gür okula gönderiyoruz. 3 sene daha birlikte okuyacak olduğumuzu düşünürsek, bu ciddi bir sıkıntı benim ve çocuk açısından…

bence çocuğunuzu o an orda bulamama ve kısmen de olsa yetişememe halinizi ve sinirinizi öğretmenden çıkarmak istiyor gibi bir haliniz var. Hatta foruma da yazma ihtiyacınız da kendinizi haklı çıkarmak isteyişinizden.
Bence sizde benim ne demek istediğinizi anladınız.
Öğretmenin son ders zili çalmış. Ve çıkıp gidebilir okuldan da…
Çalıştığım okul ve bölge o kadar zor ve kötü ki; 8. Sınıf velileri bile çocuklarını almaya geliyor o kadar diyeyim. Yine de herkes kendi üzerine düşen sorumluluğu yaptığı takdirde sıkıntı yaşamıyoruz.
Siz de bir daha böyle şeyler yaşanmaması için çocuğu bekletmek yerine önden gidip siz bekleseniz daha iyi.

Yok daha neler yıl 2024 hala çocuk dövmek mi kalmış ?
Siz idareyle konuştunuz mu hiç diğer veliler ne diyor bu şiddet konusunda

Yahu öğretmenden neden çıkarmak istiyim ki? Ne hakkım var kadının üstünde… Bakın ısrarla anlamak istemediğiniz nokta şu. Yine tekrar ediyim. Aradığımda bana tamam, yanında dururum demeseydi zaten kadının üzerine gitmek gibi, hayır bekleyeceksiniz gibi varoşça, cahilce bir hamlede bulunmazdım. Peki hocam der, kapatırdım. Ama bana tamam,yanında dururum dedi. Vaktinde gidiyorum, çocuğum yok. Çıkmıştır, gitmiştir o diyor. Yapmayın Allah aşkına. Evet zorunda değil ama bana tamam demeseydi bari.

Şu anda sınıf değişikliği zor. Gerçi idareye de bağlı. Bizim okulda katiyen yok mesela sınıf değişikliği eğer çocuk kaynaştırma değilse. Bu açtığınız konudan bağımsız çocuğun öğretmenini sevmesi önemli bu konuda haklısınız.

Ülkede günlerdir katledilen bir çocuk gündeyken kpss'ye girip senin gibi "mesai bitimim sonrası başı boş çocuk beni ilgilendirmez, ne yaptığı beni ilgilendirmez" diyebilen insanlarla iş arkadaşı mı olayım. Ülkede öğretmenlerinin profili ortada. Böyle insanlarla çalışmak, aynı ortamda bulunmak istemediğim için kpssye hiç girmedim girmeyi düşünmüyorum.

her gün kaç veli arayıp “hoca hanım, 5 dakika geç kalacağım galiba… “ ile başlayan cümle kurduğunu da sorun isterseniz…
Öğretmenin görevi olmayan şeylerde ricada bulunmayın. İyi niyetli yaklaşmış ama görevi değil. O an size tamam derken bile 30 tane çocuğa göz kulak olmaya ve laf anlatmaya çalışıyor. Halden anlayın biraz…

Ders bitme zili çalmış zaten o saatten sonra alakalı olması gereken kişi veli, öğretmen değil. Bende ilkokul çocuğu velisiyim daha 1 gün geç kalmadım. Bekletilmez, beklenir.
Dedikleriniz doğru, ben yanlış demiyorum. Ama "tamam" diyip ilgisiz olması bence saçma olmuş. Bir de konu sahibi yazmış "öğretmen olarak değil yardım alabileceğim biri olarak rica ettim" diye. Ki kadın gecikmemiş de

Tamam.

Ben sizinle sizli konuşurken sizin sen diye hitap etmenizden belli hanımefendi zaten aynı ortamda çalışamayacağımız.
Girmeyin KPSS ye zaten sizin harcınız değil.
Ne yapalım tek tek evlerine mi bırakalım çocukları?
Katledilen evladımızı katledenler okulda ya da uzakta değil kendi ailesi içerisinde katlettiler isterseniz öğretmenler olarak ailelerinden de biz koruyalım çocukları

Arkadaşlar tartışmasak mı? Lütfen… Herkes görüşünü saygı çerçevesi içinde belirtebilir. Rica ediyorum. Her mesleğin iyisi, kötüsü var. Görüşümüzü savunurken kırmamaya da özen göstersek güzel olmaz mı?

Kullanıcı adıyla yer alınan forumda senli benli hitabına mı takıldın? Aşağıda yazdığım öneri bu kadar ağır geldiyse yapacak bir şey yok. 7-8 yaş çocuklarını başı boş bırakmayı savun aferin.

sınıf öğretmeninin diyelim işi var, hızlıca hazırlanıp çıktı, bu okulların hiçbiri ders zili çalar çalmaz bomboş kalmıyor, içeride mutlaka işi olan öğretmen, idareci, rehberlik öğretmeni eğer okulda varsa okul aile birliği odası oluyor. Sınıf öğretmeni "eğer öğrenciler bekleyeceklerse bu birimlerden birinde bekleyebilir, benim acelem var ben hızlıca çıkıyorum" diyerek insanca yardımcı olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…