Öğretmenin Davranışı

Sakin ol eskielma!
Onlar bilmezler ki gece 2 de bile arayan velilerimizin olduğunu.
Çocuğu ders programı alamadı diye gece gece öğretmenin rahatsız edildiğini nerden bilsinler…
Kendi çocuğu sokakta düşse, çocuktur düşe kalka öğrenecek diye sorumsuzluklarını üstlerinden atar ama okulda düşse öğretmenin tepesine binecek kadar sorumludurlar.

Hamileyim ve sosyal hizmetlerde görevliyim.

Yani senin tahmin edemeyeceğin kadar insanlarla
gençlerle ve çocuklarla iç içeyim.

Dediğim gibi istersen 20 tane üni bitir.

Böyle burnun kaf dağında insanları kendince küçümseyerek hiçbirşey elde edemezsin.

Her yazdığın yorumda insanlara yok sen kesin ilkokul biri bile bitiremedin, yok kesin senin çocuğun yok, yok kesin şu eksik diyerek kendini çok yüksekte görüyorsun ama dediğim gibi istersen 120 üni bitir önce önemli olan doğru düzgün iletişim kurabilmek.

Bu kafayla eğitimci olmana çok üzüldüm.

Burda insanları küçümsediğin gibi öğretmenim diye öğrencileride eziyorsan yazık o çocuklara.

Yüz seferde yazsan gerçekler değişmez.

Öğretmen ders sonrası velilerin keyfi için başlarını beklemek zorunda değil.

Herkesin sorumluluğu başka.

Nasıl öğretmenler zamanında gelip sınıfın başında oluyorsa velilerde zamanında çocuğunu almak zorunda. Bunun başı boş bırakmakla alakası yok.

7/8 yaşındaki çocukları okul içerisinde kimse başı boş bırakmıyor okul süresi tamamlandıktan sonra da sorumluluk ailededir.
Ayrıca sizin aferininize ihtiyacım yok atanmayı başarın yıllarınızı verin bu mesleğe öyle konuşursunuz benimle bu konuları.

Öğretmenin yapacağı iş değil zaten. Hele ki devlet okullarında mümkün değil,öğretmen hangi birini nereye kime bıraksın aklında tutamaz.

Faili meçhuller tamamen siyasi bir konu ama çoluk çocuk kesinlikle daha güvendeydi sokaklarda. Ben şehir merkezinde bir ilkokuldaydım,6 km yolu tek başıma yürüyerek gider gelirdim her gün. Benimle beraber çok öğrenci vardı aynı şekilde,ana baba çalışıyorsa boynumuzda anahtar asılı olurdu,eve gelir girerdik kendi kendimize. Şimdi 7-8 yaşındaki çocuğa bunu yapamazsın mesela. Devir çok farklı eskisinden

Velilerin işi olduğu zaman kendi evladın gibi sahiplenmen bekleniyor ama kendi evladın gibi yanlış bir davranışında kızdığında sen kimsin ki benim çocuğuma kızıyorsun denilerek şikayet ediliyor.Yok öyle bir dünya ama

Var tabii her dönem sapığı da manyağı da dolu. Yaşanılan yerin de büyük etkisi var. Nüfus azdı, karışık ırklar yok denecek kadar azdı. Bunun da etkisi büyük. Benim çocukluğumda şehrimin nüfusu 1,5 milyonken şu anda 5 milyon. Yarısı da tehlikeli sayılabilecek mültecidir Allah bilir. Şimdi ben oğlumu sokağa salamam,devlet okulunda da okutamam mesela. Ama beni annem babam devlet okulunda okuttu. Güvenlik sıkıntısı yoktu çünkü mahallede,anahtar vermişlerdi bana ilkokula başladığım yıl. Kapıyı açar girerdim eve,kendi kendime ödev yapardım akşama kadar. Şimdi bunun uygulanabilirliği yok mesela. İstediği kadar eskiden duyulmuyor olsun, şimdiki zamanın rezilliği ve sıkıntısı hiç bir zaman olmamıştı bana göre de.

Hocam neden bu diyaloğun içine giriyorsunuz? Yapmayın lütfen.

Eskiden bu kadar tehlike yoktu,herkes yürüye yürüye giderdi okuluna. Kimseyi velisi götürmezdi. Mahallede herkes birbirinin çocuğunu korur kollardı. Şimdi aile üyeleri bile çocuklarına zarar veriyor
olmaz olur mu ya? ben 91liyim benim zamanimda cingeneler , organ mafyasi flaan cocuk kacirirdi. hep oyle seyler izlerdik haberlerde. Ümraniye sapigi vardi, kayip cocuklar vardi.
bizim tum mahalle sokaktayken annem kaciriliriz, dunya kötü diye bizi salmazdi
simdi de kenar mahallelerde cocuklar hala sokakta (mesela benim mahallemde) yazin gece yarilarina kadar oynuyorlar. ama bazi anneler "kacirilir, dunya kötü" diye cocugunu salmiyor.
her dönem rahatca cocugunu salanlar ve panik olup basina bir sey geleceğini düşündüğü icin sikanlar olmustur, hala daha var.
donemle hic alakasi oldugunu düşünmüyorum. her donem kötü. eskiden yok muydu cocuk tecavuzculeri, tacizcileri? vardi tabii. nazan oncel bile yetmis yasinda kadin, uvey babasinin istismarina ugramis cocukken (demir leblebi sarkisini ona yazmis)
hic bir donem temiz degil, asla inanmiyorum

Dayak olayı ne?
Konu hakkında detay bilmiyorum. Sadece dün oğlumun söylediği şeyi biliyorum. Sınıfta bazı çocukları tokatladığını söyledi. Bana da geçen hafta vurdu ve canım acıdı dedi. Kulak çekmesi vs açıkçası çok katı değilim bu konuda! Onların da işi zor. Ama vurmak farklı bi boyut!

O da senin fikrin tabii ki yengencim artan nüfusla beraber her şey giderek daha kötü bir hal aldı bana göre. Bundan 35 yıl önce asla kaçırılma kaygısı yaşanmayacak bir yerde oturuyorduk. Şimdi aynı mahalle aynı sokağa hava kararınca giremezsin mesela bir şehrin çehresi nasıl değişmiş burdan anlıyorum ben. Ama evet haklısın sapık her zaman vardı. Fakat eskiden 1se şimdi 10 falan oldu oranları.

O kadar haklısınız ki ama artık dayanamıyorum herkesin bize akıl öğretmeye çalışmasına çok biliyorsanız buyurun gelin siz yapın diyesim geliyor herkese
Hiç gerek yok emin olabilirsiniz. Aşağılayıcı,hakaretvari yorumları görmezden gelirseniz canınız sıkılmaz burda. Fazla önemsememek iyidir.

Bir de o zaman sosyal medya yoktu. Bu çok etkili oldu .
Şiddet,sapık,eli silah tüfekliyi geçtim şu anda twitter ı aç her gün ulu orta sevişen çift videolarıyla dolu.Yeni furya da bu eskiden yoktu mesela

Bir de o zaman sosyal medya yoktu. Bu çok etkili oldu .
Şiddet,sapık,eli silah tüfekliyi geçtim şu anda twitter ı aç her gün ulu orta sevişen çift videolarıyla dolu.Yeni furya da bu eskiden yoktu mesela
Sevişen dedelerle neneleri özellikle servis ediyorlar,şimdi yasak olmasa burda anlatırdım da ,neyse

Başıma bir iş gelmeyecekse öğretmen kuzenimin lafını yazıyorum

-bana ne ilgili anne baba zaten okuma yazma öğretir ben uğraşamam ilgiliyse aile çocuğuna öğretsin vs vs -

Okullarımızın son durumu bu üzücü

Uyanık veliler yüzünden maalesef zorda kalan veli de böyle sorun yaşıyor

Çocuğumu eve bırak filan yüzsüzlüğün kaçıncı boyutu

Ama okulda öğretmen öğrenciyi kollamalı takip etmeli karşılıklı iyi niyet olmalı işte

Ya çok teşekkür ederim. Şahane ifade etmişsiniz. Evet, o uyanık, işgüzar veliler yüzünden biz yaşlar da kurularla beraber yanıyoruz.

Bu şekilde genelleyemezsiniz. Okullarımızın son durumu bu yazıp bu şekilde genelleyemezsiniz. Çünkü değil. Çünkü yanlış. Gerçekten ayıp ya. Her meslekte var iyi kötü. Bunu bütün öğretmenlere yıkamazsınız. Ne kolay bu şekilde karalamak... Çok yazık.

Bence öğretmen telefonda sizi dinlemems bile çünkü haberi yok gibi konustuklarinzdan, umursamaz birisi bence...en azından çocuğa annen gecikebilirmis gelene kadar yanımda bekle diyebilirdi...ayrıca düşme olayı tam bir fiyasko ne demek haber vermemek kafa travması önemli sonuçta bizm zamanimzda ogretmenler alıp dra götürür veya veliyi çağırdı, ben taa lisedeyken sınavda regl sancısı dan rengim gitti duramadim hocam hastayım eve gidebilir miyim dedim,lise 3 teki beni koca kızı bırakmadılar birşey olur diye arabasıyla evine bıraktılar, yine lisede biraz kötü oldum eve gitmek istedim bırakmadı okul müdürü, o an eve götürecek kimse de yoktu babam da il disindaydi oda ayarladı yatırdı kiz arkadaşlarımdan birini çağırdı ilgilenmesi için ne bileyim ya biz mi başka gördük, kafa sisecek ve öğretmen söylemeyecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…