Öğretmenin Davranışı

Gunluk 550 liraya iskur personeli sigortasız (emeklilik olmadan) gelmez okulları bok götürür güvenlikçi olmaz. Gelen temizlik personeli sapık olur güvenlikçi manyak olur. Böyle eğitim mi olur ya. Öğretmenden neler bekleniyor böyle. Bunları konusalim. Fakirin fakire kirdirilmasini altin varmaktan tuvalete giren yöneticileri konusalim. Ha ben zaten sabah 6.30 da çıktığım evden akşam 7.30 da 3 vesait cocuga sadece bunları yasatmamak icin kendimi paraladigim ozel okul ücretini konuşayım. Bir de devletin ne hastanesinden ne okulundan faydalanmadigim halde ödediğim kumulatifimi gostereyim

Aşkım okul zili çaldığında hurra çıkmışlardır anlık olan bir şey 1-2 dakikada zaten düzene girerdi. Her okulda oluyor fanusta olmaya gerek yok
Onlar önce çıksa da tüm okul çıkınca kargaşa illa oluyor
Ya tabii ki olur da öğretmenin tavrı sıkıntı. Kadını belli ki dinlememiş bile. "Senin çocuk? Haa senin çocuk.. nerdeydi ki ya o?" gibi bir tavra bürünmüş

Ya tabii ki olur da öğretmenin tavrı sıkıntı. Kadını belli ki dinlememiş bile. "Senin çocuk? Haa senin çocuk.. nerdeydi ki ya o?" gibi bir tavra bürünmüş
Kız okul yeni açıldı, 2. Hafta veliyi görünce ben kimin anası hatırlamıyorum valla..çocuğu bilirim ama anne babasını nerden ezberleyim. Kafası karışmıştır

Kız okul yeni açıldı, 2. Hafta veliyi görünce ben kimin anası hatırlamıyorum valla..çocuğu bilirim ama anne babasını nerden ezberleyim. Kafası karışmıştır
Ama daha yeni telefonda konuşmuşlar o da tamam demiş ya o yüzden. Yoksa mesela o anki telaşla çocuklar öylece fırlasa ben de yapacak bir şey yok derim ama öğretmen çocuğa "annen 5 dk gecikebilir, sen benim yanımdan ayrılma" diyebilir. Bu öğretmen tamam diyip çok ilgisiz kalmış

Ama daha yeni telefonda konuşmuşlar o da tamam demiş ya o yüzden. Yoksa mesela o anki telaşla çocuklar öylece fırlasa ben de yapacak bir şey yok derim ama öğretmen çocuğa "annen 5 dk gecikebilir, sen benim yanımdan ayrılma" diyebilir. Bu öğretmen tamam diyip çok ilgisiz kalmış
Olayı tek ve yanlı dinlediğimiz için bir şey diyemiyorum. Öğretmene de sormak lazım

2 senedir bildiği veliler ama.
Benim de oğlum ikinci sınıf hepimizi şahsen tanır öğretmen

Bekleme konusunda tam öğretmen suçlu diyemedim. 30 çocuk ve o hengamede dikkati dağılabilir.
Ama şiddet varsa asla asla göz yummayın.
Ne münasebet çocuklara kötü davranıyor.
Ben olsam bu konuda uyarırım. Devam ederse de mebe şikayet ederim.

2 senedir bildiği veliler ama.
Benim de oğlum ikinci sınıf hepimizi şahsen tanır öğretmen
Valla ben tanıyamıyorum hepsini, sınıf öğretmeni olsam dahi belli başlı sürekli gelen giden ya da sorunlu öğrencilerin velileri hariç tabi. Hiç gelmeyen veli bile var

Valla ben tanıyamıyorum hepsini, sınıf öğretmeni olsam dahi belli başlı sürekli gelen giden ya da sorunlu öğrencilerin velileri hariç tabi. Hiç gelmeyen veli bile var
Ama toplantılar da oluyor. Bir senedir şahsen görüştüğü veliler hepsi. Birinci sınıf olsa haklısınız. Daha o kadar hakim olamaz. Ama bu çocuklarla ikinci senesi öğretmenin

Okuduğunu anlayamamışsın. Sen en iyisi birinci sınıfa geri dön. Son ders zili çalınca okuldaki tüm personel çıkıp gitmiyor.

Yeri gelir insanlık hali olur, yeri gelir acil durum olur bir öğretmen öğrencisi için müsaitse 15-20 dakika bekledi diye çatlamaz. Öğretmen kendisi müsait değildir okuldaki başka yetkiliden öğrenciyi yanında tutmasını isteyebilir.

Öğretmenin işi vardır, zil çalınca çıkar gider, o an okuldaki ve bir iki saat daha okulda olacak personele durumu anlatır. Mutlaka böyle personel oluyor okulda belki bir öğretmen belki müdür yardımcısı vs. Çocuk bu personelin gözetiminde bekler. Veli gelir çocuğu alır.
30 kişilik sınıfta her gün birinin on beş dakika işi çıkarsa ne olacak?
Bu konuda eksik nöbetçi öğretmen bence
Oğlumun okulunda nöbetçi öğretmen oluyor tüm sınıflardaki bekleyenlere o göz kulak oluyor

Ama toplantılar da oluyor. Bir senedir şahsen görüştüğü veliler hepsi. Birinci sınıf olsa haklısınız. Daha o kadar hakim olamaz. Ama bu çocuklarla ikinci senesi öğretmenin
4 sene ısrarla telefonla çağırıp kırk kere çağırdığım veli hiç bir görüşmeye gelmedi :KK70: üstüne en son telefonları da açmıyordu:) herkes böyle çocuğuna düşkün değil.
Çocuk düşer çağırırız, aman bir şey olmaz diye gelmez.
Gözü görmez doktora götürün deriz yalan söylüyor der
Her veli çok da ponçik değil ya

4 sene ısrarla telefonla çağırıp kırk kere çağırdığım veli hiç bir görüşmeye gelmedi :KK70: üstüne en son telefonları da açmıyordu:) herkes böyle çocuğuna düşkün değil.
Çocuk düşer çağırırız, aman bir şey olmaz diye gelmez.
Gözü görmez doktora götürün deriz yalan söylüyor der
Her veli çok da ponçik değil ya
Benim oğlum özel okulda ondan farklı olabilir ama biz tüm velileri görüyoruz hepsi geliyor az çok ben bile tanıyorum mevcut 23 kişi

4 sene okutup mezun ettiğim çocukların çoğunun velisini hiç görmedim desem😢
Hatta şöyle söyleyeyim 8 den mezun olurken bile henüz yüzünü görmeyip sesini duymadığımız veliler bile var insan bi hayret etmiyor değil

1. Sınıfın başında 3 ay kadar sıra olup birlikte çıktık. Ellerimle teslim ettim. Cocugu almayı unutan, 15 dk geciken, aradığım halde ulasamadigim çok sayıda veli oldu. Benim yanımda güvende hisseder diye idareye emanet edip gitmek de istemedim.
Ama bakıyorsunuz bu durum sorumsuz velinin isine geliyor çocuktan çok guvenfe hissedip işin şeyini çıkaran o.

Sonra tatil dönüşü bu düzeni bitirdim. Ben uzaktan sıra yapıp göndereceğim.
Almaya gelen olmazsa sinifa bana geri dönün diye uyaracağım. Lakin bunlar cocuk. Çıkış saatimiz belli önce gelin ama geç gelmeyin çünkü sınıfta sadece 5 dk bekleyeceğim benim de almam gereken bir çocuğum var dedim. Dediğim gibi de yaptım. Uzaktan izleyerek gönderip 5 dk bekleyip gidemeyen varsa -emin olun oldu hem de habersiz- el atarak seneyi bitirdik.

Bu sene 2. Sınıflar. Serbeste geçiş yaptık. Yine almaya gelen olmazsa sakın gitmeyin. Güvenliğin orada bekleyin ve benim adımı verin onlar bana ulaşır diyorum. Ama artık ben de hemen çıkıyorum. Çünkü yetişmem gereken çocuğum var. Eve arkadaşlarimla dönüyorum velilerin keyfi için insanları bekletmeye utanıyorum.

Öğretmenin çıkış saatinden sonra beklemek gibi gorevi falan yok.
İşi çıkan veli öğretmeni değil bir komşusunu falan qrayip ricada bulunmalı. Bende çareyi böyle bulan akilli veliler oldu. Gitmişken benimkini de alıver gidemiyorum dedi. Üstüne bana da mesajla bilgi verdi karışıklık olmasın diye.
Lütfen herkes kendine başka çözümler bulsun. Öğretmenin is yükünü küçümseyip hep daha fazlasını beklemekten vazgeçsin artık.
Kamu spotu olup her yerde yayınlanmalı bu mesajınız.

valla bana olabilir geldi. kaç kişiyle uğraşıyor, aklından bile çıkmış olabilir. kaldı ki tüm sınıfın önünde oğlunuza “sen benimle bekle” demesi de hoş bir davranış olmazdı bence.
endişenizi anlıyorum bence haklısınız da ama 2.sınıftaki bir çocuk da öyle her an gözetim gerektirmez.

ben 1.sınıf öğretmenliği yaptım ve okulun karsısında oturan kadın oğlunu karsıya gecirmedim diye bana bir dünya laf sayıp müdüre şikayet etti. he noldu müdür dedi ki o zaman gelin alın çocuğunuzu. zaten servise bindirmem gereken bir çok çocukla zor ilgileniyordum. kim geldi, kim gitti, kimi velisi almış bazen dikkatten kaçıyor malesef. ama dediğim gibi bence çok büyütülecek bir olay değil. oğlunuzu iyi eğitmissiniz ki okulu terketmemis, dediğiniz yerde beklemis.

siz ilk defa öğretmenden böyle bir sey rica etmis olabilirsiniz ama o kadın 30 öğrenci +30 veliyle uğraşıyor. bence endişenizi güzel bir şekilde açıklayabilirsiniz ama kadını da anlamak lazım.
Ben tamamen bu yoruma katılıyorum tek öğrenci beş öğrenci olsa amenna.Biz zor uğraşıyoruz mesela 3 komşu çocuğu yanyana olsa.

Anne olarak endişe etmekte tamamen haklısınız fakat meslek geregide olsa çok zor meslek her an her saniye o kadar dikkati o kadar çok çocuğa verebilmek tüm gün o sesler o eğitim o karmaşa içinde ahtapot misali her şeye hakim olabilmek insan için imkansıza yakın gene sukurki akıllı bir şekilde beklemiş çocuğunuz sadece o morluk ve şişlik olayını araştırın bir akran zorbalığı varsa bu konu çok daha önemli

Düşme konusunda haber vermesi gerekirdi ama diğer konuda biraz abartmışsınız.
Sınıfına göre yaşı 9-10 olması gerek, bebek değil sonuçta.
Trafiğe göre çıkmanız gerekir. Siz 5 dakika dersiniz başka veli yarım saat.
Öğretmen bekleyemezki herkesi. Belki onunda bi randevusu işi gücü var.
Çocuğunuzu zamanında almak sizin sorumluluğunuz.
1. Sınıf 6 yaşında başlamıyor mu nasıl 9 -10 oluyor 7 -8 yaşlarında olur 2. sınıf öğrencisi.

30 kişilik sınıfta her gün birinin on beş dakika işi çıkarsa ne olacak?
Bu konuda eksik nöbetçi öğretmen bence
Oğlumun okulunda nöbetçi öğretmen oluyor tüm sınıflardaki bekleyenlere o göz kulak oluyor

Konuya ikinci ya da üçüncü yazımda var bununla ilgili cevabım.

Sonuçta okullardaki tüm personel idareciler, öğretmenlerin hepsi okuldan son ders zili çalar çalmaz çıkmıyorlar. Okulda mutlaka işi olan personel, yetkili kalıyor. Sınıf öğretmeni beklemez gider, ama o giderken aynı sizin okulda olduğu gibi okulda bekleyen bir personel öğrencilere bakabilir. Bir sınıf öğretmeninin böyle "ben çıkıyorum ama şu öğretmen okulda bekliyor, çocuk onun gözetiminde olur" bilgisini sizde olduğu gibi velilere vermesi zor değil.

Bazı okullarda kimi zaman okul idaresi, bazen öğretmenler bazen rehberlik öğretmeni bazen eğer okulda varsa okul aile birliği birimi akşama kadar okulda oluyor.

X